"Круглий стіл" з "квадратної" проблеми. Прес-анонс
04/02/2008 | Майдан-ІНФОРМ
02.04.2008 о 12:00 «Круглий стіл» на тему: «Українські в‘язниці: проблема засуджених чи суспільства?» Учасники: керівник Департаменту з питань виконання покарань В. Кощинець, голова Ради церков при установах виконання покарань Г. Драус, керівник Асоціації психіатрів України С. Глузман, юрист, член Громадської ради при Департаменті виконання покарань Т. Яблонська.
(м. Київ, вул. Сретенська, 2/8. Акредитація за тел.. 234-10-55)
Джерело: http://news.liga.net/announce
Відповіді
2008.04.02 | Людмила Коваль
Головних тюремників України пустять по світу з торбами? (/)
Головних тюремників України пустять по світу з торбами?[01.04.2008 10:53]
http://human-rights.unian.net/ukr/detail/187448
Державний департамент України з питань виконання покарань найближчим часом буде розформовано і реорганізовано відповідно до розробленої в Секретаріаті Президента України концепції реформування Державної кримінально-виконавчої служби.
Як повідомило УНІАН джерело в Секретаріаті Президента, нова концепція реформування пенітенціарної системи враховує усі зауваження правозахисників і має на меті створення гнучкої тюремної системи, де ДКВС має стати цивільною службою і підрозділом Міністерства юстиції, як це було зроблено в усіх посттоталітарних країнах Центральної та Східної Європи.
Концепція забезпечує дотримання прав осіб, позбавлених волі, захист інтересів особи, суспільства і держави, комплекс заходів, спрямованих на зменшення повторної злочинності серед осіб, що відбувають або відбули кримінальні покарання, створення умов для виправлення і адаптації в суспільстві колишніх в`язнів, приведення умов утримання засуджених і осіб, узятих під варту, у відповідність з вимогами національного законодавства і відповідних європейських норм.
Очікується, що Президент підпише Указ про затвердження Концепції реформування Державної кримінально-виконавчої служби найближчим часом.
Загалом в Україні щорічно притягуються до кримінальної відповідальності близько 200 тисяч осіб, близько чверті з них – майже 50 тисяч – отримує покарання у вигляді позбавлення волі. В установах позбавлення волі на сьогодні перебуває близько 160 тисяч осіб, з них більш як 1400 засуджені до довічного позбавлення волі.