Linx пише:
> А кінцевому споживачу це здешевлення хіба помітно?
Мало би бути. Скажімо, в більш помірному подорожчані бензину, ніж це би було при стабільному співвідношенні долар/гривня.
> І до чого, тоді вкладники Ощадбанку?
В тому, що їх в черговий раз взули: те, що влада "застосовуватиме" ревальвацію гривні для боротьби з інфляцією, було неважко спрогнозувати. Відповідно, робити виплати в доларах було черговим зразком "ефективного менеджменту". Із серії "Справедливість - вона є. Тільки нєізвєстно - де".
> Shooter пише:
> > Відповідно, в загальмуванні росту споживчих цін.
2008.03.24 | Englishman
тільтки не забудьте при цьому прийняти у розрахунок
витіснення українських товарів зі власного ринку у результаті подібної боротьби з інфляцією (не кажучи вже про ненависний декому "олігархічний" експорт). В сухому підсумку будете мати як девальвацію гривні у майбутньому (через погіршення торгівельного балансу), так і знищення значної частини економічного потенціалу країни.
Доречі, зовсім недавно Ви жалілися, що НБУ змушений рятувати гривню пам'ятаєте?
Englishman пише:
> витіснення українських товарів зі власного ринку у результаті подібної боротьби з інфляцією (не кажучи вже про ненависний декому "олігархічний" експорт). В сухому підсумку будете мати як девальвацію гривні у майбутньому (через погіршення торгівельного балансу), так і знищення значної частини економічного потенціалу країни.
я ніяк не можу зрозуміти - яку загрозу можуть нести зовнішні ринки країні з однією з найнижчих в індустріалізованому світі зарплат та суттєво дешевишими за решту тих самих країн ресурсами? при 13% податку на прибуток - знову ж таки, одному з найнижчих?
це в теорії. в практиці, звісно, українське виробництво - страшно неефективне. і залишатиметься таким до тих пір, поки уряд(и) будуть турбуватися про приватних "експортерів", більшість з яких готова вкладати гроші в будь-що, в т.ч. у владу, а не в модернізацію підприємств, не кажучи вже про якийсь хоч елементарний R-and-D.
І плакатися над нещасною долею "експортерів" - це відверто знущатися з тих, хто живе на середню українську зарплату. І для якого "справедливість-яка-(невідомо де)-є" полягає, наприклад, ще й в тому, що йому ті самі "чесно надєрібанівшіє" благосклонно ввели таку саму ставку податку, як і для себе. Спробували би це зробити в "ліберальних" США або ЮК, не кажучи вже про Канаду, Бельгію чи Скандинавські країни.
Знову ж таки, повертаючись до долара - він девальвує відносно всіх валют (відносно яких українська гривня не ревальвує). І цей процес природній в світі - то чому в Україні, для якої США - енний експортний ринок, має бути інакше, я таки не розумію. А от подорожчання бензину для українців це певним чином може зменшити.
P.S. Вертаючись до моїх улюблених прикладів Чехії та Словаччини: попри суттєве зміцнення локальних валют не те, що до долара, а до того ж євро (в Чехії за останній рік - 15% (?)), Словаччина останнього року виросла на 10%. Зі всіма супутніми наслідками.
Shooter пише:
> Доречі, зовсім недавно Ви жалілися, що НБУ змушений рятувати гривню пам'ятаєте?
де саме? мені здається, ви мене невірно зрозуміли.
> Englishman пише:
> я ніяк не можу зрозуміти - яку загрозу можуть нести зовнішні ринки країні з однією з найнижчих в індустріалізованому світі зарплат та суттєво дешевишими за решту тих самих країн ресурсами? при 13% податку на прибуток - знову ж таки, одному з найнижчих?
справа не тільки і не стільки у ресурсах (хоча тягатися з тими ж європейськими та американськими субсидіями сільському господарству Україні важко), а ще й у технологіях, якості робочої сили, корупції (тобто прихованих податках) і т.п.
якщо ви мені не вірите- сходіть до супермаркету і подивіться, наскільки важко іноземним товарам конкурувати з українськими. Якщо ж гривню теоретично ревальвувати (як дехто каже, у рази?), уявіть, що імпортери в ті ж рази зміцнять свої можливості маніпулювати ціною.
> І плакатися над нещасною долею "експортерів" - це відверто знущатися з тих, хто живе на середню українську зарплату. І для якого "справедливість-яка-(невідомо де)-є" полягає, наприклад, ще й в тому, що йому ті самі "чесно надєрібанівшіє" благосклонно ввели таку саму ставку податку, як і для себе. Спробували би це зробити в "ліберальних" США або ЮК, не кажучи вже про Канаду, Бельгію чи Скандинавські країни.
тим не меньш, навіть ці акули платять зарплати великій кількості людей. при падінні прибутків навряд чи вони платитимуть більше.
> P.S. Вертаючись до моїх улюблених прикладів Чехії та Словаччини: попри суттєве зміцнення локальних валют не те, що до долара, а до того ж євро (в Чехії за останній рік - 15% (?)), Словаччина останнього року виросла на 10%. Зі всіма супутніми наслідками.
якщо щось сталося одночасно, це не означає причинно-наслідковий зв"язок. Ви ж самі розумієте, що у Словаччини є купа іншіх факторів, що визначають економічний зріст. для корекного порівняння треба моделювати, який ріст у них був би, якби їх валюта не була такою міцною (при іншіх рівних).
Аналогічно й в Україні, проте очевидним (принаймні для мене) є те, що негативний торгівельний баланс, який вже довгий час є проблемою для України, може тільки погіршитися від укріплення нацвалюти.
Englishman пише:
> Shooter пише:
> > Доречі, зовсім недавно Ви жалілися, що НБУ змушений рятувати гривню пам'ятаєте?
>
> де саме? мені здається, ви мене невірно зрозуміли.
хіба? мені здається, Ви писали, що не зважаючи на активні доларові інтервенції НБУ в лютому курс гривні все одно падав...я ж Вам писав, що в довготривалому відрізку часу доларові запаси НБУ лише зростають.
> > Englishman пише:
> > я ніяк не можу зрозуміти - яку загрозу можуть нести зовнішні ринки країні з однією з найнижчих в індустріалізованому світі зарплат та суттєво дешевишими за решту тих самих країн ресурсами? при 13% податку на прибуток - знову ж таки, одному з найнижчих?
>
> справа не тільки і не стільки у ресурсах (хоча тягатися з тими ж європейськими та американськими субсидіями сільському господарству Україні важко), а ще й у технологіях, якості робочої сили, корупції (тобто прихованих податках) і т.п.
Звісно. І я про це писав - замість того, щоб оновлювати та розвивати виробництво, вкраїнські бандюки "відбивають бабки" і вкладають їх в що попало, але не в виробництво.
> якщо ви мені не вірите- сходіть до супермаркету і подивіться, наскільки важко іноземним товарам конкурувати з українськими. Якщо ж гривню теоретично ревальвувати (як дехто каже, у рази?), уявіть, що імпортери в ті ж рази зміцнять свої можливості маніпулювати ціною.
Хто саме каже - у рази? Хіба якісь великі оригінали. І навіщо насильно ревальвовувати гривню? Варто просто залишити встановлення курсу на ринок, який однозначно відрегулює цю кричущу диспропорцію з огляду на курс долара в світі на цілком ринковий рівень. Як це вже тепер поступово відбувається.
> > І плакатися над нещасною долею "експортерів" - це відверто знущатися з тих, хто живе на середню українську зарплату. І для якого "справедливість-яка-(невідомо де)-є" полягає, наприклад, ще й в тому, що йому ті самі "чесно надєрібанівшіє" благосклонно ввели таку саму ставку податку, як і для себе. Спробували би це зробити в "ліберальних" США або ЮК, не кажучи вже про Канаду, Бельгію чи Скандинавські країни.
>
> тим не меньш, навіть ці акули платять зарплати великій кількості людей. при падінні прибутків навряд чи вони платитимуть більше.
Щоб не повторюватися: якщо теперішні власники крайньо неефективні (як Ви це сам вище визнаєте), то тоді потрібно їх замінити на нових, ефективних. Які не куплятимуть "газєти-суди-параходи-мілцію-владу", не розвиватимуть економіку дружніх Україні країн Isle of Man, Сyprus, етс., а вкладатимуть зароблені кошти в реновацію та розвиток основного бізнесу.
Більше того, головні "спасітєлі атєчєства", які бісяться сьогодні від "екпортного жиру", причому, з жорсткою прив'язкою гривні до долара лише більше та більше, вже давно заявили, що НЕ ВМІЮТЬ і НЕ ХОЧУТЬ займатися виробничим бізнесом і збираються його продавати (а деякі вже це в повний рост і роблять)
> > P.S. Вертаючись до моїх улюблених прикладів Чехії та Словаччини: попри суттєве зміцнення локальних валют не те, що до долара, а до того ж євро (в Чехії за останній рік - 15% (?)), Словаччина останнього року виросла на 10%. Зі всіма супутніми наслідками.
>
> якщо щось сталося одночасно, це не означає причинно-наслідковий зв"язок.
Це Ви натякаєте на не "разом", а "одночасно і паралельно"?
> Ви ж самі розумієте, що у Словаччини є купа іншіх факторів, що визначають економічний зріст. для корекного порівняння треба моделювати, який ріст у них був би, якби їх валюта не була такою міцною (при іншіх рівних).
Звісно. Я наводжу цей приклад саме тому, що стан в економіці, в першу чергу, залежить від інших факторів, а не валютної політики. І Ви це прекрасно знаєте, як людина з доброю економічною освітою : суто монетарних методів для стимулювання/регулювання економіки є однозначно замало. А для того, щоб економіка запрацювала, потрібно проводити СИТЕМАТИЧНІ РЕФОРМИ. Як це було в Словаччині протягом 8 років. І теперішнє різке зміцнення домашньої валюти не заважає "здоровому росту" економіки. Ба більше - певним чином рятує економіку від перегріву, стримує інфляцію та дозволяє Словаччині запровадити євро найшвидше зі всіх V4 країн.
Натомість український уряд діє сьогодні не як уряд, який займається систематичними реформами, а виключно як "учасник комерційного процесу": присідає на "грошові потоки", воює за "своє майно", дає мєлкого хабаря аналогу "санстанцій-пожежних" у вигляді 1000 гривень, обмежує торгівельну націнку, етс.
Жодного, повторюю, жодного стратегічного мислення, плану хоча би на середню перспективу, етс. - суцільне ручне управління. Та пошук "врагов" - он за інфляцію "віноватимі" вже супермаркети призначили...добре, що хоч в цей раз не знову Балога винуватий...
2008.03.24 | Оk
Миколо
мені фотки з Мюнхена висилати, бо щось говорилось стосовно випадковості зустрічі, я не впевнена, що зрозуміла
Shooter пише:
> Оk пише:
> > мені фотки з Мюнхена висилати, бо щось говорилось стосовно випадковості зустрічі, я не впевнена, що зрозуміла
>
> Звісно.
> Такі випадки - то перст Божий.
Відповіді
2008.03.24 | Bayan
І у чому він полягає? Нe здавати доляри?
2008.03.24 | Shooter
В потенційному здешевленні імпорту
Відповідно, в загальмуванні росту споживчих цін.2008.03.24 | Linx
Re: В потенційному здешевленні імпорту
А кінцевому споживачу це здешевлення хіба помітно?І до чого, тоді вкладники Ощадбанку?
Shooter пише:
> Відповідно, в загальмуванні росту споживчих цін.
2008.03.24 | Shooter
Re: В потенційному здешевленні імпорту
Linx пише:> А кінцевому споживачу це здешевлення хіба помітно?
Мало би бути. Скажімо, в більш помірному подорожчані бензину, ніж це би було при стабільному співвідношенні долар/гривня.
> І до чого, тоді вкладники Ощадбанку?
В тому, що їх в черговий раз взули: те, що влада "застосовуватиме" ревальвацію гривні для боротьби з інфляцією, було неважко спрогнозувати. Відповідно, робити виплати в доларах було черговим зразком "ефективного менеджменту". Із серії "Справедливість - вона є. Тільки нєізвєстно - де".
> Shooter пише:
> > Відповідно, в загальмуванні росту споживчих цін.
2008.03.24 | Englishman
тільтки не забудьте при цьому прийняти у розрахунок
витіснення українських товарів зі власного ринку у результаті подібної боротьби з інфляцією (не кажучи вже про ненависний декому "олігархічний" експорт). В сухому підсумку будете мати як девальвацію гривні у майбутньому (через погіршення торгівельного балансу), так і знищення значної частини економічного потенціалу країни.2008.03.24 | Shooter
не забуду
Доречі, зовсім недавно Ви жалілися, що НБУ змушений рятувати гривню пам'ятаєте?Englishman пише:
> витіснення українських товарів зі власного ринку у результаті подібної боротьби з інфляцією (не кажучи вже про ненависний декому "олігархічний" експорт). В сухому підсумку будете мати як девальвацію гривні у майбутньому (через погіршення торгівельного балансу), так і знищення значної частини економічного потенціалу країни.
я ніяк не можу зрозуміти - яку загрозу можуть нести зовнішні ринки країні з однією з найнижчих в індустріалізованому світі зарплат та суттєво дешевишими за решту тих самих країн ресурсами? при 13% податку на прибуток - знову ж таки, одному з найнижчих?
це в теорії. в практиці, звісно, українське виробництво - страшно неефективне. і залишатиметься таким до тих пір, поки уряд(и) будуть турбуватися про приватних "експортерів", більшість з яких готова вкладати гроші в будь-що, в т.ч. у владу, а не в модернізацію підприємств, не кажучи вже про якийсь хоч елементарний R-and-D.
І плакатися над нещасною долею "експортерів" - це відверто знущатися з тих, хто живе на середню українську зарплату. І для якого "справедливість-яка-(невідомо де)-є" полягає, наприклад, ще й в тому, що йому ті самі "чесно надєрібанівшіє" благосклонно ввели таку саму ставку податку, як і для себе. Спробували би це зробити в "ліберальних" США або ЮК, не кажучи вже про Канаду, Бельгію чи Скандинавські країни.
Знову ж таки, повертаючись до долара - він девальвує відносно всіх валют (відносно яких українська гривня не ревальвує). І цей процес природній в світі - то чому в Україні, для якої США - енний експортний ринок, має бути інакше, я таки не розумію. А от подорожчання бензину для українців це певним чином може зменшити.
P.S. Вертаючись до моїх улюблених прикладів Чехії та Словаччини: попри суттєве зміцнення локальних валют не те, що до долара, а до того ж євро (в Чехії за останній рік - 15% (?)), Словаччина останнього року виросла на 10%. Зі всіма супутніми наслідками.
2008.03.24 | Englishman
Re: не забуду
Shooter пише:> Доречі, зовсім недавно Ви жалілися, що НБУ змушений рятувати гривню пам'ятаєте?
де саме? мені здається, ви мене невірно зрозуміли.
> Englishman пише:
> я ніяк не можу зрозуміти - яку загрозу можуть нести зовнішні ринки країні з однією з найнижчих в індустріалізованому світі зарплат та суттєво дешевишими за решту тих самих країн ресурсами? при 13% податку на прибуток - знову ж таки, одному з найнижчих?
справа не тільки і не стільки у ресурсах (хоча тягатися з тими ж європейськими та американськими субсидіями сільському господарству Україні важко), а ще й у технологіях, якості робочої сили, корупції (тобто прихованих податках) і т.п.
якщо ви мені не вірите- сходіть до супермаркету і подивіться, наскільки важко іноземним товарам конкурувати з українськими. Якщо ж гривню теоретично ревальвувати (як дехто каже, у рази?), уявіть, що імпортери в ті ж рази зміцнять свої можливості маніпулювати ціною.
> І плакатися над нещасною долею "експортерів" - це відверто знущатися з тих, хто живе на середню українську зарплату. І для якого "справедливість-яка-(невідомо де)-є" полягає, наприклад, ще й в тому, що йому ті самі "чесно надєрібанівшіє" благосклонно ввели таку саму ставку податку, як і для себе. Спробували би це зробити в "ліберальних" США або ЮК, не кажучи вже про Канаду, Бельгію чи Скандинавські країни.
тим не меньш, навіть ці акули платять зарплати великій кількості людей. при падінні прибутків навряд чи вони платитимуть більше.
> P.S. Вертаючись до моїх улюблених прикладів Чехії та Словаччини: попри суттєве зміцнення локальних валют не те, що до долара, а до того ж євро (в Чехії за останній рік - 15% (?)), Словаччина останнього року виросла на 10%. Зі всіма супутніми наслідками.
якщо щось сталося одночасно, це не означає причинно-наслідковий зв"язок. Ви ж самі розумієте, що у Словаччини є купа іншіх факторів, що визначають економічний зріст. для корекного порівняння треба моделювати, який ріст у них був би, якби їх валюта не була такою міцною (при іншіх рівних).
Аналогічно й в Україні, проте очевидним (принаймні для мене) є те, що негативний торгівельний баланс, який вже довгий час є проблемою для України, може тільки погіршитися від укріплення нацвалюти.
2008.03.25 | Shooter
Re: не забуду
Englishman пише:> Shooter пише:
> > Доречі, зовсім недавно Ви жалілися, що НБУ змушений рятувати гривню пам'ятаєте?
>
> де саме? мені здається, ви мене невірно зрозуміли.
хіба? мені здається, Ви писали, що не зважаючи на активні доларові інтервенції НБУ в лютому курс гривні все одно падав...я ж Вам писав, що в довготривалому відрізку часу доларові запаси НБУ лише зростають.
> > Englishman пише:
> > я ніяк не можу зрозуміти - яку загрозу можуть нести зовнішні ринки країні з однією з найнижчих в індустріалізованому світі зарплат та суттєво дешевишими за решту тих самих країн ресурсами? при 13% податку на прибуток - знову ж таки, одному з найнижчих?
>
> справа не тільки і не стільки у ресурсах (хоча тягатися з тими ж європейськими та американськими субсидіями сільському господарству Україні важко), а ще й у технологіях, якості робочої сили, корупції (тобто прихованих податках) і т.п.
Звісно. І я про це писав - замість того, щоб оновлювати та розвивати виробництво, вкраїнські бандюки "відбивають бабки" і вкладають їх в що попало, але не в виробництво.
> якщо ви мені не вірите- сходіть до супермаркету і подивіться, наскільки важко іноземним товарам конкурувати з українськими. Якщо ж гривню теоретично ревальвувати (як дехто каже, у рази?), уявіть, що імпортери в ті ж рази зміцнять свої можливості маніпулювати ціною.
Хто саме каже - у рази? Хіба якісь великі оригінали. І навіщо насильно ревальвовувати гривню? Варто просто залишити встановлення курсу на ринок, який однозначно відрегулює цю кричущу диспропорцію з огляду на курс долара в світі на цілком ринковий рівень. Як це вже тепер поступово відбувається.
> > І плакатися над нещасною долею "експортерів" - це відверто знущатися з тих, хто живе на середню українську зарплату. І для якого "справедливість-яка-(невідомо де)-є" полягає, наприклад, ще й в тому, що йому ті самі "чесно надєрібанівшіє" благосклонно ввели таку саму ставку податку, як і для себе. Спробували би це зробити в "ліберальних" США або ЮК, не кажучи вже про Канаду, Бельгію чи Скандинавські країни.
>
> тим не меньш, навіть ці акули платять зарплати великій кількості людей. при падінні прибутків навряд чи вони платитимуть більше.
Ісполать! Благодєтєлі наші! Столпи атєчєствєнной економікі! Спасітєлі отєчєства!
Щоб не повторюватися: якщо теперішні власники крайньо неефективні (як Ви це сам вище визнаєте), то тоді потрібно їх замінити на нових, ефективних. Які не куплятимуть "газєти-суди-параходи-мілцію-владу", не розвиватимуть економіку дружніх Україні країн Isle of Man, Сyprus, етс., а вкладатимуть зароблені кошти в реновацію та розвиток основного бізнесу.
Більше того, головні "спасітєлі атєчєства", які бісяться сьогодні від "екпортного жиру", причому, з жорсткою прив'язкою гривні до долара лише більше та більше, вже давно заявили, що НЕ ВМІЮТЬ і НЕ ХОЧУТЬ займатися виробничим бізнесом і збираються його продавати (а деякі вже це в повний рост і роблять)
> > P.S. Вертаючись до моїх улюблених прикладів Чехії та Словаччини: попри суттєве зміцнення локальних валют не те, що до долара, а до того ж євро (в Чехії за останній рік - 15% (?)), Словаччина останнього року виросла на 10%. Зі всіма супутніми наслідками.
>
> якщо щось сталося одночасно, це не означає причинно-наслідковий зв"язок.
Це Ви натякаєте на не "разом", а "одночасно і паралельно"?
> Ви ж самі розумієте, що у Словаччини є купа іншіх факторів, що визначають економічний зріст. для корекного порівняння треба моделювати, який ріст у них був би, якби їх валюта не була такою міцною (при іншіх рівних).
Звісно. Я наводжу цей приклад саме тому, що стан в економіці, в першу чергу, залежить від інших факторів, а не валютної політики. І Ви це прекрасно знаєте, як людина з доброю економічною освітою : суто монетарних методів для стимулювання/регулювання економіки є однозначно замало. А для того, щоб економіка запрацювала, потрібно проводити СИТЕМАТИЧНІ РЕФОРМИ. Як це було в Словаччині протягом 8 років. І теперішнє різке зміцнення домашньої валюти не заважає "здоровому росту" економіки. Ба більше - певним чином рятує економіку від перегріву, стримує інфляцію та дозволяє Словаччині запровадити євро найшвидше зі всіх V4 країн.
Натомість український уряд діє сьогодні не як уряд, який займається систематичними реформами, а виключно як "учасник комерційного процесу": присідає на "грошові потоки", воює за "своє майно", дає мєлкого хабаря аналогу "санстанцій-пожежних" у вигляді 1000 гривень, обмежує торгівельну націнку, етс.
Жодного, повторюю, жодного стратегічного мислення, плану хоча би на середню перспективу, етс. - суцільне ручне управління. Та пошук "врагов" - он за інфляцію "віноватимі" вже супермаркети призначили...добре, що хоч в цей раз не знову Балога винуватий...
2008.03.24 | Оk
Миколо
мені фотки з Мюнхена висилати, бо щось говорилось стосовно випадковості зустрічі, я не впевнена, що зрозуміла2008.03.24 | Shooter
Re: Миколо
Оk пише:> мені фотки з Мюнхена висилати, бо щось говорилось стосовно випадковості зустрічі, я не впевнена, що зрозуміла
Звісно.
Такі випадки - то перст Божий.
2008.03.24 | Оk
Re: Миколо
Shooter пише:> Оk пише:
> > мені фотки з Мюнхена висилати, бо щось говорилось стосовно випадковості зустрічі, я не впевнена, що зрозуміла
>
> Звісно.
> Такі випадки - то перст Божий.