МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гриценко: В Україні прискорено руйнують державу

06/06/2008 | Майдан-ІНФОРМ
В Україні прискорено реалізується сценарій руйнування держави і державності

Таке переконання у інтерв’ю УНІАН висловив голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолій ГРИЦЕНКО, коментуючи сьогоднішні події у парламенті.

“Що б не говорили лідери фракцій коаліції, посилаючись на норми закону, аби пом’якшити оцінку ситуації, треба визнати, що нинішню коаліцію сьогодні розвалили остаточно, не лише де-факто, а вже й де-юре. Це очевидно для всіх. І вже менш важливо, коли формально буде зроблено заяву спікера про відсутність коаліції, коли буде внесено до порядку денного питання про недовіру до прем’єр-міністра або звіт уряду, коли розпочнеться відлік часу для формування нового уряду чи нової коаліції”, - сказав А.ГРИЦЕНКО.

“Важливо інше: відтепер у парламенті коаліції реально немає, і тим самим поставлена під сумнів перспектива не лише подальшої законодавчої роботи ради, але й діяльність уряду в його нинішньому складі. Отже кроки, спрямовані на поступове руйнування держави і державності, які мали місце протягом останніх місяців, сформувалися у цілісний сценарій прискореного розвалу. Після сьогоднішнього дня Україна не стала сильнішою, вона стала набагато слабшою – це факт”, - переконаний він.

А.ГРИЦЕНКО зауважив, що абсолютно очевидно, що без ситуативної підтримки депутатами з інших фракцій коаліція вже не зможе прийняти в стінах парламенту жодного принципового рішення.

“Не зможе вона прийняти і змін до бюджету, а по суті – нового бюджету на поточний рік, вкрай необхідного країні. Якщо бюджет і буде прийнятий – то всупереч пропозиціям уряду і коаліції, а це загроза остаточного розбалансування фінансової системи і нового витка інфляції, яку за останній місяць вдалося дещо зупинити”, - вважає він.

А.ГРИЦЕНКО додав, що організатори розвалу коаліції не лише завдали удару з вкрай негативними внутрішніми наслідками.

За його словами, свідомо чи несвідомо, самостійно чи під тиском ззовні, але час для такого кроку був обраний з метою послабити і без того слабкі позиції Президента України Віктора ЮЩЕНКА під час його візиту до Росії і його перших переговорів з новообраним Президентом Російської Федерації Дмитром МЕДВЕДЄВИМ.

Він наголосив, що внутрішньо слабка країна не може бути сильною під час міжнародних переговорів.

“Примітно, що організатори руйнування коаліції зробили це чужими руками, цинічно-креативно – з коаліції вийшли не депутати групи “Єдиний Центр”, які у грудні минулого року затягували формування коаліції і не ставили свої підписи під коаліційною угодою. Натомість двох політичних зрадників знайшли в списках Юлії ТИМОШЕНКО і Юрія ЛУЦЕНКА, щоб потім позиціонувати “Єдиний Центр” як головного захисника коаліції. Сподіваюся, що громадяни України спроможні відрізнити політику від політиканства, дійсну позицію від цинічної заяви”, - наголосив А.ГРИЦЕНКО.

На його переконання, на нинішньому етапі, до остаточного вирішення конфлікту – шляхом формування нової коаліції чи дострокових виборів – вкрай важливою є роль уряду.

“Попри невизначеність і психологічно непросту атмосферу для урядовців, необхідно забезпечити ухвалення важливих для країни оперативних і стратегічних рішень, надати підтримку і без того дезорієнтованим і деморалізованим органам виконавчої влади на місцях, гарантовано забезпечити їх бюджетними ресурсами для виконання загальнодержавних програм”, - наголосив він.

А.ГРИЦЕНКО додав, що на засіданні Кабміну щосереди приймаються понад півсотні рішень, і навіть якщо Президент заблокує половину з них своїми актами, то решта 50% рішень працюватимуть в інтересах країни.

поставив: sean

Відповіді

  • 2008.06.06 | Андрій Київ

    Re: Гриценко: В Україні прискорено руйнують державу

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > В Україні прискорено реалізується сценарій руйнування держави і державності
    >
    > Таке переконання у інтерв’ю УНІАН висловив голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолій ГРИЦЕНКО, коментуючи сьогоднішні події у парламенті.
    >
    > “Що б не говорили лідери фракцій коаліції, посилаючись на норми закону, аби пом’якшити оцінку ситуації, треба визнати, що нинішню коаліцію сьогодні розвалили остаточно, не лише де-факто, а вже й де-юре. Це очевидно для всіх. І вже менш важливо, коли формально буде зроблено заяву спікера про відсутність коаліції, коли буде внесено до порядку денного питання про недовіру до прем’єр-міністра або звіт уряду, коли розпочнеться відлік часу для формування нового уряду чи нової коаліції”, - сказав А.ГРИЦЕНКО.
    >
    > “Важливо інше: відтепер у парламенті коаліції реально немає, і тим самим поставлена під сумнів перспектива не лише подальшої законодавчої роботи ради, але й діяльність уряду в його нинішньому складі. Отже кроки, спрямовані на поступове руйнування держави і державності, які мали місце протягом останніх місяців, сформувалися у цілісний сценарій прискореного розвалу. Після сьогоднішнього дня Україна не стала сильнішою, вона стала набагато слабшою – це факт”, - переконаний він.
    >
    > А.ГРИЦЕНКО зауважив, що абсолютно очевидно, що без ситуативної підтримки депутатами з інших фракцій коаліція вже не зможе прийняти в стінах парламенту жодного принципового рішення.
    >
    > “Не зможе вона прийняти і змін до бюджету, а по суті – нового бюджету на поточний рік, вкрай необхідного країні. Якщо бюджет і буде прийнятий – то всупереч пропозиціям уряду і коаліції, а це загроза остаточного розбалансування фінансової системи і нового витка інфляції, яку за останній місяць вдалося дещо зупинити”, - вважає він.
    >
    > А.ГРИЦЕНКО додав, що організатори розвалу коаліції не лише завдали удару з вкрай негативними внутрішніми наслідками.
    >
    > За його словами, свідомо чи несвідомо, самостійно чи під тиском ззовні, але час для такого кроку був обраний з метою послабити і без того слабкі позиції Президента України Віктора ЮЩЕНКА під час його візиту до Росії і його перших переговорів з новообраним Президентом Російської Федерації Дмитром МЕДВЕДЄВИМ.
    >
    > Він наголосив, що внутрішньо слабка країна не може бути сильною під час міжнародних переговорів.
    >
    > “Примітно, що організатори руйнування коаліції зробили це чужими руками, цинічно-креативно – з коаліції вийшли не депутати групи “Єдиний Центр”, які у грудні минулого року затягували формування коаліції і не ставили свої підписи під коаліційною угодою. Натомість двох політичних зрадників знайшли в списках Юлії ТИМОШЕНКО і Юрія ЛУЦЕНКА, щоб потім позиціонувати “Єдиний Центр” як головного захисника коаліції. Сподіваюся, що громадяни України спроможні відрізнити політику від політиканства, дійсну позицію від цинічної заяви”, - наголосив А.ГРИЦЕНКО.
    >
    > На його переконання, на нинішньому етапі, до остаточного вирішення конфлікту – шляхом формування нової коаліції чи дострокових виборів – вкрай важливою є роль уряду.
    >
    > “Попри невизначеність і психологічно непросту атмосферу для урядовців, необхідно забезпечити ухвалення важливих для країни оперативних і стратегічних рішень, надати підтримку і без того дезорієнтованим і деморалізованим органам виконавчої влади на місцях, гарантовано забезпечити їх бюджетними ресурсами для виконання загальнодержавних програм”, - наголосив він.
    >
    > А.ГРИЦЕНКО додав, що на засіданні Кабміну щосереди приймаються понад півсотні рішень, і навіть якщо Президент заблокує половину з них своїми актами, то решта 50% рішень працюватимуть в інтересах країни.
    >
    > поставив: sean

    А справді, час виходу з коаліції обрано підступно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.07 | zmej_gorynych

      А можна не квотити весь лист ради одної фраи?!

  • 2008.06.06 | Мартинюк

    Слабо розкрита тема ацкого Балоги.

    Гриценко намагається отримати лаври Зінченка, Бродського.
    Щоб йому потім не довелося потім гавкати на Юлю, як це робить Бродський


    > “Примітно, що організатори руйнування коаліції зробили це чужими руками, цинічно-креативно – з коаліції вийшли не депутати групи “Єдиний Центр”, які у грудні минулого року затягували формування коаліції і не ставили свої підписи під коаліційною угодою. Натомість двох політичних зрадників знайшли в списках Юлії ТИМОШЕНКО і Юрія ЛУЦЕНКА, щоб потім позиціонувати “Єдиний Центр” як головного захисника коаліції. Сподіваюся, що громадяни України спроможні відрізнити політику від політиканства, дійсну позицію від цинічної заяви”, - наголосив А.ГРИЦЕНКО.
    >
    Блідо і без натхнення , нехай почитає хоча б Спокуса, не кажучи вже про Тестера
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.07 | Николай Чернигов

      Зато раскрыта тема гнилости куЧМОсына!

      Мартинюк пише:
      > Гриценко намагається отримати лаври Зінченка, Бродського.

      Ничего он не пытается. Он просто честно сказал что думает.

      > Щоб йому потім не довелося потім гавкати на Юлю, як це робить Бродський

      Он пока, к сожалению, не в БЮТе. Но если вступит, то не за гешефт, как упомянутая Вами личность.

      > > “Примітно, що організатори руйнування коаліції зробили це чужими руками, цинічно-креативно – з коаліції вийшли не депутати групи “Єдиний Центр”, які у грудні минулого року затягували формування коаліції і не ставили свої підписи під коаліційною угодою. Натомість двох політичних зрадників знайшли в списках Юлії ТИМОШЕНКО і Юрія ЛУЦЕНКА, щоб потім позиціонувати “Єдиний Центр” як головного захисника коаліції. Сподіваюся, що громадяни України спроможні відрізнити політику від політиканства, дійсну позицію від цинічної заяви”, - наголосив А.ГРИЦЕНКО.
      > >
      > Блідо і без натхнення , нехай почитає хоча б Спокуса, не кажучи вже про Тестера

      Зато четко и ясно, сказал то, что знают миллионы!
  • 2008.06.07 | Mykola_2007

    Re: Гриценко: В Україні прискорено руйнують державу

    Хоча в принципі Гриценко справляе не погане враження, але коли він пішов на конфлікт з президентом, то почав дуже часто з приводу, або без нього вісловлювати свою думку, а його позиція по депутатській недоторканості то взагалі, зрада тіеї программи з якою він пішов у парламент. Нажаль без чіткої программи, та свого бачення ситуації, це виглядае просто як дрібна помста. Якщо просто критикувати, то народ вже не привабиш.Я наприклад взагалі не розумію, що він робить, дозволяе собі заяви, які логічно слухати у ПР, а не в середені коаліції.

    А стосовно розвалу, то коаліцію утворюють фракції, а не депутати тому питання спірне( рік тому саме це було причиною розпуску парламенту). От якщо вони вийдуть з фракції, то це інще... І в цьому плані, треба згадати що саме президент виступав проти імперативного мандату, для депутатів. Тому саме президент винен, а не Балога(він лише адміністратор, хороший поганий, то інше, підпис ставить усе одно президент). Нажаль на Банковій не розуміють, що часі Майданів вже минули, але приводи для непокори лише зростають.

    Думаю Тимошенко, якщо буде в опозиції, скоро передивиться свій варіант Конституції, з парлеменсько-президенської на президенську. Та буде очікувати перевиборів президента, як шансу повернутися.

    Однією з вимог майбутньої коаліції президента з ПР скоріш за все буде, пришняття саме президенського варіанту конституції. Янукович розуміє що після поразеки Тимошенко в Києві у нього е непогані шанси стати президентом.

    Так чи інакше зміни до конституції неминучі, і скоріш за всек з урізанням ролі парламенту. Що і правильно, бо за 3 роки, парламенської республіки, він довів свою недієздатність, та повну анархічність цього утворення.
  • 2008.06.07 | SpokusXalepniy

    UVMOD, посилання на джерело в тексті нема. Значка в назві - нема

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.07 | Предсказамус

      Spokus, не задрачивайте.

  • 2008.06.07 | Простаченко

    Гриценко наче з дуба впав: руйнація держави

    розпочалася із призначенням любих друзів на ласі посади,з "РосУкрЕнерго", прискорилася меморандумами з януковичами, братанням з колесниковими, ахметовими, коломойськими, пінчуками...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".