Юля вибрала неправильну піар-стратегію боротьби з інфляцією.
04/05/2008 | Pavlo
Замість того, щоб обіцяти зниження цін (що навряд чи відбудеться), краще було б пояснити загалу, що зростання цін на продукти в напів-аграрній країні є благо, і навпаки - штучне заниження цін може остаточно прибити аграрний сектор.
Відповіді
2008.04.05 | TrollSeeker
Re: Юля вибрала неправильну піар-стратегію боротьби з інфляцією.
Pavlo пише:> Замість того, щоб обіцяти зниження цін (що навряд чи відбудеться), краще було б пояснити загалу, що зростання цін на продукти в напів-аграрній країні є благо, і навпаки - штучне заниження цін може остаточно прибити аграрний сектор.
Якби те зростання цін та й в кишеню ВИРОБНИКУ сільгосппродукції, може й було би те логічним. Може б то заохочувало збільшення її виробництва. А так додаткову "капусту" рубають зовсім не вони.
2008.04.05 | Pavlo
Це вирішується не наїздами на супермаркети і не адмінзаходами, а
TrollSeeker пише:.
> Якби те зростання цін та й в кишеню ВИРОБНИКУ сільгосппродукції, може й було би те логічним. Може б то заохочувало збільшення її виробництва. А так додаткову "капусту" рубають зовсім не вони.
Це вирішується не наїздами на супермаркети і не адмінзаходами, а покращенням конкурентного середовища, спрощення ведення бізнесу і т.д.
Любі жорсткі адміністративні міри легко обходяться на локальному рівні через силовика-кума/свата/брата, при цьому конкуренція унеможливлюється, а додаткова "капуста", як Ви кажете, йде на оплату послуг цього кума/свата/брата, який забезпечую бізнес в умовах адміністративного тиску.
Але це все деталі, я ж мав на увазі ПіаР, а не про реальні кроки. Сам по собі піар теж може бути шкідливим або корисним, і в цій парафії у Юлі максимальні можливості в країні.
2008.04.05 | TrollSeeker
Re: Це вирішується не наїздами на супермаркети і не адмінзаходам
Pavlo пише:> TrollSeeker пише:
> .
> > Якби те зростання цін та й в кишеню ВИРОБНИКУ сільгосппродукції, може й було би те логічним. Може б то заохочувало збільшення її виробництва. А так додаткову "капусту" рубають зовсім не вони.
>
> Це вирішується не наїздами на супермаркети і не адмінзаходами, а покращенням конкурентного середовища, спрощення ведення бізнесу і т.д.
Теоретично це так. Практика в реальних умовах дає дещо інші результати. У нас монополісти легко вичавлюють дрібноту (способів доста), потім диктують свої правила. А альтернатива їм вже полягла.
> Любі жорсткі адміністративні міри легко обходяться на локальному рівні через силовика-кума/свата/брата, при цьому конкуренція унеможливлюється, а додаткова "капуста", як Ви кажете, йде на оплату послуг цього кума/свата/брата, який забезпечую бізнес в умовах адміністративного тиску.
І знов про корупцію. Саме умови корупції вигідні монополістам нашого гатунку, незалежно від того, чи є адміністративний тиск, чи нема. Свої "відкати" вони лєхкО "відбивають" і з адмінтиском, і без нього. Між іншим, за наш рахунок. А от задравши вгору торгову націнку вони виграють двічі. На додатковій "капусті" і на створенню атмосфери невдоволення ("Юлька прийшла - ціни ростуть"©) тими, хто потенційно може впасти їм на хвіст. Корисне з приємним в одному флаконі.
> Але це все деталі, я ж мав на увазі ПіаР, а не про реальні кроки. Сам по собі піар теж може бути шкідливим або корисним, і в цій парафії у Юлі максимальні можливості в країні.
Не побачив шкідливого піару.
Ціни раптом поперли вгору. А яка цьому причина? Невже ті 1000 грн? Е-е-е ні, хлопці, стривайте, не лукавте. Адже це ви змовились і потягли націнку догори, при чому зовсім не відповідно витратам, надіючись під шумок зайвого хапонути, чи не так? То давайте не випендрюватись, а грати за правилами.
І якщо це подається публічно, то кінцевий споживач вже бачить не ланцюжок Юлька-ціни, а ланцюжок Юлька-монополісти-ціни, тому ріст цін асоціює не з Юлькою, а з монополістами. Що насправді більше відповідає дійсності.
2008.04.05 | 123
Які є докази "змови супермаркетів"?
2008.04.05 | TrollSeeker
Супермаркети не змовляються, змовляються власники.
"Імєна, паролі,явкі!"©Складається протокол змови, потім кінною поштою возиться між змовниками для завіреня печатками і підписами, в решті-решт він тиражується й потім оприлюднюється, чи не так? Я це Вам лише дивуюсь.
Якщо я бачу раптовий не обумовлений об'єктивними причинами дебелий синхронний ріст цін на продовольчі товари по всім великим торгівельним підприємствам, у мене виникає стійка підозра, що "ето ж-ж-ж нєспроста".
До того ж варто було б прийняти до уваги "Qui prodest?" виходячи з економічного і політичного стану на теперішній момент. Не сумніваюсь, що дехто навіть грубі гроші вклав би, щоб втримувати стан "чим гірше, тим краще".
2008.04.05 | Боровик
Змови на ринку продуктів немає!
2008.04.05 | Боровик
Re: Це вирішується не наїздами на супермаркети і не адмінзаходам
TrollSeeker пише:> Ціни раптом поперли вгору. А яка цьому причина? Невже ті 1000 грн? Е-е-е ні, хлопці, стривайте, не лукавте. Адже це ви змовились і потягли націнку догори, при чому зовсім не відповідно витратам, надіючись під шумок зайвого хапонути, чи не так? То давайте не випендрюватись, а грати за правилами.
>
> І якщо це подається публічно, то кінцевий споживач вже бачить не ланцюжок Юлька-ціни, а ланцюжок Юлька-монополісти-ціни, тому ріст цін асоціює не з Юлькою, а з монополістами. Що насправді більше відповідає дійсності.
Я маю дуже різноманітну діяльність. Виробляю зараз ліжка від сирої дошки до готового продукту. За три місяці цього року дерево виросло в ціні на 15%, шурупи - 50%, лаки-фарби - 30%. Таким чином собівартість ліжка виросла настільки, що виробництво не є рентабельним. Праця робочих - зав*язана на рентабельність. Немає монополії у жодного з факторів. Підвищення цін не компенсовано жодним адміністративним послабленням.
Щодо продуктів. Тут теж немає монополії. Повірте мені як виробнику. Ніяка монополія мені не заважає продавати продукти по ціні якій захочу в любій точці України.
Вам не видається цікавим, що попри підвищення цін на м*ясо в окремих районах поголів*я худоби зменшилось вдвічі за цю зиму? Умови для розвитку вітчизняного виробництва продовжують погіршуватися і тут віжки в руках уряду.
Є монополія - обленерго, які деруть три шкіри з підприємств та малого бізнесу. Можлива змова на ринку палива.
2008.04.05 | TrollSeeker
Re: Це вирішується не наїздами на супермаркети і не адмінзаходам
Боровик пише:> TrollSeeker пише:
> > Ціни раптом поперли вгору. А яка цьому причина? Невже ті 1000 грн? Е-е-е ні, хлопці, стривайте, не лукавте. Адже це ви змовились і потягли націнку догори, при чому зовсім не відповідно витратам, надіючись під шумок зайвого хапонути, чи не так? То давайте не випендрюватись, а грати за правилами.
> >
> > І якщо це подається публічно, то кінцевий споживач вже бачить не ланцюжок Юлька-ціни, а ланцюжок Юлька-монополісти-ціни, тому ріст цін асоціює не з Юлькою, а з монополістами. Що насправді більше відповідає дійсності.
> Я маю дуже різноманітну діяльність. Виробляю зараз ліжка від сирої дошки до готового продукту. За три місяці цього року дерево виросло в ціні на 15%, шурупи - 50%, лаки-фарби - 30%.
Імпорт? Ціни виробників матеріалів, фурнітури виросли теж у такій пропорції? Чи то може ціни посередників? Чи не є той ріст "компенсацією" за прикручування "контрабасу"?
> Таким чином собівартість ліжка виросла настільки, що виробництво не є рентабельним. Праця робочих - зав*язана на рентабельність. Немає монополії у жодного з факторів. Підвищення цін не компенсовано жодним адміністративним послабленням.
Я щось не зрозумів, Вам держава почала продавати матеріали за завищеною ціною, чи як?
> Щодо продуктів. Тут теж немає монополії. Повірте мені як виробнику. Ніяка монополія мені не заважає продавати продукти по ціні якій захочу в любій точці України.
Чомусь здається, що не "по ціні якій захочу", а за якою продукт продається. Скажемо, вчора на ринку десяток яєць коштував 5 грн., десяток лотків Ви продали, отримавши 100 грн. Сьогодні виносите теж десяток, коли гульк, а ціна вже виставляється 10 грн. Покупець матюкується, але бере, бо природніх потреб не відміниш, унітаз не повинен простоювати.
Як Ви себе поводитимете в такому разі? Продаватимете, не зважаючи на матюки покупця, по 10? Продаватимете, ризикуючи отримати фінгала під око від товстих сусідів-продавців, по 5? Шукатимете інше місце, де б продати по 5?
> Вам не видається цікавим, що попри підвищення цін на м*ясо в окремих районах поголів*я худоби зменшилось вдвічі за цю зиму?
Зменшилось стрибком? Все було чинно-пристойно, ніщо не передвіщувало поголівного падіння скотини, але тільки-но новий уряд прийшов, на тобі, зразу вдвічі зменшилось? Який механізм такого чародійства?
Ціни для кінцевого споживача м'яса полізли вгору. Кому дісталась ця різниця? Невже безпосередньому вигодовувачу корови, свині? Чи комусь іншому?
Між іншим, курка - не скотина, але вгору полетіла теж. ЇЇ теж вдвічі поменшало?
> Умови для розвитку вітчизняного виробництва продовжують погіршуватися і тут віжки в руках уряду.
А до цього не погіршувались? Знов Юля?
> Є монополія - обленерго, які деруть три шкіри з підприємств та малого бізнесу. Можлива змова на ринку палива.
Так, а хто у нас сидить на енергетиці і енергоносіях?
2008.04.06 | Боровик
Re: Це вирішується не наїздами на супермаркети і не адмінзаходам
TrollSeeker пише:> > Я маю дуже різноманітну діяльність. Виробляю зараз ліжка від сирої дошки до готового продукту. За три місяці цього року дерево виросло в ціні на 15%, шурупи - 50%, лаки-фарби - 30%.
> Імпорт? Ціни виробників матеріалів, фурнітури виросли теж у такій пропорції? Чи то може ціни посередників? Чи не є той ріст "компенсацією" за прикручування "контрабасу"?
Контрабасу ніхто не прикручував, він тільки перепідпорядкований. При теперішніх цінах і контрабас не потрібен. Ціни виросли тому, що було в обігу 290 мільярдів гривень, а стало 360. Економіка при цьому не виросла. Виробництво як було так і є, товару не збільшилось. Тобто, якщо всі гроші розмастити на товар як масло на хліб, то отримуємо канапку з товщим шаром маслогрошей. Пишу ж дуже елементарні роечі. До речі, якби ще контрабас прикрили, то ціни виросли б ще набагато крутіше.
> > Таким чином собівартість ліжка виросла настільки, що виробництво не є рентабельним. Праця робочих - зав*язана на рентабельність. Немає монополії у жодного з факторів. Підвищення цін не компенсовано жодним адміністративним послабленням.
> Я щось не зрозумів, Вам держава почала продавати матеріали за завищеною ціною, чи як?
Пояснюю, якщо у мене це не вийшло з першого разу. Якщо б були адміністративні послаблення, то попри ріст цін можна було б зекономити на бухгалтерії, звітності, і інших непродуктивних витратах. А так всі підвищення цін напряму підвищують собівартість.
> > Щодо продуктів. Тут теж немає монополії. Повірте мені як виробнику. Ніяка монополія мені не заважає продавати продукти по ціні якій захочу в любій точці України.
> Чомусь здається, що не "по ціні якій захочу", а за якою продукт продається. Скажемо, вчора на ринку десяток яєць коштував 5 грн., десяток лотків Ви продали, отримавши 100 грн. Сьогодні виносите теж десяток, коли гульк, а ціна вже виставляється 10 грн. Покупець матюкується, але бере, бо природніх потреб не відміниш, унітаз не повинен простоювати.
Все правильно. Хочу продати по 10 і продам по 10 і базуючись тільки на попит.
> Як Ви себе поводитимете в такому разі? Продаватимете, не зважаючи на матюки покупця, по 10? Продаватимете, ризикуючи отримати фінгала під око від товстих сусідів-продавців, по 5? Шукатимете інше місце, де б продати по 5?
Ви наївні? Ніяких фінгалів вже ніхто не ставить. Останній раз насильство щодо цін було тільки при м*ясній кризі трирічної давності.
> > Вам не видається цікавим, що попри підвищення цін на м*ясо в окремих районах поголів*я худоби зменшилось вдвічі за цю зиму?
> Зменшилось стрибком? Все було чинно-пристойно, ніщо не передвіщувало поголівного падіння скотини, але тільки-но новий уряд прийшов, на тобі, зразу вдвічі зменшилось? Який механізм такого чародійства?
Ні, не з приходом нового уряду. ситуація просто не зреагувала на новий уряд. Нічого не змінилося, тобто продовжується системність поборів.
> Ціни для кінцевого споживача м'яса полізли вгору. Кому дісталась ця різниця? Невже безпосередньому вигодовувачу корови, свині? Чи комусь іншому?
Нікому, тому що жива вага так само поповзла вгору. Просто навіть висока вартість м*яса не полегшує вигодовувати корову. М*ясну галузь цей уряд як і попередній добивають. Побори за паспорти ніхто не відміняв.
> Між іншим, курка - не скотина, але вгору полетіла теж. ЇЇ теж вдвічі поменшало?
Те саме. Кількість курей зменшилась так само.
> > Умови для розвитку вітчизняного виробництва продовжують погіршуватися і тут віжки в руках уряду.
> А до цього не погіршувались? Знов Юля?
Погіршувались. Темп погіршення збережено. Щодо Юлі нічого не скажу, бо не відчувається, що вона є.
> > Є монополія - обленерго, які деруть три шкіри з підприємств та малого бізнесу. Можлива змова на ринку палива.
> Так, а хто у нас сидить на енергетиці і енергоносіях?
А уряду немає.
2008.04.05 | привид Романа ShaRP'а
Предложите ей свои услуги
Здесь на форуме под ником Мінор® пишет заведующий пиаром БЮТ на выборах 2006 и 2007 Виктор Уколов.На выборах 2006 БЮТ набрал, насколько помню, 22%
На выборах 2007 БЮТ набрал, насколько помню, 31%
Эти результаты, существенно превосходящие большинство прогнозов, говорят сами за себя.
Но ведь вы, наверное, можете еще лучше
Мне тоже стратегия БЮТ (и тактика тоже) не нравится, в чем я уже расписался. Однако и информации о том, как эта стратегия и как такая тактика влияет на результат, у меня нет. А вот у Уколова, видимо? есть. Поэтому он результата и добивается.
2008.04.05 | ОРИШКА
Вот Минор и должен заботиться о качественной
информполитике БЮТ. А ее пока нет, и повышение процентов было вовсе не из-за успехов такой политики.Сейчас важно объяснять людям, почему растут цены, что делает прав-во, нужны внятные ответы оппонентам.
Мы же видим, какая массированная атака на прав-во со всех сторон - нужно отбиваться яростнее, чем нападают, тогда поддержка не будет падать. Конечно, имею в ввиду не бла-бла-бла, а реальные достижения и реальные планы.
2008.04.05 | привид Романа ShaRP'а
Качественная информполитика в этой стране не нужна
По тем же причинам, которые я описывал в "Почему я не хочу голосовать за Тимошенко".2008.04.05 | Shooter
Яке миле поєднання слів "ПІАР-стратегія боротьби з інфляцією"
Не краще би було мати просто стратегію боротьби з інфляцією?Знову ж таки, навколишній досвід (та ж Словаччина й Угорщина) показує, що виключно монетарними заходами, навіть найжорсткішими, інфляцію не подолати.
Натомість систематична економічна реформа дає свої відчутні плоди і в плані низької інфляції: 3% річна інфляція при 10% росту в Словаччині (де реформа була) і в три рази вища інфляція при 0,6% річного росту в Угорщині (де повноцінної економічної реформи так і не було).
Тут, доречі, непогано написано.
http://www.dt.ua/2000/2020/62607/ (хоч і дещо мутно)
http://www.dt.ua/2000/2020/62601/
2008.04.05 | Pavlo
Я свідомого його використав, бо всі чудово розуміють, що
" виключно монетарними заходами, навіть найжорсткішими, інфляцію не подолати." (с)> Не краще би було мати просто стратегію боротьби з інфляцією?
Краще, але для цього треба спочатку пояснити людям, що потрібно боротись не за здешевлення товарів та послуг, які виробляються іншими українцями, а за підвищення конкуренції, ефективності економіки - тільки такі міри можуть призвести до зниження співвідношення ціна/зарплата.
> Натомість систематична економічна реформа дає свої відчутні плоди і в плані низької інфляції: 3% річна інфляція при 10% росту в Словаччині і в три рази вища інфляція при 0,6% річного росту в Угорщині.
Угу, але щоб отримати такий результат потрібно 2-3 роки, а їх в уряду нема. Якщо кампанія не дасть результат протягом двох тижднів (як з виборами Космоса), їй не варто займатись. Тобто, реальної боротьби не вийде, може бути тільки ПіаР, то нехай би вже він був корисний.
2008.04.05 | Shooter
Re: Я свідомого його використав, бо всі чудово розуміють, що
Pavlo пише:> " виключно монетарними заходами, навіть найжорсткішими, інфляцію не подолати." (с)
>
> > Натомість систематична економічна реформа дає свої відчутні плоди і в плані низької інфляції: 3% річна інфляція при 10% росту в Словаччині і в три рази вища інфляція при 0,6% річного росту в Угорщині.
>
> Угу, але щоб отримати такий результат потрібно 2-3 роки, а їх в уряду нема.
Більше - хоча би 4-6.
З іншого боку - уряд має стільки, скільки хоче. Тільки от потрібно займатися саме не ПІАРом, не відвойовуванням "грошових потоків" у свій контроль, а таки реформами. Причому, публічно пояснюючи - чому іного шляху не існує.
В тій же Словаччині виборці зрозуміли - і дали змогу Дзюрінді завершити реформи, обравши його на другий термін (тема Фіца та його приходу до влади - тема окремої дискусії )
> Якщо кампанія не дасть результат протягом двох тижднів (як з виборами Космоса), їй не варто займатись.
Дуже влучно описуєте психологію вкраїнських бандюків від влади всіх мастей.
>Тобто, реальної боротьби не вийде, може бути тільки ПіаР, то нехай би вже він був корисний.
Чесно - таки не розумію чим саме подібний Пі-Ар може бути корисний. Хіба Ви маєте на увазі рейтинги Юлі та БЮТу...
2008.04.06 | Pavlo
ПіаР може бути як корисним, так і шкідливим для нації.
Shooter пише:> Чесно - таки не розумію чим саме подібний Пі-Ар може бути корисний.
Юлькін ПіаР може бути як корисним, так і шкідливим для нації. Адже більшість наших проблем спричинені не поганими стартовими умовами, а тарганами, які табунами бігають в головах українців.
2008.04.05 | Боровик
Re: Юля вибрала неправильну піар-стратегію боротьби з інфляцією.
Не переживайте, щодо "піар-тратегії боротьби з інфляцією" у Юлі вийде набагато краще ніж щодо боротьби з інфляцією.2008.04.05 | Shooter
+12
2008.04.05 | Карпо
Павло правильно пише,
що в аграрній країні високі ціни на продукти - це не погано. Але це права ідея. А Юлін виборець більше лівий, тому цю стратегію вони ніколи не зрозуміють.2008.04.05 | study23
Re: Юля вибрала неправильну піар-стратегію боротьби з інфляцією.
А провокація інфляції була теж задля піару? Якщо так, то десятки тисяч голосів вона втратила.2008.04.05 | verone
Re: Юля вибрала неправильну піар-стратегію боротьби з інфляцією.
Та ви що, знущаєтесь? Боротьба з інфляцією не повинна вестися політичними способами.2008.04.05 | TrollSeeker
"Мы с Тамарой ходим парой"©? з розривом в 3 години. До вітру.
2008.04.06 | троль ak1001
пиар-стратегия БЮТ по борьбе с инфляцией:
...Уже в феврале с.г. инфляционные ориентиры правительства были пересмотрены. При этом показатели среднегодовой инфляции оказались тайной за семью печатями. По крайней мере, они нигде не публикуются. Хотя в проектах документов предполагалось их увеличение. Политически же «корректный» показатель «декабрьской» инфляции в потребительском секторе остался без изменения — 9,6%. Тогда как для промышленности его, как и предполагалось, увеличили — с 15,5 до 19,2%.
...
http://www.zn.ua/2000/2020/62607/
---
действительно странная стратегия. зашел в магазин и увидел.
и 20% єто еще хорошо. страна уже берет ориентир на 30-50 % с начала года
2008.04.06 | Лектор
Re: Юля вибрала неправильну піар-стратегію боротьби з інфляцією.
Тимошенко майстрово переклала провину за високу інфляцію на попередній уряд, запевняючи громадськість в тому, що проблема інфляції буде вирішена ближче до літа.2008.04.06 | Боровик
Re: Юля вибрала неправильну піар-стратегію боротьби з інфляцією.
Лектор пише:> Тимошенко майстрово переклала провину за високу інфляцію на попередній уряд, запевняючи громадськість в тому, що проблема інфляції буде вирішена ближче до літа.
Я думаю, що це не так. Громадкість винить в інфляції саме Юлю, при тому, що внесок Юлі в інфляцію набагато менший від внеску Януковича.
Тобто, Юля зараз несе ношу як власну так і попередників.
Як на мене, то шкода, що Юля замість того щоб приборкати заведену Януковичем інфляцію, вона додала обертів накачкою грошима.
2008.04.06 | verone
Re: Юля вибрала неправильну піар-стратегію боротьби з інфляцією.
В тім -то й проблема, що у Тимошенко завжди знайдеться винний у її помилках, в основному - це попередній уряд. Замість того, щоб вести порожні балачки про боротьбу з інфляцією та роздмухувати полум'я ще більше своїми невдалими діями в економічній сфері (напр., виплати), треба було з розумом підійти до вирішення цієї проблеми і вирішувати(!) її