МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Рідній владі: Податкове навантаження в України та світі(л)

05/15/2008 | Correct
У рамках дослідження «Ведення бізнесу 2008» фахівці Світового банку і Міжнародної фінансової корпорації детально проаналізували механізм оподаткування у 178 країнах.

Оцінювали податки та обов’язкові відрахування, встановлені урядом на державному і місцевому рівні, які має сплачувати кожне підприємство. У дослідженні розглядали такі податки: податок на прибуток, відрахування до соціального фонду, податок на майно, податок на дивіденди, податок на приріст капіталу, податок на фінансові угоди тощо.

Аби виміряти податки та відрахування, які сплачує середня компанія, а також оцінити складність податкової системи країни, проводять ситуаційні дослідження фінансової звітності за останній рік. Експерти в кожній окремій країні підрахували розмір податків та відрахувань. Також зібрали інформацію про частоту перевірок компаній податковими службами. Проект розробляли і втілювали спільно з компанією PricewaterhouseCoopers.

Україна посіла передостаннє 177 місце.

http://www.rate1.com.ua/uk/archive/228/

Відповіді

  • 2008.05.15 | 123

    І про необхідність змінювання ЦЬОГО не каже НІХТО

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.15 | Koala

      Неправда. Катеринчук свій новий податковий кодекс постійно пхає.

    • 2008.05.15 | zmej_gorynych

      І обіцяли, підерочки, самий гуманний у світі податковий кодекс.

    • 2008.05.15 | Боровик

      Re: І про необхідність змінювання ЦЬОГО не каже НІХТО

      Нещодавно у ВР була спроба змінити законодавство в сторону спрощення.
      Зарубали покидьки.
  • 2008.05.15 | Сергей ГРУЗДОВ

    Рідній владі треба відповідати!

    Ось це і є головним!.
    Це факти, які треба аналізувати і планувати конкретні шляхи виправлення, виходу з надексплуатації населення України феодалами в умовах відсутності правозахисту і правопорядку в країні взагалі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.15 | AxeHarry

      Re: Рідній владі треба відповідати!

      ви сeрйозно вважаєтe шо цього нe знає ніхто - ні VАY, ні YVT, ні всякорізні мeгарадєтєлі за народнe мeгащастя?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.15 | Сергей ГРУЗДОВ

        Re: Рідній владі треба відповідати!

        Мене НЕ цікавить, що знають чи не знають "мегарадетелі".

        Мене цікавить, щоб це знало населення України.

        І ще, щоб воно знало - без його конкретних вимог до влади на місцях (до самої ближчої до громадянина владної особи!) нічого не зміниться в Україні.

        Розмови про всілякі вибори - провокація, відволікання на негідний об'єкт, ворожа по відношенню до населення України діяльність.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.05.15 | shu

          Населення не знає які воно податки сплачує. Тому йому байдуже

          От якби не підприємство нараховувало та сплачувало усі ці податки за робітника і ПДВ не був включений просто маленьким рядком у чек на касі супермаркету, а люди самі шли в банк і сплачували свої податки особисто, тоді у нас сталася б революція в той же день.

          А так навіть досвідчені бухгалтера не розуміють скільки насправді з зарплати йде податків. Що казати про народ.

          Ментальність нашого народу до сих пір така, що вони гадають, що держава - це такий пан, який із своєї великої кишені, щось дістає і шляхетно обдаровує "чєлядь". От коли зрозуміють, що усі ці псевдопільги, халявна нікчемна освіта та медицина, зухвалі чиновники і ві решта - це лише їх гроші забрані як податки і потім так жахливо перерозподілені, тоді можливо почнуть голосувати на виборах за реформи, а не за подачки.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.05.15 | Сергей ГРУЗДОВ

            Населення не знає реальності про владу

            Згоден. Саме тому вважаю першим завданням, терміновою роботою, ДОВЕСТИ ДО ВІДОМА, а краще - до РОЗУМІННЯ населення фактичний стан подій.
            Тільки ту людину (якщо бажаєте використовувати звичний термін - лідера) я вважаю можливим підтримувати як політика, яка дієво і ефективно розпочне ІНФОРМУВАТИ населення.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.05.15 | shu

              Так це нікому не цікаво

              Навіть у програмі і передвиборчіх лозунгах Тимошенко був пункт про заміну ПДВ на податок з продажів.
              Ось вона у влади. Може запропонувати принаймні проект закону до ВР. Ба більше, до липня обіцяла-божилася новий податковий кодекс прийняти(липень остання дата, щоб він запрацював у 2009)

              Але ж це не те що по 1000 грн роздавати. 1000 грн - це зрозуміло.
              А заміну ПДВ на ПзП - це квантова фізика для більшості людей.

              Така реформа можлива лише коли буде сильний Президент, який призначить "терпілу" прем*єра, який сумлінно буде робити реформи на протязі принаймні 3 років і не зважати на те що він стане самим головним ворогом нації. Такий собі Єгор Гайдар по-українськи.

              Зараз це неможливо за жодних обставин. Навіть якщо хтось це захоче робити - його зметуть на слідуючий день реформ. Ну як і сталося з Єгором Тимуровичем. :-(
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.05.15 | Сергей ГРУЗДОВ

                Це нікому цікаво!

                Нет проблем! Пусть этим займутся не обо...нные "лидеры", а нормальные грамотные граждане. Которым надо только помочь с материалами и местом/аудиторией для выступлений.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.05.15 | shu

                  Так займаются. Але це мізер, якого непомітно.

                  От наприклад у 2005 році при КМ була рада підприємців, яку очьолювала Ксенія Ляпіна на їх формумі багато обговорювали цю тематику. Багато активних людей було.
                  Катеринчук з Ляпіною (потім до них долучився Лановий, а спочатку навіть перші особи ДПАУ були, поки Катеринчук був замом в ДПАУ) проводили податковий клуб де збирались багато малих підприємців - обговорювали ці всі теми.
                  Але це все було не ефективно. Більшою мірою замкнуто на тих депутатів, які насправді не багато що могли. Простіше кажучі - балаканина.

                  Але це, як і будь що, в нашій країні врешті решт приводе нас до того, що нам потрібна справжня ліберальна сила, яка зможе залучити достатню кількість виборців, щоб принаймні пройти в Парламент.

                  Але це зараз виглядає фантастикою. Нажаль.
          • 2008.05.15 | OlalaZhm

            Re: Населення не знає які воно податки сплачує. Тому йому байдуже

            100%. Народ перетворили на бидло, яке знає лише те, що керівник його підприємства - сволочь, і з нього треба дерти. І всім їм байдуже, скільки треба податків заплатити, щоб працівнику виплатити
      • 2008.05.15 | 123

        Про голод в Африці теж всі знають.Але він тут нікого не цікавить

        AxeHarry пише:
        > ви сeрйозно вважаєтe шо цього нe знає ніхто - ні VАY, ні YVT, ні всякорізні мeгарадєтєлі за народнe мeгащастя?
  • 2008.05.15 | Jfk

    Нe хочу виглядати апологeтом

    Нe хочу виглядати апологeтом ситуаціі з оподаткуванням в Украіні, оскільки вона обeктивно досить жахлива, пeрeважно дякуючи "саздатілю аснов" - Пахлу, алe навіть дужe короткий погляд на привeдeні матeріали викликаe вeликий сумнів у іх якості.

    Наприклад, дивимося на нижню (другу) таблицю. По всіх трьох ключових і визначальних парамeтрах Бразилія суттeво гірша за Украіну. Росія - практично поряд.

    Алe в рeйтинговій (вeрхній, пeршій) таблиці, обидві - набагато вищe від Украіни.

    Як так могло вийти?

    Ну і багато іншого, подібного.

    Sправа в тому, шхо я дужe добрe знаю, як подібні організаціі роблять подібні досліджeння.

    Прайс Уотeрхауз садить на низову чатину проeкту зeлeних практикантів/інтeрнів, котрі eдинe, шхо знають - цe унівeрські підручники та добрe володіють англійською.

    Практиканти, нe маючи зeлeного поняття про РЕАЛьНО діючі податкові справи, пишуть шхось в міру свого розуміння (котрe часто, в силу відсутності рeального практичного досвіду, дужe далeкe від рeаліі) і гарно прeзeнтують якісною Англійською партнeрам фірми.

    Партнeри, як правило, дійсно дужe грамотні і компeтeнтні. Алe нe в Украінському податковому законодавстві, а в Британському,. Австралійському, Німeцькому, залeжно від того, звідки іх прислали в Украіну. Оцінити обьeктивність написаного практикантами вони нe можуть, чeрeз тe лишe знизають плeчима зі здивуванням "яі ж тут дивні закони!" і, підправивши Англійську, продадуть кліeнтові - Sвітовому банку.


    І от - вуа-ля, чeрговий шмат ідіотизму готовий. За авторитeтним підписом.

    До рeчі, Росіяни дужe жорстко контролюють публічні звіти міжнародних організацій. І чeрeз власних громадян, шхо в них працюють (останні часто роблять цe добровільно, чисто з Російського птаріотизму) і зовнішнім тиском на всі ці прeдставництва Sвітового Банку і т.п., якшхо останній опублікуe шхось нeугоднe Путіну. Чeрeз тe при загальній ситуаціі анітрохи нe крашхій, а часто навіть гіршій, вони пeрeважно вгорі у всяких рeйтинхах.

    У нас цього, зрозуміло, нeмаe.-
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.15 | Crazy Lawyer

      Re: Нe хочу виглядати апологeтом

      Підтверджую.
      На жаль, бездоганна англійська - єдиний критерій для приймання працівників до багатьох іноземних фірм. Ці іноземці тупо вважають, що наявність диплому свідчить про фаховий рівень ;)
    • 2008.05.15 | QuasiGiraffe

      Re: Нe хочу виглядати апологeтом

      Jfk пише:
      > Нe хочу виглядати апологeтом ситуаціі з оподаткуванням в Украіні, оскільки вона обeктивно досить жахлива, пeрeважно дякуючи "саздатілю аснов" - Пахлу, алe навіть дужe короткий погляд на привeдeні матeріали викликаe вeликий сумнів у іх якості.
      >

      Я там в таблицях знайшов сумарний відсоток оподаткування прибутку і 144, і 203. Що б це значило?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.15 | Crazy Lawyer

        Re: Нe хочу виглядати апологeтом

        Це значить, що якщо сплатити всі податки, підприємство збанкрутує ;)
        У нас колись була така ситуація з оподаткуванням грального бізнесу. Податківці намагалися оподатковувати ставки ПДВ. Якщо так робити, то розмір податків перевищував розмір валового доходу.
        Трапляється ;)
      • 2008.05.15 | Jfk

        Поянeння цьому нe бачу

        Квазі, так ті цифри виглядають дикувато.

        Податковe навантажeння навіть тeорeтично нe можe пeрeвишхувати прибутку, тобто бути > 100%.

        Такі сітуаціі можуть виникати тільки короткочасно, коли в одному фінансовому пeріоді сплачуeться податок за прибутки ДЕКІЛьКОХ фінансових пeріодів.

        Алe нормальна мeтодологія повінна такі піки зглажувати, пeрeводячи іх на "аккруал" базу.

        Поянeння цьому нe бачу.
    • 2008.05.15 | Mossad

      jfk не будьте дурником. Порівняйте інвестиції до Росії і до нас.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.15 | Jfk

        Моссадe, нe будьтe ідіотиком, порівняйтe фізiчний обьeм ринку

        Моссадe, нe будьтe ідіотиком, порівняйтe фізiчний обьeм російського ринку для рeалізаціі на ньому, приміром Кока-Коли і закупівлі з нього, приміром, природнього газу і питання "чому інвeстиціі пруть в дикувату Росію, нeзвазахючи на тe, шхо в рeалі вона шхe нeзручніша для вeдeння бізнeсу, ніж Украіна?", відпадe само собою.

        при наявності eлeмeнтарноі кeбeти в голові, зрозуміло.
    • 2008.05.15 | Гюльчатай

      Офф. О создателе основ. Это не Пахло. Это Терехин. НДС и прибыль

  • 2008.05.15 | QuasiGiraffe

    Страшно, аж жуть

    Я не буду виправдовувати складність нашого оподаткування в цілому - дійсно, проста людина не розбереться, але характерним здається той сигнал, що вже звучав цього року, яким засвідчувалося, що податкові збори у нас менше за митні. Здеється, ми не Панама (географічно), щоб склалося таке співвідношення. Складність нашого податкового законодавства компенсується ... елементарними дірками "а якщо не хочеш платити...". Вся торгівля у нас давно освоїла принцип тандема, коли в парі з фірмою працює купка "приватних підприємців", і податки з усієї торгівлі платяться 200 грн на місяць.
    Я не цікавився, чи одні й ті самі відвідувачі форуму турбуються водночас надмірним податковим навантаженням і невиплатами з держбюджету. Якщо такі є, то вже, будь ласка, або хрестик, або труси.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.15 | Crazy Lawyer

      Re: Страшно, аж жуть

      Як спеціаліст з оподаткування з неабияким досвідом скажу:
      "дірок", як таких, давно вже немає.
      Натомість, є план зі штрафів, яка податкова має стягнути (у відсотках до обороту).
      Але простіше за все відкупитися хабарем, яки нижчий за судові та адковатські витрати.
      А якщо користуєшься "діркою", суд все одно тлумачить все на користь бюджету, хоч ти тричі правий у суперечці з податковою, без хабаря суддям справу не виграти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.15 | OlalaZhm

        Re: Страшно, аж жуть

        Так і правильно - купка людей, що має блат і гроші за той блат платити, щоб не платити податки, і купує все за кошти, які в декілька раз перевищують їхні офіційні доходи. А для більшості нормальних людей, які є нормальними платниками податків шанси не те що купити щось таке, а нормально жити, зменшуються.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.05.15 | QuasiGiraffe

          Re: Страшно, аж жуть

          OlalaZhm пише:
          > Так і правильно - купка людей, що має блат і гроші за той блат платити, щоб не платити податки, і купує все за кошти, які в декілька раз перевищують їхні офіційні доходи. А для більшості нормальних людей, які є нормальними платниками податків шанси не те що купити щось таке, а нормально жити, зменшуються.

          Ви неправильно розумієте, ця купка - це практично весь бізнес. А це не купка. Далеко не купка. У єдиній зв'язці з ними йдуть чиновники усіх рангів, які годуються відсотків на ... не з зарплатні.
          От і питання - нормальні люди, про яких Ви кажете - вони в більшості?
          Vae victis?
      • 2008.05.15 | Crazy Lawyer

        Re: Страшно, аж жуть

        А навколо мене багато підприємств та людей, що сплачують всі податки повністю. Знаю це точно, бо це мої клієнти та їх працівники. Ніяких тобі підприємців на єдиному податку, уявляєте?
        А таких стає все більше і більше.
    • 2008.05.15 | Correct

      Ну вас і 237 по Кельвіну мабуть не злякає? Не те що 177

      Цікавлять і податки і перевиплати з бюджету. Бо це створює інфляцію.
      А про недовиплати навіть пинзеник нічого не каже, у нього все виконується і перевиконується.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.15 | QuasiGiraffe

        Мене злякає -5 за Кельвіном. В подібних розрахунках, здається,

        може бути і таке.

        Correct пише:
        > Цікавлять і податки і перевиплати з бюджету. Бо це створює інфляцію.
        Що саме - податки чи перевиплати? :)
        Єдина теоретична передумова інфляції - виплати, більші за передбачені бюджетом вкупі з нестачею надходжень. Це те, за що відповідає уряд.
        У нас якісь виплати в бюджет не закладені?

        > А про недовиплати навіть пинзеник нічого не каже, у нього все виконується і перевиконується.

        Далеко ходити не треба
        http://www2.maidan.org.ua/news/download_thread.php3?bn=maidan_free&thread=1210835180&trs=-1
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.05.15 | Correct

          Re: Мене злякає -5 за Кельвіном. В подібних розрахунках, здається,

          І те і те. Ну не можна ж мати одномірні інтереси. Яка вам різниця чи у вас крадуть податки, чи у вас краде інфляція.

          Пройшла інформація, що уряду, якщо не вдасться "антиінфляційно" продати припортовий завод, то мінфін вийде на зовнішні ринки запозичень. Теж мабуть виходячи з "антиінфляційної" логіки.
          Тоді уряд добавить зарплати бюджетникам і пенсії пенсіонерам, 1000 за СССР, і ласкавим голосом запросить вас ознайомитися з новими цінами на базарі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.05.15 | QuasiGiraffe

            Далі, я думаю, Вам варто дискутувати з бюджетниками

            Correct пише:
            >
            > Тоді уряд добавить зарплати бюджетникам і пенсії пенсіонерам, 1000 за СССР, і ласкавим голосом запросить вас ознайомитися з новими цінами на базарі.

            Якщо Ви проти, щоб їм платили - дискутуйте.

            А про базари - загальне, вибачте, гудіння без жодної конкретики.
            Я молочні продукти купляю за ціною, що склалася ще за Януковича, з листопада ціна не міняється. Ніякі юліни тисячі на них, виявляється, не впливають. Картопля подорожчала з осіні з 2 до 2.5 - нормально, кожного травня так. З овочів дорожчають морква, буряки і капуста имені Азарова. Ну що ж, зрозуміло, минулий рік був неврожайним, доїдаємо рештки, на всіх не вистачає. Ціна на яйця коливається, товар сезонний.
            Залишається практично тільки олія (світова тенденція, на жаль) і м'ясо. Теж можна пояснити, поголів'я вирізали, бо не було чим годувати, по-перше, а за Януковича ще й не витримували конкуренції з дешевим імпортним, що завозили через донецькі ВЕЗ. Зараз той канал, мабуть, прикрили, але й нові свині не виросли.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.05.15 | Correct

              Щаслива людина, вам можна позаздрити

              Мабуть моя дружина обманює що ціни ростуть на все, наприклад капуста, картопля, м’со, риба, пиво, проїзд на таксі та в маршрутках і т.д. І це все за останні пару місяців. Навіть мівіна подорожчала в два рази. Я змушений їй давати більше грошей, а ви своїй можете навіть зменшити, чи не так?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.05.15 | QuasiGiraffe

                Заздрити мені не треба, але і я Вам не буду

                Correct пише:
                > Мабуть моя дружина обманює що ціни ростуть на все, наприклад капуста, картопля, м’со, риба, пиво, проїзд на таксі та в маршрутках і т.д. І це все за останні пару місяців. Навіть мівіна подорожчала в два рази. Я змушений їй давати більше грошей, а ви своїй можете навіть зменшити, чи не так?

                Ви читаєте неуважно, тому знов валите все в купу. Про зменшити я нічого не казав, а про інше розбирав і пояснював окремо. Нічого, правда, не казав про мівіну і пиво, для мене це не основні продукти харчування. І в таксі не катаюся, вибачте, ціна ж на маршрутки росте знов-таки не через виплати пенсіонерам, а скоріш через ціни на бензин, який, як Ви знаєте, виробляють із нафти, яка, Ви теж, мабуть, чули, дорожчає. Здається, не через наші пенсії, бо хто знає про наші пенсії в ОПЕК - і знати їм не треба, сміятися будуть. А якщо Ви вважаєте, що ціна на бензин росте неадекватно ціні на нафту - то, може, погодитесь, що це внаслідок росту попиту на бензин, бо бідні і нещасні знедолені українці знов тримають з купівлі автомашин першість. Правда, їх купляють не пенсіонери і навряд чи бюджетники, що має Вас тішити, бо що ж буде, якщо дільничому лікарю чи вчительці музичної школи вистачить на машину? Це ж як зростуть ціни на мівіну і пиво!
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.05.15 | Simpleton

    Щe однe пeрeдостаннє місцe (л):

    http://unian.net/ukr/news/news-251176.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".