МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Супермаркети вводять обмеження на продаж рису в одні руки (/)

04/24/2008 | samopal
Якщо хтось цього ще не помітив, то не поспішайте заперечувати, адже мова йде про... США. Йуля зі своєю популістською політикою виплат якихось давніх вкладів вже призвела до зростання інхвляції та падіння доляра. А її незграбні спроби ручного управління вільною ринковою економікою з метою досягнення пєар-ехвєкта вже даються взнаки по той бік Атлантики. ;)
Про загрози, які виникають від провення такої політики на увесь світ волає об'єднана Європа. Нещодавно про це написав німецький "Шпігель". Короткий огляд його публікації подає польська Gazeta Wyborcza:
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5152308.html

Światowy kryzys żywnościowy dotarł do USA - pisze w czwartek "Spiegel" w wydaniu internetowym, informując o racjonowaniu ryżu w amerykańskich supermarketach.

Eksplozja cen żywności skłania wielu ludzi do robienia zapasów. Niektóre supermarkety w USA zareagowały na to, ograniczając ilość ryżu, jaką jednorazowo może kupić jeden klient, do czterech 20- funtowych opakowań (20 funtów to nieco ponad 9 kg).

Wszystko zaczęło się - jak doniósł "Los Angeles Times" - od szturmu klientów, którzy wykupili cały zapas ryżu w sklepach sieci Sam's Club, obawiając się kolejnych podwyżek cen. Eksperci twierdzą, że zapasy robią przede wszystkim właściciele małych sklepików i restauratorzy.

Według danych oficjalnych ryż zdrożał w ostatnich miesiącach w USA o niespełna 10 proc. W niektórych sklepach cena wzrosła jednak nawet dwukrotnie.

Na rynkach światowych jest jeszcze gorzej. "Spiegel" podaje, że od początku roku ryż zdrożał o 68 proc. Jedną z przyczyn są ograniczenia eksportu tego zboża, wprowadzone w Chinach, Indiach, Wietnamie, czy w Egipcie. Kraje te próbują utrzymać u siebie ceny ryżu na niskim poziomie; dla reszty świata oznacza to wzrost cen.

Amerykańska sieć sklepów Costco ostrzega, że gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na mąkę, ryż, olej jadalny. Rozważa się ograniczenie sprzedaży tych produktów, przynajmniej tam, gdzie grozić będą braki zaopatrzeniowe.

Władze uspokajają, zapewniając, że ryżu w USA nie brakuje i że o kryzysie żywnościowym nie ma w tym kraju mowy. Wielu klientów woli jednak na wszelki wypadek zrobić zapasy.

Відповіді

  • 2008.04.24 | Боровик

    Re: Супермаркети вводять обмеження на продаж рису в одні руки (/

    Polsky газети з почиланням на німецький Шпігель про Гамерику з перепосиланням на Лос-Анжелину Тайму......
    Сміявся... Залишилось процитувати Майдан, а потім цитувати це цитування.
    В Америці такі речі не регулюються державою. Що ви хотіли сказати цим постом? Супермаркети дуже часто роблять акції "не більше як .. в одні руки" на товар, що має низькі ціни, що закінчується на складі і так далі. Навіть для ажіотажу, навіть собі в збиток... Ні Буш ні Кондоліза на це не впливають.

    samopal пише:
    > КГ/АМ
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.24 | samopal

      Чи в ствані "сучасний українець" прочитати текст польськоою?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.25 | Боровик

        Re: Чи в ствані "сучасний українець" прочитати текст польськоою?

        Не скажу, що я знаток польської, але я так зрозумів, що польська агенція посилаючись на німецьку називає навіть причини. Якщо на то пішло, то неважко подивитися в гуглі на імпортерів, експортерів та споживачів рису і побачити чи купує США в названих країнах рис чи навборот продає їм.
        Америка - експортер рису. Америка імпортує тільки спеціальні сорти рису типу Басматі.
        Як на мене, то муйня повна, бо якщо Китай утримує ціну на низькому рівні, то американський рис не продаватиметься в Китаї добре.
  • 2008.04.24 | Skapirus

    Ну то й що?

    Ось в Дрездені існують обмеження на продаж олії. Наприклад, в супермаркеті Kaufland в "одні руки" можна взяти не більше однієї упаковки олії (не пам"ятаю, здається 12 літрових пляшок, але точно більше 10), про це написано на стелажу. Ажіотажу взяти не те що коробку, а навіть одну пляшку я якось не помітив. До речі, олія в Німеччині ніяк не може наздогнати українські ціни. Восени літрова пляшка олії була десь по 90 євроцентів, нині - 1.09 євро. Так що Європі до України ще повзти й повзти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.24 | samopal

      Як "ну то й що"? Адже це суперечить уявленням про іхнєє ізобіліє

      Невже вам не доіодилося читати істерично-патрійотично-дімакратічєскіх повідомлень про обмедження продажів якогось цукру в наших супермаркетах внаслідок популістсько-антидемократичноринкових захдів українського популістського уряду? ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.25 | Koala

        Чесно - якщо обмеження буде на рівні 30 кг на покупця

        то я не буду проти...
      • 2008.04.25 | Skapirus

        Re: Як "ну то й що"? Адже це суперечить уявленням про іхнєє ізобіліє

        samopal пише:
        > Невже вам не доіодилося читати істерично-патрійотично-дімакратічєскіх повідомлень про обмедження продажів якогось цукру в наших супермаркетах внаслідок популістсько-антидемократичноринкових захдів українського популістського уряду? ;)
        Уявіть собі, не доводилося ;) Можливо тому, що я в Україні купую продукти переважно на базарі, там взагалі обмежень ніколи не буває, та й з людьми з глибинки цікаво поспілкуватися. А от в супермаркети заглядаю лише епізодично.
    • 2008.04.25 | Хвізик

      є якась закономірність: чим кращі в країні умови для ведення сіл

      сільського господарства, тим гірше в ній з продовольством
      Канада, з її суворим кліматом (у нас тута ще й досі зима зі снігом та морозом), пів-світу хлібом годує, а латиноамериканці з їхніми чорноземами та можливостями знімати по 3 врожаї на рік, вже ґвалт зчинили, що в них голод насувається, і що в цьому голоді винувата Європа.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".