МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пом'янули безвинно вбитих

04/14/2008 | Andrij Sydor
День 20 березня 1945 року чорними буквами вписаний в історію сіль Старий та Новий Люблинець, що на Любачівщині. Цього дня на села напали польські солдати. Під час наскоку загинули близько ста селян, в більшості чоловіків. Але гинули також жінки та діти. Така доля зустріла м. ін. Анну Карпінську та її трирічного синка.

Щоб пом’янути безвинно помордованих, у греко-католицькому храмі під покровом Св. Василія Великого в Кентшині, зібралися колишні мешканці, їхні нащадки та запрошені гості. Парох о. Павло Старух ЧСВВ відправив Літургію та панахиду за вбитих.

Після Богослужіння відбувся концерт-реквієм. Відкрив його Богдан Дрозд. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв з обох сіл. Зі свого боку Мирослав Дрозд ознайомив присутніх з історієї згаданих місцевостей та розказав про трагічні події тамтого березневого дня.

Діти- нащадки любличан-з пункту навчання української мови, який веде Лідія Лойко, декламували патріотичну поезію, серед якої знайшовся вірш вихідця із Старого Люблинця Дмитра Крупського. Богдан Дрозд виконав ряд українських пісень під акомпанемент Ольги Гбур.

Потім відбулася проекція фільму про села Старий та Новий Люблинець, який був знятий українською телерадіокомпанією УТР під час відзначення 60-х роковин операції ,,Вісла”.

Голова Спілки Українських Політв’язнів Андрій Дрозд – ініціатор заходу, подякував усім за прибуття та участь у концерті. Зі свого боку голова генсіцької ланки ОУП Степан Сидор висловив подяку за запрошення та концерт. Підкреслив, що не можна забувати про минуле навіть болюче. Це частина нашої історичної пам’яті.


Андрій Сидор

Відповіді

  • 2008.04.14 | Ярослав Стех

    Re: Пом'янули безвинно вбитих

    Незважаючи на кращі політичні взаємини між Україною і Польщею, ґратулюю організаторам, які вшанували українські жертви закатовані польською регулярною армією. Цей фашистівський злочин офіціяльно не був засуджений з високих трибун сучасного польського уряду, як рівнож не буьа засуджена злочинна акція "Вісла" і не направлено заподіяних кривд цією акціїю. Клонимо гогови перед жертвами і засуджуємо злочинність. Ярослав Стех
    Andrij Sydor пише:
    > День 20 березня 1945 року чорними буквами вписаний в історію сіль Старий та Новий Люблинець, що на Любачівщині. Цього дня на села напали польські солдати. Під час наскоку загинули близько ста селян, в більшості чоловіків. Але гинули також жінки та діти. Така доля зустріла м. ін. Анну Карпінську та її трирічного синка.
    >
    > Щоб пом’янути безвинно помордованих, у греко-католицькому храмі під покровом Св. Василія Великого в Кентшині, зібралися колишні мешканці, їхні нащадки та запрошені гості. Парох о. Павло Старух ЧСВВ відправив Літургію та панахиду за вбитих.
    >
    > Після Богослужіння відбувся концерт-реквієм. Відкрив його Богдан Дрозд. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв з обох сіл. Зі свого боку Мирослав Дрозд ознайомив присутніх з історієї згаданих місцевостей та розказав про трагічні події тамтого березневого дня.
    >
    > Діти- нащадки любличан-з пункту навчання української мови, який веде Лідія Лойко, декламували патріотичну поезію, серед якої знайшовся вірш вихідця із Старого Люблинця Дмитра Крупського. Богдан Дрозд виконав ряд українських пісень під акомпанемент Ольги Гбур.
    >
    > Потім відбулася проекція фільму про села Старий та Новий Люблинець, який був знятий українською телерадіокомпанією УТР під час відзначення 60-х роковин операції ,,Вісла”.
    >
    > Голова Спілки Українських Політв’язнів Андрій Дрозд – ініціатор заходу, подякував усім за прибуття та участь у концерті. Зі свого боку голова генсіцької ланки ОУП Степан Сидор висловив подяку за запрошення та концерт. Підкреслив, що не можна забувати про минуле навіть болюче. Це частина нашої історичної пам’яті.
    >
    >
    > Андрій Сидор


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".