МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Велика полтавська шахівниця (/)

05/20/2008 | Mercury
Полтава обрала проект пам'ятника Мазепі

Анатолій Мішин
Для Бі-Бі-Сі, Полтава

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/domestic/story/2008/05/080516_poltava_mishyn_it.shtml



В новій скульптурній композиції до гетьмана Мазепи і короля Швеції долучиться цар Петро
Місцева влада у Полтаві планує спорудити новий пам'ятник, присвячений 300-річчю Полтавської битви, який складатиметься зі статуй гетьмана Івана Мазепи, а також російського царя Петра I та шведського короля Карла XII.
Згідно з вибраним проектом, постаті командувачів сторін у битві, яку виграли росіяни, мають стояти на постаменті у вигляді шахової дошки.

Росія, а також проросійські сили в Україні досі протестували проти вшанування пам'яті гетьмана Мазепи, який намагався вийти з-під контролю Москви і воював на боці Швеції.


Те, що сьогодні запропонували нам, - такого ніде немає: ні в Україні, ні в Європі. Це нова ідея - шаховий варіант, фігури всі рівні: Петро I, Карл XII, Мазепа.


О.Янович, директор музею Полтавської битви

Конкурс тривав із 20 лютого нинішнього року. Заявок було 7: з Полтави, Чернігова, Дніпропетровська, Криму, а також Швеції.

Члени журі наголошують, що конкурс був неупередженим, з дотриманням анонімності проектів.

Переміг проект, що складається не з двох, а з трьох фігур: Карла XII, гетьмана Мазепи та Петра I. Всі вони розташовані на шаховій дошці.

Авторство переможців організатори конкурсу не називають, адже щойно в понеділок документально оформлять протоколи засідання журі.

Один із членів журі, директор Музею Полтавської битви Олександр Янович: "Те, що сьогодні запропонували нам, - такого ніде немає: ні в Україні, ні в Європі. Це нова ідея - шаховий варіант, фігури всі рівні: Петро I, Карл XII, Мазепа."

Нині на Полтавщині тривають дискусії, де розташовувати комплекс - ближче до музею, біля якого вже з 1950 року стоїть пам'ятник Петру I, або на відстані близько одного кілометра. Є пропозиції щодо розташування пам'ятників у самій Полтаві.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".