МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко указом разрешил разбазаривание земли(/)

04/07/2008 | TrollSeeker
http://www.intv-inter.net/news/article/?id=57728505

Ющенко указом разрешил разбазаривание земли

07.04.2008 17:08

Не ошибается тот, кто ничего не делает. И правительство тоже не во всем право. Но молча наблюдать за буквальным разворовыванием украинских земель уже невозможно. Поэтому правительство и позволило себе вмешаться в процесс передачи самой большой украинской ценности в частные руки. И 27 февраля Кабмин принял Постановление № 90, которым утвердил порядок проведения земельных аукционов.

Однако сия инициатива правительства очень не понравилась "региональным царькам", которые ринулись на Банковую, доказывая, что Тимошенко оставила области без средств к существованию. Как же так, спрашивают их, ведь фактически запрета на продажу земли нет. Фактического – нет, соглашаются они. И тихонько признаются – ну какой дурак будет продавать землю на аукционе даже дорого, если можно продать своим (вариант – себе), но дешево. Уж лучше переждать "смутные времена", и продажи "заморозить". Лишив, естественно, регионы хоть и небольших, но живых денег.

Юристы Секретариата президента подумали и решили – лучше уж пусть бюджет получает меньше, но от своих, чем значительно (в разы!) больше, но от чужих. И подсунули на подпись президенту указ, которым он приостановил действие постановления Кабмина, практически отдав Украину на мгновенное разграбление. Ведь получив короткую передышку, региональные чиновники ринутся наверстывать упущенное, приватизируя и продавая.

Какое же объяснение нашлось на Банковой? Первый заместитель главы Секретариата Президента Александр Шлапак заявил, что принятие такого постановления выходит за рамки компетенции правительства, поскольку, согласно Земельному кодексу, порядок проведения аукционов должен устанавливаться исключительно законом.

Каким законом? И кто его может принять, если в феврале, напомним, парламент не работал, и речь шла вообще об очередном досрочном прекращении его существования. Да и правила, введенные Кабмином, достаточно просты и прозрачны.

Напомним, правительство утвердило порядок проведения земельных аукционов, согласно которому объектами торгов могут быть земучасток государственной или коммунальной собственности, а также право на аренду и земля, конфискованная по решению суда. При этом подготовка лота к продаже на аукционе не должна превышать трех месяцев.

Условия продажи, оглашенные перед аукционом, при заключении договора купли-продажи земли изменениям не подлежат. Заказчик аукциона может отказаться от его проведения не позже, чем за 10 дней до его начала. В случае отмены торгов исполнитель возвращает участникам регистрационные и гарантийные взносы. Отмена аукциона может быть оспорена в суде.

Однако г-н Шлапак считает, что своим постановлением Кабмин практически остановил все продажи земли в Украине, так как ввел этим документом процедуры, для выполнения которых нет законодательной и практической базы. "Само постановление ввело такие процедуры, над которыми нужно еще работать и работать. Появляется новый субъект – исполнитель, появляется порядок лицензирования таких работ, то, чего нет на сегодняшний день. И буквально с 28 февраля, с момента публикации постановления, все продажи земли в Украине остановлены".

Правда, и г-н Шлапак был вынужден признать, что дело не в самом нарушении, допущенном (или не допущенном) правительством, а в недовольстве региональной элиты – для значительной части местных бюджетов продажа земельных участков является единственным источником сбалансирования своих бюджетов. И это не есть хорошо – что будут делать бюджеты регионов, когда вся земля будет распродана?

На фоне утверждений прокуратуры Киева о том, что воровство киевской земли 1 октября 2007 г. стало возможным в том числе и из-за отсутствия аукционов, действия окружения президента вызывают вопросы. Тем более после того, как, спасая себя, на Крещатике начали "топить" "банковцев", утверждая, что и те получили свою часть от "акции 1 октября"…

Интересно, как сам Виктор Андреевич мог бы прокомментировать подписание этого указа? Только без "акцептов" и остальных узкопрофессиональных ругательств?
Коротко и ясно – отменил потому что…
Но ведь не скажет...

Нина Соломатина. INTV


PS: Велике прохання не нівичити тему провокаціями незалежно від регалій.

Відповіді

  • 2008.04.07 | Боровик

    Re: Ющенко указом разрешил разбазаривание земли(/)

    Заголовок не відповідає дійсності.
    Посилка - на лайнуватий ресурс.
    Це при тому, що указ опубліковано, краще б навели текст указу замість того щоб наводити коментарії від Соломатіної.
    Крім оригіналу про даний указ написали УП та інші нормальні чи відносно нормальні ЗМІ, але ви вибираєте пасквільну статтю з припущеннями та приписками.
    Тщатєльнєє нада.
    Якщо продовжити тему, то варто дати посилку на сайт де серйозно стверджується, що у Ющенка прооказа і взагалі то не Ющенко, справжнього підмінили після отруєння.
    Скажіть чесно, ви бачили урядову постанову про аукціони? Ви бачили розіслане пояснення до того як проводити аукціони?
    Ви читали цей указ Ющенка про який наводите пасквільний коментар?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.07 | Hoja_Nasreddin

      Йуй, пасквіль, бо бачся всі укази Ющенка (за сумісництвом СП)(/)

      то кладєзь прозірливости?!
      http://obkom.net.ua/news/2008-04-07/1500.shtml
      Ющенко приостановил Юлины аукционы

      Президент Виктор Ющенко приостановил действие постановления Кабинета Министров №90 от 27 февраля, которым утверждался порядок проведения земельных аукционов.


      Об этом на пресс-конференции сообщил первый заместитель главы Секретариата Президента Александр Шлапак.

      По словам Шлапака, принятие такого постановления выходит за рамки компетенции правительства, поскольку, согласно Земельному кодексу, порядок проведения аукционов должен устанавливаться исключительно законом.

      Как сообщалось, 27 февраля Кабинет Министров утвердил порядок проведения земельных аукционов, согласно которому объектами торгов может быть земучасток государственной или коммунальной собственности, а также право на аренду и земля, конфискованная по решению суда.

      При этом подготовка лота к продаже на аукционе не должна превышать трех месяцев.

      Условия продажи, оглашенные перед аукционом, при заключении договора купли-продажи земли изменениям не подлежат.

      Заказчик аукциона может отказаться от его проведения не позже, чем за 10 дней до его начала.

      В случае отмены торгов исполнитель возвращает участникам регистрационные и гарантийные взносы.

      Отмена аукциона может быть оспорена в суде.


      Украинские новости

      07 апреля 2008. 15:00
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.07 | Боровик

        Легке уточнення

        Hoja_Nasreddin пише:
        > В случае отмены торгов исполнитель возвращает участникам регистрационные и гарантийные взносы.
        >
        Дуже важливе уточнення, що у випадку коли аукціон не відміняється, то реєстраційні внески не повертаються.
        Аукціон проводять організації, що мають на те ліцензії, тобто обмежено коло тих то проводить аукціони. На кілька районів є по одній такій собі "мінітендерній палаті", яка на практиці є куратором дерибану під певним дахом. Урядова постанова на практиці означала повний моніторинг і упорядоченість приватизайії землі, щоб та бува не попала в не ті руки.
        Зараз на всіх місцях є десяток місцевих бізнес-груп, що претендують на такий самий десяток ділянок. Всі вони і партнери і конкуренти один одному. Ділянки відходили за розумні гроші в умовах розумної конкуренції. Такі розподіли земель ішли одночасно в різних містечках і районах. За одну ділянку боролись як вороги так і друзі.
        Іноді повлялись інтереси якогось там приолігархінішого і всі тихенько відсувались, але це було не так щоб часто.
        Всі приватизації тепер упорядочені так, що "впливові" просто мають шанс забрати все що хочуть і за ними ж складеним графіком.
        З власної практики, вони підключили силовиків, які роблять показові попереджувані наїзди як на владу так і на претендентів на землю.
        Не берусь стверджувати, що це стосується всіх земель, але це точно стосується всіх надто привабливих земель. Свистович тут недавно писав. що буцівм то так земля віддається дорожче. Не знаю як в Києві, а на місцях вона навборот іде дешевше, бо крутяки душать конкуренцію.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.07 | Михайло Свистович

          Re: Легке уточнення

          Боровик пише:
          >
          > Свистович тут недавно писав. що буцівм то так земля віддається дорожче. Не знаю як в Києві, а на місцях вона навборот іде дешевше, бо крутяки душать конкуренцію.

          В Києві, області, Криму, у Хмельницькому, Луцьку (не маю інформації про харківський аукціон) іде значно дорожче, хоча і не за ринковими цінами.

          Я розумію, що аукціон можна й підтасувати або обмежити учасників та домовитись про змагання між собою, однак ніхто не заважає місцевій владі виставити таку стартову ціну, коли б не виходило дешевше.
    • 2008.04.07 | TrollSeeker

      Re: Ющенко указом разрешил разбазаривание земли(/)

      Боровик пише:
      > Заголовок не відповідає дійсності.
      Претензії можете висловити автору статті.

      > Посилка - на лайнуватий ресурс.
      Ніхто Вам не завадить дати посилання на ресурс, який Ви вважаєте не лайнуватим.

      > Це при тому, що указ опубліковано, краще б навели текст указу замість того щоб наводити коментарії від Соломатіної.
      Будь ласка, якщо вважаєте необхідним, можете навести текст власноруч.

      > Крім оригіналу про даний указ написали УП та інші нормальні чи відносно нормальні ЗМІ, але ви вибираєте пасквільну статтю з припущеннями та приписками.
      Знову ж таки, за надання інформації з альтернативного джерела Вас тут не покарають. Здається так.

      > Тщатєльнєє нада.
      Маєте впевненість, що зможете "тщатєльнєє", будь ласка, спробуйте.

      > Якщо продовжити тему, то варто дати посилку на сайт де серйозно стверджується, що у Ющенка прооказа і взагалі то не Ющенко, справжнього підмінили після отруєння.
      Якось не зовсім вловлюю зв'язку аукціону з проказою, але маю надію, що Ви зможете пояснити хід своєї думки.

      > Скажіть чесно, ви бачили урядову постанову про аукціони? Ви бачили розіслане пояснення до того як проводити аукціони?
      > Ви читали цей указ Ющенка про який наводите пасквільний коментар?
      Ніхто не завадить Вам цей "пасквільний коментар" спростувати.

      PS: Будь ласка, якщо є така можливість, зменште рівень емоцій. Інакше і цю гілку провокатори зможуть сплюндрувати. Нічого особистого, лише прохання.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.07 | Боровик

        Re: Ющенко указом разрешил разбазаривание земли(/)

        Я так і не зрозумів навіщи ви лайно на Майдан притягнули.
        Стаття говорить не тільки про автора а і про того, хто вважає, що вона варта уваги Майдану.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.07 | TrollSeeker

          Re: Ющенко указом разрешил разбазаривание земли(/)

          Боровик пише:
          > Я так і не зрозумів навіщи ви лайно на Майдан притягнули.
          > Стаття говорить не тільки про автора а і про того, хто вважає, що вона варта уваги Майдану.
          Певно, мені варто було би вже попередити модераторів відносно п.0, чи не так?

          У мене до Вас було прохання знизити рівень емоційності і не переходити на особисті якості. Можу ще раз повторити прохання. Маю надію на порозуміння.
    • 2008.04.07 | samopal

      Хто тут хотів тексту указового? (/)

      УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 309/2008
      Про зупинення дії положення постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2008 року №90
      http://www.president.gov.ua/documents/7701.html

      Кабінетом Міністрів України 22 лютого 2008 року видано постанову №90 «Деякі питання проведення земельних аукціонів».

      Названою постановою Кабінет Міністрів України з метою реалізації статті 82 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та статті 124 Земельного кодексу України, зокрема, затвердив Порядок проведення земельних аукціонів (пункт 1). Цим Порядком визначено процедуру підготовки, організації та проведення земельних аукціонів для продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або права на їх оренду, крім земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, що підлягають приватизації.

      За Основним Законом держави Кабінет Міністрів України здійснює повноваження, визначені Конституцією та законами України (пункт 10 частини першої статті 116).

      Проте ні Конституцією України, ні зазначеними у постанові Кабінету Міністрів України, про яку йдеться, законодавчими актами повноважень щодо затвердження порядку проведення земельних аукціонів із продажу земельних ділянок Кабінету Міністрів України не надано.

      До того ж відповідно до частини п'ятої статті 137 Земельного кодексу України земельні торги, якими за статтею 134 цього Кодексу є продаж на конкурентних засадах земельних ділянок державної або комунальної власності, призначених для продажу суб'єктам підприємницької діяльності, крім викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок, в яких відсутні акції (частки, паї), що належать державі, проводяться у порядку, встановленому законом.

      Відтак, Кабінет Міністрів України, видавши постанову від 22 лютого 2008 року за №90, діяв у спосіб, не передбачений Конституцією та законами України, чим порушив вимоги частини другої статті 6 Конституції України, за якими органи виконавчої влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України, частини другої статті 19 та частини третьої статті 113 Конституції України, які зобов'язують Кабінет Міністрів України діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, керуватися ними у своїй діяльності.

      Ураховуючи наведене та відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

      1. Зупинити дію пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2008 року №90 «Деякі питання проведення земельних аукціонів».

      2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

      Президент України Віктор ЮЩЕНКО

      7 квітня 2008 року

      =================================================================

      КОНСТИТУЦІЙНЕ ПОДАННЯ

      З мотивів невідповідності Конституції України Указом Президента України від 7 квітня 2008 року №309 «Про зупинення дії положення постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2008 року № 90» згідно з пунктом 15 частини першої статті 106 Конституції України зупинено дію пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2008 року №90 «Деякі питання проведення земельних аукціонів».

      У зв'язку з цим та відповідно до пункту 15 частини першої статті 106, статті 150 Конституції України, статей 13, 40 Закону України «Про Конституційний Суд України» звертаюсь до Конституційного Суду України для вирішення питання про конституційність названого пункту постанови Кабінету Міністрів України («Офіційний вісник України», 2008 р., №16, ст. 406).

      Постановою №90 від 22 лютого 2008 року Кабінет Міністрів України з метою реалізації статті 82 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та статті 124 Земельного кодексу України, зокрема, затвердив Порядок проведення земельних аукціонів (пункт 1). Цим Порядком визначено процедуру підготовки, організації та проведення земельних аукціонів для продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або права на їх оренду, крім земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, що підлягають приватизації.

      За Основним Законом Україна є правовою державою (стаття 1). Конституція України має найвищу юридичну силу, закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (стаття 8 Конституції України).

      Згідно з Основним Законом держави Кабінет Міністрів України здійснює повноваження, визначені Конституцією та законами України (пункт 10 частини першої статті 116).

      Проте ні Конституцією України, ні зазначеними у постанові Кабінету Міністрів України, про яку йдеться, законодавчими актами повноважень щодо затвердження порядку проведення земельних аукціонів із продажу земельних ділянок Кабінету Міністрів України не надано.

      До того ж відповідно до частини п'ятої статті 137 Земельного кодексу України земельні торги, якими за статтею 134 цього Кодексу є продаж на конкурентних засадах земельних ділянок державної або комунальної власності, призначених для продажу суб'єктам підприємницької діяльності, крім викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок, в яких відсутні акції (частки, паї), що належать державі, проводяться у порядку, встановленому законом.

      Відтак, Кабінет Міністрів України, видавши постанову від 22 лютого 2008 року за №90, діяв у спосіб, не передбачений Конституцією та законами України, чим порушив вимоги частини другої статті 6 Конституції України, за якими органи виконавчої влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України, частини другої статті 19 та частини третьої статті 113 Конституції України, які зобов'язують Кабінет Міністрів України діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, керуватися ними у своїй діяльності.

      З огляду на наведене прошу Конституційний Суд України розглянути питання щодо конституційності пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2008 року №90 «Деякі питання проведення земельних аукціонів».

      Брати участь у конституційному провадженні за цим поданням уповноважено заступника Глави Секретаріату Президента України - Представника Президента України у Конституційному Суді України М. Ставнійчук.

      Президент України Віктор ЮЩЕНКО
      07.04.2008 року
    • 2008.04.10 | Николай Чернигов

      В зеркало гляньте :) (л)

      Боровик пише:
      > Скажіть чесно, ви бачили урядову постанову про аукціони? Ви бачили розіслане пояснення до того як проводити аукціони?
      > Ви читали цей указ Ющенка про який наводите пасквільний коментар?

      Николай Чернигов пише:

      А читал ли кто-нибудь сам законопроект, что бы теперь бурно осуждать или не менее бурно защищать позицию БЮТ?

      http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1207767886&first=1207824014&last=1207813248

      Боровик "відповідає":

      На даний момент мені видається кориснішим сертифікування деяких дописувачів цього сайту на предмет їх адекватності чи розуміння проблеми про яку вони пробують писати з розумним виразом обличчя.

      http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1207774478&first=1207824014&last=1207813248
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.10 | Боровик

        Re: В зеркало гляньте :) (л)

        Читав і не тільки читав, а і розбирав по пунктах.
        До речі, указ Ющенка про відміну теж нічого доброго не несе.
        Такі речі треба робити або відразу, або не робити ніколи.
        Знову ж, замість відміни можна було б ввести спрощення процедури аукціону.
        Знаєте, що в залишку залишається?
        Було законодавство, яке дозволяло дерибан землі.
        Юля запропонувала щзаконодавство, що робить цей дерибан системним і контрольованим.
        Ющенко відмінив системний і контроьований дерибан на просто дерибан.
        В районах тільки в другій половині березня отримали інструкції що робити з землею.
        Зараз ще з місяць пройде що робити далі. А там і літо настане.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.10 | samopal

          То Ющенко зробив правильно? Спростив процедуру...

          Боровик пише:
          Було законодавство, яке дозволяло дерибан землі.
          Юля запропонувала щзаконодавство, що робить цей дерибан системним і контрольованим.
          Ющенко відмінив системний і контроьований дерибан на просто дерибан.
        • 2008.04.11 | Михайло Свистович

          Re: В зеркало гляньте :) (л)

          Боровик пише:
          >
          > До речі, указ Ющенка про відміну теж нічого доброго не несе.
          > Такі речі треба робити або відразу, або не робити ніколи.

          Треба зразу. Але краще пізно ніж ніколи.

          > Знову ж, замість відміни можна було б ввести спрощення процедури аукціону

          Не можна. Це - не його ніколинекрадучих рук діло. Закони в нас приймає лише Верховна Рада.

          > Знаєте, що в залишку залишається?
          > Було законодавство, яке дозволяло дерибан землі.
          > Юля запропонувала щзаконодавство, що робить цей дерибан системним і контрольованим.
          > Ющенко відмінив системний і контроьований дерибан на просто дерибан.

          Ні, дерибан зупинений законом про бюджет на 2008 рік.

          > В районах тільки в другій половині березня отримали інструкції що робити з землею

          І що там написано?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.11 | Боровик

            Re: В зеркало гляньте :) (л)

            Михайло Свистович пише:
            > Боровик пише:
            > >
            > > До речі, указ Ющенка про відміну теж нічого доброго не несе.
            > > Такі речі треба робити або відразу, або не робити ніколи.
            >
            > Треба зразу. Але краще пізно ніж ніколи.
            Писатиму суб*єктивну думку, я не розбираюсь в юридичних нюансах, писатиму тільки про практику. Справа в тому, що після прийняття урядової постанови фактично припинились рухи з землею. Цьому посприяло кілька вельми надуманих кримінальних справ в районах. Як в найгірші час и всі чекали якихось циркулярів і розписок що і як робити. Моя думка залишається незмінною, що все це ішло паралельно з оцінкою земель тими силами, що замовили останні події. Зараз все знову відкладається на кілька місяців, але через Ющенка. Серед літа земля цікавитиме більше спекулянтів ніж інвесторів.
            З конкретних прикладів є наступні, що сільський фермер обробляв роками землю і саме зараз у нього закінчився договір оренди сільської землі не то земель запасу не то земель фермерського фонду. Обробіток чужої неорендованої землі - злочин, здається як "самозахват". Цей фермер просто нічого зараз не робить, порозганяв працівників, вперше за 10 років шукає роботу в Чехії.
            Наступний випадок - інвестор так і не розпочав будівництво якогось переробного цеху в селі. Подробиць не скажу.
            Третій випадлок - так і не почався проект по орошенню землі, і вже не почнеться цього року.
            В районі в такій ситуації приблизно 10% тих хто мав і має відношення до нерозпайованої землі.
            > > Знову ж, замість відміни можна було б ввести спрощення процедури аукціону
            >
            > Не можна. Це - не його ніколинекрадучих рук діло. Закони в нас приймає лише Верховна Рада.
            Михайле, я не з точки зору права це написав. Міг і помилитись. Як на мене, то аукціон дійсно має проводитись, але по найпростіші схемі - об*ява в газеті, табличка на території ділянки і в певну годину "хто більше дасть", одним словом, так як це проводиться в розвинутих країнах.
            > > В районах тільки в другій половині березня отримали інструкції що робити з землею
            >
            > І що там написано?
            Думаю, що ви читали. Там розжовано, кілька принципових речей, а саме, що аукціон проводять організації, що мають на це ліцензії, "спеціально навченою людиною". Організація бере за це такий то відсоток. Повернення оплати учасникам, що програли повертається тільки в частині застави.
            Я вже це писав, тому буду повторюватись, що на практиці отримали по кілька тендерних палат на кожну область. Постановою уряду повністю відрізали від землі не те що пересічних селян, а навіть селян, що мають кілька десятків тисяч доларів, важко зароблених на будівництвах в передмістях Праги та Москви.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.11 | Михайло Свистович

              Re: В зеркало гляньте :) (л)

              Боровик пише:
              >
              > З конкретних прикладів є наступні, що сільський фермер обробляв роками землю і саме зараз у нього закінчився договір оренди сільської землі не то земель запасу не то земель фермерського фонду. Обробіток чужої неорендованої землі - злочин, здається як "самозахват". Цей фермер просто нічого зараз не робить, порозганяв працівників, вперше за 10 років шукає роботу в Чехії.
              > Наступний випадок - інвестор так і не розпочав будівництво якогось переробного цеху в селі. Подробиць не скажу.
              > Третій випадлок - так і не почався проект по орошенню землі, і вже не почнеться цього року.
              > В районі в такій ситуації приблизно 10% тих хто мав і має відношення до нерозпайованої землі.

              А щоб такого не було, слід якомога швидше прийняти закон.

              >
              > Як на мене, то аукціон дійсно має проводитись, але по найпростіші схемі - об*ява в газеті, табличка на території ділянки і в певну годину "хто більше дасть", одним словом, так як це проводиться в розвинутих країнах.

              І я так вважаю

              >
              > Думаю, що ви читали

              Якби читав, то не питав би
          • 2008.04.11 | Боровик

            Навздогін

            Давайте оцінимо ситуацію в порівнянні того що було і того що є зараз.
            До урядової постанови:
            1А). Хто отримував землю в Києві, під Києвом, вздовж Дніпра, в Карпатах та в більших містах? Скільки залишилось землі?
            1Б). Хто отримував землю в селах, райцентрах, містечках і менших обласних центрах? Скільки залишилось землі?
            **
            Після урядової постанови:
            2А) Хто зараз отримуватиме землю в Києві, під Києвом, вздовж Дніпра, в Карпатах та в більших містах?
            2Б) Хто зараз отримуватиме землю в селах, райцентрах, містечках і менших обласних центрах?
            ***
            Для чого робиться приватизація у розвинених країнах?
            Для чого у нас (якщо ідеалізувати)?
            Чи ради бюджету іде приватизація?
            ***
  • 2008.04.07 | Михайло Свистович

    БЮТівські лайномети не можуть не брехати

    TrollSeeker пише:
    >
    > Ющенко указом разрешил разбазаривание земли

    Немає в тому указі такого дозволу.

    >
    > Не ошибается тот, кто ничего не делает. И правительство тоже не во всем право.

    Особливо там, де воно завідомо знає, що не право й залізло в чужу компетенцію.

    >
    > Но молча наблюдать за буквальным разворовыванием украинских земель уже невозможно

    Тому прем"єр-міністр ще будучи просто лідером "Батьківщини" нагороджує найбільших розкрадачів депутатськими мандатами та партійними посадами :) Блін, ну хоч би без пралітарскава пахвосу писали. Невже не гидко?

    >
    > Поэтому правительство и позволило себе вмешаться в процесс передачи самой большой украинской ценности в частные руки. И 27 февраля Кабмин принял Постановление № 90, которым утвердил порядок проведения земельных аукционов.

    Зазіхнувши на компетенцію іншого органу влади

    >
    > Однако сия инициатива правительства очень не понравилась "региональным царькам", которые ринулись на Банковую, доказывая, что Тимошенко оставила области без средств к существованию.

    Тимошенко залишила їх не цим без засобів існування, а ст. 82 закону про бюджет на цей рік, яку їй вдалося протягти, за що їй великий ріспект.

    >
    > Юристы Секретариата президента подумали и решили – лучше уж пусть бюджет получает меньше, но от своих, чем значительно (в разы!) больше, но от чужих. И подсунули на подпись президенту указ, которым он приостановил действие постановления Кабмина, практически отдав Украину на мгновенное разграбление. Ведь получив короткую передышку, региональные чиновники ринутся наверстывать упущенное, приватизируя и продавая.

    Нічого подібного не станеться. Статтю 82 президентський указ не скасовує (якби й захотів, то не має таких правов).

    >
    > Какое же объяснение нашлось на Банковой? Первый заместитель главы Секретариата Президента Александр Шлапак заявил, что принятие такого постановления выходит за рамки компетенции правительства, поскольку, согласно Земельному кодексу, порядок проведения аукционов должен устанавливаться исключительно законом.

    Правильно заявив.

    >
    > Каким законом? И кто его может принять, если в феврале, напомним, парламент не работал, и речь шла вообще об очередном досрочном прекращении его существования. Да и правила, введенные Кабмином, достаточно просты и прозрачны.

    Хороший Кабмін, погана ВР, але у правовій державі, де існує розподіл влади між гілками, якщо сказано законом, то законом. І замість завідомо незаконної поставнови краще б Кабмін подав проект відповідного закону до ВР.

    >
    > Однако г-н Шлапак считает, что своим постановлением Кабмин практически остановил все продажи земли в Украине, так как ввел этим документом процедуры, для выполнения которых нет законодательной и практической базы. "Само постановление ввело такие процедуры, над которыми нужно еще работать и работать. Появляется новый субъект – исполнитель, появляется порядок лицензирования таких работ, то, чего нет на сегодняшний день.

    І тут він формально має рацію. Такі аукціони можуть потім скасовуватись судами, опротестовуватись прокуратурою і взагалі стати черговим джерелом корупції. Бо виконати вимоги постанови на сьогодні апріорі неможливо. Не народжуються процедурники в один день.

    >
    > И буквально с 28 февраля, с момента публикации постановления, все продажи земли в Украине остановлены".

    А отут - ні фіга подібного. З моменту вступу в силу з-ну про бюджет.

    >
    > Правда, и г-н Шлапак был вынужден признать, что дело не в самом нарушении, допущенном (или не допущенном) правительством, а в недовольстве региональной элиты – для значительной части местных бюджетов продажа земельных участков является единственным источником сбалансирования своих бюджетов. И это не есть хорошо – что будут делать бюджеты регионов, когда вся земля будет распродана?

    Ось навколо цього і варто було тин городити, а не писати ахінею, що завтра почнеться...

    >
    > На фоне утверждений прокуратуры Киева о том, что воровство киевской земли 1 октября 2007 г. стало возможным в том числе и из-за отсутствия аукционов, действия окружения президента вызывают вопросы. Тем более после того, как, спасая себя, на Крещатике начали "топить" "банковцев", утверждая, что и те получили свою часть от "акции 1 октября"

    І БЮТівців почав, і банківців, і інших, бо отримали таки всі. Тільки в різних долях і не всі особи.

    >
    > Интересно, как сам Виктор Андреевич мог бы прокомментировать подписание этого указа?

    Там є чудовий і фаховий коментар у нього на сайті.

    > Коротко и ясно – отменил потому что…
    > Но ведь не скажет...

    Може й не скаже. А я б сказав те саме, що й Шлапак про "не свою компетенцію".
  • 2008.04.08 | cartes

    Якщо парламент гуляв із кульками, то можна було б і

    не роздувати щок. А видати Указ того ж змісту, що і постанова Уряду, який мав би діяти до прийняття закону (про порядок проведення аукціонів). Але ж для цього треба думати і про державу, а не тільки про знищення Уряду.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.08 | Михайло Свистович

      Re: Якщо парламент гуляв із кульками, то можна було б і

      cartes пише:
      > А видати Указ того ж змісту, що і постанова Уряду, який мав би діяти до прийняття закону (про порядок проведення аукціонів)

      Не має таких правов.

      > Але ж для цього треба думати і про державу, а не тільки про знищення Уряду

      Ні, для цього треба думати про знищення держави, що в нас зараз і відбувається.
  • 2008.04.08 | 123

    ...на прохання АМУ, яка заявила про "Тендерну палату №2"(л)

    http://www.auc.org.ua/activities/news/amu/?id=31912&ln=ua
    Звернення
    Правління Асоціації міст України та громад до Президента України з приводу прийняття Кабінетом Міністрів України постанови № 90 від 22 лютого 2008 року „Деякі питання проведення земельних аукціонів”


    Вельмишановний пане Президенте України!
    Постановою Кабінету Міністрів України №90 „Деякі питання проведення земельних аукціонів” від 22 лютого 2008 року затверджено „Порядок проведення земельних аукціонів” (далі – „Порядок”), який визначає процедуру підготовки, організації та проведення земельних аукціонів.
    На жаль, при розробці цього Порядку не були проведені консультації з органами місцевого самоврядування та їх асоціаціями, що не дозволило адекватно врахувати права та законні інтереси територіальних громад при регламентації питань організації та проведення земельних аукціонів. Більше, того, окремі положення Порядку, на думку органів місцевого самоврядування, суперечать чинному законодавству України та можуть спричинити до суттєвих втрат місцевих бюджетів при проведенні земельних торгів (у формі аукціону) за запропонованою Кабінетом Міністрів процедурою.
    У зв’язку із зазначеним, Правління Асоціації звертається до Вас, вельмишановний Вікторе Андрійовичу, як до Гаранта дотримання конституційних прав місцевого самоврядування, з проханням застосувати своє конституційне право, передбачене п.15 частини 1 статті 106 Конституції
    України, та зупинити дію Постанови Кабінету Міністрів України №90 „Деякі питання проведення земельних аукціонів” від 22 лютого 2008 року з мотивів її невідповідності законам України і звернутися до Конституційного Суду України щодо її конституційності. Юридичними підставами для такого рішення можуть бути такі положення Порядку:
    1. Згідно з частиною 5 статті 137 Земельного кодексу України „земельні торги проводяться у порядку встановленому законом”. Враховуючи положення частини 1 статті 135 Земельного кодексу України, згідно з якими земельний аукціон визначено як форму проведення земельних торгів, можна зробити висновок, що Кабінет Міністрів України значно перевищив свої повноваження, присвоївши собі право парламенту встановлювати порядок проведення земельних торгів.
    2. П.2 Порядку для земельних ділянок державної власності визначає єдиним (на всій території України) організатором центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів чи його територіальний орган. В умовах, коли процес розмежування земель державної і комунальної власності далеко не завершено, і на території громад ще значна частка земель перебуває у державній власності, застосування цього положення прямо суперечить п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України, згідно з яким повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради. Саме ці органи місцевого самоврядування і мають визначати організатора.
    3. Порядок передбачає спеціальний орган земельного аукціону – виконавця – юридичну особу, що має ліцензію на проведення земельних торгів. Вимога щодо наявності ліцензії формально відповідає вимогам частини 3 статті 137 Земельного кодексу України, проте її застосування сьогодні, до проведення такого ліцензування (а це може затягнутися на невизначений строк), може призвести або до повної дезорганізації земельних торгів, або ж до монополізації функцій виконавця в руках окремої (чи кількох окремих) спеціально створеної структури – „Тендерної палати №2”, що, зрозуміло, створить сприятливе середовище для розвитку корупції. До такого висновку спонукає також ознайомлення з проектом Ліцензійних умов, підготовленим Держкомземом України, в якому передбачено надмірно ускладнену процедуру ліцензування.
    Цьому сприятиме також і те, що Порядок надає виконавцю значно більше прав ніж замовнику чи організатору. Такий підхід нехтує конституційні положення щодо виключного права територіальних громад, органів місцевого самоврядування управляти та розпоряджатися комунальним майном (ст. 143 Конституції України, ст. 12 Земельного кодексу України). На думку членів Асоціації виконавець має здійснювати лише технічні функції з безпосереднього проведення аукціонів.
    4. Окремі визначення, які містяться в Порядку дозволяють поставити під сумнів результати будь-якого земельного аукціону, що призведе до руйнування ще не сформованого до кінця земельного ринку. Це стосується, зокрема, ліцитатора, який згідно з п. 2 Порядку повинен мати спеціальну підготовку. В той же час про характер такої підготовки та її юридичне оформлення в Порядку нічого не говориться.
    5. Викликає заперечення передбачений п. 45 Порядку максимальний розмір реєстраційного внеску – 50% мінімальної заробітної плати. Досвід проведення земельних аукціонів в окремих містах України свідчить, що така сума явно недостатня для покриття реальних витрат на організацію та проведення аукціонів. Крім того, витрати виникають за кілька місяців до проведення аукціону, а внески будуть надходити лише після реєстрації учасників. Враховуючи, що до числа організаторів віднесено центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів чи його територіальний орган (які, як правило, або не мають власних коштів, або можуть посилатися на їх відсутність) земельні аукціони такими організаторами можуть бути просто зірвані. Крім того, прямі втрати бюджетів лише міст – обласних центрів України при цьому можуть скласти від 100 до 200 млн. грн.
    6. Визначений п. 46 Порядку розмір гарантійного внеску (5 – 10% від стартової ціни лота) не враховує реальний попит на землю в багатьох регіонах України і може бути суттєво збільшений. Це буде сприяти запобіганню недобросовісної конкуренції на аукціоні, оскільки незначні фінансові ризики дозволяють застосовувати такі методи як зрив аукціону з метою недопущення придбання лоту конкурентом.
    7. Порядком передбачено, що аукціонна форма має застосовуватися у всіх випадках, коли мова йде про продаж та передачу в оренду земельних ділянок. Звідси випливає, що і для передачі землі в оренду для городництва також слід проводити аукціон, що саме по собі є абсурдним.
    Також абсурдним уявляється проведення аукціону у випадку продажу чи передачі в оренду земельної ділянки релігійній організації для будівництва культової споруди – вона що має передаватися тій концесії, яка дасть більше грошей на аукціоні?
    Ще одним прикладом абсурдності застосування норм Порядку може бути випадок, коли громадяни, які не мають правовстановлюючих документів на власні індивідуальні будинки або вже використали право на приватизацію земельної ділянки за цим призначенням, звертаються до місцевої ради із заявою про передачу відповідної земельної ділянки в оренду. Що і в цьому випадку слід проводити аукціон?
    Крім того виключно аукціонна форма позбавляє місцеві ради можливості виконання короткострокових та стратегічних цільових програм щодо підтримки підприємництва (наприклад, шляхом надання земельних ділянок для розвитку пріоритетних галузей місцевого економічного простору).
    8. Згідно з п. 5 Порядку експертна грошова оцінка лота має проводитися відповідно до Методики, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2002 р. № 1531. Проте відповідно до п. 46 цієї Методики вартість права оренди земельної ділянки може бути від’ємною величиною, що фактично унеможливлює встановлення стартової ціни права на оренду земельної ділянки. Крім того в Порядку так і не визначено – хто взагалі встановлює стартову ціну, що також є однією з підстав зірвати проведення аукціону.
    9. Окремі положення Порядку є суперечливими. Так, в частині 2 п.19 Порядку зазначено, що у разі, коли про готовність придбати лот за стартовою ціною сповістив лише один з учасників, він визнається переможцем аукціону. У той же час, в п. 35 Порядку встановлено, що аукціон визнається таким, що не відбувся, у разі коли жоден з учасників не запропонував ціну, вищу за стартову.
    Таким чином, застосування нового Порядку проведення земельних аукціонів суттєво ускладнить їх процедуру, зробить її непрозорою, сприятиме формуванню корупційного середовища та завдасть суттєвої шкоди інтересам територіальних громад, інтересам Української держави в цілому.
    В контексті проблеми регламентації організації та проведення земельних аукціонів звертаємося до Вас, вельмишановний пане Президенте України, з проханням ще раз повернутися до питання щодо доцільності та ефективності тих змін, що були внесені до Земельного кодексу України Законом України „Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” з метою закріплення земельного аукціону як єдиної форми земельних торгів. Така позиція не враховує багатоаспектність проблематики продажу та оренди земельних ділянок та може завдати фінансових збитків територіальним громадам загальним обсягом до 3 млрд. грн. Особливо це стосується сільських, селищних громад та громад малих і середніх міст, для яких надходження від земельних торгів є чи не єдиним джерелом фінансування місцевого розвитку.


    Віце-президент Асоціації
    з виконавчої роботи М.В. Пітцик
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.08 | Боровик

      Re: ...на прохання АМУ, яка заявила про "Тендерну палату №2"(л)

      Дякую, це те, що я так невміло пробував донести.
    • 2008.04.08 | samopal

      То у нас тепер якийсь Пітцик і цим рулить?

      Це той самий громадський "діяч", котрий від імені своєї колгоспної асоціяції вимагає від прізідєнта відмінити вибори Києві:
      http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1207161248&first=&last=&pattern=
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.08 | 123

        Добре хоч Піцика, а не мене обговорюємо

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.08 | samopal

          А треба щоб вас? Піднімайте тему - і впрйьод!

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.08 | 123

            Треба щоб указ або постанову уряду, взагалі-то

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.08 | samopal

              А вам Пітциківської ініціативи не вистачає? (/)

              Може Томенка послухаєте:
              http://193.178.146.18/news/2008/4/8/74320.htm

              Блок Юлії Тимошенко зробить все заради того, щоб відновити дію постанови про продаж землі на аукціонах.

              Про це заявив член БЮТ Микола Томенко у вівторок з трибуни Верховної Ради.

              "Переконаний, що рішення буде відмінено. Ми зробимо все, щоб земля як народне багатство, продавалася лише в процесі аукціону, виключно публічним шляхом", - зазначив Томенко.

              "Не зрозуміло, яка логіка секретаріату президента. Чи вони й далі вважають, що треба розкрадати землю? Що й далі треба здійснювати корупційні схеми з землею чи треба проводити публічні аукціони з продажу землі", - додав він.

              Томенко зазначив, що за останній рік в Києві було проведено 221 серйозне рішення по землі, "на конкурсних умовах лише 8 позицій і з аукціону – 1 позиція".

              "Експерти говорять, що мова йде про трату для київського бюджету більше 10 мільярдів доларів. Ми хочемо щоб в усій країні ці мільярди заробляли чиновники чи фірми, пов’язані з чиновниками? Я переконаний, що це було хибне рішення", - зазначив Томенко.

              Як відомо, в понеділок президент Віктор Ющенко зупинив прийнятий урядом порядок проведення земельних аукціонів.
      • 2008.04.08 | Михайло Свистович

        Re: То у нас тепер якийсь Пітцик і цим рулить?

        samopal пише:
        > Це той самий громадський "діяч", котрий від імені своєї колгоспної асоціяції

        Це - не колгоспна асоціація. Брехати негарно.

        > вимагає від прізідєнта відмінити вибори Києві:
        > http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1207161248&first=&last=&pattern=

        І має рацію з точки зору правової, а не бєспрєдєльної держави.
  • 2008.04.09 | samopal

    Кабмін повторно затвердить порядок проведення аукціонів (/)

    Кабінет Міністрів має намір на позачерговому засіданні в четвер, 10 квітня, повторно затвердити порядок проведення аукціонів із продажу земель несільськогосподарського призначення з урахуванням зауважень президента Віктора Ющенка.

    Про це сказав міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, передає Обком з посиланням на Українські новини.

    "Вирішили завтра (10 квітня) зібрати позачерговий Кабмін", – сказав Луценко.

    Він зазначив, що, відповідно до регламенту Кабміну, питання для розгляду на засіданні уряду мають вноситися не менш ніж за 24 години.

    Міністр відзначив, що президент, припиняючи прийнятий Кабміном порядок проведення земельних аукціонів, висловив до нього низку зауважень і Кабмін при повторному затвердженні порядку має намір їх врахувати.

    Як повідомлялося, раніше Ющенко призупинив дію постанови Кабміну №90 від 27 лютого, яким затверджувався порядок проведення земельних аукціонів, оскільки прийняття такої постанови виходить за рамки компетенції уряду, і, відповідно до Земельного кодексу, порядок проведення аукціонів має установлюватися винятково законом.


    http://193.178.146.18/news/2008/4/9/74388.htm
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.09 | samopal

      Сьогоднішня прес-конференція Премєр-міністра (відеозапис) (/)

      http://www.intv-inter.net/v/article/?id=544838

      У середу, 9 квітня, пройшла прес-конференція Юлії Тимошенко.

      Вона повідомила про прийняті прозорі умови проведення конкурсу щодо приватизації "Укртелекому".

      Також прем’єр звернула увагу журналістів на те, "що ми затвердили програму захисту прав споживачів на наступний рік". У цьому контексті Юлія Володимирівна більш детально зупинилася на компаніях, що забезпечують питну воду та виробляють харчові продукти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.09 | Большой Брат

        Не грузится нихрена с этого ITV...:( На Трубе+

        есть?
        ITV - ацтой и томаз! :(
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.09 | TrollSeeker®

          Нічого подібного, йде стабільно.

          Може доки до Москви дійде, в СОРМах-2 більша частина понаосідає? ;)

          PS: А тут знову глюк, без анонімайзера зовсім не можу на Майдан втрапити. :(
          Схоже, БЮТ-хакери атакують. ;)
    • 2008.04.09 | Михайло Свистович

      Знов на ті самі граблі? А проект закону до ВР внести ніяк?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.10 | samopal

        А шо, там мало проектів законів?

        Тим більше, що є ще 12 першочергових, без яких президент не погоджується завершити фломування структур виконавчої влади.
        Проведення земельних аукціонів не влаштовує вже й вас?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.10 | 123

          Свистович не харчується в Яценка-чому б йому це подобалося?

          Чому продаж землі, яка є у державній власності, має здійснювати не держава, а якийсь незрозумілі приватні структури - це тільки Яценку зрозуміло...

          samopal пише:
          > Тим більше, що є ще 12 першочергових, без яких президент не погоджується завершити фломування структур виконавчої влади.
          > Проведення земельних аукціонів не влаштовує вже й вас?

          Було б Вам краще навести доводи, які спростосують аргументи СП про те, що це питання має регулюватися законом (а не постановами пупкіних)...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.10 | samopal

            А у кого він харчується?

            Невже у ВР немає з цього питання жодного проекту закону, який би вас влаштував? Невже крім Яценка нікому? Чи обходитись без аукціонів "зручніше"?
            От сьогодні Кабмін проводитиме з цього питання позачергове засідання, на якому обіцяє прийняти нову постанову з урахуванням зауважень президента, а потім буде прес-конференція.
            http://www.intv-inter.net/v/article/?id=545009
            Може дочекаєтесь. чи у вас вже сформована відповідальна™ позиція з цього питання?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.11 | Михайло Свистович

              В себе вдома переважно Re: А у кого він харчується?

              І дуже зрідка у когось в гостях чи в пунктах общєпіту.
        • 2008.04.10 | Михайло Свистович

          Може і багато, але це питання регулюється виключно законом

          Ви за правову державу чи за припустимий правовий нігілізм, якщо він Вашого кольору?

          samopal пише:
          >
          > Проведення земельних аукціонів не влаштовує вже й вас?

          Мене влаштовує. Тільки спосіб їх запровадження не влаштовує, як і спосіб оголошення дострокових виборів у Києві, проголошення яких мене влаштовує, і на яких я бажаю перемогу саме Вашій улюбленій політсилі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.10 | samopal

            Яким законом?

            Прошу навести згадані на засіданні Кабміну статті, на які посилається улюблений™ СП та на які посилається Кабмін. (статті 128,135,137)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.11 | Михайло Свистович

              Який має прийняти Верховна Рада

              samopal пише:
              > Прошу навести згадані на засіданні Кабміну статті, на які посилається улюблений™ СП та на які посилається Кабмін. (статті 128,135,137)

              Статті чого? Я не був на засіданні Кабміну.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.04.11 | SpokusXalepniy

                Зрозумів - ви сперечаєтесь, не подивившись засідання кабміну.

                Михайло Свистович пише:
                > samopal пише:
                > > Прошу навести згадані на засіданні Кабміну статті, на які посилається улюблений™ СП та на які посилається Кабмін. (статті 128,135,137)
                > Статті чого? Я не був на засіданні Кабміну.
                Вас не запросили? То можете подивитись, як зе зробили інші дописувачі цієї гілки. А ви сперечаєтесь, не подивившись.
                Там Пінзеник доволі аргументовано пояснював, що постанова НЕ ПОРУШУЄ існуюче законодавство, а виносити аналог цієї постанови в вигляді закону для затвердження Верховною Радою є, по суті, незаконним.

                І я з ним згоден, бо він пояснив: ця постанова торкається лише РЕГЛАМЕНТУ, тобто ПРОЦЕДУРИ розпродажу землі через аукціони, які (аукціони) передбачані в прийнятому бюджеті в якості одного з джерел його поповнення. І це - процедура, тобто питання техніки проведення аукціонів - є ВИКЛЮЧНО повноваженням Кабміну. Інакше, як він пояснив, кожен пункт бюджету, який передбачає надходження коштів, треба було б приймати в вигляді законів про ПРОЦЕДУРУ іх надходження, що з зрозумілих причин ніколи не робилось і не робиться зараз, бо на то і існує Кабмін, щоб цим займатися.

                Крім того, Юля на повторне зауваження Шлапака про необхідність прийняти цю постанову уряду в якості закону сказала, що всі прекрасно розуміють, що ВР не проголосує за це. І всі знають чому.

                Хоча, особисто на знання Свистовича вона не наполягала, але я впевнений (як в кожному реченні каже Гарант), що підсвідомо вона посилалась на досвід хоча б одного депутата облради від БЮТ, який на питаннях землі з'їв не одного собаку, який би на виставці взяв би медаль (що доречі не заважає йому почувати себе зараз, як побитий собаками собака). :)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.04.11 | Михайло Свистович

                  А Ви - не прочитавши інших гілок цього форуму

                  SpokusXalepniy пише:
                  >
                  > Там Пінзеник доволі аргументовано пояснював, що постанова НЕ ПОРУШУЄ існуюче законодавство

                  То для юлефанів аргументовано. Для будь-якого студента із заліком по правознавству ті аргументи - демагогія.

                  >
                  > а виносити аналог цієї постанови в вигляді закону для затвердження Верховною Радою є, по суті, незаконним

                  Просто світоч мислІ :) Чому незаконним?

                  >
                  > І я з ним згоден, бо він пояснив: ця постанова торкається лише РЕГЛАМЕНТУ, тобто ПРОЦЕДУРИ розпродажу землі через аукціони, які (аукціони) передбачані в прийнятому бюджеті в якості одного з джерел його поповнення. І це - процедура, тобто питання техніки проведення аукціонів - є ВИКЛЮЧНО повноваженням Кабміну. Інакше, як він пояснив, кожен пункт бюджету, який передбачає надходження коштів, треба було б приймати в вигляді законів про ПРОЦЕДУРУ іх надходження, що з зрозумілих причин ніколи не робилось і не робиться зараз, бо на то і існує Кабмін, щоб цим займатися.

                  Бідний амбітно-марнославний Пинзеник. Ну що йому в житті не вистачало, щоб іти до БЮТ і отак принижуватися? Це ж треба отак в адначасьє кинути, як немиря, під ноги "всьо нажитоє ніпасільним трудом" - ім"я, повагу, сумління. Вже ж наступав на ті самі граблі. Навряд чи він згадає зараз поради молодого хлопця (а якщо й згадає, то ідентифікує його з вже немолодим багатодітним батьком) часів першого урядування Кучми - Вікторе Михайловичу, йдіть у відставку, не дозволяйте їм прикриватися Вами. Не пішов. А потім пішов щнову в уряд, і щвідти вже у відставку. Добровільно. Тож, згадуючи його п"яні плачі (вони вихолощують те, що я пропоную, це вже не я над цим підписом), сподіваюсь, що він все ж таки іще акі звєрь (Видрін) завоєт: "Ні магу я більше вигороджувати цю ахінею!"

                  >
                  > Крім того, Юля на повторне зауваження Шлапака про необхідність прийняти цю постанову уряду в якості закону сказала, що всі прекрасно розуміють, що ВР не проголосує за це. І всі знають чому.

                  Це - аргумент для сходняка, а не правової держави
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.04.11 | SpokusXalepniy

                    Я дуже уважно подивився засідання - першеджерело. Це трохи...

                    ...цікавіше, ніж читати двійок із тарасів-поців.

                    Михайло Свистович пише:
                    > SpokusXalepniy пише:
                    > > Там Пінзеник доволі аргументовано пояснював, що постанова НЕ ПОРУШУЄ існуюче законодавство
                    > То для юлефанів аргументовано. Для будь-якого студента із заліком по правознавству ті аргументи - демагогія.
                    Навпаки, якщо ви не посилаєтесь на жодне слово самого Пинзеника, то ваші "аргументи" є справжньою демагогією.

                    > > а виносити аналог цієї постанови в вигляді закону для затвердження Верховною Радою є, по суті, незаконним
                    > Просто світоч мислІ :) Чому незаконним?
                    Под Шарпа косите?

                    > > І я з ним згоден, бо він пояснив: ця постанова торкається лише РЕГЛАМЕНТУ, тобто ПРОЦЕДУРИ розпродажу землі через аукціони, які (аукціони) передбачані в прийнятому бюджеті в якості одного з джерел його поповнення. І це - процедура, тобто питання техніки проведення аукціонів - є ВИКЛЮЧНО повноваженням Кабміну. Інакше, як він пояснив, кожен пункт бюджету, який передбачає надходження коштів, треба було б приймати в вигляді законів про ПРОЦЕДУРУ іх надходження, що з зрозумілих причин ніколи не робилось і не робиться зараз, бо на то і існує Кабмін, щоб цим займатися.
                    > Бідний амбітно-марнославний Пинзеник. Ну що йому в житті не вистачало, щоб іти до БЮТ і отак принижуватися? Це ж треба отак в адначасьє кинути, як немиря, під ноги "всьо нажитоє ніпасільним трудом" - ім"я, повагу, сумління. Вже ж наступав на ті самі граблі. Навряд чи він згадає зараз поради молодого хлопця (а якщо й згадає, то ідентифікує його з вже немолодим багатодітним батьком) часів першого урядування Кучми - Вікторе Михайловичу, йдіть у відставку, не дозволяйте їм прикриватися Вами. Не пішов. А потім пішов щнову в уряд, і щвідти вже у відставку. Добровільно. Тож, згадуючи його п"яні плачі (вони вихолощують те, що я пропоную, це вже не я над цим підписом), сподіваюсь, що він все ж таки іще акі звєрь (Видрін) завоєт: "Ні магу я більше вигороджувати цю ахінею!"
                    Мабуть це є "аргументи" на пояснення Пинзеника?
                    До чого тут Кучма, п'яні очі, Видрін, Немиря... - все що завгодно, крім критики самого змісту виступу Пинзеника.

                    > > Крім того, Юля на повторне зауваження Шлапака про необхідність прийняти цю постанову уряду в якості закону сказала, що всі прекрасно розуміють, що ВР не проголосує за це. І всі знають чому.
                    > Це - аргумент для сходняка, а не правової держави
                    В цьому я частково погодитись міг би... якщо б ВСЯ ЦЯ СПРАВА не була б ініційована президентською адміністрацією для продовження підковдрової драчки з прем'єром. А про це говорить простий факт: сама постанова нещодавно була ОДНОСТАЙНО проголосована кабміном (включаючи пропрезидентських міністрів). І, як відзначила Юля в своєму риторичному запитанні: "що сталося за ніч?"
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.04.11 | Михайло Свистович

                      Re: Я дуже уважно подивився засідання - першеджерело. Це трохи...

                      SpokusXalepniy пише:
                      >
                      > Навпаки, якщо ви не посилаєтесь на жодне слово самого Пинзеника, то ваші "аргументи" є справжньою демагогією.

                      Так посилаюсь же. На наведені Вами слова. Демагогія вульгарис.

                      >
                      > Под Шарпа косите?

                      Ні. Зажаю питання. Чому незаконним?

                      >
                      > Мабуть це є "аргументи" на пояснення Пинзеника?

                      Ні, це жаль за колись Людиною, а зараз Тінню з гнучкими колінцями.

                      > До чого тут Кучма, п'яні очі, Видрін, Немиря... - все що завгодно, крім критики самого змісту виступу Пинзеника

                      До прагнення нардепства

                      >
                      > В цьому я частково погодитись міг би... якщо б ВСЯ ЦЯ СПРАВА не була б ініційована президентською адміністрацією для продовження підковдрової драчки з прем'єром.

                      Справа була ініційована ЕКабміном, який перевищив свої повноваження. Секретаріатом вона була лише продовжена.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".