МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Севастополі наступила черга "абсолютного дерібану"

04/09/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Обидві гілки влади в Севастополі (адміністрація та міськрада) розпочали великі перегони на видачу в оренду щонайбільших ділянок.

Останній рекорд - 13 тисяч гектарів заповідного лісу в оренду. Таке рішення прийняла сесія Севастопольської міської ради. Мотивація рішення має просльозити навіть витриманих майданівців, цитуємо голову міськради регіонала Валерія Саратова:
Саратов В.В.: «Если мы сейчас с Вами не передадим эти земли, то уже в ближайшем будущем эти земли будут переданы частным лицам по теневым схемам, которые сегодня уже озвучила контрольная комиссия».

Щоб героїчно врятувати 12 770 гектарів, міськрада ухвалила терміново передати їх в оренду ООО «Орлиновское охотничье хозяйство» строком на 25 років, під умову сплати щорічно 500 тисяч гривень в міський бюджет.

Безпосередньо перед тим Севастопольска міськрада звинуватила Севастопольску адміністрацію у передачі в оренду 365 гектар землі аналогічним шляхом. І навіть ініціювала референдум щодо відставки голови цієї адміністрації (Сергій Куніцин) саме за цю оренду.

Попереднім кроком у війні гілок влади, яка розвивається наче за шаховим принципом (хід - хід у відповідь), стало оприлюднення Сергієм Куніциним інформації про привласнення 6 гектарів Байдарської Долини севастопольским "спікером" Валерієм Саратовим.

Цьому, в свою чергу, передувала інформація про спільну оепрацію Севастопольскої адміністрації та Міноборони, яка полягала у привласненні фірмою "Укроборонбуд" 235 гектарів.

А відкрито (і це тільки в цьому році) сезон взаємного викриття було з розголосу про аферу у заповіднику Караньський, з видачею 180 гектарів "під гольф-клуб". Ця афера, що викликала протести екологів, була інційована Севастопольською міськрадою.

А всього лише місяць тому управління земельних ресурсів Севастополя "побачило" за останні роки порушення лише з 99 гектарами сільськогосподарської землі та 119 гектарами жилої площі.

Абсолютний рекорд в ціх перегонах, таким чином, належить Севастопольскій міськраді на чолі з Валерієм Саратовим, з поки що значним відривом йде Севастопольска адміністрація на чолі з Сергієм Куніциним.
Обох підбадьорюють обіцянки Постійного представника Президента України в Криму про те, що скоро в Севастополі можуть ввести пряме президентське правління.
Майдан пильно стежить за подіями - хто з державних чиновників стане абсолютним рекордсменом у видачі державних земель в приватні руки?

Відповіді

  • 2008.04.09 | Олександр Дядюк

    чіста інтєрєсно, а прокурор у Севастополі є?

    З А К О Н У К Р А Ї Н И
    Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України

    Розділ II ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ

    5) доповнити частину першу статті 124 (Земельного кодексу)абзацами другим та третім такого змісту:
    "Набуття права оренди земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється ВИКЛЮЧНО на аукціонах, крім земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб і в яких відсутні акції (частки, паї), що належать державі.


    Як вони могли передати без проведення конкурсу?
    Тут прямо треба "шити" корупцію і зловживання службовою владою
    (Якщо ту є Севастопольці - пішіть прямо на Генпрокуратуру).
    (Можу також помогти з написанням позовів)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.04.09 | Tatarchuk

    стаття в "УМ" (л)

    Скандальний Севастополь
    225-річчя міста моряків його влада зустрічає війною компроматів
    Василь ДРАГОЛЮК



    Севастополь — єдине місто в Україні, де через особливий статус (пов’язаний із базуванням російського Чорноморського флоту) на законодавчому рівні досі не впорядкували розмежування функцій різних гілок влади. Тож Севастополь має цілком автономну міську раду і міську держадміністрацію. Оскільки кожна з них прагне на свій лад і, ясна річ, не лише в інтересах 350 тисяч севастопольців розпоряджатися комунальною нерухомістю та землею, на цьому ґрунті й раніше виникало тертя. Здебільшого, по «персональній» лінії голова міськради — голова МДА. У першого завжди було більше шансів вистояти у «спарингу», бо за ним стояли депутатські фракції, їхні партосередки, більші «мітингувальні» можливості. Свіжий приклад: прибічники «регіонального» голови міськради Валерія Саратова, за їхнім твердженням, зібрали близько 20 тисяч підписів за відставку нинішньої держадміністрації на чолі з Сергієм Куніциним. Далі, у розвиток теми, на черговій сесії міськради ухвалили рішення про проведення місцевого референдуму щодо недовіри міській держадміністрації та її голові, а також про звернення до Верховної Ради України з проханням створити тимчасову слідчу комісію із земельних питань. Референдум про недовіру Куніцину, до слова, має пройти в один день із виборами в Києві — 25 травня.



    300 га проти 13 000 га
    Севастопольські депутати козиряють при цьому зібраним компроматом на команду екс­прем’єра Криму Куніцина. Мовляв, посадовці завдали державі збитків на півмільярда гривень, незаконно передавши різним комерційним структурам близько 300 га землі приморського міста. «Чесно кажучи, те, що натворила ця команда у Севастополі, — говорить лідер місцевих комуністів, депутат міськради Василь Пархоменко, — за наслідками порівнюється з нашестям Мамая».

    Прикметно, що цей же Пархоменко як голова контрольної комісії два роки тому доклав усіх зусиль, аби змістити з посади попередника Куніцина на посаді глави СМДА — Сергія Іванова, котрий через ЗМІ насмілився оприлюднити факти дерибану землі самими депутатами міської ради.

    Має на руках аналогічний фактаж і нинішній глава міськдержадміністрації. Принаймні в розмові з місцевими журналістами Сергій Куніцин оперував більш солідною арифметикою. Йдеться аж про 13 000 га, які за, проектом рішенням ради, мали перейти приватному підприємству як мисливські угіддя. «Це ж не 300 га, за якими звинувачують міськадміністрацію, — заявив Куніцин. — Ми сьогодні разом із правоохоронцями працюємо над тим, аби викрити факти корупції щодо тих земельних ділянок, які продаються через підставні фірми по місту Севастополь».

    Оцінки людей Президента
    Сергій Володимирович певен, що «популістське» рішення з приводу референдуму про недовіру йому як «губернатору», призначеному Президентом, буде неодмінно опротестоване в судовому порядку. А щодо депутатського «накату», то він, мовляв, розрахований насамперед на те, щоб «не дати» гідно організувати підготовку і проведення святкування 225річчя Севастополя і 2600річчя Херсонеса.

    На думку ж колишнього керівника МДА, а нині — постійного представника Президента України в Криму Леоніда Жунька, конфлікт у місті зайшов у глухий кут і потребує негайного вирішення. «Необхідно створити серйозні комісії, які б узяли та розібралися в усьому, що діється в Севастопольському регіоні, і зробили однозначний висновок про те, є порушення чи ні. І заспокоїли обидві гілки влади, і народ Севастополя», — сказав Жунько в інтерв’ю сімферопольській газеті «Собитія».

    http://www.umoloda.kiev.ua/regions/51/180/0/40736/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".