МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Некоторые важные вопросы по Новой Конституции.

05/04/2008 | Дядя Вова
Такое ощущение, что сейчас обсуждение нюансов новой Конституции - самая популярная тема в СМИ. Впрочем, это не удивительно, все люди в той или иной степени заражены страстью к свежим переменам, к перестановке мебели в доме, к - обычно необоснованному - апгрейду родного компьютера.

Но мне кажется, что принятие новой Конституции просто НЕВОЗМОЖНО технологически, как минимум по двум причинам, я их ниже назову. Поэтому сладкие обсуждения НМД нужно или вообще сворачивать, или начинать их с главного, а не с исчезающе тонких будущих особенностей.

1). Партия Регионов не согласится на Конституцию, в которой русский язык не будет признан вторым государственным. А Президент никогда не согласится на такое признание.

Вопрос: зачем что-то обсуждать дальше? Или я неправ, там есть возможность для компромисса? Какой вы её видите? («Нагнуть» оппонента путём хитрого трюка не предлагать - нафиг тогда всем нам такая конституция).

2). Вопрос два. Принятие Новой Конституции (а не просто косметических поправок к Старой) автоматически НМД отменяет огромное число законов, наработанных за время существования Старой и прошедших аттестацию на соответствие Старой Конституции. Не погрузит ли это страну в пучину беспредела на пару лет?

Ладно даже с ними, с законами, а уж, во всяком случае, все старые решения Конституционного Суда отменяются, ведь так? Ну, в том числе и пресловутое об обязательном переводе фильмов?

Так что, теперь много лет ждать очереди на принятие новых аналогичных решений? А чем руководствоваться в этот период?

Может, здесь существует известная по прецедентам стандартная технология. Тогда просто хотелось её выслушать от знающих людей.

P.S. На все ваши ответы реагировать не обещаю, но всегда знайте, что я их внимательно изучаю.

Відповіді

  • 2008.05.04 | Koala

    Re: Некоторые важные вопросы по Новой Конституции.

    Дядя Вова пише:
    > Такое ощущение, что сейчас обсуждение нюансов новой Конституции - самая популярная тема в СМИ. Впрочем, это не удивительно, все люди в той или иной степени заражены страстью к свежим переменам, к перестановке мебели в доме, к - обычно необоснованному - апгрейду родного компьютера.
    Якщо мебель поламана чи згоріла відеокарта - зміни безпідставні?
    > Но мне кажется, что принятие новой Конституции просто НЕВОЗМОЖНО технологически, как минимум по двум причинам, я их ниже назову. Поэтому сладкие обсуждения НМД нужно или вообще сворачивать, или начинать их с главного, а не с исчезающе тонких будущих особенностей.
    ню-ню, глянемо
    > 1). Партия Регионов не согласится на Конституцию, в которой русский язык не будет признан вторым государственным. А Президент никогда не согласится на такое признание.
    Та ну! Ви ідеалізуєте ПР, і не в кращий бік. Та група Ахметова хоч за призначення Люципера в президенти України пожиттєво проголосує, якщо гарантувати стабільний прибуток.

    > 2). Вопрос два. Принятие Новой Конституции (а не просто косметических поправок к Старой) автоматически НМД отменяет огромное число законов, наработанных за время существования Старой и прошедших аттестацию на соответствие Старой Конституции. Не погрузит ли это страну в пучину беспредела на пару лет?
    Ви не праві. Прийняття нової Конституції не відміняє жодних законів, крім тих, які вказані в тексті самої нової Конституції як такі, дія яких призупиняється. Чи ви гадали, що після прийняття Конституції 1996-го Кримінальний Кодекс було скасовано?

    > Ладно даже с ними, с законами, а уж, во всяком случае, все старые решения Конституционного Суда отменяются, ведь так? Ну, в том числе и пресловутое об обязательном переводе фильмов?
    Якщо буде повністю нова Конституція - тоді так.
    > Так что, теперь много лет ждать очереди на принятие новых аналогичных решений? А чем руководствоваться в этот период?
    А чим керувалися до прийняття ціх рішень? Взагалі, багато рішень КС були викликані саме неузгодженістю старої Конституції. Якщо над новою попрацюють ретельніше...
  • 2008.05.04 | Свiдомий

    Re: Некоторые важные вопросы по Новой Конституции.

    Дядя Вова пише:
    > 1). Партия Регионов не согласится на Конституцию, в которой русский язык не будет признан вторым государственным. А Президент никогда не согласится на такое признание.
    То нехай би дозволили кожній області провести в себе референдум на предмет того, бути їй офіційно двомовною чи ні. Львівщина, наприклад, була б проти, Донецька - за, і все було б в порядку. А державною мовою тоді вже й одна українська могла б залишитись.

    > 2). Вопрос два. Принятие Новой Конституции (а не просто косметических поправок к Старой) автоматически НМД отменяет огромное число законов, наработанных за время существования Старой и прошедших аттестацию на соответствие Старой Конституции. Не погрузит ли это страну в пучину беспредела на пару лет?
    Ні, бо закон вважається конституційним, доки інше не визнано Конституційним Судом. А закони з явними протиріччями новій редакції Конституції просто потрібно буде переголосувати в пакеті з самою Конституцією (або одразу після її прийняття).
  • 2008.05.04 | Тарас Токар

    Re: Конституція буде народною

    тільки тоді, коли у її розробці братиме участь простий народ, а не владні мільярдери.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.04 | Свiдомий

      +1.

  • 2008.05.04 | Горицвіт

    Re: Некоторые важные вопросы по Новой Конституции.

    Дядя Вова пише:
    > Такое ощущение, что сейчас обсуждение нюансов новой Конституции - самая популярная тема в СМИ.


    Не помітив. Втім, я мало читаю ЗМІ.


    > 1). Партия Регионов не согласится на Конституцию, в которой русский язык не будет признан вторым государственным.

    Согласится.


    > Или я неправ, там есть возможность для компромисса?

    Так.


    > Какой вы её видите?

    Наприклад, російська мова як регіональна (я особисто проти).



    > 2). Вопрос два. Принятие Новой Конституции (а не просто косметических поправок к Старой) автоматически НМД отменяет огромное число законов, наработанных за время существования Старой


    Ні. Вони діють, якщо не суперечать новій, це звична практика.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.05.04 | shu

    Проблема принятия новой конституции одна - реальные мотивы

    ее принятия теми кто может на это повлиять.
    Поэтому Конституцию врядли в сегодняшних реалиях стоит ожидать хорошую даже если ее примут.
    Характерной особенностью есть то, кто за какую форму правления агитирует. Причем для некоторых это вообще зависит от их текущего положения.

    Так апологеты парламентской республики - это те кому никогда не светит быть избранными на всенародных выборах: Медведчук, Мороз, Бродский, Томенко. Зато в условиях парламентской республики когда избирать главу государства будет парламент вполне реально на интригах и ситуациях с раскладами добится избрания себя любимого на высший пост.
    Те же кто реально имел шансы быть избранным всенародными выборами - агитировали за президентскую республику:Ющенко, Тимошенко, Кучма(пока он имел эти шансы, как потерял стал длать парламентско-президентскую республику).
    И Тимошенко увидев, что ей проще и быстрее получить верховную власть через парламент она уже всех агитирует за парламентскую республику.

    Вообщем, вокруг власти и только ради нее и идет весь этот сыр бор с новой Конституцией.

    Я же могу сказать, что и текущая, и предыдущая, и большинство тех что предлагаются Конституций вполне достаточно. Главное же - это набор законов и подзаконных актов, которые эту Конституцию уточняют и фактически трактуют.
    Посмотрите например на текущий и тот что лоббирует Президент законы про кабмин. Два закона по одной Конституции, а какая разница!..

    Поэтому если бы речь шла действительно о том чем мотивируют вслух принятие новой К., то нужно было бы просто принять пакет основопологающих законов, которые Украина ждет уже 17 лет: Закон про Президента, КМУ, Референдум, Регламент ВР и т.д. Ну и привести в чувства имеющиеся законы: Про местное самоуправление, Криминальный и другие кодексы, про судочинство и т.п.
    Это было бы куда более действенная мера нежели принятие очередной Конституции, которая без этих законов снова работать не будет.

    Ну и как Вы справедливо заметили, врядли стоит ждать в ближайшее время принятие новой К., но совсем по другой причине. Просто те кто ее может принять, готовы это сделать только, если это будет играть на руку их властным интересам, что, согласитесь, взаимоисключено :-)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.04 | Mossad

      яка дурня

      апологеты парламентской республики - это те кому никогда не светит быть избранными на всенародных выборах: Медведчук, Мороз, Бродский, Томенко.

      І ПР, і БЮТ, так?
      А що, може Ющенко всенародно обраний? Де той народ? У паспортах у шуфлядці? Хєхєхє.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.04 | shu

        Re: яка дурня

        > І ПР, і БЮТ, так?

        в першу чергу. в них немає загальнонаціонального лідера на сьогодні,який здатний без пробем виграти. Дешевше і простіше продавити владу у ВР за допомогою інтриг та розкладів, у чьому вони впевнились вже по 2 рази кожні. Особливо показовим є перше прем*єрство Януковича.


        > А що, може Ющенко всенародно обраний?
        Так.

        >Де той народ? У паспортах у шуфлядці? Хєхєхє.
        подивытся на сайті ЦВК.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.05.04 | ilia25

          Пробачте, але на якій планеті ви живете?

          shu пише:
          > > І ПР, і БЮТ, так?
          >
          > в першу чергу. в них немає загальнонаціонального лідера на сьогодні,який здатний без пробем виграти.

          Всі опитування виводять у другй тур Тимошенко і Януковича. Шукайте інші мотиви.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.05.05 | shu

            Якщо б тих опитувань було б достньо щоб стати Президентом то і

            вибори б не проводили.
            Болівар не винесе двох. А хто кого переможе Янукович чи Тимошенко врешті решт? Того напевно сказати жодні вибори не зможуть. Та і вибори ще не завтра, а владу треба сьогодні.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.05.06 | ilia25

              Не пишить дурниць

              Те, що президента обирають на виборах, не означає що опитування не можуть передбачити їх результат з точністю до кількох відсотків.


              shu пише:
              > Болівар не винесе двох. А хто кого переможе Янукович чи Тимошенко врешті решт? Того напевно сказати жодні вибори не зможуть. Та і вибори ще не завтра, а владу треба сьогодні.

              Ну так все-таки Тимошенко хоче парламентськоы республіки не тому, що в неї недостатньо підримки виборців, а з якихось інших причин? Наприклад тому, що вона не хоче боротись ще й з адмінресурсом?
        • 2008.05.05 | Mossad

          а що там нове?

          Грамота свідчить -- фальшувань не було.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.05.05 | Isoлято

            Не підміняйте поняття!

            Насправді Ющенко ОБРАНИЙ НА ВСЕНАРОДНИХ ВИБОРАХ.

            А це далеко не те саме, що "всенародно обраний". Здєся вам нє савєцькій саюс, де "блок камуніздаф і бєс-парційних" реґулярно отримував 99,9% голосів при 99,5% явці. Мені дідусь розповідав, що то насправді була за "яффка".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.05.05 | Михайло Свистович

              Re: Не підміняйте поняття!

              Isoлято пише:
              >
              > Мені дідусь розповідав, що то насправді була за "яффка"

              І що ж він Вам розповідав?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.05.05 | OlalaZhm

                Re: Не підміняйте поняття!

                А Ви не знаєте? Я на радянських виборах, в СРСР, була лише перший раз - з цікавості. А потім моя мама брала мій паспорт і ходила голосувати. Всі так робили. І цілком легально, це було звичайним явищем, ніхто не ховався. Ніхто, мабуть, і не здогадувася, що так не можна
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.05.05 | Михайло Свистович

                  Re: Не підміняйте поняття!

                  OlalaZhm пише:
                  > А Ви не знаєте?

                  Знаю
            • 2008.05.05 | Mossad

              грамота, яка не пропала, свідчить, що

              фальшувань не було, Ківалов все підрахував правильно (у грамоті сказано -- за захист виборчих прав громадян), а відтак навіть потреби у невідомому українському леджіслейшену "повторному другому" турі і тієї не було.

              Таким чином, на всенародних виборах обраний був Віктор Федорович.

              Ось так.

              Як каже депутат ВР 4-го скликання Віктор Ющенко -- крапка.
    • 2008.05.04 | Михайло Свистович

      Re: Проблема принятия новой конституции одна - реальные мотивы

      shu пише:
      >
      > апологеты парламентской республики - это те кому никогда не светит быть избранными на всенародных выборах: Медведчук, Мороз, Бродский, Томенко. Зато в условиях парламентской республики когда избирать главу государства будет парламент вполне реально на интригах и ситуациях с раскладами добится избрания себя любимого на высший пост.

      Не смішіть. Ніколи ні за яких обставин не оберуть у парламенті президентом Бродського чи Томенка.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.05.05 | сябр

    Re: Некоторые важные вопросы по Новой Конституции.

    Шановний, а Вам не здається, що на російську як другу державну не погодиться набагато більше людей? дивіться - коли сталася Тузла. багато громадян україни усвідомили себе українцями в політичному сенсі, у тому числі кримчани і донбасівці. боюсь. що коли дійде справа до мовного питання, не менше людей усвідомлять свою українськість в етнічному сенсі. тому гадаю. що це питання. як другорядне, підніматися не буде. Крім надання мові нацменів статусу державної, є багато інших, важливіших питань, і для ПР теж.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.06 | Mossad

      мдя? тупа політика вашіх вождів вже призвела до того

      що ніхто дозволу на російську не питатиметься.

      Це вже під час мирних перемовин буде обговорюватися.

      А взагалі, це ж як треба глибоко не поважати українську та українське, аби боятися другої державної російської!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".