КС ніби щоськи ухвалив щодо порядку прийняття Конституції (/)
04/18/2008 | Sean
[18.04.2008 10:38]
Ющенко може мати нову Конституцію без Верховної Ради - рішення КС
Ухвалені на референдумі рішення є остаточними і не потребують будь-якого затвердження, в тому числі Верховної Ради.
Відповідне рішення сьогодні оприлюднив голова КСУ Андрій СТРИЖАК.
Подробиці згодом...
УНІАН
Ющенко може мати нову Конституцію без Верховної Ради - рішення КС
Ухвалені на референдумі рішення є остаточними і не потребують будь-якого затвердження, в тому числі Верховної Ради.
Відповідне рішення сьогодні оприлюднив голова КСУ Андрій СТРИЖАК.
Подробиці згодом...
УНІАН
Відповіді
2008.04.18 | Mossad
ну, якщо це так, то поваги до КС я більше не маю
А Тимошенко треба хутчіш робити свою справу.А то її знімуть "народним референдумом".
Це вже відчай Банкової.
А суддя Стрижак мабуть настриг.
2008.04.18 | Михайло Свистович
А Ви її мали?Re:ну, якщо це так, то поваги до КС я більше не маю
2008.04.18 | Shooter
Оце й виглядає було головною причиною істерики БЮТу у ВР
Разом з позалаштунковими домовленостями з ПР.2008.04.18 | Tatarchuk
а при чому тут Президент?
Sean пише:> [18.04.2008 10:38]
> Ющенко може мати нову Конституцію без Верховної Ради - рішення КС
>
> Ухвалені на референдумі рішення є остаточними і не потребують будь-якого затвердження, в тому числі Верховної Ради.
А хіба на референдум може ставити СВІЙ варіант Конституції тільки Президент?
2008.04.18 | Предсказамус
Угу. Только хрен поймешь. (л)
Принятые на референдуме решения являются окончательными, и не требуют какого-либо утверждения, в том числе Верховной Радой.Такое решение принял Конституционный суд, сообщает Обком.
Решение объявил судья – докладчик по делу Андрей Стрижак.
В то же время, согласно решению КС, на сегодняшний день новая Конституция не может утверждаться на всеукраинском референдуме, пока верховная рада не внесла соответствующие изменения в Основной закон.
http://www.pravda.com.ua/ru/news/2008/4/18/74740.htm
---
КС разрешил Ющенко менять конституцию через референдум
proUA / 18.04.2008 10:32
Конституционный Суд Украины решил, что принятые на референдуме решения являются окончательными, и не требуют какого-либо утверждения, в том числе Верховной Рады. Такое решение КС огласил сегодня, передает УНИАН.
Напомним, ранее Президента Виктора Ющенко подал в КС представление об официальном толковании положений Конституции о всеукраинском референдуме (дело о принятии Конституции и законов Украины на референдуме).
http://ru.proua.com/news/2008/04/18/103216.html
---
Выбирайте, что Вам больше по вкусу.
2008.04.18 | samopal
А чого ви хотіли? Тепер тре створити орган тлумачення рішень КС
Як міг КС відмовити народові у праві на безпосереднє прийняття рішень (шляхом плебісциту), якщо та ж Конституція визначає народ єдиним джерелом влади (у т. ч. і законодавчої)?Значно цікавішим виглядає формулювання КС про те, що народ вправі приймати на референдумі будь-які рішення крім тих, що не відносяться до його компетенції.
Конґеніально! Український Конституційний Суд - самий конституційний суд у світі!
2. В аспекті конституційних подань положення частини другої
статті 72 Конституції України в контексті положень статті 5
Конституції України треба розуміти так, що народ як носій
суверенітету і єдине джерело влади в Україні, здійснюючи своє
волевиявлення через всеукраїнський референдум за народною
ініціативою, може в порядку, який має бути визначений
Конституцією і законами України, приймати закони України
(вносити до них зміни), крім законів, прийняття яких на
референдумі не допускається згідно з Конституцією України.
2008.04.18 | samopal
Після пояснень Стрижака виникає ще одне цікаве запитання
Чи будуть тепер зміни у складі найконституційнішого суду?Як у дипкорпусі після "Бухарестської перемоги"...
2008.04.18 | Sean
На сайті КСУ я ніц не знайшов, а "Ліга" каже таке (/):
18.04.2008 10:37Конституционный Суд урегулировал вопрос о проведении референдумов
Конституционный Суд Украины (КСУ) принял решение, согласно которому внесение изменений в Конституци. Украины на всеукраинском референдуме возможно при условии принятия законов Украины, регулирующих соответствующую процедуру или внесения изменений в Конституцию Украины. За соответствующее решение проголосовали 10 судей КСУ, против - 5, при этом четверо высказали отдельное мнение.
Как передает корреспондент ЛІГАБізнесІнформ, в частности, КСУ решил, что в аспекте затронутого в конституционном представлении вопроса положения части 2 статьи 72 в системной связи со статьей 5 Конституции Украины следует понимать, что народ как носитель суверенитета и единственный источник власти в Украине может реализовывать на всеукраинском референдуме по народной инициативе свое исключительное право определять и изменять конституционный строй в Украине путем принятия Конституции Украины в порядке, который должен быть определен Конституцией и законами Украины.
В аспекте конституционных представлений положения части 2 статьи 72 Конституции Украины в контексте положений статьи 5 Конституции следует понимать так, что народ, осуществляя свое волеизъявление через всеукраинский референдум по народной инициативе, может в порядке, который должен быть определен Конституцией и законами Украины, принимать законы Украины (вносить в них изменения) кроме законов, принятие которых на референдуме не допускается согласно Конституции Украины.
Кроме того, решение КСУ предусматривает, что положение части 2 статьи 94 Конституции Украины необходимо понимать так, что процедура подписания и обнародования законов установленная ею, не применяется к законам, принятых референдумом. Положение части 2, 3 статьи 5, статьи 69 Конституции Украины следует понимать так, что решения всеукраинского референдума относительно принятия законов являются окончательным и не требуют утверждения, в том числе Верховной Радой Украины. Решение КСУ требует обратить внимание Верховной Рады Украины, народных депутатов Украины, Президента Украины на необходимость инициирования и приведения существующего законодательства Украины по вопросам референдумов в соответствие с нормами действующей Конституции Украины.
Решение КСУ было принято по представлению Президента Украины об официальном толковании положений части 2, 3 статьи 5, статьи 69, части 2 статьи 72, статьи 74, части 2 статьи 94, части 1 статьи 156 Конституции Украины.
Согласно представлению Президента Украины, поданного в КСУ 31 января 2008 года, неоднозначность понимания положений части 2 статьи 72, статьи 74 Конституции Украины приводит к противоречиям в деятельности органов государственной власти, усложняет выполнение Президентом Украины возложенных на него конституционных полномочий относительно обеспечения реализации Основного Закона государства в ходе подготовке и проведения всеукраинского референдума по народной инициативе как формы непосредственной демократии.
P.S. Особисто я коментувати ніц не буду, допоки не почитаю всенький ахвіційний текст
2008.04.18 | Mossad
головне оце
народ как носитель суверенитета и единственный источник власти в Украине может реализовывать на всеукраинском референдуме по народной инициативе свое исключительное право определять и изменять конституционный строй в Украине путем принятия Конституции Украины в порядке, который должен быть определен Конституцией и законами Украины.В аспекте конституционных представлений положения части 2 статьи 72 Конституции Украины в контексте положений статьи 5 Конституции следует понимать так, что народ, осуществляя свое волеизъявление через всеукраинский референдум по народной инициативе, может в порядке, который должен быть определен Конституцией и законами Украины, принимать законы Украины (вносить в них изменения) кроме законов, принятие которых на референдуме не допускается согласно Конституции Украины.
Забираю назад свої слова щожо Стрижака.
Надурили Балоган.
2008.04.18 | samopal
Угу © (/)
Голова Конституційного Суду Андрій Стрижак наголошує, що, згідно з останнім рішенням КС, зміни до Конституції не можуть бути ухвалені без участі Верховної Ради.Про це він сказав на брифінгу у п’ятницю.
Зокрема, відповідаючи на запитання, чи може президент оголосити про проведення референдуму щодо змін до Конституції без затвердження Верховною Радою, він відповів: "Ні, не може".
Стрижак ствердно відповів на уточнююче запитання журналістів щодо порядку внесення змін: президент вносить зміни до Конституції, Верховна Рада простою більшістю попередньо схвалює ці зміни і спрямовує їх до КС.
У разі якщо КС визнає ці зміни конституційними, вони повертаються до парламенту, який на наступній сесії 300 голосами ухвалює їх в цілому. Це дає підстави для оголошення президентом референдуму щодо змін до Конституції, якщо ці зміни стосуються 1, 3 та 13 розділу Основного закону.
У разі, якщо народ висловився на референдумі проти змін, вони не ухвалюються і це рішення не підлягає оскарженню.
Водночас Стрижак погодився з твердженням про те, що якщо президент оголосить про проведення референдуму до затвердження змін до Конституції у Верховній Раді, цей референдум носитиме виключно консультативний характер.
"Це випливає з рішення суду", - сказав він.
У свою чергу, як повідомив доповідач у цій справі Іван Домбровський, рішення "ухвалювалося дуже складно". 10 членів КС проголосували "за", 5 – "проти" і 4 з 15 мали окремі спостереження.
"Ми намагалися нікому не догодити цим рішенням", - сказав Домбровський.
http://193.178.146.18/news/2008/4/18/74881.htm
Mossad пише:
Надурили Балоган.
2008.04.18 | Михайло Свистович
Re: На сайті КСУ я ніц не знайшов, а "Ліга" каже таке (/):
Sean пише:>
> P.S. Особисто я коментувати ніц не буду, допоки не почитаю всенький ахвіційний текст
Угу, мабуть слід таки дочекатися
2008.04.18 | samopal
Ну, не знаю, де там воно вийшло, але Портнов "вітає" (/)
Блок Юлії Тимошенко вітає рішення Конституційного Суду України, яке чітко регламентує прийняття законів та Конституції України на загальноукраїнському референдумі.Про це заявив народний депутат, член БЮТ Андрій Портнов.
«Протягом останніх пів року БЮТ наполегливо відстоював позицію і пояснював українському суспільству, що Конституцію України не можна приймати антиконституційним шляхом. Ті, хто таким чином намагається змінити Конституцію України не лише ставлять під загрозу демократію в країні – такі дії можуть призвести до втрати її суверенітету», - сказав він.
За словами Портнова, «своїм рішенням Конституційний Суд постановив: для того, щоб проводити конституційний референдум – спочатку необхідно внести зміни до діючої Конституції України, тобто, через Верховна Рада України».
«З огляду на це, ми можемо заявити, що опоненти БЮТ, які блокували створення Тимчасової спеціальної комісії з питань внесення змін до Конституції України – не мали для цього жодних юридичних підстав», - наголосив він.
Андрій Портнов зазначив, що Конституційний Суд, фактично, зобов’язав парламент взяти на себе всю відповідальність за конституційний процес у державі.
«Ситуацією довкола змін до Конституції, прийняттям її на референдумі і таке інше – Президент України тривалий час тримав у напрузі як парламент, так і українське суспільство. Після сьогоднішнього рішення КС – у Президента розпочався зворотній відлік часу», - заявив Портнов.
http://byut.com.ua/ukr/news-5790
2008.04.18 | ilia25
Як Балога не стрибав за Гебельсом, але нічого не вийшло
Балога діяв точно за гебельсом -- повторював брехню сто разів в надії, що в неї нарешті всі повірять.Брехня полягала в тому, що Ющенко нібито керує державою, хоча насправді йому вже два треба волати "доктор, мене ігноруть!"
Але схоже всі розуміють, що Президент вже давно підбита качка.
2008.04.19 | Михайло Свистович
Вітання кучміста Портнова, який нічого не знає про земельні
оборудки Губського, мали б скоріше насторожити. Але я дочекаюсь рішення КС.samopal пише:
> Андрій Портнов зазначив, що Конституційний Суд, фактично, зобов’язав парламент взяти на себе всю відповідальність за конституційний процес у державі
Дурниця. Ніхто не зобов"язаний міняти Конституцію.
2008.04.19 | samopal
Ви чекаєте на коментар сантехкучміста Балоги?
А може на коментар Стьопи Гавриша?Чи те, що помістив у новинах Майдан-ІНФОРМ є якоюсь "неохвіційною" (попередньою, тестовою) версією рішення КС?
http://maidanua.org/static/news/2007/1208513027.html
Михайло Свистович пише:
Дурниця. Ніхто не зобов"язаний міняти Конституцію.
А де Портнов згадав про те, що КС зобов'язав когось міняти Конституцію
2008.04.19 | Михайло Свистович
Ви не вмієте читати, чи параноя заважає це зробити?
Я чітко написав, що чекаю рішення Конституційного Суду. Невже в такому простому реченні може бути щось незрозуміле?>
> А де Портнов згадав про те, що КС зобов'язав когось міняти Конституцію
У Вашому дописі. Чи Ви його теж не читали? А я ж процитував цей рядок. Цитую іще:
Андрій Портнов зазначив, що Конституційний Суд, фактично, зобов’язав парламент взяти на себе всю відповідальність за конституційний процес у державі
2008.04.19 | samopal
Це обговорення теми, чи ще щось?
Михайло Свистович пише:> Я чітко написав, що чекаю рішення Конституційного Суду. Невже в такому простому реченні може бути щось незрозуміле?
А я питав, щл помісттив Майдан-ІНФОРМ:
Рішення Конституційного суду України у справі за конституційними поданнями Президента України про офіційне тлумачення положень частин другої, третьої статті 5, статті 69, частини другої статті 72, статті 74, частини другої статті 94, частини першої статті 156 Конституції України (справа про прийняття Конституції та законів України на референдумі)
№ 6-рп від 16.04.2008
http://maidanua.org/static/news/2007/1208513027.html
Чи ви повідомленням таких сумнівних джерел не довіряєте?
Може це якась провокаційна фальшивка, чи чорновик рішення "не з газет"?
Samopal писав:
Андрій Портнов зазначив, що Конституційний Суд, фактично, зобов’язав парламент взяти на себе всю відповідальність за конституційний процес у державі
Ще раз питаю, де тут сказано про те, що КС зобов'язав ВР міняти Конституцію?
Спробуйте, будь-ласка, відповісти ще раз - тільки чітко і без мандатого хамства, якщо ще можете.
2008.04.19 | Михайло Свистович
Це відповідь на Ваші неадекватні запитання
samopal пише:>
> А я питав, щл помісттив Майдан-ІНФОРМ
Ви не зазначили це у своєму дописі, і питання задали мені у відповідь на мою репліку. І цитували мене, а не Майдан-Інформ.
>
> Рішення Конституційного суду України у справі за конституційними поданнями Президента України про офіційне тлумачення положень частин другої, третьої статті 5, статті 69, частини другої статті 72, статті 74, частини другої статті 94, частини першої статті 156 Конституції України (справа про прийняття Конституції та законів України на референдумі)
>
> № 6-рп від 16.04.2008
>
> http://maidanua.org/static/news/2007/1208513027.html
Дякую, я ще не бачив цього і не мав часу прочитати
>
> Ще раз питаю, де тут сказано про те, що КС зобов'язав ВР міняти Конституцію?
В словах Портнова. Ви не помічаєте? Тоді нічим не можу Вам допомогти. Ну Юля дає
2008.04.20 | samopal
Лінк на повідомленням Майдан-ІНФОРМа є ознакою неадекватності
Або самого Майдан-ІНФОРМа, або того, хто "читає, але не бачить"Ще раз той самий лінк: http://maidanua.org/static/news/2007/1208513027.html
2008.04.20 | Михайло Свистович
У Вашому дописі, де містилася відповідь на мій, не було не те що
лінку, але й навіть згадки про це повідомлення. Там було лише неадекватне запитання, що мені можливо потрібен коментар Балоги, коли я чітко написав, що хочу дочекатись рішення КС. Але у Вас рефлекторне бажання захищати Юлю від будь-яого, щоб вона не робила, тому вді Вас чути "гав-гав" навіть тоді, коли на неї не нападають.2008.04.20 | samopal
Брехати ж негарно, чи вже ні?
Я ж навів посилання та картинку того допису - мої бажання, які ви так чітко прочитуєте у своїй буйній уяві немають жодного відношення до того, що ви тут втираєте.Мало того, що лінк, якого ви вперто не хочете бачити, був у дописі, так ще й текст рішення КС був на сайті Майдан-ІНФОРМа - і одне і друге має дати публіукації. Якщо вже вас так трафляють мої постинги, то чого ж ви власний сайт не читаєте - не довіряєте?
Схоже, що кількість неадекватів та параноїків навкруги вас стрімко зростає.
2008.04.20 | Михайло Свистович
То навіщо Ви брешете?
samopal пише:> Я ж навів посилання та картинку тшого допису
Ні, Ви не наводили жодної картинки у перпшому Вашому дописі, де спитали мене, чи не чекаю я коментаря Балоги у відповідь на моє чітке зазначення, що я дочекаюсь рішення КС
> Мало того, що лінк, якого ви вперто не хочете бачити
Я не можу бачити те, чого не було (у першому Вашому дописі, де Ви параноїдально запитували, чи не цікавить мене коментар Балоги, хоча я написав, що мене цікавить виключно рішення КС, а ще раніше виступив із засудженням цього рішення, коли з"явилася інформація в початковому дописі, що КС дозволив змінювати Конституцію в обхід ВР).
> Якщо вже вас так трафляють мої постинги, то чого ж ви власний сайт не читаєте - не довіряєте?
Читаю і довіряю. Але на той момент іще не прочитав. І досі не прочитав, між іншим.
> Схоже, що кількість неадекватів та параноїків навкруги вас стрімко зростає
На жаль, це так. І не лише в Україні. Це - звичайне явище в державах, де панує обгорнуте в демократичну оболонку свавілля після короткого "розгулу демократії".
2008.04.18 | Mossad
та все одно варто Тимошенко поквапитися
а то не помітить, як її наказом переведуть на роботу в облом-медіа2008.04.18 | samopal
КС, як і президент, віддають перевагу європейським принципам? (/
Принаймні, президент щось бухтів з приводу неєвропейськості виборів мера у два тури.Заступник секретаря Венеціанської комісії Томас Маркерт вважає, що Конституція не може ухвалюватися на референдумі без участі парламенту.
Богатирьову далеко не заженуть, а Грищенко стане міністром?
Про це він заявив у п’ятницю в коментарі УНІАН у Страсбурзі, коментуючи рішення КС про можливість ухвалення законів на референдумі.
“Це не є нормальним, оскільки Конституція має отримати підтримку відповідної частини депутатів парламенту”, - сказав Маркерт.
Водночас, коментуючи європейську практику, заступник секретаря Венеціанської комісії зазначив, що в деяких європейських країнах передбачена можливість схвалення всіх інших (крім Конституції) законів на референдумі без участі парламенту.
“Однак для цього повинен існувати спеціальний закон про референдум”, - сказав Маркерт.
Як відомо, КС визначив, що ухвалені на всеукраїнському референдумі рішення є остаточними і не потребують будь-якого затвердження, в тому числі Верховною Радою.
Водночас, згідно з тлумаченням КС, на сьогоднішній день нова Конституція не може затверджуватися на всеукраїнському референдумі, поки Верховна Рада не внесла відповідні зміни в Основний закон.
Венеціанська комісія – Європейська комісія за демократію через закон - є консультативним органом Ради Європи з конституційних питань.
http://193.178.146.18/news/2008/4/18/74861.htm
2008.04.18 | Abbot
Отже, вища влада в країні - народ,
... а не 450 мільйонерів, що незрозумілим шляхом опинилися в списках...2008.04.18 | samopal
Нє, вища влада - Конституційний Суд! Скаже - як зав'яже!
Хвіг розв'яжеш!Тож найбільшу силу має гарантійний орган його тлумачень.
2008.04.18 | Shooter
Re: Отже, вища влада в країні - народ,
Abbot пише:> ... а не 450 мільйонерів
В Андруховича було влучніше - 450 шуфричів
2008.04.18 | Михайло Свистович
Знову кучмівський підхід
всупереч роз"ясненням Венеціанської комісіїSean пише:
>
> Ухвалені на референдумі рішення є остаточними і не потребують будь-якого затвердження, в тому числі Верховної Ради.
>
> Відповідне рішення сьогодні оприлюднив голова КСУ Андрій СТРИЖАК.
Коли те саме лише намагався стверджувати Кучма у 2000 році, вся Європа під крик нинішньої влади (а тодішньої опозиції) стала дибки.