Юристы, скажите плз, имеют ли право судьи
05/11/2008 | ОРИШКА
выставить из зала заседания тележурналистов, на основании того, что камеры мешают им работать? В данном случае речь идет о заседаниях суда по случаю убийства под Киевом в прошлом году девятилетней девочки и ранением еще двух малышек водителем джипа, который на бешеной скорости сбил их на пешеходном переходе у школы (только что показали по НТН). Убийца до сих пор гуляет и дает бабки в суд (так утверждают потерпевшие, они же от денег отказались)
Если они не имели права - давайте требовать, чтобы этих судей гнали.
Если они не имели права - давайте требовать, чтобы этих судей гнали.
Відповіді
2008.05.11 | Simpleton
Re: Юристы, скажите плз, имеют ли право судьи
Нe правник, алe проста логіка: якщо можна показувати людину по тeлeвізору як звинувачуваного,а потім виявиться що вона нe винна... Думаю, тут є колізія.Встряг тому що, НМД, наша систeма є дужe нeдосконалою, тож навіть якщо за українськими законами цe нe заборонeно, НМД, цe щe нe означає, що суддя нe має рації. Наприклад, якщо судять якогось дужe крутого бандита і усі його дружки ховаються від міліції, тобто нe можуть прийти до суду. А по ТБ їм покажуть суддю, прокурора, свідків... Чи нe зможуть використати цe для злочинного впливу на суд?
2008.05.11 | Сергей ГРУЗДОВ
Коллизии нет. Положение обвиняемого - не компромат.
2008.05.11 | Предсказамус
Имеют, имеют
На основании собственного мотивированного решения. Лучше с этим судьей разобраться, почему подсудимый предпринимает попытки подкупа потерпевших, а ему не меняют меру пресечения на содержание под стражей.2008.05.11 | Сергей ГРУЗДОВ
Прямой ответ: судьи имеют такое право.
2008.05.11 | ОРИШКА
А журналистов не теле-? Если процесс не закрытый?
2008.05.11 | Сергей ГРУЗДОВ
А журналистов? А если процесс открытый?
Прямой ответ - присутствие любого гражданина в судебном заседании при слушании дела не в закрітом режиме - это право гражданина и не должно ограничивиться никем (кроме абсолютной наполненности зала). Право журналиста присутствовать в открытом судебном заседании - это профессиональное (+ к гражданскому) его право. Ограничить не имеет права никто, в том числе и судья. Попытка ограничить - заявление прокурору, отвод судье, жалоба в совет судей и министерство юстиции.Далее - выписки из законодательной базы:
Конституція України
Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Стаття 129.
Основними засадами судочинства є:
7) гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами;
Закон України "Про судоустрій"
Стаття 9. Гласність судового процесу
1. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації щодо результатів розгляду його судової справи.
2. Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, передбачених процесуальним законом. Учасники судового розгляду та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, мають право робити письмові нотатки. Проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання допускаються з дозволу суду, в порядку, встановленому процесуальним законом.
3. Розгляд справи у закритому судовому засіданні допускається за рішенням суду у випадках, передбачених процесуальним законом.
4. При розгляді справ перебіг судового процесу фіксується технічними засобами в порядку, встановленому процесуальним законом.
КРИМІНАЛЬНО-процесуальний кодекс України
Стаття 20. Гласність судового розгляду
Розгляд справ у всіх судах відкритий, за винятком випадків, коли це суперечить інтересам охорони державної або іншої захищеної законом таємниці.
Закритий судовий розгляд, крім того, допускається за мотивованою ухвалою суду в справах про злочини осіб, які не досягли шістнадцятирічного віку, в справах про статеві злочини, а також в інших справах з метою запобігання розголошенню відомостей про інтимні сторони життя осіб, які беруть участь у справі та у разі коли цього потребують інтереси безпеки осіб, взятих під захист.
Слухання справ у закритому засіданні суду здійснюється з додержанням усіх правил судочинства.
Вироки судів у всіх випадках проголошуються публічно.
Стаття 271. Розпорядок судового засідання
Підтримання порядку під час судового засідання покладається на головуючого.
Всі учасники судового розгляду, а також всі присутні в залі судового засідання повинні беззаперечно виконувати розпорядження головуючого про додержання порядку в судовому засіданні.
Всі учасники судового розгляду звертаються до суду, дають свої показання і роблять заяви стоячи. Відступати від цього правила можна лише з дозволу головуючого.
Особи молодші за шістнадцять років, коли вони не є підсудними, потерпілими або свідками в справі, не допускаються до залу суду.
2008.05.11 | ОРИШКА
Спасибо. Часто даже не знаю, где начинать искать
2008.05.11 | SpokusXalepniy
Таким образом, можно легко сделать процесс закрытым...
...для теле-радио журналистов, действуя по простейшему сценарию:богатенький обвиняемый, который не хочет излишней гласности, покупает двух-трёх тележурналистов какого-либо канала, чтобы те создали (не в наглую) при съёмках некоторый "вполне деловой" шум, который действительно препятствует работе судей.
Ясно, что судьи не будут разбираться кто именно из журналистов и почему "шуршит" микрофонами и камерами, и удаляет всех нахер. Это не ругательство, т.к. "нахер ВСЕХ!!!" в подобных ситуациях - это пока ещё национальное достояние (невыбиваемый апендикс в ментальности граждан, присущий также и судьям).
Кстати, в этом легко убедиться, посмотрев на действия наших родных судей - форумских модераторов: стоит какому-дибо поцу (по глупости или намеренно) вставить в полезную тему нечто явно противоправное, как (это нередко бывает) всю тему отправляют на "Без Правил".
Во всех этих случаях действует глубинный ложный правовой принцип, укоренившийся в подсознании: пусть даже сядут невиновные, лишь бы посадить виновных.
2008.05.14 | Михайло Свистович
Ви плутаєте закритий процес і заборону зйомок
Зйомку суддя може легко й законно заборонити, якщо захоче, і якщо обвинувачений, наприклад, заперечує. І не треба для цього організовувати бардак. А закритий процес - це коли нікого не пускають відразу, а не видаляють всіх з-зали, бо хтось дебоширить. Якщо хтось дебоширить, то виводять саме його (їх).SpokusXalepniy пише:
>
> Кстати, в этом легко убедиться, посмотрев на действия наших родных судей - форумских модераторов: стоит какому-дибо поцу (по глупости или намеренно) вставить в полезную тему нечто явно противоправное, как (это нередко бывает) всю тему отправляют на "Без Правил".
Це все через те, що Ви не продасте усе своє майно і не пожертвуєте нам ці гроші, щоб ми могли найняти на постійну роботу працівників над сайтом, які б сиділи тут цілодобову і слідкували за кожною гілкою, ретельно обходжуючи її як деревце - тут підрізали, там прищепили, ще десь обрубали