МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

2 SpokusXalepniy: "Письма с Понта"

04/17/2008 | Tatarchuk
Свого часу таким бавився Овідій, коли сидів на чорноморському узбережжі та намагався коментувати події в Римі. На ці події він впливав геть як мало, по-перше тому що не був політиком, по-друге тому що в ній нічого не петрів.
Приблизно в такому стані знаходимся (як мені здається) і ми з вами.

Отож спробуємо по дилетантські попліткувати про останні події (а далі за текстом побачимо - це подійки) в Римі.
Овідія всерйоз свого часу хвилювало що Юлія Старша (була така) лізе до політики. І що вона (по слухам) грубо поводить себе з Августом (божественим). І що вона іноді дозволяє собі загравати з плебсом, що визиває обурення нобілів.
Особливо визиває в Августа обурення, що Юлія Старша взяла на себе його функцію роздачи безкоштовного хліба та видовищ. Це - виключна прерогатива августів, з давних давен (з тих самих з яких з\явилися августи, при чому цей - фактично перший, якщо не зважати на Юлія Лисого та тупуватого його невдаху-наступника Антонія).
Сусіди парфяни тиснуть зі Сходу, їм будь-який раздрай в Римі на руку - східні провинції будуть слабкими, то їх можна загарбати. За часів коли Антоній та Октавіан (майбутній наш Август) фактично правили кожне в своєму регіоні, такої потреби не було, а тепер Октавіан заволодів формально всім, сторонники Антонія хто перебіг до переможця, хто пійшов в пирати. А хтось кажуть знайшов собі місце біля Юлії Старшої і тепер плете інтриги.
Сам Август оточив себе досить незвичними людьми, адже тепер в нього тежбагато колишніх антоніанців. Покійному Цезареві (Лисому) надаються божествені почесті. Август нікому не довіряє страву, бо можуть отруїти. Тому він живе у сливовому садочку і сам збирає сливи. А поруч з ним живе Лавінія, яка вночі прискає ті сливи повільною отрутою - про це знають майже всі, окрім самого Октавіана.
Пасинок нашого божественого Августа зливий та мстивий Тіберій - реальна альтренатива Юлії, проте на відміну від неї не афішує своїх претензій на престол. Він афішує претензії Юлії Старшої: Рим держава досить ліберальна і припускає (в тоерії) що жінка може стати головною, але на практиці такого ніколи не було.
Як зауважує Овідій з далекого Понту, Юлія останнім часом веде себе нерозважливо. Ближче до кінця свого принципату Август стає все більш підозрілим, а вона тільки підтверджує всі його фобії.
В Парфії новий цар. Цар Ород, згідно з дивним зороастрийстким звичаєм, йде у відставку, йому наслідує Вонон - з тої ж династії. В спину йому важко дихають конкуренти Артабан, Фраат та Тірібат. Але не зважаючи на це, Парфія досить потужна, в першу чергу через торгівлю прянощами та водою у східні римські провинції.
Завершуючи цей розлогий опис, чекаю листа на відповідь з порадами та розрадами :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".