МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Такая частота аварий на шахтах Донбасса (л) - это сопоставимо с

06/08/2008 | ОРИШКА
мировыми показателями?

Что-то, кажется, слишком часто недра бунтуют
http://glavnoe.kharkov.ua/news/n6793

Відповіді

  • 2008.06.08 | Tatarchuk

    "Шахтинське діло" або Сталінізм наоборот

    Я фігею гражданє.
    Чуваків які відповідають за безпеку на шахтах - їх взагалі коли-небудь брали під варту? Це ж перше що реба робити. А їх натомість саджають ... у комісії з розслідування того що сталося.
    Потім комісія зі складу ціх долбойобів робить заключення: "нічо такого не відбулося".
    Сталінізм "наоборот": тоді саджали всіх хто стояв поруч, зараз скільки б шахт не взлетіло та скільки б трупів не витягали - достеменно точно знаємо: НІКОГО НЕ ПОКАРАЮТЬ.
    Ну це нормально?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.08 | Сахаров

      Re: "Шахтинське діло" або Сталінізм наоборот

      Колись мені заступник директора шахти "Гуковская" (Росія) з вентиляції і техніки безпеки сказав що після двох років роботи на його посаді людину треба без суда і слідства розстрілювати. Така це посада. І не того, хто на тій посаді працює, це провина. Заради видобутку придумані і директивними документами впроваджені ціла купа заходів, які начебто знижують небезпеку - сейсмопрогноз, випереджальні і дегазаційні свердловини тощо. Це було зроблено аби не знижувати темпи видобутку у небезпечних зонах. Попри те, що й ці зони визначаються з точністю до плюс-мінус личака, ті заходи часто, а, можливо, і найчастіше збільшують, а не зменшують небезпеку. Але вчені з іменами на тому зробили собі кар'єри, виходячи з гіпотетичних уявлень про фізичні процеси. Сказати що ті уявлення не відповідають дійсності - нічого не сказати. Але завдяки тому була створена система окозамилювання, що формально дозволяє не знижувати темпи видобутку, за що шахтарі платять життям, а чиновники при тому посилаються на природні явища, до кінця не пізнані. Отак, малята.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.09 | Koala

        Угу. Хоча порушення логіки (навіть такої химерної) наявне

        Якщо достеменно відомо, що на шахті відбуваються процеси, які загрожують життю гірників, і достеменно відомо, що наука не може їх прогнозувати - чому шахту не закриють?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.09 | Сахаров

          Re: Угу. Хоча порушення логіки (навіть такої химерної) наявне

          У тому то й справа що наука заявила, що проблема визначення небезпечних зон вирішена. Були розроблені методики, паспорти проведення захисних заходів. І все це зроблено і втілено лише з метою підтримання високих темпів видобутку. Це з одного боку. З другого боку навіть ці заходи, ефективність яких сумнівна, проводилися для годиться, але за радянських часів цього формально дотримувалися. Остання аварія на КМ свідчить, що приватні господарі почали впрост нехтувати загрозою динамічних явищ навіть при наявних ознаках небезпеки (щоправда, датчики метану на шахтах і раніше заглушувалися самими шахтарями, справа у тому що підгазоване вугілля м'якше, його легше видобувати, а платять від виробітку). Запитання чому не закривають небезпечні шахти риторичне - заради вугілля і прибутку.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.06.09 | Torr

            Цікаво, хто володар цієї шахти?

            Невже спадкоємець Карла Маркса?
          • 2008.06.09 | Мацяльця

            Хто вигадав оцю глупоту?

            Цитата:
            справа у тому що підгазоване вугілля м'якше...

            Який діапазон концентрацій метану можливий в забої?
            Як змінюються механічні властивості вугілля при зміні вмісту метану в атмосфкері?
            Чому "м'якше" добувати легше? Пробували довбати відбійним молотком глину?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.06.09 | Сахаров

              Re: Хто вигадав оцю глупоту?

              Про глупоту написали "умозрітєльно" чи маєте шахтарський досвід? Цю глупоту мені розповідали шахтарі на шахтах. І не на одній. Можливо, слово "м'якше" не дуже вдале, але підгазоване вугілля легше видобувається. До речі, "рекорд" Стаханова став можливим не лише тому, що цей рекорд забезпечувала робота кількох допоміжних бригад, а й тому, як розповідали шахтарі, що концентрація метану у вибої підтримувалася високою. Вугілля без метану і вугілля, насичене метаном - дві різні за механічними якостями речовини.
              Метан у повітря надходить з вугілля, то ж вища концентрація метану у повітрі пов'язана з його більшим вмістом у вугіллі і навпаки.
              Глину відбійнимм молотком я не колупав, а вугілля колупати доводилося.
    • 2008.06.09 | Slavix

      Re: "Шахтинське діло" або Сталінізм наоборот

      Tatarchuk пише:
      > Я фігею гражданє.
      > Чуваків які відповідають за безпеку на шахтах - їх взагалі коли-небудь брали під варту? Це ж перше що реба робити. А їх натомість саджають ... у комісії з розслідування того що сталося.

      Ага. А в кінці минулого року прийняли ще й відповідний закон, що контролюючі органи мають попереджати підприємства за десять днів до початку "позапланових несподіваних" перевірок. Тобто захищають добрий гуманний бізнес та ефективних власників від клятої тоталітарної держави. І які в цій ситуації можливі дії гірпромнагляду та інших інспекцій?

      > Потім комісія зі складу ціх долбойобів робить заключення: "нічо такого не відбулося".
      > Сталінізм "наоборот": тоді саджали всіх хто стояв поруч, зараз скільки б шахт не взлетіло та скільки б трупів не витягали - достеменно точно знаємо: НІКОГО НЕ ПОКАРАЮТЬ.

      Ну да. Карати - це ж по совковому.

      > Ну це нормально?

      Це ліберально і демократично.
  • 2008.06.08 | Сахаров

    Re: Такая частота аварий на шахтах Донбасса (л) - это сопоставимо с

    У заголовку за лінком - помилка. Це не найбільша в історії аварія, пов'язана з газодинамічними явищами у шахтах. Найбільша трапилася в ЮАР, не пам'ятаю у якому році і як називалася шахта. Тоді внаслідок викиду вугілля і газу, що стався на глибині 1000 метрів, над стволом шахти насипало гору вугільного пилу висотою у 100 метрів. Це, звісно, не вибух газу, але за масштабом і потужністю це була найбільша аварія. І, якби газ, що виносив вугілля, вибухнув, вибух був би впрост катастрофічним.
    Центральний Донбас вважається найнебезпечнішим вугледобувним реґіоном у світі.
  • 2008.06.10 | BIO

    Примара надр показово покарана.

    Це сталося під час бенкетування на честь стаканівського завершення
    розслідування пригоди чого вони туди типо самі полізли вивчати
    наочно неможливе лише натяком окреслене науковим пояснюванням -
    нарешті співвласник ідеї хформули надприбутку отримав по заслузі -
    в нього був конфіскован капітал - вилучено обідва тома.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".