МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ґендерні проблеми є не тільки жіночими

06/26/2008 | Тетяна Ісаєва
Ґендерні проблеми є не тільки жіночими, як це часто можна почути. Вони є проблемами всього суспільства, тобто проблемами й жінок, й чоловіків.

Українські чоловіки
• живуть в середньому 62 роки, що на 12 років менше середньої тривалості життя жінок;
• мають найвищі у світі темпи зростання захворювання на ВІЛ/СНІД та туберкульоз;
• приблизно третина з них не може залишити по собі нащадків через безпліддя;
• майже кожний п'ятий хворів на недугу, що передається статевим шляхом;
• чоловіки становлять понад 80% самогубців і переважну кількість тих, хто переніс інфаркт чи інсульт;
• щороку 80 тисяч з них помирають у працездатному та репродуктивному віці;
• потерпають від неможливості отримати андрологічну медичну допомогу чи консультацію тощо.

Ці проблеми є наслідками ґендерної ситуації, що склалася в українському суспільстві, яке попри проголошених курсів на демократичний шлях розвитку залишається патріархатним. В суспільній свідомості панують стереотипні уявлення щодо соціальних ролей жінок і чоловіків, які обмежують творчий розвиток особистості й гальмують розвиток всього суспільства.
Саме чоловічі ґендерні проблеми стали темою обговорення круглого столу «Права чоловіків у контексті рівних прав та рівних можливостей», який було ініційовано та проведено 24 червня Харківською жіночою організацією «Крона» у партнерстві з регіональним представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі та управлінням у справах сім’ї та молоді ХОДА.
В роботі круглого столу взяли участь представники ХОДА та міської ради, депутати обласної ради, журналісти, представники громадських організацій з Харкова, Луцька, Києва, Тернополя, Вінниці, Полтави, Чернігова, Херсона, викладачі та студенти харківських ВНЗ.
Під час роботи було презентовано спеціальний випуск інформаційно-просвітницького видання «Я» «Права чоловіків у контексті рівних прав та рівних можливостей».
«Я» - це єдиний періодичний некомерційний друкований журнал з ґендерної просвіти, що видає Харківська жіноча організація «Крона» з 2003 р. у партнерстві з Фондом імені Генріха Бьолля (Німеччина, представництво в Варшаві).
Електронна версія журналу на сайті ХЖО «Крона» www.krona.org.ua

1 січня 2006 р. набув чинності Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
Наприкінці 2006 р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про затвердження Державної програми з утвердження ґендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 року», згідно з якою Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації мали розробити і затвердити в місячний строк регіональні програми з утвердження ґендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 р. та забезпечити їх виконання.
Наприкінці 2007 р. між Харківською облдержадміністрацією, Харківською обласною радою та Програмою рівних можливостей ПРООН в Україні за фінансової підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (Sida) було підписано тристоронній Меморандум про співпрацю щодо впровадження державної ґендерної політики на місцевому рівні.


Впродовж 2008 р. Управлінням сім’ї та молоді ХОДА на сесії обласної ради неодноразово виносилося питання про прийняття Обласної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2008-2010 роки.

На 27 червня 2008 р. цю програму обласною радою так і не прийнято з причини того, що депутати харківської обласної ради вважають, що вирішення ґендерних проблем не є першочерговими для українського суспільства в цілому і для Харківського регіону зокрема.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".