МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Для українців небезпечно тримати заощадження у доларах

04/25/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Зупинити інфляцію в Україні можна лише відмовившись від прив’язки гривні до долара. Так вважає старший науковий співробітник міжнародного інституту імені Петерсена Андерс Аслунд. На його думку, українській владі слід більш рішуче вести фінансову політику.

У боротьбі з інфляцією Україна «рухається у правильному руслі», каже Аслунд. Український платіжний баланс достатньо хороший, міжнародні валютні резерви складають 33 мільярди доларів, а бюджет не має дефіциту. «Соціальні видатки надто високі. Це так. Але вони балансуються з доходами. Це не причина інфляції», - констатує експерт.

На його думку, основними чинниками інфляції в Україні є прив’язка гривні до американської національної валюти та експансивна грошова політика. Андерс Аслунд вважає, що через прив’язку до долара Україна імпортує 12% інфляції з інших країн. Після відмови від цього курс гривні підвищиться і інфляція призупиниться. «Для українців сьогодні небезпечно тримати заощадження в доларах. Набагато вигідніше в гривні. Можна отримати більший відсоток, при цьому мати найменший валютний ризик», - підсумував експерт міжнародного інституту імені Петерсена Андерс Аслунд.

Німецька хвиля

Відповіді

  • 2008.04.25 | S@nya

    "Соціальні видатки - не причина інфляції"

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.04.25 | 123

    Якби у гривні була інфляція як у долара - Юля була б героєм

    Навіть зараз, коли долар падає (що, втім, може припинитися/стабілізуватися будь-коли; вже вчора у ЗМІ була інформація з Німечиини про те, що до кінця року курс долар/євро може бути 1,4, проти теперішні 1,6), гривня падає втричі швидше.
  • 2008.04.25 | S@nya

    До речі, це фактичне звинувачення Нацбанку в причинах інфляції

    Цікаво б було дізнатися, що це за інститут такий...


    Майдан-ІНФОРМ пише:

    > На його думку, основними чинниками інфляції в Україні є прив’язка гривні до американської національної валюти та експансивна грошова політика.

    тобто те, що знаходиться у сфері повноважень НацБанку
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.25 | Shooter

      І це при цьому, що Нацбанк:

      а) підвищив на 2% облікову ставку з 1/1/2008 (вперше "разово" так високо за останні роки)
      б) фактично, "пустив долар вплавь" - вже певний час не викуповує долар на міжбанку, чим, фактично, "знецінює" долар.

      При цьому чомусь (?) забувається, що причини сьогоднішньої (гіпер)інфляції - не монетарні, в головній своїй частині. Чи, наприклад, що український бюджет-2008 - таки дефіцитний (навіть без зарахування 22 млрд., які планують виплатити вкладникам Ощадбанку), хоча й рівень дефіциту порівняно невисокий.

      +, звісно, забувається про те, що в світлі останніх світових подій "світовий міжбанк" "оскудєл страшно", і вже навіть при сучасних умовах укр.фінансисти жаліються на гостру нестачу коштів...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".