МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Газовий договір в розрізі

03/18/2008 | qatarsys
Подробиці газового [url=http://www.epravda.com.ua/publications/47d95cd3e63cb/] договору[/url] між Україною та Росією:

Начнем разбор исторического договора с первого пункта, который дословно гласит: «ROSUKRENERGO AG или Газпром продает с 1 января по 31 декабря 2008 года Нафтогазу Украины центрально- и среднеазиатского происхождения на условиях DAF граница Российской Федерации/Украина и/или граница Республики Беларусь/Украина («Инкотермс»-2000) в количестве не менее 49,8 млрд. куб.м. по цене 179,5 долларов за 1000 куб.м.»

И как вам начало сделки – Росукрэнерго или Газпром… Так кто именно?! С кем заключен контракт? К кому претензии, кого в арбитраж таскать в случае чего? Очень хороший пример «одесского» договора. Или Газпром, или РУЭ, или продает, или газ, или за 179, 5 у. е – так говорили в старой Одессе. Такие сделки заключали во времена Мишки Япончика на Дерибасовской улице…
Вы зря смеетесь, ибо этот клочок бумаги должен быть еще утвержден украинским правительством не далее как в ближайшую среду.

Я решил окинуть глазами преамбулу, подумав, что, может быть, кто-либо из сторон действует от имени и по поручению Росукрэнерго. Как бы не так! У сделки сторон всего две – Газпром в лице Миллера А.Б., действующего на основании устава, и Дубина О.В., также действующий на основании устава. Никаких Росукрэнерго в документе не значится…

Понимаете, какая штука – фактически две стороны достигли соглашения о правах и обязанностях третьей стороны, которая к данной сделке не имеет ни малейшего отношения. Это все равно, как если бы «Укртатнафта» с «Укртрансгазом» договорились относительно условий поставок газа фирмой “Gas de France” в какой-нибудь Люксембург.

Материальное право любой страны гласит, что письменная сделка должна быть, как минимум, подписана ее сторонами. У нас это требование прописано в ч.2 ст.207 Гражданского кодекса Украины. В данном случае условия п.1 вышеуказанной договоренности Дубины-Миллера имеют все признаки никчемного договора. Все сделано таким образом, что мы имеем дело с «джентльменским» соглашением, которое ни в один арбитражный суд не понесешь – засмеют. Может, в этом и цель? То есть на практике, как уже пошутили в одном издании, Юля «героически» заключила «прямой» контракт с пресловутым РУЭ, чего она не далее как месяц назад поклялась никогда не делать, и другим не советовала. И что? Где ее клятвы? Ах, да, вы уже успели про них забыть…

Уже только ленивый не говорил о том, что согласно п.2 Договора «Газпром» в лице дочернего либо аффилированного предприятия получит право реализации НЕ МЕНЕЕ
7,5 млрд. куб.м. газа на 2008 г. и ПОСЛЕДУЮЩИЕ годы. Сколько это «не менее», и на какие «последующие» годы – остается загадклй.

Далее, в п.3 вышеуказанного Договора обе стороны договорились о том, что «Нафтогаз» опять оформляет изъятый ранее из хранилищ газ в объеме 1,4 млрд. куб.м. как приобретенный (!). Правильно – у того самого РУЭ, с обещанием вернуть газ натурой. Это то самое «пальто» сданное в «гардероб», которое просили вернуть по 321у.е. за 1000 кубов. И уж поверьте – вернут! Ибо там, где надо вернуть, все будет оформлено в лучших традициях международного права, без всяких «или покупает, или газ…»

Очень настораживает п.5 указанного Договора. Смысл его таков: «Газпром» и «Нафтогаз» подпишут акт приема-передачи всего потребленного Украиной в январе-феврале газа, при учете, что из них 5,2 млрд. куб.м. будут оформлены как реализованные через РУЭ и «Укргаз-Энерго».Очень простая школьная задачка про бассейн и две трубы. В одну втекает, в другую вытекает. Известно, что Украина потребляет в среднем 55 млрд. куб.м. в год импортного газа. То есть за два месяца – не менее одной шестой, или около
9 млрд. куб.м.

Учитывая, что позади три зимних месяца и как ни крути – расход был выше нормы эдак на треть, то объективная оценка общего потребления газа в январе-феврале примерно составила 12 млрд. куб.м. Теперь, из них 5,2 млрд. куб.м. оформят через посредников по 179,5 у.е. А как быть с остальными 6,8 млрд. куб.м.? Правильно, исходя из формального понимания п.5 Договора они будут оформлены напрямую как газ российского происхождения через «Газпром», т.е. по триста с лишним долларов.

Абзац п.7 Договора требует, чтобы «Нафтогаз» подтвердил объемы газа в хранилищах, принадлежащих РУЭ и Укргаз-Энерго. Тонкий намек на то, что пальто в гардеробе пропало не одно и «вернуть» попросят все вещи с процентами. Но что особо умиляет – в п.8 высокие Стороны обязались всячески содействовать возврату долгов перед «несчастным» РУЭ. Так что теперь правительство ЮВТ не только торгует с РУЭ, но и обязалось быть его «крышей», выбивать его долги из должников.

Так что вот все это, вышеописанное, и должно сокрыть новое эпохальное наступление на Черновецкого. Это такая новая шумовая граната. Чтобы читатель не вздумал размышлять над газовыми «победами», и вообще поменьше думал…

Далі тут: http://novapolitika.com/index.phtml?action=view&art_id=452

Відповіді

  • 2008.03.18 | Hoja_Nasreddin

    Re: Газовий договір в розрізі

    >Так что вот все это, вышеописанное, и должно сокрыть новое эпохальное наступление на Черновецкого. Это такая новая шумовая граната. Чтобы читатель не вздумал размышлять над газовыми «победами», и вообще поменьше думал…
    Так Ви ж самі собі суперечите :)
    Для Вас граната не стала гранатою, а чогось для решти людей вона мусить гранатою ся лишити. Чи Ви скромної але вельми високої думки про себе, але щедрої та вельми невисокої думки про решту громадян України?

    Ну і є одна істотна неточність: по-перше, угоду укладено на рік (отже, виділяти великим шрифтом брехню мабуть не варто), по-друге, все це ще має затвердити уряд (зокрема можуть бути принципові зауваження)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.19 | samopal

      Шлапак знову заговорив про проблеми та директиви перемоги (/)

      НАК “Нафтогаз України” необхідно провести додаткові переговори з “Газпромом” (Росія) і переконати компанію погодитися з пропозиціями української сторони.

      Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні заявив журналістам заступник глави Секретаріату Президента України Олександр ШЛАПАК.

      “Наскільки я зрозумів, то вона (угода – УНІАН) не є діючою. “Нафтогазу України” будуть надані конкретні директиви щодо повторного обговорення багатьох позицій з “Газпромом”, - сказав О.ШЛАПАК, додавши, що “зауваження Президента будуть враховані в директивах “Нафтогазу”, які будуть йому надані для проведення повторних переговорів”.

      “В цілому, угода визнана як крок уперед, але є п`ять-сім зауважень істотного характеру, по яких доведеться провести додаткові консультації з “Газпромом” і переконати його погодитися з українською стороною”, - додав О.ШЛАПАК.

      Як повідомляв УНІАН, Кабмін на сьогоднішньому засіданні затвердив угоду про постачання російського газу в Україну, підписану за результатами переговорів НАК “Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром», з поправками.

      У документі пропонується зафіксувати, що обсяг газу, який українським промисловим споживачам реалізовуватиме дочірня або афільована компанія «Газпрому», становитиме 7,5 млрд. куб. м. Тобто, з угоди перед цифрою 7,5 млрд. куб. м пропонується прибрати слова “не менше як”.


      http://unian.net/ukr/news/news-241935.html

      Хоча рішення приймав Кабмін, він же ту угоду заключав і він же вестиме переговори далі, то сикритаріат нації не зміг не втриматися, щоб після заявок про перемогу свого директора не вискочити із обіцянками нових проблем для українського уряду.
      Слава "патрійотам"!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.19 | Hoja_Nasreddin

        який сенс цієї гри - "я клоун" ?

        Ну приходить цей безбідний працівник секретаріату додому (то його братан власник Арсену та Барвінку, чи не так?), а діти у розпачі кажуть: "тато, ну ти шо - в голову коцнутий? на нас у школі всі пальцями показують". Про інтимні вислови дружини взагалі мовчу :(
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.19 | samopal

          Вони мають елітних дружин, а діти ходять в елітні школи

          Років 15-20 тому він видавався цілком нормальним. Еліта, мля...
    • 2008.03.19 | samopal

      Трохи інший "розріз". (/)

      Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко виступає за співпрацю України та Росії у газових відносинах на основі не щорічних, а довгострокових угод терміном 5-10 років.

      "Ми вважаємо, що Україна і Росія у системі забезпечення України природнім газом і здійснення транзиту її територією мусять працювати не в щорічних угодах, а в дострокових угодах не менше, ніж на 5, а краще на 10 років", - заявила Тимошенко на прес-конференції.

      "Над цим ми зараз працюємо. Будемо доводити цю справу до логічного завершення", - додала вона.

      Коментуючи угоду "Нафтогазу" та "Газпрому" про співпрацю від 12 березня 2008 року, прем'єр повідомила, що ця угода була розглянута урядом у середу і підтримана за основу.

      "Але ми вважаємо, що переговорний процес має продовжуватися. Ті зауваження, що сформував сьогодні уряд, мають бути враховані", - наголосила Тимошенко.

      Вона нагадала, що на рівні домовленостей президентів і прем'єрів обох країн було домовлено, що "РосУкрЕнерго" буде працювати тільки три місяці.

      "Тому перше зауваження до цієї угоди в тому, що газ буде в Україну постачатися від "РосУкрЕнерго" не рік, як тут передбачено, а тільки три місяці", - заявила прем'єр.

      "Друге зауваження, яке буде сформоване і яке буде в постанові уряду щодо погодження цієї газової угоди, полягає в тому, що 7,5 млрд. куб. м природного газу буде поставлятися не щорічно протягом всього життя, а так, як передбачена ця угода, - тільки на один рік, поки зберігається постачання середньоазійського газу по такій ціні", - повідомила вона.

      Ще одне зауваження, за словами Тимошенко, полягає у тому, що "в угоді написано, що не менше 7,5 млрд. куб. м газу буде постачатися "Газпромом" на ринку України".

      "Ми вважаємо, що слово "не менше" треба прибрати і залишити просто 7,5 млрд. куб. м газу, щоб це не викликало додаткових неузгодженостей в наших діях і додаткових елементів нестабільності", - зазначила прем'єр.

      Крім того, "має бути чітко прописано, що ця угода укладена тільки на один рік - далі має бути підписана стратегічна угода".

      "Сьогодні уряд дав таке доручення - стратегічна угода щодо забезпечення України газом та здійснення транзиту російського газу територією України, яка має містити передбачувану і об'єктивну політику щодо формування ціни на природній газ і транзиту російського газу через територію України".


      http://193.178.146.18/news/2008/3/19/73343.htm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".