МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КС визнав конституційним закон про імперативний мандат

05/30/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Конституційний Суд України визнав конституційними положення законів щодо дострокового позбавлення повноважень депутатів місцевих рад вищими органами партії (блоку) за винятком норми «з інших підстав, встановлених вищим керівним органом політичної партії (виборчого блоку)».

У рішенні КС зокрема, йдеться, що неконституційними є положення про надання права вищому керівному органу політичної партії (виборчого блоку політичних партій) приймати рішення стосовно відкликання депутата Верховної Ради АРК, місцевої ради за виборчим списком відповідної організації, за яким він був обраний депутатом ради, з «інших підстав, встановлених вищим керівним органом політичної партії (виборчого блоку політичних партій)».

В той же час КС відмовив у розгляді конституційного подання 48 народних депутатів щодо припинення повноважень депутатами місцевих рад у випадку, коли вони не подали відповідної заяви до фракції, за списком політичної сили якої вони були обрані до ради, або якщо вони вийшли з фракції чи перейшли в іншу депутатську фракцію.

КС аргументував свою відмову розглядати позов тим, що народні депутати не дали правового обгрунтування неконституційності оскаржуваних положень законів.

UNIAN

Відповіді

  • 2008.05.30 | observеr

    лише частково

    Конституційний Суд визнав конституційними положення законів щодо дострокового позбавлення повноважень депутатів місцевих рад вищими органами партії (блоку) за винятком норми "з інших підстав, встановлених вищим керівним органом політичної партії (виборчого блоку)".

    тобто те, заради чого власне юля і проштовхувала закон, визнано неконституційним
  • 2008.05.30 | Tatarchuk

    так це не імперативний мандат а бутафорія

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > В той же час КС відмовив у розгляді конституційного подання 48 народних депутатів щодо припинення повноважень депутатами місцевих рад у випадку, коли вони не подали відповідної заяви до фракції, за списком політичної сили якої вони були обрані до ради, або якщо вони вийшли з фракції чи перейшли в іншу депутатську фракцію.
    >
    > КС аргументував свою відмову розглядати позов тим, що народні депутати не дали правового обгрунтування неконституційності оскаржуваних положень законів.

    Як я зрозумів, це означає що обраному за списком партії/блоку не обов/язково вступати до фракції цієї партії/блоку? В чому тоді "імперативність" ваапче непонятно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.30 | Предсказамус

      Вы поняли наоборот

      Tatarchuk пише:
      > Як я зрозумів, це означає що обраному за списком партії/блоку не обов/язково вступати до фракції цієї партії/блоку? В чому тоді "імперативність" ваапче непонятно.
      Эти 48 оспаривали право выгонять таких депутатов.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.30 | Tatarchuk

        ну тоді беру слова назад: дуже добре рішення

  • 2008.05.30 | raw_stick

    Пропорційка на місцевих виборах - безглуздя.

  • 2008.05.30 | Vyacheslav

    Цікаво, чи буде тепер Тимошенко наполягати на аналогічній нормі

    для депутатів ВР?

    > за винятком норми "з інших підстав, встановлених вищим керівним органом політичної партії (виборчого блоку)"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".