МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Янукович не може бути прем'єром за новим законом про Кабмін(/)

05/23/2008 | stefan
Янукович не може бути прем'єром за новим законом про Кабмін
http://gpu.ua/index.php?&id=229121

Відтепер членом уряду не може бути особа, яка мала судимість
23.05.2008 11:34
Згідно з новим законом про Кабінет міністрів, який прийняла Верховна рада, відтепер членом уряду не може бути особа, яка мала судимість.
Таким чином президент Віктор Ющенко закриває Віктору Януковичу можливість повернутися в уряд як прем'єру або навіть міністру. За попередньою версією закону, член Кабміну міг мати судимість, але за умови, що вона знята і погашена.
Втім, ще існує вірогідність, що закон про Кабінет міністрів буде оскаржений у Конституційному суді. Член Партії регіонів Тарас Чорновіл говорить, що нарахував близько десятка статей, що порушують конституційні норми.
"Мова йде про контрасигнації, які вимагала від нас Рада Європи і які виписані в Конституції. Але це закон їх відміняє, і навіть робить навпаки - виконання актів президента стає обов'язковим, незалежно - конституційні вони чи ні, перераховує народний депутат.
"До того ж, закон ліквідовує розподіл державної влади по різних гілках, оскільки у зв'язку з ним президент може давати вказівки уряду, і фактично тепер він керуватиме виконавчою владою, і це повний абсурд. І взагалі цей закон - це повернення до президентсько-парламентської республіки, що теж суперечить Конституції", додав Чорновіл.
Щоб оскаржити закон необхідно представлення з підписами лише 45 народних депутатів. "Це хороша можливість для Тимошенко залишитися красивою і розумною. З одного боку, вона продемонструвала свою лояльність Віктору Ющенку і любов до демократичної коаліції, а з іншої - вона ж буде не винна, що КСУ визнав закон неконституційним", вважає Михайло Погребінський.

За матеріалами: Кореспондент.

Відповіді

  • 2008.05.23 | Гадя Хрєнова

    Уже обсасывали

    Гаварят, если судимость типа снята, то ее как бы нет и типа юридически как бы не было.
    Мож у ково тут уже были судимости и кто-нить разъяснит?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.23 | stefan

      Стаття 91. Зняття судимості

      Стаття 91. Зняття судимості
      http://www.vuzlib.net/beta3/html/1/9136/9240/

      1. Якщо особа після відбуття покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі зразковою поведінкою І сумлінним ставленням до праці довела своє виправлення, то суд може зняти з неї судимість до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього Кодексу.
      2. Зняття судимості допускається лише після закінчення не менш як половини строку погашення судимості, зазначеного у статті 89 цього Кодексу.
      3. Порядок зняття судимості встановлюється Кримінально-процесуальним кодексом України.
      1. Судимість не є самоціллю. Вона покликана закріпити результати впливу на засудженого в ході виконання покарання, переконатися, що відбулося його виправлення. Однак засуджений своєю поведінкою може довести, що завдання, які стоять перед судимістю, досягнуті і до погашення її строку, встановленого в ст. 89. З огляду на це, закон передбачає можливість дострокового зняття судимості, що є не лише проявом гуманізму та індивідуального підходу до реалізації кримінальної відповідальності, а й сприяє прискоренню остаточного виправлення засудженого, попередженню рецидиву.
      2. Підстави дострокового зняття судимості визначені в кримінальному законі, його процесуальний порядок регламентований КПК. Відповідно до положень, сформульованих у ч. ч. 1 і 2 ст. 91, судимість може бути знята лише за таких умов: 1) особа відбула покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі; 2) спливло не менше половини строку погашення судимості, зазначеного у ст. 89; 3) зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці особа довела своє виправлення.
      3. Дострокове зняття судимості можливе лише щодо осіб, які відбули покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі. Не вважаються такими, що відбували покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі, засуджені, яким відповідно до закону ці покарання замінювалися на інші або щодо яких застосовувалося звільнення від покарання, звільнення від відбування покарання з випробуванням чи заміна цих покарань більш м'якими. Дострокове зняття судимості не застосовується до:
      1) військовослужбовців, яким позбавлення волі на строк до двох років замінено на тримання у дисциплінарному батальйоні на цей же строк;
      2) звільнених від відбування покарання з випробуванням: а) на підставі ст. 75 (за умови, що вони успішно пройшли випробування і не направлялися для відбування призначеного покарання); б) вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до семи років, на підставі ст. 79 (якщо вони не направлялися для відбування покарання згідно з вироком суду);
      3) звільнених від покарання: а) у виді позбавлення волі або обмеження волі у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку (ст. 80); б) внаслідок бездоганної поведінки і сумлінного ставлення до праці осіб, яких на час розгляду справи в суді не можна вважати суспільне небезпечними (ч, 4 ст. 74);
      4} осіб, яким невідбута частина покарання у виді позбавлення волі чи обмеження волі замінена відповідно до ст. 82 або ж на підставі акта амністії чи помилування на більш м'яке покарання. Це не поширюється на осіб, яким позбавлення волі було замінено на .обмеження волі - судимість з них може бути знята достроково;
      5) звільнених від відбування покарання: а) вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (ст. 83); б) за хворобою (ст. 84).
      Такими чином, ст. 91 застосовується щодо осіб, яким за вироком суду було призначене покарання у виді позбавлення або обмеження волі, і вони реально відбували його. При цьому не має значення, повністю було відбуте призначене покарання чи особа відбула його частково, будучи звільненою достроково з підстав, передбачених законом.
      4. Особи, які відбули інші покарання, не мають права на дострокове зняття судимості. Строк погашення судимості після відбування покарань у виді штрафу, виправних робіт або арешту становить лише один рік. Скорочувати цей незначний термін закон вважає недоцільним, оскільки один рік - це мінімальний строк, протягом якого можна переконатися у виправленні засудженого.
      5. Дострокове зняття судимості можливе після спливу не менше половини строку погашення судимості, встановленого законом. При визначенні початкових і кінцевих моментів цього строку глід керуватися положеннями, викладеними в ст. 90.
      В який момент другої половини цього строку може бути знята судимість, КК не визначає. Це означає, що в принципі допускається зняття судимості в її останні тижні чи дні.
      6, Встановлення в законі вимоги щодо обов'язкового відбування частини строку погашення судимості означає, що засудженому має бути наданий достатньо тривалий термін для того, щоб він довів
      своє виправлення, перетерпів обмеження, які пов'язані із судимістю. Тому видається, що судимість з осіб, які достроково звільнені від відбування покарання чи яким покарання замінено більш м'яким, не повинна зніматися, принаймні, до спливу строку покарання, призначеного за вироком суду. В іншому випадку неможливе направлення для відбування покарання особи, яка не витримала іспитовий строк, вчинила новий злочин.
      7. Крім формальних вимог - відбування покарання та спливу не менше половини строку погашення судимості, - закон встановлює і вимоги щодо поведінки особи, яка претендує на погашення судимості. Ця особа повинна довести своє виправлення зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці протягом усього відбутого строку погашення судимості.
      Зразковою слід вважати таку поведінку в сім'ї, стосовно сусідів', членів трудового колективу, інших колективів, членом яких є засуджений, всього суспільства, яка соціальне схвалюється, з позицій суспільної моралі гідна для наслідування іншими особами. Сумлінне ставлення до праці насамперед передбачає, що 'особа бере участь у суспільне корисній праці в одній із існуючих організацій но-правових форм (робота за наймом, участь в підприємництві, виконання роботи за цивільно-правовими договорами, індивідуальна праця). Причому засуджений займається трудовою діяльністю, яка схвалюється суспільством (а не, скажімо, займається крадіжкою виробів з кольорових металів для здавання на брухт чи браконьєрством). Сумлінне ставлення до праці передбачає добросовісне виконання трудових обов'язків, використання форм і методів отримання доходів, які допустимі з точки зору не лише індивідуальних, а й суспільних інтересів, сплата податків та інших обов'язкових платежів. Сумлінне ставлення до праці проявляється у покращенні кількісних та якісних показників виконуваної роботи, підвищенні виробничої кваліфікації, бережливому ставленні до обладнання та інструментів, додержанні правил охорони праці та техніки безпеки.
      8. Оскільки судимість е наслідком відбування покарання за конкретний злочин, то й зняття судимості здійснюється стосовно кожного із них окремо. Інакше кажучи, зняття однієї судимості не означає, що одночасно автоматично знімаються судимості і за всі інші злочини, якщо вони є в цієї особи.
      9. Зняття судимості, на відміну від її погашення, відбувається не автоматично. Особа вважається такою, що не має судимості, яка з неї знята, з моменту набрання чинності відповідною постановою
      суду.
      10. Судимість може бути достроково знята і на основі актів амністії чи помилування. В такому випадку дотримання вимог, встановлених в ч, ч. 1 і 2 ст. 91, не вимагається.
      11. Наслідком зняття судимості, як і її погашення, є припинення дії всіх її правових наслідків як кримінально-правового характеру, так і загальноправових.
      КПК (ст. 414).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.23 | Гадя Хрєнова

        І?

        9. Зняття судимості, на відміну від її погашення, відбувається не автоматично. Особа вважається такою, що не має судимості, яка з неї знята, з моменту набрання чинності відповідною постановою
        суду.



        Була постанова? Не знаєте?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.05.23 | Tatarchuk

          Re: І?

          Гадя Хрєнова пише:
          > 9. Зняття судимості, на відміну від її погашення, відбувається не автоматично. Особа вважається такою, що не має судимості, яка з неї знята, з моменту набрання чинності відповідною постановою
          > суду.

          >
          >
          > Була постанова? Не знаєте?

          Була, але передвиборча і як виявилося фальшива. Так що вигляда, пацани депутати знали куди бити :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.05.23 | Гадя Хрєнова

            О как!

            Т.е. это значительно упрощает пейзаж перед грядущей президентской компанией и фактически выводит Яча вне игры? И реально мы имеет(по состоянию дел на сегодня) дуэт Ющенко-Тимошенко?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.05.23 | Предсказамус

              На первый взгляд тут что-то не то.

              Если истек срок судимости, лицо юридически является не судимым. Это вроде как аксиома. Но в детали закона о КМ еще не вчитывался, если откровенно.
          • 2008.05.23 | Микола Гудкович

            Виявилося, фальшива?

            Tatarchuk пише:
            > Була, але передвиборча і як виявилося фальшива.

            А хто покараний за фальшування?
            Або інакше кажучи — як саме виявилося, що постанова фальшива?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.05.23 | Tatarchuk

              а ніхто не покараний

              Микола Гудкович пише:
              > Tatarchuk пише:
              > > Була, але передвиборча і як виявилося фальшива.
              >
              > А хто покараний за фальшування?
              > Або інакше кажучи — як саме виявилося, що постанова фальшива?

              Та це ж було під час виборів 2004 та одразу після. Були передачи про судимість (Арьєв здається), про підробку з донецького суду, про смерть судді...
              Сухий остаток: Янукович та його команда перестали виставляти фальшивку, просто "забули" про неї. Треба в архівах покопатися якщо цікаво :) Той самий Майдан висвітлював, Обком, КИД, ну і мабуть безліч дрібних сайтів
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.23 | S@nya

        Та нема про що казати, нічого це для Яника не змінює

        Якщо "відсидів" - судимість погашена, і особа не має судимості. Крапка.

        ***

        Стаття 89. Строки погашення судимості

        .

        Стаття 89. Строки погашення судимості

        Такими, що не мають судимості, визнаються:

        1) особи, засуджені відповідно до статті 75 цього Кодексу, якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового злочину і якщо протягом зазначеного строку рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням не буде скасоване з інших підстав, передбачених законом. Якщо строк додаткового покарання перевищує тривалість іспитового строку, особа визнається такою, що не має судимості, після відбуття цього додаткового покарання;

        2) жінки, засуджені відповідно до статті 79 цього Кодексу, якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового злочину і якщо після закінчення цього строку не буде прийняте рішення про направлення для відбування покарання, призначеного вироком суду. Якщо засуджена не була звільнена від додаткового покарання і його строк перевищує тривалість іспитового строку, то жінка визнається такою, що не має судимості, після відбуття цього додаткового покарання;

        3) особи, засуджені до позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю після виконання цього покарання;

        4) особи, які відбули покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців або тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців чи достроково звільнені від цих покарань, а також військовослужбовці, які відбули покарання на гауптвахті замість арешту;

        5) особи, засуджені до штрафу, громадських робіт, виправних робіт або арешту, якщо вони протягом року з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину;

        6) особи, засуджені до обмеження волі, а також засуджені за злочин невеликої тяжкості до позбавлення волі, якщо вони протягом двох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину;

        7) особи, засуджені до позбавлення; волі за злочин середньої тяжкості, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину;

        8) особи, засуджені до позбавлення волі за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину;

        9) особи, засуджені до позбавлення волі за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.

        1. Судимість має строковий характер. Закон визначає, коли вона виникає (з дня набрання законної сили обвинувальним вироком), та встановлює підстави й припинення. Такими підставами є погашення судимості та її зняття. Як погашення, так і зняття судимості пов'язані зі спливом певних термінів, протягом яких особа повинна перетерпіти негативні наслідки та своєю поведінкою довести остаточне виправлення.

        2. Припинення судимості анулює всі кримінально-правові та загальноправові наслідки засудження та призначення покарання. Особа, судимість якої погашена або знята, вважається такою, яка раніше злочину не вчиняла, покарання не відбувала. Вона не зобов'язана будь-де вказувати про вчинення нею в минулому злочину та призначення за нього покарання, не повинна відчувати жодних негативних наслідків колишньої судимості. Врахування погашеної чи знятої судимості при вирішенні будь-яких питань, у т.ч. і при характеристиці особи, суперечить самій суті інституту припинення судимості і є неприпустимим.

        3. Погашення судимості є типовим і найбільш поширеним способом її припинення. При цьому особа втрачає статус судимого без будь-яких своїх додаткових зусиль, без прийняття спеціального рішення з цього приводу державним органом. Автоматичне погашення судимості випливає безпосередньо із КК.

        4. Для того щоб судимість виявилася погашеною, необхідним є дотримання встановлених в КК умов, які диференційовані з урахуванням ступеня тяжкості вчиненого злочину, виду призначеного покарання, застосування звільнення від відбування покарання з випробуванням. Однак неодмінно вимагається, щоб з моменту набуття чинності обвинувальним вироком, яким засудженому призначене покарання, пройшов певний строк.

        При засудженні зі звільненням від відбування покарання з випробуванням (ст. ст. 75, 79) судимість погашається одразу ж після успішного спливу іспитового строку. Випробування вважається успішно подоланим, а судимість погашеною, якщо протягом встановленого судом строку: 1) особою не вчинено нового злочину; 2} рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням не скасоване з інших підстав, передбачених законом (ч. 2 ст. 75, ч. 5 ст. 79).

        Якщо таким засудженим було призначене додаткове покарання, а його строк перевищує іспитовий строк, то судимість погашається після відбуття цього додаткового покарання.

        Щодо ряду категорій засуджених судимість погашається одразу ж після відбування покарання, причому незалежно від тривалості такого покарання. До них належать особи, яга відбули покарання у виді:

        з) позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною ді-

        яльністю; б) службового обмеження для військовослужбовців; в) тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців; г) тримання на гауптвахті замість арешту (для військовослужбовців).

        У всіх інших випадках (п. п.5-9 ст. 89) умовами погашення судимості є: 1) відбування особою основного і додаткового покарання;

        2) сплив строку погашення судимості, визначеного ст. 89. Такий строк становить від одного до восьми років і залежить від виду покарання, його тривалості, ступеня тяжкості злочину, за який засуджено особу;

        3) не вчинення особою протягом цього строку нового злочину.

        КПК(ст.414).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.05.24 | шкіпер

          Кроме того уважаемое общество упускает из виду

          что судили В. Я. Януковича в далеких 70-х. Закон обратной силы не имеет. Те судимости погашены ещё по советскому кодексу. Современный тут вообще не в тему.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".