МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тимошенко буде вчити дітей шахтарів за рахунок бюджету та без вс

06/26/2008 | Taras-ods
та без вступних іспитів?


"За її словами, у законі передбачено, що діти, батьки яких відпрацювали в шахтах 15 і більше років, мають вступати до інститутів без будь-яких іспитів і на бюджетну основу."


повний тект тут


http://www.unian.net/ukr/news/news-258577.html

Відповіді

  • 2008.06.26 | Koala

    Ніф собі! А чому вчителям такого не дають?

    Бо шахтарів можна вбивати пачками?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.27 | Koala

      Знімаю зауваження. Юля в дечому права.

      А саме - якщо дітей шахтарів звідти витягти, можна буде закривати збиткові шахти. Тобто в цілому краще хай отримують 5 років освіту за державний кошт, ніж все життя працюють за нього ж на шахтах.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.27 | Linx

        ога. люди працюють на шахтах

        тільки тому що в них немає вищої освіти

        Это почему я раньше такой злой был, потому что у меня велосипеда не было (с) Печкин
  • 2008.06.26 | Max

    Re: Тимошенко буде вчити дітей шахтарів за рахунок бюджету та без вс

    Там на Уніані є коментарі і з них видно, що не такий вже й дурні в нас люди, більшість розуміє.

    От хоча б таке:
    > Шурик : діти, батьки яких відпрацювали в шахтах 15 і більше років, мають вступати до інститутів без будь-яких іспитів і на бюджетну основу.
    >"И тут Остапа понесло...." В Армии уже отслужили, спасибо! А этот перл что предполагает? Т.е. если папа отфигачил на шахте 15 лет, то сынишка будет знать, шо ему переживать не об чем и в школу ходить нафиг надо? Ну здорово придумала! Ой, Юля, Юля, лапша уже не просто с ушей свисает, уже и наматывать не на что!;)<
    Чи таке:
    > mmm : А дети шахтеров в ВУЗы без экзаменов - это круто СОГЛАСЕН
    >Поза конкурсом за умови подання сертифікатів...зараховуються: * особи, яким законом України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” надане таке право; * діти - сироти (які не мають обох батьків) та діти, які залишилися без піклування обох батьків; * інваліди 1 та 2 груп та діти-інваліди віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраним напрямом підготовки (спеціальністю); * особи, яким Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" надане таке право; (а это чверть Украины ) * діти, чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах, при вступі на навчання за гірничими спеціальностями; (плюс діти, батьки яких відпрацювали в шахтах 15 і більше років ) * діти військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків.
    > а как же остальным поступать???
    На останнє відповідаю: за конкурсом батьків (чиї батьки більше "на лапу" дадуть).

    Геть погано з мораллю (і просто зі здоровим глуздом) в Юлі. Ну чому це уявні чи навіть реальні заслуги/страждання батьків повинні мати вплив на можливість молодої людини вступити вчитись до ВУЗу? За такою логікою дітям злочинців можна взагалі заборонити вчитись де б то не було.
  • 2008.06.27 | jz99

    Нісенітниця якась

    Загалом ідеться про підвищення престижу шахтарської професії... Пільгове навчання діточок у такому контексті було б логічним, якщо мати на увазі профільні ВНЗ, з яких випускники повернуться у вугільну промисловість. Тобто, може, в новині пропустили одне слово? "...мають вступати до (яких?) інститутів без будь-яких іспитів і на бюджетну основу"

    Далі, "без іспитів", але ж мабуть, все ж таки, з якимись пересторогами, скажімо, 1) квота тих, хто вступає без іспитів, 2) серед квотників конкурс шкільних атестатів.

    Якщо так, тоді це схоже буде на розумну ідею.

    До речі...
    http://www.day.kiev.ua/166051
    26 липня 2006
    Професіоналізм — це звучить не круто...
    Молодь не хоче працювати, якщо запропонована зарплата нижче 1200 гривень

    Загалом, питання працевлаштування молоді на Донеччині є дуже актуальним і полягає не лише в складнощах, що диктуються самим ринком праці, але й у проблемах, пов’язаних безпосередньо з молодими людьми, які часто… просто не хочуть працювати.

    ...молоді люди просто не хочуть занадто напружуватися. Наприклад, за словами директора донецького розважального парку «Містечко» Наталі Савінової, незважаючи на те, що їхнє підприємство пропонує молоді максимально зручні умови для роботи, але рік у рік не може вирішити одну й ту ж проблему: де взяти людей. У цьому, за словами Н. Савінової, і полягає «друга сторона медалі» проблеми працевлаштування молоді Донеччини: на роботу приходить працевлаштовуватися дуже багато охочих, а залишаються одиниці, які дійсно прийшли працювати, а не «відбувати час». «Молоді люди привчені вдавати, що ніби працюють, і вдавати, що ніби вчаться. І в кінцевому результаті вони вдають скрізь — на роботі, прикриваючись навчанням, і на навчанні, прикриваючись роботою. У молоді немає розуміння того, що гроші потрібно заробляти. Гроші в їхньому розумінні повинні «виплатитися» й бажано вчасно, а те, що для цього потрібно попрацювати, ніхто не бере до уваги» — нарікає вона.

    «Перше питання, яке на нашому підприємстві нам ставлять потенційні працівники: «Яка у вас платня?». При цьому вони не вміють двох слів зв’язати на співбесіді, не можуть скласти добре резюме» — скаржаться роботодавці. Загалом, питання високої зарплатні в молоді на порядку денному стоїть дуже гостро. У Донецькій області молоді люди не хочуть починати трудову діяльність, якщо рівень пропонованої зарплатні нижчий за 1200 гривень. На думку фахівців, для людей без досвіду роботи це досить висока сума, однак тут рівень цін повністю нагнітається великими іноземними компаніями, які відкриваються в Донбасі й пропонують своїм працівникам дійсно високий заробіток і добрі соціальні пакети. Орієнтуючись на ці пропозиції, молоді донеччани вже просто не хочуть працювати «задешево», щоправда, не багато хто з них задумується, що за добрими пропозиціями стоять дуже високі вимоги до праці. Ось і виходить, що молодь починає бездумно вимагати й від місцевих, українських компаній такого ж рівня оплати праці, який вони просто неспроможні надолужити.

    Більше того, молоді люди, за їхніми словами, вимагаючи підвищеної уваги до себе, ніколи не погоджуються виконувати будь-які додаткові функції: «У нас щойно виникає необхідність не просто посидіти біля атракціону, але ще й помити його потім, усі відразу ж стають «хворими, кривими, косими», в усіх одразу з’являється купа заліків. Виходить: як помити — так нехай це робить хтось інший, бажано старший, а як біля атракціону постояти, та ще й друзів покликати — так на роботі одна молодь!», — розповідає Н. Савінова.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.29 | SpokusXalepniy

      Без іспитів вступити. Але ніде не сказано, що...

      ...вони можуть продовжувати навчання, якщо вже в ВУЗі завалили сесію.

      Взагалі, зважаючи на конкретні обставини, ідея пільги щодо безкоштовного навчання ДІТЕЙ набагато краща, ніж надавати ще більших грошей самим шахтарям, бо зайві гроші проп'ють.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.29 | Koala

        А шахтарям ніхто грошей не дає.

        Гроші дають їхнім хазяям (точніше, ті самі беруть) і вдовам з сиротами.
    • 2008.06.29 | Чучхе

      про профільні вузи було б логічно говорити навіть з точки зору

      назви самого закону "про престижність шахтарської професії". Тим більше, що в тих краях ніякі інші професії не затркебувані. От у Шахтарську, наприклад, є вище технічне КІНЕМАТОГРАФІЧНЕ училище - і кому в регіоні потрібні його випускники?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.29 | jz99

        Цікаво, не можу знайти першоджерела про вступ без іспитів (/)

        http://www.mvp.gov.ua/mvp/control/uk/doccatalog/list?currDir=64507 (на сторінці лінк на завантаження doc-файла)
        Стаття 5. Особливості одержання гірничих спеціальностей

        Особи, які пройшли систему професійного навчання і мають стаж на основних підземних роботах не менше 3 років, діти загиблих шахтарів, шахтарів-інвалідів та зараховуються до державних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для навчання за рахунок коштів державного бюджету за гірничими спеціальностями і професіями поза конкурсом з наданням місць у гуртожитках на час навчання та гарантованим призначенням стипендії.

        Перелік гірничих спеціальностей і професій, за яким проводиться прийом для навчання зазначених категорій осіб, визначається Кабінетом Міністрів України.

        Після закінчення вищих навчальних закладів всіх рівнів акредитації такі фахівці повинні відпрацювати на вугледобувних підприємств, працівників шахтовуглебудівних підприємств, рудників, кар’єрів не менше 5 років.

        У разі відмови від працевлаштування за отриманою спеціальністю фахівець повинен відшкодувати повну вартість навчання у навчальному закладі.

        Діти шахтарів, батько (мати) яких мають підземний стаж роботи не менше 15 років зараховуються до державних вищих навчальних закладів для навчання за рахунок коштів державного бюджету або за рахунок кредитів, що надаються підприємством.

        Стипендії учням при отриманні робітничих гірничих професій встановлюються на рівні мінімальної заробітної плати, визначеного законодавством. Після отримання такої професії фахівець повинен відпрацювати на виробництві не менше 3 років.

        Робота в підземних умовах (основні професії) зараховується як альтернативна служба у Збройних силах України.

        Стаття 5. Особливості здобуття освіти працівниками та членами їх родин

        1. Особи, що мають стаж підземної роботи не менш як три роки, діти загиблих шахтарів, шахтарів-інвалідів зараховуються поза конкурсом до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів за гірничими напрямами (спеціальностями) і професіями з наданням місць у гуртожитках на час навчання та гарантованим призначенням стипендії у встановленому законодавством розмірі мінімальної заробітної плати. Перелік гірничих напрямів (спеціальностей) і професій, за якими проводиться прийом для навчання зазначених категорій осіб, визначається Кабінетом Міністрів України.

        2. Після закінчення вищих та професійно-технічних навчальних закладів України особи, що мають стаж підземної роботи не менш як три роки, повинні відпрацювати на вугледобувному або шахтовутлебудівному підприємстві не менш як три роки. У разі відмови від працевлаштування за здобутою спеціальністю і професією фахівець повинен відшкодувати повну вартість навчання у навчальному закладі, за винятком продовження навчання у вищому навчальному закладі за гірничим напрямом.

        3. Діти загиблих шахтарів, шахтарів-інвалідів можуть зараховуватися до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України поза конкурсом для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів за іншими спеціальностями і професіями за цільовим направленням вугледобувних або шахтовуглебудівних підприємств.

        4. Діти шахтарів, батько (мати) яких мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, мають право навчатися у вищих навчальних закладах України за рахунок пільгової позики, наданої підприємством, на якому працює (працював) батько (мати).

        5. Стипендії учням у разі навчання за робітничими гірничими професіями встановлюються у розмірі мінімальної заробітної плати, визначеному законодавством. Після закінчення навчання фахівець повинен відпрацювати на виробництві не менш як три роки, за винятком випадків продовження навчання у вищому навчальному закладі за гірничим напрямом.

        Інформаційний портал Харківської правозахисної групи http://www.khpg.org/index.php?id=1208164491
        Аналіз проекту закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" ...

        Стаття 4. Особливості здобуття освіти

        1. Особи, які мають підземний стаж роботи не менш як три роки, діти загиблих шахтарів, шахтарів-інвалідів зараховуються до державних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України поза конкурсом для навчання за рахунок коштів державного бюджету за гірничими спеціальностями і професіями з наданням місць у гуртожитках на час навчання та гарантованим призначенням стипендії.

        Після закінчення навчальних закладів України такі особи повинні відпрацювати на вугледобувному або шахто-вуглебудівному підприємстві не менше як три роки.

        Діти шахтарів, батько (мати) яких мають підземний стаж роботи не менше як 15 років, мають право навчатися в вищому навчальному закладі України за рахунок пільгового кредиту, наданого підприємством, на якому працює (працював) батько (мати).

        2. Стипендії студентам та учням при отриманні гірничих професій встановлюються на рівні не менше мінімальної заробітної плати, визначеної законо-давством.

        Статті в різних джерелах відрізняються, але про вступ без іспитів у жодному з них не йдеться. Схоже, єдине джерело про це — слова кореспондента про слова Тимошенко про положення, які вона неточно запам’ятала :) Що стосується професій http://www.profosvita.org.ua/uk/required/articles/40.html
        09.06.2008 Які спеціалісти потрібні регіонам? Згідно з даними Державної Служби Зайнятості України протягом останніх п'яти років близько 80% загальної потреби нашої економіки становлять спеціалісти робочих професій. У зв'язку з цим минулого року центрами зайнятості було направлено на перекваліфікацію близько 2-х тисяч випускників ВНЗ. Рівень зареєстрованого безробіття в цілому по Україні на 1 квітня 2008 р. склав 2,3% від кількості населення працездатного віку. Кількість вільних робочих місць і вакансій протягом березня 2008 р. зросла на 12 тис. Зі вказаної кількості понад 50% призначається для робітників, близько третини - для службовців і кожне сьоме вільне робоче місце - для осіб без професії. Після закінчення вищого навчального закладу молоді спеціалісти величезним потоком надходять на ринок праці, але насилу знаходять роботу за фахом, попри "корочку" і "престижність" професії. Молодь у пошуках роботи, в першу чергу, орієнтується на рівень зарплати і можливість кар'єрного зростання, ігноруючи вакансії з невисокою оплатою праці. Це мотивується наявністю вищої освіти, але не береться до уваги повна відсутність досвіду роботи і практичних навиків. Все частіше доводиться виїжджати за кордон чи вибирати незареєстровані трудові відносини з роботодавцями. Таким чином, в Україні спостерігається дисбаланс між системою освіти і попитом на ринку праці, тому при виборі спеціальності бажано йти не тільки за сліпим бажанням здобути престижну професію, але й орієнтуватися на потреби економіки у трудових ресурсах. ... Гострою проблемою для економіки України стало кадрове забезпечення на великих підприємствах. На них постійно є вакансії на робочі професії. Необхідні газозварювальники, токарі, інженери всіх напрямків, електрозварювальники, всі будівельні спеціальності - каменярі, кранівники, столяри-верстатники. Економіка України сьогодні потребує фрезерувальників, операторів комп'ютерного набору і будівельників, а зовсім не юристів, економістів і дизайнерів. Саме представники цих професій є найзатребуванішими професійно-технічними спеціалістами. На сьогоднішній день не вистачає навіть водіїв трамваїв і тролейбусів, попри те, що навчають цій професії безкоштовно, а зарплату обіцяють близько 500$. У дефіциті швачки - їх ринок праці потребує в кількості понад 40 тисяч. Окрім робочих спеціальностей необхідні високопрофесійні працівники у сфері машинобудування (інженерно-технічні спеціалісти), будівництва (девелопери, маркетологи, головні інженери і головні архітектори проектів), торгівлі (менеджери середньої і вищої ланки, мерчендайзери, супервайзери тощо). У зв'язку з інтеграцією західних компаній підвищився попит на фінансистів зі знанням англійської мови та досвідом роботи з корпоративними інформаційними системами, на висококваліфікованих працівників у сфері інформаційних технологій. ... У східних областях необхідні шахтарські та робочі професії. Особливо це стосується Донецького регіону. Тут раді фахівцям промислової сфери. Але, окрім робочих професій, Донецьку необхідні бізнес-фахівці вищої ланки. Робота тут пропонується спеціалістам з маркетингу, топ-менеджерам, директорам, економістам, мерчендайзерам, технічним спеціалістам. ... Найзатребуваніша робота в Луганську вимагає, знову ж таки, торгових навиків. Для роботи в цьому місті необхідні віддалені менеджери, регіональні менеджери, менеджери з перевезень, логістики, менеджери зі збуту і продавці-консультанти.
        Чучхе пише: > Тим більше, що в тих краях ніякі інші професії не затркебувані. Ну, це все ж таки перебільшення. Там же теж є і школи, і дитсадки, бібліотеки, пошта і зв’язок, торгівля, транспорт тощо, тобто звичайне життя. > От у Шахтарську, наприклад, є вище технічне КІНЕМАТОГРАФІЧНЕ училище - і кому в регіоні потрібні його випускники? Угу, зважаючи на загальний стан кіновиробництва в Україні :(
  • 2008.06.27 | shu

    Тимошенко радянське походження ніколи не відпустить

    Ідея здається дуже гарною. Треба дітей шахтарів відірвати від того замкненого кола, коли в Донбасі просто нема більше чим займатися молодій людині і йти на шахту працювати. Цей безвихіть требо якось порвати...

    Але дивлячись на вже існуючу практику халявного зарахування блатних діток і їх рівень можна сказати, що це нікому не потрібно.
    В нас і так спеціалісти нижче плинтусу виходять з наших вишів.

    Краще б спрямувати кошти на створення гарних шкіл у Донбасі, щоб діти шахтарів мали можливість на рівних конкурувати за право навчатися в університетах.
    Треба створювати умови для розвитку малого підприємництва на Донбасі і потихеньку закривати шахти (але так щоб робітники розсмокчувались по більш гарним робочім місцям створеним у часному секторі)
    Це кропіткий труд, який не даст завтра політичних дивідендів. Таке Юлі не підходить. Їй потрібно, щоб завтра на вибори ще підмяти групу, на цей раз шахтарьського, лохторату.
    І байдуже, що це викличе ще більші проблеми у нашої освіти.

    А уявіть на одну хвилину, що місце зайняте бездарем і двіїчнеком у якого папа відтрубив 15 років на шахті не вистачить дитині у якої батьки прості люди без блату і ця дитина можливий Лобочевський чи Сикорський чи Марія Кюрі.

    Коли в цій країні вже закінчиться блат?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.27 | Koala

      І це також вірно.

      Давно пора замінити "безкоштовне" навчання деяких категорій на оплату певної суми на освітній контракт... А точніше, зробити ВСЕ навчання контрактним, просто декому компенсувати частину грошей з бюджету. Бо уряд в нас щедрий за чужі гроші...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.27 | QuasiGiraffe

        Хто зна, хто зна

        Koala пише:
        > Давно пора замінити "безкоштовне" навчання деяких категорій на оплату певної суми на освітній контракт... А точніше, зробити ВСЕ навчання контрактним, просто декому компенсувати частину грошей з бюджету. Бо уряд в нас щедрий за чужі гроші...
        Гроші у уряду всі - чужі. Власних немає.

        А забезпечити безкоштовне навчання дешевше, ніж видати гроші на контракт. По-перше, не треба платити ту частину грошей, що є прибутком ВНЗ, по-друге, виплата розтягується в часі, по-третє, ... можна зам'яти цю виплату/компенсацію. Так що гроші економляться, і добре.

        А щодо того, що платити мають всі, а декому компенсують - давайте досягнемо, щоб компенсували більш талановитим, а не більш нещасним. Бо ці множини перетинаються, і не більше.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.27 | Koala

          Re: Хто зна, хто зна

          QuasiGiraffe пише:
          > Koala пише:
          > > Давно пора замінити "безкоштовне" навчання деяких категорій на оплату певної суми на освітній контракт... А точніше, зробити ВСЕ навчання контрактним, просто декому компенсувати частину грошей з бюджету. Бо уряд в нас щедрий за чужі гроші...
          > Гроші у уряду всі - чужі. Власних немає.
          В уряду є гроші, який він має право розподіляти - державний бюджет. От хай їх і розподіляє, а не лізе в роботу приватних підприємств з вказівками: ви того возите безкоштовно, ви того навчаєте за півціни, той платить за комуналку чверть... Як можна вести бізнес, коли на вас кожного моменту можуть почепити обов'язок невідомо з якого дива комусь щось безкоштовно робити?

          > А забезпечити безкоштовне навчання дешевше, ніж видати гроші на контракт. По-перше, не треба платити ту частину грошей, що є прибутком ВНЗ, по-друге, виплата розтягується в часі, по-третє, ... можна зам'яти цю виплату/компенсацію. Так що гроші економляться, і добре.
          Дешевше для кого? Для держави - так. А для ВНЗ?

          > А щодо того, що платити мають всі, а декому компенсують - давайте досягнемо, щоб компенсували більш талановитим, а не більш нещасним. Бо ці множини перетинаються, і не більше.
          Тут різні принципи. Талановитим компенсують, бо державі вигідно розвивати талановитих. Нещасним компенсують, щоб мали змогу не піти в бандити. Другий принцип мені теж не дуже подобається, але я принаймні його розумію.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.06.27 | QuasiGiraffe

            Re: Хто зна, хто зна

            Koala пише:
            >
            > В уряду є гроші, який він має право розподіляти - державний бюджет. От хай їх і розподіляє, а не лізе в роботу приватних підприємств з вказівками: ви того возите безкоштовно, ви того навчаєте за півціни, той платить за комуналку чверть... Як можна вести бізнес, коли на вас кожного моменту можуть почепити обов'язок невідомо з якого дива комусь щось безкоштовно робити?

            Скільки я розумію, мова і не йде про приватні ВНЗ - їм ніякий ПМ не указ, вони і не вчать нікого безкоштовно.
            А пільги дітям на навчання стоять в довжелезному ряду інших державних пільг, ... включно з безкоштовним проїздом державних пенсіонерів в приватних маршрутках. По одному на рейс.
            >
            > > А забезпечити безкоштовне навчання дешевше, ніж видати гроші на контракт. По-перше, не треба платити ту частину грошей, що є прибутком ВНЗ, по-друге, виплата розтягується в часі, по-третє, ... можна зам'яти цю виплату/компенсацію. Так що гроші економляться, і добре.
            > Дешевше для кого? Для держави - так. А для ВНЗ?
            А Тимошенко прем'єр держави, а не ВНЗ. :) Так, вона не дає заробити зайвого на сиротах, дітях шахтерів etc.
            >
            > > А щодо того, що платити мають всі, а декому компенсують - давайте досягнемо, щоб компенсували більш талановитим, а не більш нещасним. Бо ці множини перетинаються, і не більше.
            > Тут різні принципи. Талановитим компенсують, бо державі вигідно розвивати талановитих. Нещасним компенсують, щоб мали змогу не піти в бандити. Другий принцип мені теж не дуже подобається, але я принаймні його розумію.
            Так, все зрозуміти можна. Чіткого алгоритма дій, за яким вищу освіту будуть отримувати справедливо, нема, принаймні ні за Вашим, ні за тимошенківським діти вчителів не знаходятся хоча б в рівних умовах з дітьми шахтарів.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.06.29 | shu

              А що тут знать?

              > Так, все зрозуміти можна. Чіткого алгоритма дій, за яким вищу освіту будуть отримувати справедливо, нема, принаймні ні за Вашим, ні за тимошенківським діти вчителів не знаходятся хоча б в рівних умовах з дітьми шахтарів.

              Є такий алгоритм. Освіту повинні отримувать ті хто умніший. У кого кращє інтелект, знання та наполегливість той і повинен вчитися.
              А бовдур якому дали, щось нашару так тим і скористається. І ми це бачемо на кожному кроці.

              Отже, якщо ми бажаємо потурбуватися про нещасних дітей шахтарів (я це без тіні скарказму, вони дійсно дуже нещасні), то потрібно створити умови у них там, щоб вони мали гарні школи та учетилів і могли на рівних конкурувати з іншими абітурієнтами.

              Це буте значно дорожче, але врешті решт окупится багато разів.
              А від того, що хтось нашару отримує ту ж освіту - нічого не змінеться, крім того, що дитина яка була варта тої освіти поступиться бездарю який буде там нашару відбувати номер.

              Я це не кажу абстрактно, моя мама працює вже не одне десятерічча у КПІ. Там зараз діє гуманна программа для інвалідів.
              Це - суцільна профонація, бо ті інваліди там лише для галочки - тупі і нездарні, з образою на всіх і вся невідомо за що. Просто заважають вчитися тим хто заслужив право вступити в цей почесний ВУЗ.
              Навіщо це суспільству? Навіщо це тим інвалідам?

              Держава повинна була потурбуватися, щоб інвалід не почував себе інвалідом, а не робити з нього касту ображених.
              Те ж стосується і дітей шахтарів.
    • 2008.06.29 | Iryna_

      все не так погано

      не переживайте

      Майбутні ЛобАчевські, Кюрі і Сікорські до вузів вступлять, бо там де на це вчать ніяких конкурсів нема, і блатні з пільговиками туди практично не йдуть
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.29 | shu

        Ви натякаєте, що усі шахтарські діти підуть до факультету міжнар

        одних відносин?
        Бажав би я на це подивитися, як комусь навіть хабарі не допоможуть чадо пристроїти :-)
        Жаль тільки Україну бо, що вона з такими дипломатами робити потім буде?

        А якщо серьезно, то доля правди в Ваших словах є. Дійсно, наша освіта так вже спотворена, що таке нововедення їй не заподіє багато шкоди.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.29 | 2

          Украине это не угрожает

          shu пише:
          > Жаль тільки Україну бо, що вона з такими дипломатами робити потім буде?

          "Потім щось робити" она будет с такими дипломатами, как Андрей Ющенко. Они то уж всем покажут, как Родину любить. Во-первых, выросли среди вуликов и глечиков (в кабаках они только изредка отрываются), во-вторых, постоянно видели перед собой пример родителей (венко и пр.).
          Ну а что за дипломат мог бы выйти из сына или дочери какого-нибудь гроза? Да, замечательная штука феодализм.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.07.01 | shu

            Тоже правильно. Вот бы и надо с этим боротся, а не усложнять

        • 2008.06.29 | Iryna_

          Re: Ви натякаєте, що усі шахтарські діти підуть до факультету міжнар

          підуть в юристи і економісти

          а куди ще можна йти реально без середньої освіти?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.07.01 | shu

            У нас куди завгодно.

  • 2008.06.29 | саша_нічна варта

    Це вірно та справедливо. Юля вперед!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.29 | Koala

      Мені здається, я скоро полюблю Гладчука.



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".