Київський маніфест
05/12/2008 | Ініціативна група
Київський маніфест
( Буде обговорюватись на круглому столі «Подолання містобудівельної кризи через вироблення нової муніципальної політики»* 14 травня, 11.00 «Укрінформ», вул. Б.Хмельницького 8/16 )
Я, ___________________, кандидат на посаду Київського міського голови, у разі обрання мене на посаду, зобов’язуюсь діяти в інтересах територіальної громади, керуючись підписаним мною Маніфестом, принципами публічності, законності та підзвітності громаді.
Упродовж останніх років якість життя в Києві істотно погіршилася. Однією з причин цього є безвідповідальна політика та систематичні зловживання влади у сфері землевідведення та містобудування. Місто розвивається негармонійно, забудови здійснюються безсистемно, натомість регулярно руйнуються історичний та природний ландшафти Києва, зростає розбалансованість його соціальної і транспортної інфраструктури, нищиться міське культурне середовище.
За останній період 50 київських пам’яток історії та культури було знято з обліку у зв’язку з їх руйнуванням; озеленені території загального користування зменшилися на 350 га; число автомашин у Києві зросло в десятки разів, водночас інфраструктура громадського транспорту неспроможним функціонувати на якісному рівні; сотні будинків опинились під загрозою руйнування через будівництво, протиправно розпочате поблизу них.
Загалом Київ переживає гостру системну кризу, подолання якої потребує надзвичайних заходів. Усі ці фактори змушують визнати пріоритетність для нової київської влади вирішення проблеми безсистемної забудови міста.
У зв’язку з цим, в разі обрання мене на посаду Київського міського голови, я зобов’язуюсь вжити всіх заходів для вирішення нагальних проблем столиці, керуючись принципами:
• прозорості, публічності, законності та підзвітності громаді;
• охорони і збереження пам’яток історії та культури, історичного й архітектурного ландшафту;
• положень Київської ландшафтної хартії;
• охорони навколишнього середовища;
• пріоритетності позиції громадськості міста у спірних питаннях щодо забудови бізнес-інтересам окремих груп чи осіб;
• забезпечення сталого розвитку міста як комфортного середовища для проживання, праці й відпочинку.
Виходячи із зазначених принципів, основними задачами в галузі розвитку міста Києва вважаю:
1. Негайне припинення безсистемної забудови міста.
2. Забезпечення доступу громадян до інформації щодо будівництва та запровадження механізмів впливу громади міста на рішення влади щодо містобудування і розвитку Києва загалом.
3. Розробка і втілення стратегії сталого розвитку Києва на основі підготовленого фахівцями, схваленого громадськістю та затвердженого Київською міською радою Генерального плану міста Києва.
І. Для негайного припинення незаконної забудови Києва зобов’язуюсь:
1.1. Протягом 20-ти днів після прийняття присяги мера створити спеціальну комісію для розслідування порушень чинного законодавства щодо землевідведень та незаконних забудов в місті Києві за останніх 5 років. До складу комісії увійдуть депутати Київської міської ради, фахівців у галузі містобудування та представники громади міста в рівних частинах і працюватиме у тісній співпраці з громадськими організаціями, групами та ініціативами. Робота комісії має бути максимально прозорою, результати її роботи регулярно повідомлятимуться громаді Києва через ЗМІ та сайт КМДА.
Діяльність комісії відбуватиметься у два етапи.
Протягом місяця вона повинна сформувати реєстр проблемних ділянок і забудов. Спеціальним рішенням КМР/КМДА буде заборонено проведення будь-яких робіт, на ділянках, що потрапили до згаданого переліку до подальшого з’ясування обставин.
Прийняття рішень щодо долі кожної окремої ділянки (другий етап) триватиме три місяці. Залежно від специфіки можливі такі варіанти розв’язання проблем, пов’язаних із кожною конкретною забудовою:
1. Якщо землю під будівництво було відведено з порушенням чинного законодавства, то має бути скасоване рішення КМР про землевідведення із зазначенням причини скасування рішення; якщо на ділянці було розпочато роботи – їх має бути негайно припинено, у триденний термін вивезено усю техніку, знесено паркан довкола ділянки; а протягом місяця ділянка має бути приведена до попереднього стану і впорядкована. Розпочате будівництво має бути знесене коштом забудовника без жодних компенсацій з боку міста. Всіма доступними мені юридичними механізмами зобов’язуюся сприяти негайному знесенню будівель, зведених незаконно, а в разі неспроможності держави здійснити таку функцію – сприяти у її здійсненні безпосередньо членам територіальної громади Києва.
2. Якщо проект забудови порушує норми щодо охорони пам’яток історії та культури, навколишнього середовища, руйнує ландшафт історичної частини міста або істотно погіршує умови життя навколишніх мешканців згідно з чинними стандартами, проект має бути переглянутий містобудівною радою, до нього мають бути внесені відповідні зміни. Після цього публічне рішення з обґрунтуванням щодо кожного конкретного проекту має бути оприлюднене на сайті КМДА, у міських та центральних ЗМІ. У разі, якщо буде ухвалене рішення про невідповідність проекту зазначеним нормам, буде вжито тих самих заходів, що й для пункту першого.
3. Має бути проведена негайна перевірка укладення й виконання власниками будівель, що є пам’ятками історії та культури, охоронних зобов’язань перед державними пам’яткоохоронними інституціями. У разі недодержання власниками цих зобов’язань має бути ініційоване питання про зміну власника, насамперед тих будівель, що є пам’ятками історії та культури і перебувають в аварійному стані.
4. Має бути запроваджена система відповідальності забудовників перед громадою Києва та окремими мешканцями шляхом введення системи страхування ризиків, пов’язаних із забудовами. Зокрема мають страхуватися в повному обсязі ризики, які можуть виникнути для навколишніх будівель, ландшафту та мешканців.
ІІ. Для забезпечення доступу громадян до інформації щодо будівництва та запровадження механізмів впливу громади міста на рішення влади щодо містобудування і розвитку Києва загалом зобов’язуюся:
Протягом 45-ти днів з моменту прийняття присяги зобов’язуюсь винести на розгляд Київміськради проекти рішень:
1. Про внесення змін та доповнень до статей 11 (Загальні збори), 12 (Місцеві ініціативи), 13 (Громадські слухання), 14 (Органи самоорганізації населення міста Києва) Статуту територіальної громади міста Києва з метою розширення можливостей впливу громади на розвиток міста та унеможливлення зловживань і фальсифікації при визначенні думки громадськості.
2. Про внесення змін та доповнень до чинних «Правил забудови м. Києва» щодо обов’язкового попереднього розгляду, погодження, фахового і громадського обговорення планованих забудов. Такі обговорення мають здійснюватися на основі комплексного містобудівного аналізу можливостей забудови ділянок в умовах чинного Генерального плану міста з визначенням основних техніко-економічних показників об’єкту проектування на етапі до відведення земельної ділянки рішенням Київради;
3. Про проведення інвентаризації земель міста Києва та відкриття доступу до матеріалів цієї інвентаризації і Земельного кадастру міста Києва.
4. Про обов’язкову публікацію усіх дозвільних документів на кожне конкретне будівництво на сайті КМДА у спеціально відведеному для цього розділі.
На основі цих змін та прав громади, гарантованих українським законодавством, зобов’язуюсь:
1. Створити спеціальний розділ на сайті КМДА, присвячений будівництву в місті Києві, де обов’язково публікуватимуться:
• нормативно-правова база, що регламентує містобудівну сферу;
• процес утвердження рішень щодо будівництва (у стислій формі);
• Генеральний план міста Києва (окрім інформації, віднесеної до державної таємниці);
• матеріали інвентаризації земель міста Києва та земельні кадастри;
• поточні та підсумкові результати роботи комісії з розслідування незаконних забудов;
• дозвільна та проектна документація щодо всіх забудов;
• перелік та стан пам’яток історії та культури, заповідних та природоохоронних зон, які перебувають під захистом закону;
2. Створити відділ громадського партнерства при КМР/КМДА, метою якого буде координація роботи всіх підрозділів адміністрації щодо залучення громадськості до процесу прийняття рішень та організація всіх публічних обговорень КМР/КМДА;
3. Всіма доступними мені юридичними механізмами сприяти негайному призупиненню будівництва до моменту розгляду питання Київрадою, якщо місцевою ініціативою було зібрано більше 1000 підписів за його розгляд ;
4. У випадку, якщо протягом 45-денного терміну з дня подання 1000 підписів зібраних в порядку місцевої ініціативи Київрада не розглянула питання про відміну виділення земельної ділянки, визнавати за киянами право самостійно призупиняти будівництво та всіма доступними мені юридичними механізмами цьому сприяти;
5. Зробити доступ до будівлі КМР/КМДА вільним для громадськості.
ІІІ. Для розробки і втілення стратегії сталого гармонійного розвитку Києва на основі підготовленого фахівцями, обговореного і схваленого громадськістю та затвердженого Київською міською радою Генерального плану міста Києва, зобов’язуюсь:
Протягом двох місяців після прийняття присяги мера винести на розгляд Київської міської ради проекти рішень:
1. Про визнання Київської ландшафтної хартії документом прямої дії, що визначає розвиток Києва як міста;
2. Про мораторій на землевідведення у Києві протягом 6 місяців для проведення інвентаризації земель міста;
3. Про розробку і затвердження планів розвитку всіх районів міста відповідно до чинного законодавства до кінця 2008 р.
4. Про створення реєстру ландшафтів міста Києва.
5. Про заборону перепрофілювання приміщень та споруд закладів культури, мистецтва й освіти всіх видів власності;
6. Про обмеження максимальної висотності будівель в історичному центрі Києва на рівні до 28 метрів;
7. Про продаж землі тільки через відкритий аукціон;
8. Про внесення змін до Генерального плану (заборонити внесення змін до Генплану частіше, ніж двічі на рік; зобов’язати проводити консультації з громадськістю перед внесенням будь-яких змін);
9. Про заходи щодо реалізації Європейської ландшафтної конвенції в місті Києві, (попередньо погодивши її з громадськістю).
На основі цих змін зобов’язуюсь:
1. Протягом місяця після прийняття присяги мера створити робочу групу щодо ідентифікації та створення реєстру ландшафтів на всій території Києва та визначення їхніх охоронних зон. Проводити ці роботи разом з громадськими організаціями та профільними установами з історії, етнографії, археології, охорони пам’яток історії та культури і навколишнього середовища тощо. Завершити цю роботу протягом одного року з моменту вступу на посаду;
2. Ініціювати широку громадську дискусію щодо майбутнього столиці, її місця в європейській економічній системі міст, визначення відповідних стратегічних цілей розвитку Києва та оформити результати дискусії в єдиний документ – «Стратегію соціального, економічного та культурного розвитку м. Києва» до кінця 2008 року;
3. Ініціювати проведення виключно поіменних голосувань щодо відведень земельних ділянок під забудову, передачі в орендне користування землі, яка належить територіальній громаді, вимагати опублікування списку депутатів КМР за результатами поіменного голосування щодо зазначених питань.
ДОДАТОК №1
Перелік проблемних забудов з коротким обґрунтуванням
ДОДАТОК №2
Календарний план виконання зобов’язань
( Буде обговорюватись на круглому столі «Подолання містобудівельної кризи через вироблення нової муніципальної політики»* 14 травня, 11.00 «Укрінформ», вул. Б.Хмельницького 8/16 )
Я, ___________________, кандидат на посаду Київського міського голови, у разі обрання мене на посаду, зобов’язуюсь діяти в інтересах територіальної громади, керуючись підписаним мною Маніфестом, принципами публічності, законності та підзвітності громаді.
Упродовж останніх років якість життя в Києві істотно погіршилася. Однією з причин цього є безвідповідальна політика та систематичні зловживання влади у сфері землевідведення та містобудування. Місто розвивається негармонійно, забудови здійснюються безсистемно, натомість регулярно руйнуються історичний та природний ландшафти Києва, зростає розбалансованість його соціальної і транспортної інфраструктури, нищиться міське культурне середовище.
За останній період 50 київських пам’яток історії та культури було знято з обліку у зв’язку з їх руйнуванням; озеленені території загального користування зменшилися на 350 га; число автомашин у Києві зросло в десятки разів, водночас інфраструктура громадського транспорту неспроможним функціонувати на якісному рівні; сотні будинків опинились під загрозою руйнування через будівництво, протиправно розпочате поблизу них.
Загалом Київ переживає гостру системну кризу, подолання якої потребує надзвичайних заходів. Усі ці фактори змушують визнати пріоритетність для нової київської влади вирішення проблеми безсистемної забудови міста.
У зв’язку з цим, в разі обрання мене на посаду Київського міського голови, я зобов’язуюсь вжити всіх заходів для вирішення нагальних проблем столиці, керуючись принципами:
• прозорості, публічності, законності та підзвітності громаді;
• охорони і збереження пам’яток історії та культури, історичного й архітектурного ландшафту;
• положень Київської ландшафтної хартії;
• охорони навколишнього середовища;
• пріоритетності позиції громадськості міста у спірних питаннях щодо забудови бізнес-інтересам окремих груп чи осіб;
• забезпечення сталого розвитку міста як комфортного середовища для проживання, праці й відпочинку.
Виходячи із зазначених принципів, основними задачами в галузі розвитку міста Києва вважаю:
1. Негайне припинення безсистемної забудови міста.
2. Забезпечення доступу громадян до інформації щодо будівництва та запровадження механізмів впливу громади міста на рішення влади щодо містобудування і розвитку Києва загалом.
3. Розробка і втілення стратегії сталого розвитку Києва на основі підготовленого фахівцями, схваленого громадськістю та затвердженого Київською міською радою Генерального плану міста Києва.
І. Для негайного припинення незаконної забудови Києва зобов’язуюсь:
1.1. Протягом 20-ти днів після прийняття присяги мера створити спеціальну комісію для розслідування порушень чинного законодавства щодо землевідведень та незаконних забудов в місті Києві за останніх 5 років. До складу комісії увійдуть депутати Київської міської ради, фахівців у галузі містобудування та представники громади міста в рівних частинах і працюватиме у тісній співпраці з громадськими організаціями, групами та ініціативами. Робота комісії має бути максимально прозорою, результати її роботи регулярно повідомлятимуться громаді Києва через ЗМІ та сайт КМДА.
Діяльність комісії відбуватиметься у два етапи.
Протягом місяця вона повинна сформувати реєстр проблемних ділянок і забудов. Спеціальним рішенням КМР/КМДА буде заборонено проведення будь-яких робіт, на ділянках, що потрапили до згаданого переліку до подальшого з’ясування обставин.
Прийняття рішень щодо долі кожної окремої ділянки (другий етап) триватиме три місяці. Залежно від специфіки можливі такі варіанти розв’язання проблем, пов’язаних із кожною конкретною забудовою:
1. Якщо землю під будівництво було відведено з порушенням чинного законодавства, то має бути скасоване рішення КМР про землевідведення із зазначенням причини скасування рішення; якщо на ділянці було розпочато роботи – їх має бути негайно припинено, у триденний термін вивезено усю техніку, знесено паркан довкола ділянки; а протягом місяця ділянка має бути приведена до попереднього стану і впорядкована. Розпочате будівництво має бути знесене коштом забудовника без жодних компенсацій з боку міста. Всіма доступними мені юридичними механізмами зобов’язуюся сприяти негайному знесенню будівель, зведених незаконно, а в разі неспроможності держави здійснити таку функцію – сприяти у її здійсненні безпосередньо членам територіальної громади Києва.
2. Якщо проект забудови порушує норми щодо охорони пам’яток історії та культури, навколишнього середовища, руйнує ландшафт історичної частини міста або істотно погіршує умови життя навколишніх мешканців згідно з чинними стандартами, проект має бути переглянутий містобудівною радою, до нього мають бути внесені відповідні зміни. Після цього публічне рішення з обґрунтуванням щодо кожного конкретного проекту має бути оприлюднене на сайті КМДА, у міських та центральних ЗМІ. У разі, якщо буде ухвалене рішення про невідповідність проекту зазначеним нормам, буде вжито тих самих заходів, що й для пункту першого.
3. Має бути проведена негайна перевірка укладення й виконання власниками будівель, що є пам’ятками історії та культури, охоронних зобов’язань перед державними пам’яткоохоронними інституціями. У разі недодержання власниками цих зобов’язань має бути ініційоване питання про зміну власника, насамперед тих будівель, що є пам’ятками історії та культури і перебувають в аварійному стані.
4. Має бути запроваджена система відповідальності забудовників перед громадою Києва та окремими мешканцями шляхом введення системи страхування ризиків, пов’язаних із забудовами. Зокрема мають страхуватися в повному обсязі ризики, які можуть виникнути для навколишніх будівель, ландшафту та мешканців.
ІІ. Для забезпечення доступу громадян до інформації щодо будівництва та запровадження механізмів впливу громади міста на рішення влади щодо містобудування і розвитку Києва загалом зобов’язуюся:
Протягом 45-ти днів з моменту прийняття присяги зобов’язуюсь винести на розгляд Київміськради проекти рішень:
1. Про внесення змін та доповнень до статей 11 (Загальні збори), 12 (Місцеві ініціативи), 13 (Громадські слухання), 14 (Органи самоорганізації населення міста Києва) Статуту територіальної громади міста Києва з метою розширення можливостей впливу громади на розвиток міста та унеможливлення зловживань і фальсифікації при визначенні думки громадськості.
2. Про внесення змін та доповнень до чинних «Правил забудови м. Києва» щодо обов’язкового попереднього розгляду, погодження, фахового і громадського обговорення планованих забудов. Такі обговорення мають здійснюватися на основі комплексного містобудівного аналізу можливостей забудови ділянок в умовах чинного Генерального плану міста з визначенням основних техніко-економічних показників об’єкту проектування на етапі до відведення земельної ділянки рішенням Київради;
3. Про проведення інвентаризації земель міста Києва та відкриття доступу до матеріалів цієї інвентаризації і Земельного кадастру міста Києва.
4. Про обов’язкову публікацію усіх дозвільних документів на кожне конкретне будівництво на сайті КМДА у спеціально відведеному для цього розділі.
На основі цих змін та прав громади, гарантованих українським законодавством, зобов’язуюсь:
1. Створити спеціальний розділ на сайті КМДА, присвячений будівництву в місті Києві, де обов’язково публікуватимуться:
• нормативно-правова база, що регламентує містобудівну сферу;
• процес утвердження рішень щодо будівництва (у стислій формі);
• Генеральний план міста Києва (окрім інформації, віднесеної до державної таємниці);
• матеріали інвентаризації земель міста Києва та земельні кадастри;
• поточні та підсумкові результати роботи комісії з розслідування незаконних забудов;
• дозвільна та проектна документація щодо всіх забудов;
• перелік та стан пам’яток історії та культури, заповідних та природоохоронних зон, які перебувають під захистом закону;
2. Створити відділ громадського партнерства при КМР/КМДА, метою якого буде координація роботи всіх підрозділів адміністрації щодо залучення громадськості до процесу прийняття рішень та організація всіх публічних обговорень КМР/КМДА;
3. Всіма доступними мені юридичними механізмами сприяти негайному призупиненню будівництва до моменту розгляду питання Київрадою, якщо місцевою ініціативою було зібрано більше 1000 підписів за його розгляд ;
4. У випадку, якщо протягом 45-денного терміну з дня подання 1000 підписів зібраних в порядку місцевої ініціативи Київрада не розглянула питання про відміну виділення земельної ділянки, визнавати за киянами право самостійно призупиняти будівництво та всіма доступними мені юридичними механізмами цьому сприяти;
5. Зробити доступ до будівлі КМР/КМДА вільним для громадськості.
ІІІ. Для розробки і втілення стратегії сталого гармонійного розвитку Києва на основі підготовленого фахівцями, обговореного і схваленого громадськістю та затвердженого Київською міською радою Генерального плану міста Києва, зобов’язуюсь:
Протягом двох місяців після прийняття присяги мера винести на розгляд Київської міської ради проекти рішень:
1. Про визнання Київської ландшафтної хартії документом прямої дії, що визначає розвиток Києва як міста;
2. Про мораторій на землевідведення у Києві протягом 6 місяців для проведення інвентаризації земель міста;
3. Про розробку і затвердження планів розвитку всіх районів міста відповідно до чинного законодавства до кінця 2008 р.
4. Про створення реєстру ландшафтів міста Києва.
5. Про заборону перепрофілювання приміщень та споруд закладів культури, мистецтва й освіти всіх видів власності;
6. Про обмеження максимальної висотності будівель в історичному центрі Києва на рівні до 28 метрів;
7. Про продаж землі тільки через відкритий аукціон;
8. Про внесення змін до Генерального плану (заборонити внесення змін до Генплану частіше, ніж двічі на рік; зобов’язати проводити консультації з громадськістю перед внесенням будь-яких змін);
9. Про заходи щодо реалізації Європейської ландшафтної конвенції в місті Києві, (попередньо погодивши її з громадськістю).
На основі цих змін зобов’язуюсь:
1. Протягом місяця після прийняття присяги мера створити робочу групу щодо ідентифікації та створення реєстру ландшафтів на всій території Києва та визначення їхніх охоронних зон. Проводити ці роботи разом з громадськими організаціями та профільними установами з історії, етнографії, археології, охорони пам’яток історії та культури і навколишнього середовища тощо. Завершити цю роботу протягом одного року з моменту вступу на посаду;
2. Ініціювати широку громадську дискусію щодо майбутнього столиці, її місця в європейській економічній системі міст, визначення відповідних стратегічних цілей розвитку Києва та оформити результати дискусії в єдиний документ – «Стратегію соціального, економічного та культурного розвитку м. Києва» до кінця 2008 року;
3. Ініціювати проведення виключно поіменних голосувань щодо відведень земельних ділянок під забудову, передачі в орендне користування землі, яка належить територіальній громаді, вимагати опублікування списку депутатів КМР за результатами поіменного голосування щодо зазначених питань.
ДОДАТОК №1
Перелік проблемних забудов з коротким обґрунтуванням
ДОДАТОК №2
Календарний план виконання зобов’язань
Відповіді
2008.05.12 | ziggy_freud
дуже гарний маніфест. Шкода, що без прізвища кандидата
чи сподівається панство на появу під ним хоча б одного підписа? І хто саме з кандидатів його підпише?Ініціативна група пише:
> Я, ___________________, кандидат на посаду Київського міського голови, у разі обрання мене на посаду, зобов’язуюсь діяти в інтересах територіальної громади, керуючись підписаним мною Маніфестом, принципами публічності, законності та підзвітності громаді.
2008.05.12 | OlenaSt
Всіх кандидатів запрошено підписати ці зобов'язання
Тому й прізвища немає.Подивимося, у кого вистачить сміливості
2008.05.12 | Simpleton
Просто цікаво, як ви собі цe уявляєтe: Люди, які готові
пообіцяти Місяць із нeба, аби обрали самe їх, нe підпишуть Піар- папірця, який нікого но до чого нe зобов'язує і нe має жодної юридичної сили?Нe дивно, що маємо таку Україну, якщо виборці такі наївні.
2008.05.12 | Iryna_
супер!
про Кличка - теж супер!класно його дістали
2008.05.12 | Чучхе
Є дуже легкий спосіб розібратися і з Генпланом, та й з Конституц
ієюІніціативна група пише:
> (заборонити внесення змін до Генплану частіше, ніж двічі на рік; зобов’язати проводити консультації з громадськістю перед внесенням будь-яких змін);
Всього-навсього потрібно зробити так, щоб рішення про зміни у цих документах, які вносилися б радами Н-ського скликання могли б вступати в силу лише при обранні наступного складу відповідної ради
2008.05.12 | Simpleton
Тіпо, чєлобітная? А примусити поважати закон, слабо?
2008.05.12 | OlenaSt
Навпаки. Вимога
2008.05.12 | ziggy_freud
якщо це "чєлобітная", то я міняю ник на "Іван Павлов"
2008.05.12 | Simpleton
Ну давайтe пeрeкладeмо цe людською мовою: "Ясновeльможні пановe,
пообіцяйтe нам, що будeтe харашо поводитись, бо ж для вас, очeвидно, нeмає ані закону, ані моралі, ані совісті, нічого нeмає (c). Тож хоча б дайтe нам вашe чeсноє-благародноє слово. Щоб коли ви його порушитe, ми хоча б могли сказати вам "А-я-яй! Як нe соромно!".2008.05.12 | ziggy_freud
переклад помилковий. Є навіть конкретні пропозиції,
але бракує відповідальних за виконання. Зробити написане в маніфесті значно реальніше, ніж роздати всім киянам по 10 соток на Хрещатику.Перший, хто встигне поміняти тактику кримінально-будівельних хапків на стратегію розвитку міста, може отримати більше, ніж він же в ролі хапуна. Заважає тільки відсутність бачення далі власного носа.
2008.05.12 | Iryna_
оце те що я не можу зрозуміти ніяк
реально навіть і в кишеню можна мати швидше і більше грошей, якщо мати генплан і розумний розвиток, а не тикання уродів в небезпечних місцяхя вже не кажу про власні незручності
ці уроди самі кайф в заторах ловлять?
я вже не кажу про ризики - від техногенних до екологічних і соціальних
он селяни ментів побили в чернівецькій області за відібраний мотоцикл - вони думають це просто так обійдеться якщо тисячі людей з квартир вигнати?
2008.05.12 | OlenaSt
Вони не думають. Вони гребуть. Як перед останнім днем
Пані Ірино!Я там Вам листа написала. Гляньте, будь ласка, в спамі
2008.05.13 | Iryna_
я відповіла
OlenaSt пише:> Пані Ірино!
> Я там Вам листа написала. Гляньте, будь ласка, в спамі
2008.05.14 | ОРИШКА
Класс!!! Взято с ФУПа - распечатывайте!!!
СПРЯЧЬ БАБУШКИН ПАСПОРТ - СПАСИ КИЕВ!!!!
МАРСИАНИНА В МЕРЫ МАРСА, А НЕ НАШЕЙ СТОЛИЦЫ!!!
Оттуда же - я пацтулом:
Мэр столицы Леонид Черновецкий заявил, что ему ранили руку, а на сессии пожаловался депутатам, что рана до сих пор не зажила. "Меня один из БЮТовцев укусил и, наверное, он плохо чистит зубы, потому что я до сих пор имею проблему", - пояснил он.
2008.05.14 | Simpleton
Всі політики - гади, а найкращий з них - змія? ;)