МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«Ви всі психи і не лікуєтесь, один я красивий і з бородою» (л)

05/22/2008 | Микола Гудкович
Табачник объяснил: кто не верит, что он - бородатая человекоподобная сторукая машина, тот - псих

Создавать следственную комиссию по шоу «Великие украинцы» могут только психически недоразвитые люди. Так считает народный депутат, член фракции Партии регионов Дмитрий Табачник, о чем он сказал сегодня журналистам, комментируя вчерашнее требование фракции НУНС о создании парламентской следственной комиссии по результатам голосования в проекте «Великие украинцы».

Табачник отметил, что никто из фракции партии регионов не будет задействован в этой комиссии. «Потому что создавать следственную комиссию по поводу шоу, игры, программы способны либо «оранжевые», либо люди психически недоразвитые. Им нужно, всем членам, кто согласится входить в эту комиссию, пройти обследование у врача-психиатра на полноценность», - отметил народный депутат. Д.Табачник подчеркнул, что если кто-то выигрывает джек-пот в десятки миллионов евро, его никто не спрашивает, сколько он купил лотерейных билетов - один или двести. «Это то, что касается комиссии. Если говорить серьезно, то считаю, что никакого скандала нет, кроме недостойного и неэтичного поведения одного журналиста», - отметил он.

Д.Табачник подчеркнул, что никто не знал результатов голосования до их объявления. «Если бы этот человек, работающий в середине канала, не давал за неделю или за четыре для в «Телекритике» свои оценки, утечку информации о том, кто из героев идет на первое место. После этого действительно за четыре дня мы провели массовую мобилизацию сторонников», - сказал Д.Табачник и добавил, что ему никто не запретит высылать то количество СМСок, которое он считает необходимым. «Еду на работу - сбрасываю 25 СМСок, еду с работы - сбрасываю 25-30. Если это не нравится националистическим представителям прессы, то это их проблема, но не моя. Если бы редактор проекта не давал недостойной утечки информации, я думаю, что вообще проблемы не было бы», - сказал он. По словам Д.Табачника, для него самым приятным является то, что победил человек, которым могут гордиться все регионы Украины, а также все поколения украинцев.

Напомним, народный депутат Ольга Герасимьюк заявила, что фракция НУНС требует создания Временной следственной комиссии Верховной Рады по расследованию результатов голосования в проекте «Великие украинцы» на телеканале «Интер».

Напомним также, что по итогам общеукраинского голосования на проекте «Великие украинцы» победителем был признан Ярослав Мудрый. В то же время прозрачность процедуры подсчета голосов неоднократно ставилась под сомнение.

От «Обкома»: Сразу после передачи Табачник заявлял, что за пару дней своей активации сумел послать за Ярослава Мудрого 1000 SMS. Человеку такое не под силу...

http://obkom.net.ua/news/2008-05-22/1545.shtml

Відповіді

  • 2008.05.22 | Адвокат ...

    СабачЬнєґ,-- ґєта Мудь-вєдь-чук сєґодня!

    Най квітне в Україні абрєзаний ку-чмі-зЬмЬ!!!

    Зік,-- СабачЬнєґ! Зік,-- СабачЬнєґ!!! СабачЬнєґ!!! СабачЬнєґ!!! Зік,-- хайль!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.22 | Володимир

      Re: СабачЬнєґ,-- ґєта Мудь-вєдь-чук сєґодня!

      Мені здайоцца, що в чувака глибоко вкорінений комплекс неповноцінності.
      А все ж таки - хочеться, щоб на якійсь із "Свобод" хтось заїхав йому в пику, як колись бузині, бо інакше до цього крєндєля не доходе.
      А Світовий конгрес українців замість бити байдики і писати гнівні статті на УП, оплатив би послуги адвоката. Все ж хоч якась користь була б. А то організація є, а толку - нема.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.22 | Наталка

        Всі тільки говорять. Робити більше треба.Розмова його не болить

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.05.25 | Володимир

          Re: Всі тільки говорять. Робити більше треба.Розмова його не болить

          Якщо Ви конкретно про собачніка, то вибачте, я нє мєстний. З Харкова цьому виблядку затопити у пику важко, а на свою передачу шустер мене чомусь не запрошує.
          Але якби була така можливість - затопив обов'язково б.
          До речі, може попрохати на біс того чувака, який довбонув бузину? Бо, бачу, немає сміливців серед патріотів. Одні бздуни. До речі, собачнік вже давно заробив, ще до цієї фальсифікації.
  • 2008.05.23 | jz99

    Час нарешті легалізувати чемпіонат зі швидкості та кількості

    ... відправлених есемесок :)

    > От «Обкома»: Сразу после передачи Табачник заявлял, что за пару дней своей активации сумел послать за Ярослава Мудрого 1000 SMS. Человеку такое не под силу...
    Хіба? Ну хоч би куркулятора взяли, прикинули...
    25-30 СМС, доки їдеш на роботу — це щось навіть малувато (не знаю, куди, звідки, чим, а отже, скільки часу їде Табачник). Ось заради цікавості спробував кинути підряд пару СМСок (без набору тексту, заготовлений шаблон) простим повторним надсиланням, вийшло десь 25-30 сек на одну (можливо, ще сильно залежить від оператора, умов проходження радіосигналу від/до найближчої БС та завантаженості мережі, тобто часу дня/ночі), то, якщо їхати на роботу так, як кияни їздять по півтори години, можна від нема чого робити наскирдувати добрячу сотню. А коли давно не дивина ходити з двома мобільниками, та ще на такий випадок дістати з-під дивана пожбуреного туди третього, то можна на них зіграти оркестрову партію в пару-трійку сотню.
    А якщо засукати рукави не лише під час турне на роботу та з роботи, а й додати трохи робочого та домашнього часу, то рейтинг свого кумира можна вільно підняти на тисячу за два дні й з одного мобільного. Та ще коли цьому святому ділу приділити весь 8-годинний робочий день...

    Може, мої розрахунки дуже песимістичні (досвіду й можливостей якось не надбав), і життя значно жвавіше? ;)

    Але ж головна біда, що країна про це все має лише здогадуватися, бо конкурс неправильно організовано, все перевернуто з ніг на голову — відбувається змагання зі швидкості та кількості відправлених СМСок, і приза насправді мав би отримувати той, хто це найкраще втнув, а від нас справжніх переможців ганебно приховують, маскуючи це під нібито рейтинги видатних осіб, які тут геть ніяким боком не стояли.

    На майбутнє, гадаю, одразу треба буде подумати про три номінації, чи то пак три дисципліни — 1) проста спритність пальців (незалежно від кількості терміналів на руках), 2) перегони програм-роботів, 3) змагання операторів в їхніх можливостях генерування.

    Одне зауваження в офтопік до цієї теми — щось не дуже віриться, що й за Бандеру український нарід надсилав кожен прихильник по одній СМСці. Якщо правда, що Кіпіані десь таки в ЗМІ натякав на попередні рейтинги, то робив він це саме з метою подати сигнал про аномальність першого місця Степана Бандери, отже, своєї мети він досяг, та ще й упіймав Табачника за бороду.
  • 2008.05.23 | Mossad

    спорили бы вы по делу

    а что, Тягныбок не мог отослать несколько десятков тысяч эсэмэсок? Он что, нищий? Тогда зачем ему партия? Чтобы деньги для него зарабатывать?

    Иногда же и наоборот надо делать.

    Или вот Вы, Наталка, почему не осилили пару тысяч СМС в пользу Вашего, нетрудно догадаться, кто это, любимца? Зараннее предупреждаю, что ответы вроде "нет денег, мало денег" не проходят, потому что такие поклонники, несомненно, оскорбляют своего Героя.

    Кстати, Наталка, это не вы тиснули такую паранояльно-фашизоидную статью на УП? Там фотография авторши с таким характерным ницшеанско-аутичным взглядом (а может быть, просто, Базедова болезнь, как у Надежды Константиновны?).
  • 2008.05.23 | Чучхе

    Цікаво, а чи Тобачнєг буде слати СМСки за Ані Лорак

    тим більше, що баришня - типова жертва переслідування помаранчевого режиму в особі Томенка та гурту Ґринджоли

    якщо вона не займе першого місця - я буду вважати Табачнєга рідкісним жлобом, який навіть копійку зажме, замість показати свою позицію, до того ж - скритим помаранчевим
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.23 | Микола Гудкович

      А хіба в ЄБ не «одна СМС — один голос»?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.23 | Чучхе

        Тим більше у Табачника шансів показати свою принциповість!

        Треба накупити не тільки купу мобілок, а ще й голосувати виключно з-за кордону!

        Але ж заради того, щоб втерти носа Ґринджолам, я думаю, Табачник не зупиниться ні перед чим. Він же не хоче здатися жлобом, чи не так?
    • 2008.05.24 | Pavlo

      Миколо, ти будеш сміятись,але таки так. Сьогодні мені розказали,

      Чучхе пише:
      > тим більше, що баришня - типова жертва переслідування помаранчевого режиму в особі Томенка та гурту Ґринджоли

      Сьогодні мені з абсолютно достовірного джерела розказали, що молоді в Ужгороді роздають стартові пакети за те, що вони проголосують за Лорачку з під кордону. Типу від імені Словаччини, в зону прийому їхнього мобільного оператора. І просили про це нікому не казати. :)
  • 2008.05.24 | Архивист

    Табачник -- це ще не вершина, є сучасники які оцінюють себе,

    як одного зі 100 видатних українців.

    Не вірите -- див. http://www.bystrytsky.org/biblio.htm
    "2005

    1. 100 великих українців і один маленький // День. — 2005. — 13 серп. (№146). — С. 4

    Про Є. Бистрицького як одного із 100 видатних українців."

    Що наша вільна преса не зробитьза гроші Соросу не зробить? І не кажить, що він це не завізівав.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.24 | Адвокат ...

      Архівщики мають работать чятєльнєй.. (л)

      Була собі така саркастична публікація: http://www.telekritika.ua/media-corp/lyudi/2005-08-12/4010

      в ній було згадано пана Бистрицького, що серед инших відомих людей, був автуром списку 100 великих українців.

      Потім тей текст передрукувала ґазета "День": http://www.day.kiev.ua/146808/


      Радше за все, упорядник сторінки http://www.bystrytsky.org/biblio.htm тексту Опанаса Вредного не читав. Як і я, аж допоки не побачив Вашого допису.



      Архивист пише:


      > Що наша вільна преса не зробитьза гроші Соросу не зробить? І не кажить, що він це не завізівав.


      Цікаво, а Ви текст Опанаса Вредного читали? ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.25 | Архивист

        Re: Архівщики мають работать чятєльнєй.. (л)

        Пане Адвокат!

        Визнаю свій повний дилетантизм у цьому питання. Але ж такий опис пана Бистрицького є в його власній біобібліографії. Что написано пером, того не вырубишь топором.

        Дякую за посилання, особливо за характеритику не тільки пана Бистрицького, але й того, хто просуває його на свою посаду.

        "Тому що цей список наочно демонструє принцип теперішньої української гуманітарної політики. І принцип цей називається всезнайством. Коли, замість звернутися до фахівців у різних галузях та отримати врешті-решт кваліфіковану відповідь, владний діяч обмежується опитуванням знайомих, хай навіть дуже поважних. Бо тіло у нашої влади дуже тендітне, доступ до нього закритий для всіх, окрім купки обраних. Просто так, з вулиці, до Томенка не зайдеш, навіть якщо ти двічі культурний діяч.

        Ну, а потім, для імітації всенародного обговорення, список викладають в інтернеті. Мовляв, усе демократично, які претензії? Хоч я, наприклад, сумніваюся, чи можливо за допомогою плебісциту визначитися з великими українцями. На мою думку, це питання швидше експертне.

        Проте, влада завжди залишається владою. Образливо за дійсно розумних (???) і порядних (???) людей, які ведуться на провокації клерків, підставляючи свої імена під абсолютно неграмотним документом. Цікаво, що відповість Оксана Забужко, якщо на лекції хтось запитає про її колегу, Марусю Чурай? А з Поповичем взагалі біда – у нього ж студенти! Як їм дивитися в очі, коли вони підійдуть з отаким-от списком та попрохають коментарів?"
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.05.25 | Адвокат ...

          Маю до Вас кілька запитань.

          Архивист пише:
          > Пане Адвокат!
          >
          > Визнаю свій повний дилетантизм у цьому питання. Але ж такий опис пана Бистрицького є в його власній біобібліографії. Что написано пером, того не вырубишь топором.

          Скажіть, Ви справді думаєте, що фраза "Про Є. Бистрицького як одного із 100 видатних українців." була написана самим паном Бистрицьким, та ще й ним особисто приставлена до посилання на текст, що в нім і з самого пана Бистрицького, і з го кулєґ по складанню тего списку відверто ґлузую Вредний Остап?


          > Дякую за посилання, особливо за характеритику не тільки пана Бистрицького, але й того, хто просуває його на свою посаду.

          Отутечьки вже я не прошу Вас зліквідувати мою неграмотність: Хто й куд просуває пана Бистрицького?


          > "Тому що цей список наочно демонструє принцип теперішньої української гуманітарної політики. І принцип цей називається всезнайством. Коли, замість звернутися до фахівців у різних галузях та отримати врешті-решт кваліфіковану відповідь, владний діяч обмежується опитуванням знайомих, хай навіть дуже поважних. Бо тіло у нашої влади дуже тендітне, доступ до нього закритий для всіх, окрім купки обраних. Просто так, з вулиці, до Томенка не зайдеш, навіть якщо ти двічі культурний діяч.
          >
          > Ну, а потім, для імітації всенародного обговорення, список викладають в інтернеті. Мовляв, усе демократично, які претензії? Хоч я, наприклад, сумніваюся, чи можливо за допомогою плебісциту визначитися з великими українцями. На мою думку, це питання швидше експертне.
          >
          > Проте, влада завжди залишається владою. Образливо за дійсно розумних (???) і порядних (???) людей, які ведуться на провокації клерків, підставляючи свої імена під абсолютно неграмотним документом. Цікаво, що відповість Оксана Забужко, якщо на лекції хтось запитає про її колегу, Марусю Чурай? А з Поповичем взагалі біда – у нього ж студенти! Як їм дивитися в очі, коли вони підійдуть з отаким-от списком та попрохають коментарів?"

          Чи відомі Вам випадки, коли "пророцтва" автура памхвлету справдили сь? І як що так, то які відповіді дали панове Забужко та Попович на уїдливі запитання?


          Наперід дякую за відповіді!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.05.25 | Архивист

            Re: Маю до Вас кілька запитань.

            >>Скажіть, Ви справді думаєте, що фраза "Про Є. Бистрицького як одного із 100 видатних українців." була написана самим паном Бистрицьким, та ще й ним особисто приставлена до посилання на текст, що в нім і з самого пана Бистрицького, і з го кулєґ по складанню тего списку відверто ґлузую Вредний Остап>>

            Я так не думаю, але впевнений, що остаточний текст мав бути прочитаний паном Бистрицьким й залишився таким, якім текст є. Дуже вірогідно, що навіть підпис пана з датою залишилася на остаточному варіанті.

            >> Отутечьки вже я не прошу Вас зліквідувати мою неграмотність: Хто й куд просуває пана Бистрицького?>>

            Якщо його колега по складанню списку пан Попович публічно вибачається перед паном Бистрицьким на його ювілеї за те, що поки що не спромогся зробити його членом-кореспондентом НАНУ, то можно зробити висновок, що пан Попович просуває його як свого спадкоємця на посаді директора інституту філософії.

            >>Чи відомі Вам випадки, коли "пророцтва" автура памхвлету справдили сь? І як що так, то які відповіді дали панове Забужко та Попович на уїдливі запитання?>>

            У згаданих Вами осіб часу немає відповідати на будь-які уїдливі запитання. ТВ, числені інтерв’ю, прес-конференції, закордонні відрядження, різні ради та наради, нарешті створення нетлєнки.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.05.25 | Адвокат ...

              Дякую за відповіді.

              Архивист пише:
              > >>Скажіть, Ви справді думаєте, що фраза "Про Є. Бистрицького як одного із 100 видатних українців." була написана самим паном Бистрицьким, та ще й ним особисто приставлена до посилання на текст, що в нім і з самого пана Бистрицького, і з го кулєґ по складанню тего списку відверто ґлузую Вредний Остап>>
              >
              > Я так не думаю, але впевнений, що остаточний текст мав бути прочитаний паном Бистрицьким й залишився таким, якім текст є. Дуже вірогідно, що навіть підпис пана з датою залишилася на остаточному варіанті.

              Не зню. Мо` так, мо` й не так. Хіба що Ви самі маєте докУмент, про який кажете. ;)


              > >> Отутечьки вже я не прошу Вас зліквідувати мою неграмотність: Хто й куд просуває пана Бистрицького?>>
              >
              > Якщо його колега по складанню списку пан Попович публічно вибачається перед паном Бистрицьким на його ювілеї за те, що поки що не спромогся зробити його членом-кореспондентом НАНУ, то можно зробити висновок, що пан Попович просуває його як свого спадкоємця на посаді директора інституту філософії.

              Про це мені тако ж ніц не відомо.


              > >>Чи відомі Вам випадки, коли "пророцтва" автура памхвлету справдили сь? І як що так, то які відповіді дали панове Забужко та Попович на уїдливі запитання?>>
              >
              > У згаданих Вами осіб часу немає відповідати на будь-які уїдливі запитання. ТВ, числені інтерв’ю, прес-конференції, закордонні відрядження, різні ради та наради, нарешті створення нетлєнки.

              А шкода! Було б цікаво. :)
        • 2008.05.30 | Олеся Архипська

          Re: Архівщики мають работать чятєльнєй.. (л)

          Шановний Архівісте,

          Перепрошую за затримкою із відповіддю - 5 днів не мала доступу до інету.

          Так, саме я є укладачкою бібліографії Євгена Бистрицького. Зі вступу до бібліографії Ви могли прочитати основні підходи при її складанні. Відразу зізнаюсь, що за першою вищою освітою є кваліфікованим бібліотекарем-бібліографом. "Ази" укладання бібліографічного покажчика вимагають обов'язкове згадування будь-яких посилань на особу, особливо якщо мова йде про біобібліографію. І Архівіст, і Адвокат мають рацію, коли кажуть про відповідальність укладачки [Архівщики мають работать чятєльнєй.. (л)]. Але газета "День" є всеукраїнським зареєстрованим виданням, отже, відповідно до правил, маю на це видання посилатися. Інакше - це була б "вибіркова бібліографія", навіть, я б сказала, редагована / "цензурована".

          Уви! Тоді це не була б біобібліографія. І мене б такий підхід не цікавив би.

          І на останок: біобібліографія готувалась з іншою метою. Рішення виставити цей матеріал на свій власний сайт належить його власнику - Євгену Бистрицькому. І я вдячна, що матеріал було виставлено у повному обсязі, без скорочень, а також із збереженням посилання на автора біобібліографії.

          Це є сторінка історії, пам'яті та життя цієї людини. Питання в іншому: хто і як зрозуміє, хто і як захоче зрозуміти.

          З повагою,
          Олеся Архипська.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.05.30 | Архивист

            Re: Архівщики мають работать чятєльнєй.. (л)

            Шановна Оля!
            Дякую за пояснення.
            Ви пишите, що "біобібліографія готувалась з іншою метою". Якою?
            Ювілею цього пана в 2005 році не було, ні 50, ні 60 і навіть не 75. Невжеж артпідготовка до чергової номінації на члена-кореспондента? Замість продукування нових ідей, що вимагається навіть від філософа, як доктора філософских НАУК, нецільове витрачання чужих грошей, надування щок та інші публічні представницькі розваги колишнього секретаря партбюро інституту філософії. А що? Правильним шляхом просувається до лав академіків.
    • 2008.05.25 | ziggy_freud

      а посилання на полковницьку роботу доктора Тоббачьнєґа?

      чи докторську полковнєґа історичних наук в вас знайдеться?

      Архивист пише:
      > Про Є. Бистрицького як одного із 100 видатних українців."

      це питання до упорядників довідника. Принаймні, сумніваюсь, що там була заявка на відкрите голосування з його наступною накруткою...
    • 2008.05.28 | Євген Бистрицький

      Довідка для бажаючих бути обізнаними (л)

      Довідка для бажаючих бути обізнаними: у 2005 р., коли Микола Томенко був
      віце з гуманітарних питань, у нього з'явилась чудова ідея створити 100 якісних – не тих побіжних, які існують часом на книжкових полицях -- книжок про
      життя та діяльність великих українців-творців. Це мало бути щось подібне до ЖЗЛ, але науково продвинутішим. Відмінність полягала у тому, щоб передрукувати їх твори, письменну спадщину. Й, якщо знайдеться відповідний сучасний знавець творчості того чи того великого, замовити йому критичну статтю або грунтовний начерк про такого чи таку. Й первинний список створений для подальшого обговорення. У той час Микола Томенко волів знайти відповідну -- велику -- суму з держбюджету, щоб завести всю цю машинерію з написання, або передруку, якщо вони вже існували, таких життєлітописів великих. Так ось, йшлося не про Бистрицького, як про одного зі ста великих, нажаль, а про його участь серед інших, до яких долучились Віра Агеєва, Оксана Забужко, Мирослав Попович, у складанні цього списку. Була ідея, що фонд «Відродження» міг би профінансувати перші, суто організаційні, кроки зі запуску такої складної дяльності.

      Нижче навожу попередній проект оголошення про ініціативу, а також список, який ми тоді обговорювали.

      До речі, див. самостійне голосування у блогах по "100 великих" --
      можливо, буде цікаво -- http://maksymus.livejournal.com/58393.html




      Проект


      Книжкова серія "100 великих українців"

      Книжкова серія "100 великих українців" має на меті представити широкому читачеві найвизначніші творчі досягнення українських мислителів, письменників, учених, митців, громадських, релігійних, політичних та державних діячів за всю тисячолітню історію України. Буде опубліковано класичні художні тексти, філософські, публіцистичні та науково-популярні праці, спогади й щоденники, історичні та культурологічні дослідження, документи, архівні матеріали, репродукції тощо. Аналітичні статті й науково вивірені біографії, якими супроводжуватиметься кожен том, допоможуть глибше зрозуміти життєвий і творчий шлях найвидатніших співввітчизників, тих, чиїми зусиллями впродовж віків творилася українська культура, формувався світогляд української нації.

      Це видання українського “золотого реєстру” ініційоване і підтримано Урядом України, рядом громадських організацій. Здійснення його стало можливим також завдяки підтримці вітчизняного бізнесу.

      Запрошуємо усіх зацікавлених взяти участь у формуванні репрезентативного списку “100 видатних українців”, визначивши “сто перших” з-поміж наших видатних співвітчизників, що наведені нижче. Для цього у запропонованому нижче переліку зі 150 прізвищ залиште 100, виключивши із списку ті 50 позицій, які Ви вважаєте зайвими, і надішліть нам.

      Якщо, на Вашу думку, в списку бракує якоїсь кандидатури, допишіть її, будь ласка, в рубриці "Моя пропозиція". (Просимо при цьому пам’ятати, що до списку можна включати тільки тих діячів, кого вже нема серед живих і чия спадщина стала надбанням історії).

      Зробіть відповідний вибір і надішліть нам з поміткою "100 великих українців" за адресою: Ірина Кучма


      Вiд імені оргкомітету

      Віра Агеєва, Євген Бистрицький, Оксана Забужко, Микола Томенко, Мирослав Попович










      ПРІЗВИЩА ЗА КАТЕГОРІЯМИ*


      Письменники, поети

      Антоненко-Давидович Борис Дмитрович (спр. прізв. Давидов;1899-1984), письменник, науковець, публіцист.

      Багряний Іван (Іван Павлович Лозов'ягін; 1906-1963), письменник і громадський діяч

      Бажан Микола Платонович (1904-1983), радянський поет, перекладач, громадський діяч

      Винниченко Володимир Кирилович (1880-1951), політичний і громадський діяч, письменник.

      Вишня Остап (Павло Михайлович Губенко; 1889-1956), письменник.

      Вовчок Марко (Марія Олександрівна Вілінська; 1833-1907), письменниця, перекладачка, видавець.

      Вороний Микола Кіндратович (1871-1938), поет, театрознавець, перекладач.

      Гоголь Микола Васильович (1809-1852), письменник, драматург.

      Гончар Олесь (Олександр) Терентійович (1918-93), прозаїк, громадський діяч.

      Грабовський Павло Арсенович (1864-1902), поет, публіцист, перекладач.

      Гребінка Євген Павлович (1812-1848), письменник, педагог.

      Довгалевський Митрофан (XVIII ст.), поет, драматург.

      Довженко Олександр Петрович (1894-1956), письменник, кінорежисер.

      Драй-Хмара Михайло (1889-1939), поет, перекладач, педагог.

      Зеров Микола Костянтинович (1890-1937), поет, перекладач, учений.

      Карпенко-Карий Іван Карпович (1845-1907) драматург, актор, театральний режисер.

      Квітка-Основ’яненко Григорій Федорович (1778-1843), письменник, громадський діяч.

      Котляревський Іван Петрович (1769-1838), письменник, драматург.

      Коцюбинський Михайло Михайлович (1864-1913), письменник, перекладач, громадський діяч.

      Курбас Лесь (Олександр Зенон Степановича Курбас; 1887-1937), театральний режисер, актор, драматург, перекладач.

      Леся Українка (Лариса Петрівна Косач; 1871-1913), письменниця, громадсько-культурна діячка, перекладач.

      Нечуй-Левицький Іван Семенович (1838-1918), письменник, перекладач.

      Петров Віктор Платонович (псевд. Домонтович В.; 1894-1969), письменник, археолог.

      Пчілка Олена (Ольга Петрівна Косач; 1849-1930), письменниця, фольклорист, етнограф.

      Рильський Максим Тадейович (1895-1964), поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.

      Симоненко Василь Андрійович (1935-1963), поет-шістдесятник.

      Старицький Михайло Петрович (1840-1904), письменник, громадський, театральний діяч.

      Стефаник Василь Семенович (1871-1936), письменник, громадський діяч.

      Стус Василь Семенович (1938-1986), поет, публіцист, громадський діяч.

      Тичина Павло Григорович (1891-1967), поет, громадський та державний діяч.

      Тютюнник Григір Михайлович (1931-1979), письменник-шістдесятник.

      Франко Іван Якович (1856-1916), письменник, вчений, перекладач, філософ, громадський діяч.

      Хвильовий Микола (Микола Григорович Фітільов; 1893-1933), письменник, громадсько-культурний діяч.

      Хоткевич Гнат Мартинович (1877-1938), письменник, режисер, композитор, фольклорист.

      Шашкевич Маркіян Семенович (1811-1843), громадський та культурно-освітній діяч, письменник.

      Шевченко Тарас Григорович (1814-1861), поет, художник, громадсько-політичний діяч.



      Історики

      Антонович Володимир Боніфатійович (1834-1908), історик, археолог, етнограф, археограф.

      Багалій Дмитро Іванович (1857-1932), історик і громадський діяч.

      Величко Самійло Васильович (?-після 1728), козацький літописець, історіограф.

      Григорович-Барський Василь Григорович (1701-1747), мандрівник, сходознавець, письменник.

      Грушевський Михайло Сергійович (1866-1934), історик, політичний і державний діяч.

      Дорошенко Дмитро Іванович (1882-1951), історик, публіцист, державний і політичний діяч.

      Кримський Агатангел Юхимович (1871-1942), сходознавець, славіст, письменник, перекладач.

      Крип’якевич Іван Петрович (1886-1967), історик.

      Липинський В’ячеслав Казимирович (1882-1931), історик і політичний мислитель.

      Лисяк-Рудницький Іван (1919-1984), історик, політолог, публіцист.

      Нестор (бл. 1056 - бл.1113), письменник, агіограф, літописець, один з імовірних авторів ПВЛ, святий.

      Рубан Василь Григорович (1742-1795), письменник та історик.

      Яворницький Дмитро Іванович (1855-1940), історик, археолог, етнограф, фольклорист, письменник.



      Релігійні діячі

      Баранович Лазар (до 1620-1693), церковний, політичний і культурний діяч, письменник.

      Борецький Йов (Іван Матвійович; ?-1631), церковний і політичний діяч, ідеолог братського руху, письменник-полеміст.

      Величковський Паїсій (Петро; 1722-1794), церковний діяч.

      Вишенський Іван (до 1550 - після 1620), церковний діяч, письменник-полеміст.

      Галятовський Йоаникій (?-1688), письменник, церковний і культурний діяч.

      Іларіон Київський (XI ст.), церковний діяч і письменник, митрополит.

      Копистенський Захарія (?-1627), письменник, культурний і церковний діяч, богослов.

      Могила Петро Симеонович (1596-1647), політичний, церковний і освітній діяч, митрополит, святий.

      Наливайко Дем’ян (Даміан; бл 1550-1627) , церковний діяч, письменник.

      Прокопович Теофан (Єлеазар; 1681-1736), церковний і громадський діяч, письменник, учений.

      Серапіон Печерський (єп. Володимирський;?-1275), церковний діяч, оратор і письменник. [Ймовірний автор монографії - Жиленко Ірина Володимирівна.]

      Смотрицький Мелетій Герасимович (1577-1633), письменник-полеміст, філолог, церковний і культурно-освітній діяч.

      Транквіліон-Ставровецький Кирило (?-1646), релігійний діяч, філософ, богослов, поет, письменник, проповідник.

      Туптало Данило Савич (Димитрій Ростовський;1651-1709), письменник, церковний і культурний діяч, святий.

      Феодосій Печерський (Теодосій; бл. 1036-1074), церковний письменник, святий.

      Шептицький Андрій (1865-1944), уніатський митрополит, громадський діяч.

      Яворський Стефан (Семен Іванович; 1658-1722), письменник, філософ, церковний діяч.






      Політичні діячі

      Бачинський Юліан (1870—1940), політичний діяч, публіцист.

      Волошин Авґустин Іванович (1874-1945), політичний, культурний, релігійний діяч Закарпаття.

      Донцов Дмитро Іванович (1883-1973), політичний діяч, публіцист.





      Мовознавці, літературознавці, соціологи, культурні, громадські діячі

      Беринда Памво (Павло; бл. 1560-1632), лексикограф, поет, типограф і гравер.

      Білозерський Василь Михайлович (1825-1899), громадський і культурний діяч.

      Білецький-Носенко Павло Павлович (1774-1856), письменник, поет і етнограф.

      Вагилевич Іван Миколайович (1811-1866), громадський діяч, учений, письменник, етнограф.

      Грінченко Борис Дмитрович (1863-1910), письменник, вчений-лексикограф, публіцист, громадський діяч.

      Драгоманов Михайло Петрович (1841-1895), публіцист, історик, фольклорист, громадський діяч.

      Духнович Олександр Васильович (1803-1865), культурний, церковний та освітній діяч, історик, письменник, педагог.

      Єфремов Сергій Олександрович (1876-1939), політичний діяч, публіцист, критик та історик літератури.

      Кістяківський Богдан Олександрович (1868-1920), правник, соціолог, філософ права.

      Куліш Пантелеймон Олександрович (1819-1897), письменник, історик, фольклорист, етнограф, перекладач, громадський діяч.

      Леонтович Володимир (1866-1933), громадсько-політичний діяч, письменник.

      Лисенко Микола Віталійович (1842-1912), композитор, піаніст, педагог, хоровий диригент, громадський діяч.

      Максимович Михайло Олександрович (1804-1873), вчений-природознавець, історик, фольклорист, письменник.

      Огієнко Іван (митрополит Іларіон; 1882-1972), мовознавець, історик церкви, церковний та громадський діяч.

      Огоновський Омелян Михайлович (1833-1894), літературознавець, філолог, та громадський діяч.

      Подолинський Сергій Андрійович (1850-1891), громадський діяч, учений.

      Потебня Олександр Опанасович (1835-1891), філолог.

      Русова Софія Федорівна (1856-1940), педагог та громадська діячка.

      Смаль-Стоцький Степан Йосипович (1859-1939), громадсько-політичний і культурний діяч, мовознавець, педагог.

      Тимченко Євген Костянтинович (1866–1948), мовознавець.

      Чубинський Павло Платонович (1839-1884), етнограф, фольклорист, поет.

      Шевельов Юрій (псевд. Юрій Шерех; 1908-2002), мовознавець-лінгвіст, славіст, есеїст, літературний критик.



      Філософи

      Сковорода Григорій Савич (1722-1794), філософ, поет, перекладач.

      Чижевський Дмитро Iванович (1894-1977), славіст, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, лінгвіст.

      Юркевич Памфіл Данилович (1826-1874), філософ і педагог.




      Науковці

      Богомолець Олександр Олександрович (1881-1946), біолог, патофізіолог.

      Вернадський Володимир Іванович (1863-1945), учений-природознавець, філософ.

      Вовк Федір Кіндратович (1847-1918), етнограф, антрополог і археолог.

      Остроградський Михайло Васильович (1801-1862), математик.

      Патон Євген Оскарович (1870-1953), вчений у галузі мостобудування і зварювання.

      Пулюй Іван Павлович (1845-1918), фізик і електротехнiк, громадський діяч.

      Туган-Барановський Михайло Іванович (1865-1919), економіст, історик.



      ДОДАТКОВИЙ СПИСОК ЗА КАТЕГОРІЯМИ




      Письменники, поети, майстри слова

      Барка Василь (Василь Костянтинович Очерет; 1908-2005), письменник.

      Вінграновський Микола Степанович (1936-2004), письменник-шістдесятник, сценарист, кінорежисер, актор.

      Вороний Микола Кіндратович (1871-1938), поет, театрознавець, перекладач.

      Головко Андрій Васильович (псевд. Андрій Сірома; 1897-1972), письменник.

      Гулак-Артемовський Петро Петрович (1790-1865), поет, перекладач, учений.

      Еллан-Блакитний Василь (1894-1925), політичний діяч і письменник.

      Забіла Віктор Миколайович (1808-1869), поет.

      Капніст Василь Васильович (1758-1823), громадсько-політичний діяч, письменник.

      Корнійчук Олександр Євдокимович (1905-1972), драматург, публіцист, сценарист, радянський громадський діяч.

      Пекалід Симон (бл. 1567 - після 1601), поет.

      Руданський Степан Васильович (1834-1873), поет

      Федькович Осип Юрій Адальбертович (1834-1888), письменник.

      Щурат Василь (1871-1948), педагог, літературознавець, поет, перекладач.



      Історики

      Борщак Ілько (1885-1959), історик і публіцист.

      Граб’янка Григорій (?-1737), козацький літописець, гадяцький полковий суддя.

      Костомаров Микола Іванович (1817-1885); історик, публіцист, письменник.

      Маркович Яков Михайлович (1776-1804), історик, етнограф, фольклорист.

      Оглоблин Олександр Петрович (1899-1992), історик.

      Полонська-Василенко Наталія Дмитрівна (1884-1973), історик.






      Релігійні діячі

      Ґізель Інокентій (1600-1683), історик, освітній та політичний діяч.

      Дрогобич (Котермак) Юрій (1450-1494), вчений, астроном, астролог.

      Євлевич Хома Якович (?-1647), поет, гуманіст, релігійний і культурний діяч.

      Зизаній Стефан Іванович (бл.1570 - до 1621), письменник-полеміст, культурно-освітній діяч.

      Княгиницький Іван (?-1622), релігійний діяч, містик.

      Кониський Григорій (1717-1795), письменник, філософ, церковний діяч.

      Кононович-Горбацький Осип Кононович (?-1653), церковний і культурний діяч, філософ.

      Копинський Ісайя (?-1640), церковний та культурно-освітній діяч.

      Кроковський Олександр (бл. 1648 -.1718), церковний діяч, філософ, богослов.

      Славинецький Єпіфаній (?-1675), церковний і культурний діяч, філософ, проповідник.

      Смотрицький Герасим Данилович (?-1594), письменник, педагог, філософ, церковний діяч.

      Суразький Василь Андрійович (? - 1608), письменник-полеміст.



      Політичні діячі

      Бандера Степан Андрійович (1909-1959), політичний діяч.

      Кубійович Володимир (1900-1985), науковець, діаспорний політичний діяч.

      Левицький Кость (1859-1941), політичний діяч.

      Міхновський Микола Іванович (1873-1924), політик, діяч національно-визвольного руху.

      Немирич Юрій (1612-1659), державний і політичний діяч.

      Оріховський-Роксолан Станіслав (1513-1566), публіцист, поет, оратор.

      Орлик Пилип (1672-1742), козацький діяч.

      Петлюра Симон Васильович (1879-1926), політик, державний і військовий діяч, публіцист.

      Чорновіл В’ячеслав Максимович (1938-1999), політик, журналіст.




      Мовознавці, літературознавці, соціологи, культурні, громадські діячі

      Бодянський Осип Максимович (1808-1877), філолог, історик, письменник, громадський діяч.

      Головацький Яків Федорович (1814-1888), поет, перекладач, фольклорист, громадський діяч, москвофіл.

      Зизаній-Тустановський Лаврентій Іванович (?- після 1633), філолог, богослов, культурно-освітній діяч.

      Леонтович Микола Дмитрович (1877-1921), композитор, музично-громадський діяч і педагог.

      Лотоцький Олександр Гнатович (1870-1939), громадсько-полiтичний дiяч, письменник, публiцист, iсторик, економiст.

      Нарбут Григорій Іванович (1886-1920), графік

      Партицький Омелян (1840-1895), мовознавець, етнограф, історик, педагог і громадський діяч.




      Науковці

      Амосов Микола Михайлович (1913-2002), лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики.

      Боголюбов Микола Миколайович (1909-1992), математик, механік, фізик, росіянин.

      Палладін Олександр Володимирович (1885-1972), учений-біохімік.

      Янгель Михайло Кузьмич (1911-1971), механік, конструктор у галузі ракетно-космічної техніки.


      МОЯ ПРОПОЗИЦІЯ

      ………………………………………
      ………………………………………


      * Укладач первинного списку для обговорення Максим Бистрицький
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.30 | Mossad

        Не може бути! Яка єресь!

        Тьху-тьху! Через Петлюру плюнути, через Бандеру перескочити...

        У цьому списку нема великого героя рейху, тобто Украіне, ой ну тобто, неньки нашої, України -- Романа Шухевича!

        Як це так? Яка ганьба! Ось вони, ліберасти! Возрождєнцо-могіломасони!

        Це диверсія.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.05.30 | Адвокат ...

          Мало "нюхнув". "Нюхай" ще!

      • 2008.05.30 | to Євген /Maxim etc Бистрицький

        Re: Довідка для бажаючих бути обізнаними (л)


        Так є чи був хлопчик? Цитований нижче текст вигадка дописувача чи сурова дійсність? Який прихований сенс анотації "Про Є. Бистрицького як одного із 100 видатних українців". До речі, за частотою статей в Дзеркалі тижня пан Б перевершує академіка П та доганяє подвійних академіків З, К та залишає після себе Л. Чому не видатний?


        http://www.bystrytsky.org/biblio.htm
        "2005

        1. 100 великих українців і один маленький // День. — 2005. — 13 серп. (№146). — С. 4

        Про Є. Бистрицького як одного із 100 видатних українців."
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.05.30 | Адвокат ...

          Ну что Ви так ґрубо? Хучь би ІР поміняли...

          Херово в Вас виходить "размазиваніє своєґо ґоФФна по чужим тєрріторіям тонкім слоєм".
  • 2008.05.25 | Mossad

    Уверен, что Табачник и на Лорак дал денег.

    И молодец!
    За землячку очень счастлив. Ее звезда на Театральной Площади Черновцов станет больше и гореть будет ярче.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".