МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому Партія регіонів проти скасування депутатських пільг?

06/19/2008 | Мінор
Чому Партія регіонів проти скасування депутатських пільг?

Віктор Уколов


Коли народні депутати ще перебувають у ранзі кандидатів, про необхідність скасування пільг не говорить хіба лінивий. Безкоштовний проїзд у тролейбусах, трамваях, автобусах та метро, - місцях де, як відомо, ходять цілі натовпи членів парламенту або відпочинок посередньої якості за величезними цінами у Криму – ці теми стають свого роду замінниками серйозного обговорення партійних програм.

Тисячі бігбордів, мільйонні тиражі газет, численні радіо та відео кліпи… Однак приходить момент істини, точніше 10 секунд на голосування за реальне скасування всіх пільг і у хлопців дерев‘яніє палець і просто не піднімається рука.

Без сарказму розповідати про «героїчні спроби» парламенту позбутися отих клятих пільг не реально. Ну хіба можна серйозно ставитися до обіцянок Партії регіонів, народні депутати якої послідовно, затято, двічі підряд не проголосували за скасування пільг?

Щодо першого законопроекту, який обмежував депутатські пільги і запроваджував відповідальність перед виборцями у формі імперативного мандату - кури балакали. Партії, які з переходу зрадників найбільше поживилися у минулому парламенті, тепер категорично заблокували імперативний мандат, а разом і скасування пільг.

Щоправда їх підтримала і значна частина членів НУНС. По-людськи членів Народної самооборони можна зрозуміти, адже, належачи до виборчого блоку НУНС, вони можуть стати першою жертвою свого почесного голови Віктора Ющенка або його помічника Віктора Балоги. Але по-суті, вони не праві. Не можна залишати народними депутатами людей, які на виборах обіцяли одне, а після обрання роблять протилежне.

Втім, ще більш показовим стало голосування за проект Ганни Герман, яка у своєму кращому стилі запропонувала ліквідувати усі пільги, водночас понизивши зарплату нардепа до 1000 гривень на місяць. Під час її 10 хвилинного виступу у хвилини найвищого драматизму, голос пані Герман зрадливо тремтів, западаючи у самісіньке серце слухачів.

«Ми повинні абсолютно просто, абсолютно чесно і абсолютно відкрито сказати, віднині ми будемо такі самі як громадяни України», - правдиво запалювалась емоцією Ганна Герман, - «А поки що ми не маємо права безкоштовно користуватися транспортом, мати окремі лікарні і санаторії, отримувати величезні компенсації, коли ми йдемо у відпустку, отримувати безкоштовні квартири і так далі, і так далі».

Скажу відверто, як народний депутат, який справді ніколи не користувався службовим авто, не звертався до «окремої лікарні», не відпочивав у санаторії, не отримував безкоштовної квартири - я був вражений словами колеги-депутата з Партії регіонів. А тому одразу ж звернувся до керівника фракції БЮТ Івана Кириленка зі словами: «Це наш шанс позбутися тих ганебних пільг!» І отримав повну підтримку від керівників фракції БЮТ. «Віктор, ми будемо голосувати за цей проект», - підтвердив мені Іван Кириленко.

Треба сказати, що законопроект Ганни Герман був ліквідацією пільг у чистому вигляді без доважків на кшталт імперативного мандату. Навіть більше, пані Герман пропонувала повністю ліквідувати і будь-які кошти на утримання апарату помічників народного депутата. Але заради виконання своїх обіцянок виборцям ми готові були проголосувати за цей проект у першому і остаточному читанні – тобто ухвалити закон без обговорення, скориставшись рідкісним явищем – підтримкою виконання програмних цілей БЮТ та НУНС з боку Партії регіонів…

Є така народна приказка: «Зарікався кіт сало(«Віскас») їсти, якби те сало («Віскас») не зареклося від кота не втікати». Отож у результаті голосування ми отримали яскраве підтвердження народної мудрості. Від Партії регіонів за законопроект Ганни Герман з Партії регіонів зал побачив тільки 3 голоси!

Відтепер будь-які волання про скасування депутатських пільг «з того боку» ні я, ні жоден депутат БЮТ серйозно сприймати не буде. 147 голосів голосів бютівців і 3 – від Партії регіонів, - прекрасна ілюстрація, яка показує, хто на ділі хоче ліквідувати депутатські пільги.

Несподіванкою стало голосування народних депутатів від НУНСу, де з 72 на заклик Ганни Герман відгукнулися тільки 42 народних обранця. Втім, ще більше вразило цілковите мовчання зазвичай таких красномовних литвинівців та комуністів. Вони не тільки не проголосували за скасування пільг, але й не характерно тихо вели себе під час обговорення, не привертаючи уваги радикальними заявами та ефектними виступами.

Наступного дня мені запропонували підписати заяву про відпустку наприкінці якої стояло звичне для народних обранців прохання надати матеріальну допомогу для оздоровлення у розмірі двох посадових окладів. Я відмовився. Цікаво, а Ганна Герман відмовилась також?

Відповіді

  • 2008.06.19 | Linx

    а хто "За"?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.19 | Мінор

      147 бютівців та 42 НУНСівця. Ви статтю спочатку прочитайте

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.19 | Linx

        угу-угу. За проект Гані Джерман блютівці голосували лише тому,

        що були впевнені, що більше ніхто такої лабуди не підтримає.
  • 2008.06.19 | Горицвіт

    а для чого ті фокуси?

    Мінор пише:
    > заради виконання своїх обіцянок виборцям ми готові були проголосувати за цей проект у першому і остаточному читанні – тобто ухвалити закон без обговорення,


    А чому без обговорення? З обговоренням ви голосувати відмовлялись, так? Це щоб вчинити "фокус", а не нормальне прийняття закону, чи для чого?

    Ну і маніпулятивна прив'язка до імперативного мандата - це само собою.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.19 | Мінор

      Висунення закону, який разом з пільгами скасовує

      і весь апарат помічників нардепа - це уже фокус. А на фокус треба відповідати так само, щоб наступного разу популізмом не займалися.

      Щодо імперативного мандату, то хіба хтось сумнівається, що ця тема для нас важлива? Намагалися протягнути у яскравій обгортці. На жаль не вийшло.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.19 | Горицвіт

        і добре, що не вийшло

        Мінор пише:
        > і весь апарат помічників нардепа - це уже фокус. А на фокус треба відповідати так само, щоб наступного разу популізмом не займалися.

        Так чого так і не сказати прямо.


        > Щодо імперативного мандату, то хіба хтось сумнівається, що ця тема для нас важлива? Намагалися протягнути у яскравій обгортці. На жаль не вийшло.

        І добре. Тоді б зовсім феодалізм зміцнився. Вп'ятьох і керували б (всімох, як рахувати Ющенка і Балогу; семицарствіє, гарне число).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.19 | Мінор

          Я не заперечую.

  • 2008.06.19 | Sean

    Ви блокували трибуну та/чи президію?

    якщо ні, то чи Ви підтримуєте блокування трибуни та/чи президії?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.19 | Мінор

      На жаль ні.

      Sean пише:
      > якщо ні, то чи Ви підтримуєте блокування трибуни та/чи президії?

      Важко сказати - мабуть таки підтримую, бо цей бардак треба закінчувати - жодна частина залу нічого не може зробити. З іншого боку я не хочу дострокових виборів, бо згідно закону там має бути явка 50%, а люди настільки стомилися, що не прийдуть.
      Хай працює уряд, у нього все виходить добре, показники ВВП супер, бюджет виконуємо з профіцитом, а там видно буде.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.19 | Мінор

        А ось і точна причина блокування знайшлась (л)

        http://www.pravda.com.ua/news/2008/6/19/77769.htm

        Після такого засідання уряд може опинитися у відставці, а Рада без більшості взагалі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.19 | Sean

          Точна причина блокування - правовий нігілізм

          та сваволя блокувальників. Отакоє от (с). Без варіянтів. "Відмазки не катять".

          Все чекаю поки суд змусить ГПУ розібратися з моєю заявою щодо блокування трибуни регіоналами. До речі, якби зараз блокували "мої" нунсівці, зробив би таку ж саму заяву, обіцяю. А щодо БЮТ таку честь залишаю виборцям БЮТ.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.06.19 | Мінор

            І це правда. Бо блокування трибуни - суперечить демократичній

            процедурі. Так будь-яка група меншості може заблокувати рішення більшості. А більшість обрана більшістю виборців.

            Але характерною ознакою цього моменту є відсутність більшості у парламенті. "Отака ото фігня малята", - я казав дід Панас.
        • 2008.06.19 | Taras-ods

          ХеХе, недочекаєтесь!

          Мінор пише:
          > http://www.pravda.com.ua/news/2008/6/19/77769.htm
          >
          > Після такого засідання уряд може опинитися у відставці, а Рада без більшості взагалі.
      • 2008.06.19 | Linx

        Якщо бюджет з профіцитом, ...

        ... то що за воплі були минулого місяця щодо "Секретаріат забороняє приватизацію, тому грошей ні на що немає"? І навіщо була така війна за фонд держмайна?
      • 2008.06.19 | Sean

        моцно сказано

        Мінор пише:
        > Хай працює уряд, у нього все виходить добре, показники ВВП супер, бюджет виконуємо з профіцитом

        нмд коли влада натхненно пояснює народу, як, мовляв, добре вона працює, це свідчить про те, що вона працює хріново.

        Знаєте, не доводилося мені у магазинах, у транспорті тощо чути, як люди обговорюють профіцит, показники ВВП тощо. Все про ціни, інфляцію, курси, бардак, беззаконня тощо.

        > а там видно буде.
        Так. Вибори покажуть. Або не вибори. Або розтин.

        ну ок, Вашу думку зрозумів. Вона мені виглядає вельми цікавою, дякую.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.19 | Мінор

          Вашій упередженості можна позаздрити

          Дай Боже, щоб це були справді щирі погляди.

          Насправді за 5 місяців уряд зробив стільки, скільки інші уряди не робили і за два роки. Зростання ВВП, стримування інфляції, збільшення соціальних допомог, повернення вкладів, зростання пенсій, боротьба з корупцією.
          Якби нашій країні такий уряд хоча б на рік - все б стало набагато краще. Але ж попереду президентські вибори, а ще ближче добрий врожай. Тому з"їдять раніше. Але обіцяю - колись подавляться.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.06.19 | Sean

            якщо це моя упередженість, то

            уряду та Вам нема про що турбуватися.

            Якщо у країні все гарно (принаймні з урядуванням), а у мене марення, то я тільки за.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.06.19 | Мінор

              От і добре

  • 2008.06.19 | DADDY

    БЮТ підловив рИггіАналів чітко - респект

    А від грошей варто не відмовлятися. НМХР невикористані депутатами кошти керівники апарату ВР "прокручують" через депозити, заробляючи собі чималеньку копійчану.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.19 | Мінор

      Ні це не реально. Особливо, коли КРУ у наших руках

      DADDY пише:
      > А від грошей варто не відмовлятися. НМХР невикористані депутатами кошти керівники апарату ВР "прокручують" через депозити, заробляючи собі чималеньку копійчану.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.19 | DADDY

        Ну, і де тоді зарплатня помічників минулого скликання

    • 2008.06.19 | шкіпер

      Пусте

      ПР легко (при желании) спишет своё НЕ желание на императивный мандат. И её в этом поддержут не только её избиратели
  • 2008.06.19 | Свинья на радуге

    По той же причине, по которой и все остальные партии.

    Мінор пише:
    > Щодо першого законопроекту, який обмежував депутатські пільги і запроваджував відповідальність перед виборцями у формі імперативного мандату - кури балакали. Партії, які з переходу зрадників найбільше поживилися у минулому парламенті, тепер категорично заблокували імперативний мандат, а разом і скасування пільг.
    "Можно при желании такой статистикой тюремную пайку уравнять с кремлевским пайком. Для этого в одной графе объединить черняжку и черную икру и написать: советский зек в сталинских лагерях по основному рациону (гарантийке) получал каждый день 450 граммов черной икры и черняжки, 132 грамма копченой осетрины и рыбы тюльки с вывернутыми глазами, 500 граммов ананасов, апельсинов, бананов и мороженой картошки с вонючей квашеной капустой. И не уточнять при этом, сколько именно было черной икры, а сколько черняжки."
    (Виктор Суворов, "Последняя республика", глава 21-я, взято здесь: http://easyget.narod.ru/read/lastresp/glava21.html)
    Что - мешало - два - разноплановых(!) - вопроса - разделить - в два - законопроекта, а? Или серп и молот можно на сердечко сменить - а умищу - её ж не спрячешь?
  • 2008.06.19 | Taras-ods

    Чому БЮТ займається іграшками а не скасовує пільги?

    тільки бла-бла і чути, а реальних кроків пшик.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.19 | шкіпер

      А оно им надо?

    • 2008.06.20 | watchdog

      А почему Ющенко не был на этом заседании?

      Ему что, балога не сказал, что надо быть?
  • 2008.06.20 | пан Roller

    Калолиционное большинство стало еще меньше. Кто фейс калолиции?

  • 2008.06.23 | orest

    Re: Чому Партія регіонів проти скасування депутатських пільг?

    Про таких в народі кажуть:"Їхали - балакали , сіли і накакали"
  • 2008.06.24 | shiva

    а почему БЮТ против собственных избирателей?

    Они что, наказали БЮТу прогибаться перед Ющенко?
    Или жалеют больного? Так он ведь, как оказалось, Тартюф?
    Так что льготы здесь последний вопрос. Понятно, что не за что БЮТу ухватиться. К сожалению, очко слабовато оказалось у этого блока. И вместо того, чтобы принимать тяжелые решения, он цепляется за кресла точно как Янукович, и валяет ваньку со льготами. Давайте еще казацтво обсуждать или медоводство.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".