МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ангельське терпіння Тимошенко (с)INTV (л)

05/06/2008 | Tatarchuk
Залишитися має тільки один!
28.04.2008 16:53

Ми всі так довго чекали на цю подію! Вона наближалася, всі вже були готові до цього, завершувалися останні приготування - і ось вона відбулася! Христос воскрес! Воістину воскрес! А ви про що подумали? Ні, Президент України Віктор Ющенко, хоча і всіляко намагався себе ототожнювати з цим святом, вже навряд чи вдруге отримає шанс. Але перед Великоднем він нарешті показав своє справжнє лице, так само як і його секретар Віктор Балога. Пихата і показна набожність обох Вікторів, де вже не зрозуміти, хто є хто, розсипалася, щойно Президент у Великий або в Чистий четвер, коли сам Христос омивав ноги Своїм учням на знак упокорювання і любові до них, і коли кожен християнин повинен очищатися від гріховних думок і зла, провів прес-конференцію, на якій дав зрозуміти: війна почалася! І замість того, щоб спробувати хоч зараз прийти до взаєморозуміння з урядом, пред'явив йому жовту картку, тим самим, записавши себе у Верховні Судді.
Стало остаточно ясно - Ющенко неадекватний.

Битва за Конституцію!

Політичні трупи не воскресають - цей сумний висновок Віктор Ющенко досі не зробив. Мабуть, незважаючи на те, що його вже почали посилати не тільки його політичні супротивники, але і прості українці, яких Президент вже остаточно дістав, Віктор Андрійович, замість того, щоб якось переосмислити свою поведінку, просто пішов у психічну атаку. А оскільки психосоматичний тип і нервова організація його украй нестабільна, то і отримала Україна перед Великоднем не просто ще один виток ескалації конфлікту влади, не просто війну між Секретаріатом Президента і Кабінетом Міністрів, а зависла, як Windows, між двома формами державного управління - президентською і парламентською.

Вірніше, досі незрозуміло, який в Україні державний устрій - парламентсько-президентська республіка, чи республіка президентсько-парламентська. Щоправда, судячи зі слів Ющенка, йому потрібна диктатура - він і призначати губернаторів хоче, і за призначення прем'єра змагатися, і Верховним головнокомандувачем бути, і свою гвардію мати, і Гетьманом, і, як у книзі відомій, "Почесним Папою Римським нашого королівства".
Загалом, як кажуть у народі, "штирить не по-дитячому" Віктора Андрійовича.

Ось тільки до диктатора Віктор Ющенко не дотягує.
Правда, є у нього інший Віктор.
Його альтер-еґо, судячи з усього.

Проте є, слава богу, в Україні політичні діячі, які не страждають роздвоєнням особистості. Минулої неділі, 20 квітня Юлія Тимошенко в інтерв'ю телеканалу ICTV розставила всі крапки над "I". По-перше, вона вже зробила по-справжньому останнє попередження Президентові, заявивши, що відразу після великодніх свят Верховна Рада схвалить зміни до Конституції, що закріплюють в країні парламентську форму правління. Мовляв, хотів Віктор Андрійович нову Конституцію - він її отримає.

Вона також заявила, що не має наміру найближчим часом іти у відставку. "Якщо зараз хлопнути дверима, то можуть впасти і стіни, і дах. Тому я, як людина відповідальна, ніколи в житті дверима не стукну", - сказала Тимошенко.

Як політик послідовний, рівно через тиждень в інтерв'ю телеканалу "Інтер" прем'єр знову повторила цю ж тезу: "Я ніколи в житті не хлопну дверима, я ніколи в житті не кину справу, які б політичні обставини не примушували мене це робити. Тому що я знаю, що передати цю справу нікому".

Точно - нікому, адже якщо Ющенко - це Балога, тобто, замість Президента, що літає по закордонах, його секретар президентські укази штампує і від його імені країною керує, то прем'єр-міністр цим займається самостійно.

Що стосується Конституції - то на цьому полі Ющенко, безумовно, програв, в чому сам же і признався.
Але, незважаючи на свій раптовий дрейф у бік парламентської республіки, продовжив свої кроки дестабілізації, направлені на розбалансування системи влади в країні. Тобто, Президент наклав вето на прийнятий парламентом Регламент Верховної Ради. Таким чином, заблокувавши його роботу. Просто і витончено. І не прискіпаєшся - мовляв, порушують, такі-сякі депутати, закон!

І тепер уже всім стало ясно, що Банкова зможе виграти тільки тоді, коли парламент і Кабінет Міністрів будуть не в змозі управляти країною, і ось тоді наш Месія прийде і наведе лад.
Ну, це Ющенко так думає, а Балога йому піддакує.
Насправді все абсолютно не так!

Фонд державного конфлікту

Хотілось би пригадати слова одного політичного діяча, чиє уміння воскрешати виявилося не таким довговічним, ніж у його соратників. Два роки тому Роман Безсмертний (хто пам'ятає його?) сказав пророчу фразу: "Як ви знаєте, ми напередодні Великодня, а тільки безбожники перед Великоднем ведуть політичні переговори. Тому до переговорів ми повернемося відразу після Великодня і будемо їх вести в рамках оранжевої коаліції".

Ну, як політичний діяч, всупереч прізвищу, Роман Петрович виявився дуже навіть смертним - зник з політичного Олімпу, аж бульбашки пішли.

А щодо коаліції - де-юре вона є, а де-факто ми маємо ті ж проблеми, що і два роки тому. Тільки тоді коаліцію цю розхитував щосили Петро Порошенко та інші, а зараз сам Президент почав заважати діяльності прем'єра. Ще б пак - вибори президентські на носі, а Ющенко тільки тепер зрозумів, що його рейтинг нижче від плінтуса і терміново треба щось робити. А, як вже було сказано, психосоматичний тип і нервова організація його украй нестабільна, тому Віктор Андрійович здатний тільки психувати і здійснювати украй неадекватні вчинки.
Ось і останній міф про свою нібито набожність остаточно зруйнував, напередодні Великодня почавши ще одну війну - за Фонд держмайна.

В принципі, битва за ФДМ почалася відразу ж після приходу Юлії Тимошенко на пост прем'єра. Вона відразу заявила про те, що діяльність Валентини Семенюк на посту голови Фонду держмайна викликає багато питань і перше з них - продаж "Луганськтепловозу". Законність цієї операції поставила під сумнів ще Судова палата з господарських справ Верховного Суду України, яка залишила без змін рішення Господарського суду м. Києва і ухвалу Київського апеляційного господарського суду. А згідно з цими документами, приватизація 76% пакету акцій ВАТ "ХК "Луганськтепловоз" відбулася із значними порушеннями чинного законодавства.

Відповідно до цих фактів, Кабмін усунув Семенюк від виконання обов'язків на час проведення службового розслідування.

Проте Президент України, звиклий порушувати Конституцію своєї країни, наплював на ухвали Кабміну, втрутившись не в свою сферу діяльності, відновив не тільки голову ФДМУ на посаді, але і замів, звільнених Кабміном, повернув на свої місця, таким чином, побічно визнавши рішення Верховного Суду не вартим шеляга.
Мовляв, "не винувата вона".

А раніше іншим своїм указом Ющенко скасував постанову Кабміну про приватизацію ВАТ "Одеський припортовий завод". І знову всім стало ясно - у Ющенка у Фонді свій інтерес. Про що цілком ясно сказав перший віце-прем'єр Олександр Турчинов. Особливо це стало ясно після заяви першого заступника глави Секретаріату Президента Олександра Шлапака про необхідність приватизації "Укртелекому".

Що стосується Одеського припортового, то народний депутат України Валерій Писаренко направив Генпрокурору Медведьку лист із проханням порушити кримінальну справу проти чиновників Секретаріату Президента. На його думку, невідповідність у діях службовців СП і офіційної позиції Президента може бути як службовою недбалістю, так і зловживанням владою. Проте ГПУ не кує і не меле, томуі отримав Медведько неодноразово попередження від прем'єра. Проте не послухав їх.

А що стосується розмежувань повноважень Президента і Кабміну, то Конституційний Суд України не задовольнив представлення Президента України Віктора Ющенка, що вимагає визнати незаконним звільнення глави Фонду держмайна Валентини Семенюк та її заступників.

Проте Президент відкликав своє подання, направлене до КС, не скасувавши, проте, указів про припинення дії відповідних рішень уряду. Чим порушив положення Конституції, яке чітко обумовлює, - кожне припинення дій документів Кабміну повинне супроводжуватися поданням до КС.
А немає подання - немає і указу.
Ну, цирк, їй-Богу!

Бої місцевого значення

Одним словом, у Страсну П'ятницю наші політики і представники влади знов почали війну. Точніше, це було щось середнє між розвідкою боєм і проривом на стратегічно важливу висоту, в ролі якої виступив ФДМУ. Незважаючи на рішення уряду, Верховного і Конституційного судів, Банкова продовжила нагнітання конфліктної ситуації, приславши до Фонду начальника управління держохорони Валерія Гелетея.
Тимчасом Юлія Тимошенко, відкинувши дипломатичні прийоми убік, провела могутній і красивий прийом з нейтралізації незаконних дій Президента і його оточення. Вона особисто представила працівникам Фонду їх нового керівника - Андрія Портнова і попередила Віктора Ющенка про червону картку, яку йому може показати народ України.
А то, розумієш, суддя знайшовся - роздає уряду жовті картки, а сам блокує будь-яке рішення цього уряду з наведення ладу в країні.
А у ФДМ встановилося справжнє двовладдя.
Хоча Кабмін спробував зняти напруженість навколо цього питання, а Держскарбниця заблокувала всі рахунки Фонду держмайна, відкриті на ім'я Валентини Семенюк.
Тобто, Тимошенко просто і витончено поставила крапку в питанні, хто з двох голів ФДМУ легітимний.

Зате Президент України продовжив деструктивні дії, видаючи нові і нові укази, що порушують Конституцію.
Не дарма ще раніше БЮТ зажадав від Генпрокуратури завести кримінальну справу на Віктора Балогу. Проте в конфліктах Уряд-Президент Генпрокурор Медведько вважав за краще грати на боці Ющенка і "не помітив" явних порушень законів України. Генеральна прокуратура України винесла протест на розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2008 р. № 261-р "Про затвердження Умов проведення конкурсу з продажу пакету акцій ВАТ "Одеський припортовий завод". Два місяці Медведько чекав, чия візьме, і ось, нарешті, зважився?

Що стосується Генпрокурора, то БЮТ наступного тижня збере 156 підписів для ініціації відставки генерального прокурора Олександра Медведька.
Про це повідомив в ефірі програми новий глава Фонду держмайна Андрій Портнов.
За його словами, ці підписи можуть бути зібрані в понеділок, вівторок або середу.
"Ми наполягатимемо на притяганні його до відповідальності, окрім його відставки", - сказав Портнов.
А ось що стосується Ющенка, то Тимошенко пішла, що називається, ва-банк, заборонивши главі ФДМУ Андрію Портнову виконувати укази Президента України про зміну керівництва ФДМ і припинення приватизації Одеського припортового заводу.
Крім того, як сказав Портнов, БЮТ оскаржує в Конституційному Суді президентський указ щодо призначення виконувачів обов'язку глав районних і обладміністрацій.
Проте, Юлія Тимошенко в своєму інтерв'ю не стала, на відміну від Віктора Ющенка, палити мости, а ще раз підкреслила, що демократична коаліція працює, а Президент і прем'єр мають свої повноваження. "І я буду дуже важко, але проходити шлях розуміння", - сказала прем'єр.

Таким чином, незважаючи на відкриті військові дії, точніше, локальну військову операцію Тимошенко готова до співпраці. Проте якщо і далі Банкова блокуватиме будь-які рухи Кабміну, зокрема, у приватизаційних процесах або соціальних виплатах, що є двома сторонами однієї медалі, то ангельське терпіння Тимошенко може відразу припинитися.
Тим більше що намітилися нові досягнення прем'єрів Росії і України на переговорах у Москві з "газового" питання. Прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що Україна розрахувалася по своїх газових боргах перед Росією. У свою чергу російський прем'єр Віктор Зубков сказав, що останній платіж України за газ є хорошою новиною. "Це відкриває шлях для нашої солідної співпраці, вибудовування довгострокових відносин, можливо, на 8-10 років уперед, зі зрозумілими прозорими контрактами на транзит газу і його постачання до України", - сказав Зубков.
Якщо хто не зрозумів натяк, то 8-10 років - це натяк такий прозорий Віктору Андрійовичеві.
Тому що йому, якщо упиратиметься, не про 8 років доведеться думати.
І навіть не про ще чотири роки.
А про 10 років.
З конфіскацією.
Олександр Воронцов. INTV
http://intv-inter.net/news/article/?id=57731096

Відповіді

  • 2008.05.06 | троль ak1001

    100 мільйонна „падлянка” від Тимошенко (/) oblom.tv

    http://oblom.tv/medoglyad/2008/05/05/100-m-lionna-padlyanka-v-d-timoshenko

    100 мільйонна „падлянка” від Тимошенко

    Тимошенківці – самі собі і злодії і викривальники. Сьогодні з’ясувалось, що задля більш успішної боротьби із корупцією ЮВ, готова особисто їй сприяти.

    Як кажуть сам не вигадаєш... Отже діло було так:

    Наприкінці минулого тижня БЮТ-івський ставленик у Фонді держмайна Андрій Портнов голосно залементував про викриття афери. Виявляється не встиг він зайти до ФДМу, як виявив немислимий злочин замислений та реалізований Валентиною Семнюк. Остання секретно наказала „Укртелекому” придбати на 100 мільйонів нікому непотрібного устаткування у одного дніпропетровського підприємства і наварила на цьому хороший гешефт.

    Ну, тут ясна річ, всі кричать „браво Портнов”, „Давно б такого голову!”, „одразу видно Юльчиного парубка, он як він Семенючці ввалив!” – БЮТ-івець Андрій безумовна суперзірка тижня. Ніхто і не сумнівався, що настільки уважному політику безумовно під силу навести лад, чесно продати державне добро і закинути уряду грошенят.

    Та вже у понеділок виявилось несподіване – з’ясувалось, що Портнов викрив не Семенюк, а своїх же босів – Тимошенко і Турчинова. Саме вони за зізнанням „тьоті Валі з ФДМ”, Валентини Семенюк, накинули фонду угоду щодо „Укртелекому”, та присилували чесну жінку до оборудки. Більш того, відповідні докази збережені запопадливою Валею Семенюк.

    Дібрати слів до того, що сталося важко – можна лише аплодувати уряду, який настільки самовіддано вишукує злодіїв та марнотратців. Клин вибивають клином, ну, а Кучмівсько-Януковичецьку корупцію може подолати лише корупція по БЮТ-івськи.

    Сам вкрав, сам себе схопив за руку. Браво
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.06 | 2

      Я так и думал! Эти жуткие рейдеры...

      троль ak1001 пише:
      > присилували чесну жінку до оборудки. Більш того, відповідні докази збережені запопадливою Валею Семенюк.

      На месте преступления они забыли утюг?
  • 2008.05.06 | Mossad

    тарганячий забіг

  • 2008.05.06 | BIO

    Архангельське терпіння Тимошенко-на поселення до Березовського?

    ...заявивши, що відразу після свят НКРЕ схвалить зміни до тарифів для
    населення, що остаточно закріплюють в країні форму правління ГПму.
    Мовляв, хотів Віктор Андрійович газовий (лік)НЕП - населення отримає...

    Вона також заявила, що не має наміру найближчим часом іти у відставку. "Якщо зараз хлопнути дверима, то можуть впасти і стіни, і ДАХ. Тому я, як людина відповідальна, ніколи в житті дверима не стукну", - сказала Тимошенко.

    Як політик послідовний, рівно через тиждень в інтерв'ю телеканалу "Інтер" прем'єр знову повторила цю ж тезу: "Я ніколи в житті не хлопну дверима, я ніколи в житті не кину справу, які б політичні обставини не примушували мене це робити. Тому що я знаю, що передати ЦЮ справу нікому".


    Тим більше що намітилися нові досягнення прем'єрів Росії і України на переговорах у Москві з "газового" питання. Прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що Україна "розрахувалася" по своїх газових боргах перед Росією. У свою чергу російський прем'єр Віктор Зубков сказав, що останній платіж України за газ є хорошою новиною. "Це відкриває шлях для нашої солідної співпраці, вибудовування довгострокових відносин, можливо, на 8-10 років уперед, зі зрозумілими прозорими контрактами на транзит газу і його постачання до України", - сказав Зубков.
    Якщо хто не зрозумів натяк, то 8-10 років - це натяк такий прозорий...

    Тому що, "якщо упиратиметься", не про 8 років доведеться думати.
    І навіть не про ще чотири роки.
    А про 100 років.
    З конфіскацією країни.
    Отакое от Ooops!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.06 | cartes

      Таааааак.. не пересічні (чи непересічні?) люде тусуються тут ..

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.06 | BIO

        А які цікаві тусуються отут ..

        Постоянные выборы создали в Украине газовую аномалию

        Повышение стоимости газа для населения и коммунальной сферы является неминуемым, а затягивание с ним объясняется лишь политическими факторами, считает один из лидеров Киевского международного энергетического клуба Александр Тодийчук.


        Вопреки сообщениям о намерении Нацкомисии по регулированию электроэнергетики повысить цены на газ для населения уже с 8 мая, Александр Турчинов заявил, что правительство лишь намеревается «оптимизировать тарифную политику». Единственное, что сегодня можно сделать, это сформировать график поэтапного роста стоимости газа, считает Александр Тодийчук. Он назвал нынешние цены аномальными и отметил, что даже в странах, которые добывают и экспортируют газ, население платит за него больше, чем в Украине. Повышение цены газа позволит сбалансировать внутренний газовый рынок и сделать его более прозрачным, считает эксперт. Для защиты социально уязвимых слоев населения Тодийчук посоветовал воспользоваться европейским опытом и ввести специальные штрафы для крупных потребителей газа, которые не используют энергосберегающие технологии. А за счет этих штрафов компенсировать высокую стоимость газа малоимущим, предлагает Тодийчук.


        Немецкая волна

        06 мая 2008. 09:25

        и отут

        Тимошенко заметила, что Украина немножко по-дебильному рассчитывается за российский газ

        Премьер-министр Украины Юлия Тимошенко обеспокоена ситуацией с расчетами областей за природный газ. О том, что ситуация тревожная, она заявила, открывая совещание с представителями регионов.


        Премьер подчеркнула, что Украина должна «как часы рассчитываться за газ с Российской Федерацией». Тема таких расчетов, по ее словам, является темой национальной безопасности.

        Глава правительства отметила, что ситуация, когда одни регионы рассчитываются на сто процентов, а расчеты в других не достигают 60, является ненормальной, и обратила внимание на ответственность руководителей в таких регионах. «Правительство и бюджет не могут бесконечно покрывать дефицит расчетов за газ», - подчеркнула Ю.Тимошенко. Также она отметила, что другой вопрос, который планируется обсудить на сегодняшнем совещании – это анализ работы газопоставляющих предприятий. Премьер обратила внимание на то, что большинство таких предприятий находится в частных руках, и сегодня необходимо сделать выводы и относительно газопоставляющих организаций, и относительно того, насколько коллективы предприятий обеспечены всем необходимым для нормальной работы.

        Напомним, ранее Ю.Тимошенко заявляла, что Украина полностью рассчиталась с Россией за газ. Об этом она сказала в ходе встречи с главой правительства Российской Федерации Виктором Зубковым.


        ЛІГАБізнесІнформ

        06 мая 2008. 12:55

        ПС То як бути з газом ВЛАСНОЇ здобичи - качати його у зворотньому
        напрямку задля троха дебільного енергобалансу ? Ми пам"ятаємо ці ціфирі, дуже добре спам...пам-пам.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.05.06 | BIO

          Або зупинить цей хфонтан або нехай горять-говорять далі

          Премьер-министр Украины Юлия Тимошенко уверена, что руководство «УкрГаз-Энерго» будет привлечено к уголовной ответственности.


          Об этом она заявила сегодня на совещании с главами местных администраций и руководителями газопоставляющих организаций.

          «Помните, сколько рассказывали, что «УкрГаз-Энерго» будет на внутреннем рынке Украины работать пожизненно, и что плевали они на правительство, на премьера, на НАК «Нафтогаз Украины», на Минтопэнерго? И говорили, что у них есть другой «центр управления полетом», перед которым они отчитываются, и где они будут постоянно доить внутренний рынок Украины бесконечно, причем разрушая все системы. Покажите мне, где сейчас «УкрГаз-Энерго», и это еще не конец. Я уверена, что за это будет еще и уголовная ответственность от первого и до последнего руководителя, кем бы они сегодня ни были – депутатами или просто уволенными людьми», – подчеркнула Ю. Тимошенко.

          «УкрГаз-Энерго» – совместное предприятие НАК «Нафтогаз Украины» и компании RosUkrEnergo AG (Швейцария), было создано в феврале 2006 года. Оно являлось единственным поставщиком природного газа в Украину. «УкрГаз-Энерго» продавало промышленным потребителям Украины природный газ, приобретаемый у RosUkrEnergo.

          12 марта с. г. на переговорах в Москве между руководством НАК «Нафтогаз Украины» и ОАО «Газпром» было подписано решение об устранении с газового рынка Украины компании «УкрГаз-Энерго».


          БабуиНИАН

          ПС Скіки в дрюка є кінцівок ?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.05.06 | BIO

            Развейте нахрен тему - ангел так устал трубить...(/)

            За что власть так не любит «маленьких автономных украинцев»?

            Вчерашнее известие о том, что Кабмин рекомендует постоянно повышать цены на газ для населения, здравомыслящий человек должен принимать адекватно. Ибо тот факт, что газ нынче дорог, спрос на него растет, а его самого при этом больше никак не становится, постепенно доходит даже до самых «непроходимых». Но есть ли здравомыслящие люди в самом Кабмине?


            Новые тарифы на «кровь украинской экономики», предложенные Кабмином, еще ягодки, например, по сравнению с теми ценами на газ, которые платят наши соседи по Европе. И какие рано или поздно, но, скорее всего, все-таки рано, придется платить и нам (суровую констатацию данного факта, см., например, здесь - «Страна должна немедленно готовиться к мировым ценам на газ»).

            Как политически сознательный и экологически просвещенный гражданин лично я готов к регулярному повышению цен на газ (равно как и на бензин). Но именно как ГРАЖДАНИН никак не могу взять в толк, почему украинская власть, за совсем короткий период олицетворяемая самыми разными персонами, так не любит меня – сознательного потребителя исчерпаемого топлива, который это топливо старается экономить и учит, в меру своих сил, этому и других?

            Вычитывая рябь цифр в измененном постановлении (Граничная цена при условии потребления менее 2,5 тыс. куб м устанавливается на уровне 404,44 гривни за тыс. куб. м (ранее – 339 гривень), от 2,5 до 6 тыс. куб. м в год - 611,44 гривни за тыс. куб. м (ранее - 480 гривень), от 6 до 12 тыс. куб. м в год - 1305,85 гривни за тыс. куб. м (ранее - 980 гривень), и более 12 тыс. куб. м в год - 1741,67 гривни за тыс. куб. м (ранее - 1173 гривень), и даже соглашаясь с резюме («Таким образом, для первых трех групп цены, начиная с мая 2008 года, будут повышаться на 3% ежемесячно, для последней четвертой группы - на 5%), так и не нахожу признаков улучшения отношения со стороны властей ко мне и мне подобным. Ибо не вижу изменений в той части, что нас касается, а именно: «в данное время (с 1 января 2007 года) тарифы на газ для населения дифференцированы в зависимости от годового объема потребления и наличия счетчиков газа, на уровне 31,5 коп. - 1,29 гривни/куб. м. В частности, тариф для населения, использующего менее 2,5 тыс. куб. м газа/год: при наличии счетчика составляет 31,5 коп./куб. м; при отсутствии счетчика - 34,5 коп./куб. м; при потреблении 2,5-6 тыс. куб. м /год: при наличии счетчика - 47,8 коп./куб. м, при отсутствии - 52,6 коп./куб. м; при потреблении 6-12 тыс. куб. м/год: при наличии счетчика - 98 коп./куб. м, при отсутствии - 1,078 гривни/куб. м; и при потреблении более 12 тыс. куб. м/год: при наличии счетчика 1,173 гривни/куб. м, при отсутствии - 1,29 гривни/куб. м. При комплексном использовании газа, в том числе на отопление, в отдельных квартирах, отсоединенных от централизованной системы теплопоставок в многоквартирных домах, тариф составляет при наличии газовых счетчиков 68,6 коп./куб. м, при его отсутствии - 75,4 коп./куб. м.»

            Дифференциальный подход к потребителям газа (чем большее его сжигаешь, тем пропорционально больше платишь) вполне логичен – пора приучать население к тому, что газ есть роскошь, и его нужно тратить как можно экономнее. Почему-то до сих пор наш народ этого понимать не хочет, и постоянно ждет от властей каких-то скидок, субсидий, «социальных цен» и прочей лабуды. Его, народ, сильно возмущает, что богатый и бедный платят за газ (как и за электричество, и за водопроводную воду) одну цену. Хотя такое же положение при покупке хлеба или картошки народ принимает нормально, а ведь казалось бы – вполне мог бы проклятый олигарх за булку «бородинского» и десятку платить. Но сказать народу вслух, что при капитализме неравенство в потреблении распространяется не только на еду, шмотки, хаты и «тачки», но также и на электричество, газ и даже обычную воду, ни один наш политик себе не позволит – «электорат не поймет».

            Зато власть позволяет себе откровенно «щемить» тех, кто решил отказаться от услуг самого страшного пережитка социализма – теплосетей, и перешел на автономное отопление. При «втором» правительстве Януковича, а именно с 1 января 2007 года, этот не такой уж и узкий, и главное, регулярно расширяющийся класс ввели в ранг наибольших потребителей газа, когда одновременно с внедрением дифференцированной схемы оплаты за газ всех, кто греется с помощью автономного отопления, обязали платить по тарифам, большим, чем платят те, кто умудряются сжигать по шесть тысяч кубометров газа в год. Немногим ранее вице-премьер правительства Януковича «по квартирному вопросу» Владимир Рыбак и вовсе пытался остановить процесс автономизации квартирного отопления - якобы для совершенствования нормативной базы. Хотя проницательные товарищи видели здесь прямое лоббирование предприятий системы «Теплокоммунэнерго», которым переводились миллиарды гривень из субсидий населению для компенсации огромных счетов на услуги ЖКХ, в первую очередь - заоблачных счетов от все тех же котельных.

            Тогда же «тепловики» вкупе с «газовщиками» завели песнь о проблемах, которые создают обществу граждане, обзавевшиеся автономным отоплением (кстати, в небольших городах Украины таковых уже набирается до 60-70% населения). Мол, газовые сети не рассчитаны на сверхнормированное потребление газа. Может, оно и так, но разве граждане, которые, не имея счетчиков, греют свои холодные квартиры с помощью круглосуточно включенных духовок, потребляют газа меньше, чем владельцы автономных котлов и конвекторов?! В вину вменялась и несознательность «автономов» - они, мол, от батарей отрезались, а тепло на них в котельных вырабатывается. А платить за него кто будет? Таки да. В подъезде, где живет автор этих строк, центральным отоплением пользуются 2 из 10 квартир. Из-за этого остальные жители не могут отрезаться от прогнивших стояков, и регулярно спасают подвал от затопления горячей водой, которая тоннами сочится из дырявой трубы теплоснабжения. Ну, и субсидируют всю эту радость повышенными тарифами за «автономку».

            Как давний «комплексный» потребитель газа, знаю, что за год моя семья из трех человек сжигает около 1 000 кубометров газа, на все - на нагревание воды, обогрев помещения в осенне-зимний период, приготовление еды. Кое-кто сжигает в два раза больше, но это далеко не 6 000 кубов в год! Казалось бы - в государстве именно такие граждане должны быть желанными потребителями дефицитного газа. И за такую бережливость их должны бы внести в отдельную категорию, с которой другим стоило брать пример. Но те, кто в 2006-м пообещал «покращення життя вже сьогоднi», поступил с точностью до наоборот: сделали «Автономов» общественно опасной прослойкой, осмелившейся отказаться от неумолимого монополиста по имени «Теплокоммунэнерго». Ну, меня такая нелюбовь «бело-голубой» власти к коммунальному свободомыслию не удивляла. Удивляет то, что дискриминация, ею начатая, продолжилась и по возращении к рулю «сердчено-помаранчевой» коалиции.

            И о самом интересном. Согласно утверждениям властей, независимо от партийного цвета, на нужды населения в Украине используется газ собственной добычи. Наш газ, то есть. А в нем есть и моя доля, и доля членов моей семьи, и доля всех граждан, которые по собственной воле и благодаря теплоэнергетикам стали «автономами». Данный факт даже подтверждается Конституцией Украины, где есть соответствующая статья с несчастливым номером 13: «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу... є об’єктами права власності Українського народу». И далее: «кожний громадянин має право користуватись природними об’єктами права власності народу відповідно до закону». Не напрямую, правда, так как «від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування», зато «Усі суб’єкти права власності рівні перед законом».

            Долю полагающегося каждому газового богатства можно вычислить, по крайней мере, «на глаз». Согласно прогнозному балансу поступления и распределения природного газа на 2008 год, утвержденному Кабмином, в 2008 году объем потребления природного газа населением составит 17,83 млрд. куб. м. Разделим эту цифру на 46 миллионов душ населения (даже включая миллионы сограждан, находящихся за рубежом, и украинским газом по этой причине не пользующихся) и получим по 387 кубометров голубого топлива каждому. То есть, примерно 400 кубов газа по ОДНОЙ для всех цене должен бы получать каждый гражданин Украины, ведь по той же Конституции все равны, а статья 24 запрещает любую дискриминацию, в том числе и по местожительству (внесение же «автономов» в отдельную категорию плательщиков, по-моему, вполне можно считать как раз дискриминацией по месту жительства). Кто не вкладывается в такую норму – пускай платит по цене, которую указывают все более входящие во вкус легкой наживы наши восточные соседи. Это куда логичнее, чем нынешняя ситуация, когда мне, газ вынужденно экономящему, МОЮ же часть природных ресурсов продают в полтора-два раза дороже, чем тому, кто особой экономией не отличается. Правда, в наличие обычной, в традиционном понимании этого слова, логики у власть предержащих уже давно пора перестать верить…


            Олег СУПРУНЕНКО

            15 апреля 2008. 15:08


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".