З приводу ситуації з Рибаковим питання до депутатів БЮТ:
07/04/2008 | DADDY
Чи писали кандидати в депутати від БЮТ заздалегідь заяви про складання з себе депутатських повноважень або вихід з фракції (без дати написання), як це було у 2006-му році?
Якщо писали, то чи була використана власноруч написана заява І.Рибакова на закритому з"їзді блоку, як формальна підстава для прийняття рішення про скасування його депутатських повноважень (виключення його з фракції блоку)?
Чи додана ця заява до документів, які блок надіслав до ЦВК?
Якщо відповідь "так", то Рибаков (та його "дах") програли і у вівторок буде 226-й штик в коаліції.
Рибакову залишається тільки підняти гембель про "диктатуру в партії і недемократичність", але це так - зберегти обличчя.
Якщо писали, то чи була використана власноруч написана заява І.Рибакова на закритому з"їзді блоку, як формальна підстава для прийняття рішення про скасування його депутатських повноважень (виключення його з фракції блоку)?
Чи додана ця заява до документів, які блок надіслав до ЦВК?
Якщо відповідь "так", то Рибаков (та його "дах") програли і у вівторок буде 226-й штик в коаліції.
Рибакову залишається тільки підняти гембель про "диктатуру в партії і недемократичність", але це так - зберегти обличчя.
Відповіді
2008.07.04 | Tatarchuk
а хто там в черзі на мандат?
2008.07.04 | omela
№176. Тищенко Олег Іванович
176 Тищенко Олег Іванович1942 року народження, член партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", освіта вища, керівник департаменту Виконавчого секретаріату Політради партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Вишневе Києво-Святошинського району Київської області
2008.07.04 | Віктор Уколов
Чесний і міцний дідуган. Причому доскіпливий, як комп"ютер
2008.07.04 | Віктор Уколов
Відповіді:
DADDY пише:> Чи писали кандидати в депутати від БЮТ заздалегідь заяви про складання з себе депутатських повноважень або вихід з фракції (без дати написання), як це було у 2006-му році?
Особисто я не писав.
> Якщо писали, то чи була використана власноруч написана заява І.Рибакова на закритому з"їзді блоку, як формальна підстава для прийняття рішення про скасування його депутатських повноважень (виключення його з фракції блоку)?
Не в курсі.
> Чи додана ця заява до документів, які блок надіслав до ЦВК?
Дізнаємось невдовзі.
> Якщо відповідь "так", то Рибаков (та його "дах") програли і у вівторок буде 226-й штик в коаліції.
> Рибакову залишається тільки підняти гембель про "диктатуру в партії і недемократичність", але це так - зберегти обличчя.
2008.07.04 | DADDY
такий варіант "мовчання" - теж відповідь
2008.07.05 | omela
Рибаков і Бут. Як покарати зрадників?
Віктор Уколов пише:> Особисто я не писав.
Якщо не писали Ви, № 147, то Рибаков, № 78, не писав тим більше...
http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2007/W6P602?PT001F01=600&pf7171=190
Не надто оптимістично виглядає така ситуація
Прочитання довгої, але назагал безплідної дискусії
про можливості позбавлення Рибакова мандата в гілці
http://www2.maidan.org.ua/n/free/1214815761
наштовхує на такий висновок: щоби позбутися "зрадників коаліції", треба домагатися визнання правової тотожности понять "вихід з фракції" з "виключенням з фракції", (тим більше що ви його ВЖЕ виключили), як такого, що відповідає ДУХОВІ імперативного мандату (і призводить до виходу з фракції по факту), адже БУКВИ такої в законі немає (про що був чіткий натяк від Ставнійчук), на чому й спекулюють Рибаков з Бутом.
Чи бачите інші варіанти? Я не бачу.
І ще. Будь ласка, прокоментуйте таке:
Сьогодні виповниться тиждень, як коаліція живе без двох депутатів. Учинок БЮТівця Ігоря Рибакова та «самоборонівця» Юрія Бута жваво обговорюється в політикумі й обростає новими деталями. народний депутат із блоку «НУНС» Юрій Костенко розповідає, що Бута було включено до квоти «Народної самооборони» через те, що лідера «НС» Юрія Луценка про це попросили в... Російській православній церкві, прибічником якої є колишній громадянин Росії Бут. Виходить, що обидва перебіжчики мають зв’язок із московським «православієм» (адже відомо, що Рибаков підтримує тісні контакти з УПЦ МП і навіть відкрив «храм» Московського патріархату в парламентських приміщеннях)". - http://nuns.com.ua/news/3689/
Далі, там само, пряма мова Костенка:
"Думаю, з урахуванням географії і першого, і другого депутата можна зробити дуже прості висновки, хто стоїть за їхнім вчинком. Я не розумію, якими міркуваннями керувалася «Народна самооборона», коли брала його (Бута) у список. Це відповідальність Юрія Луценка. Була інформація, що це було зроблено начебто на прохання Російської православної церкви. Так само Рибаков у списку БЮТ — це відповідальність Тимошенко. До речі, він підтримує тісні стосунки з Московським патріархатом. — Що ви маєте на увазі, коли звертаєте увагу на «географію» цих депутатів? — Почитайте біографію Бута — там усе написано. Людина довгий час працювала у специфічних військових структурах Російської Федерації, потім несподівано переїхала в Україну — й одразу стала народним депутатом".
Ось для довідки біографія Бута на сайті "Народної Самооборони":
Народився 5 вересня 1967 року в м. Бахмач, Чернігівської області. Освіта — вища. 1988 року з золотою медаллю закінчив Московське вище загальновійськове командне училище імені Верховної Ради РРСФР. З 1991-го до 1994 року — слухач юридичного факультету Військового Червонопрапорного інституту Міністерства Оборони РФ (з 1994 року — Військова академія економіки, фінансів та права Збройних Сил РФ), закінчив з золотою медаллю. 2002-2003 роки — навчання в докторантурі Національної академії державного управління при Президентові України, м. Київ. Трудова діяльність. У 1988-1990 роках — командир взводу мотострілкового полку Південної групи військ, Угорщина. Протягом 1990-1991 років — командир взводу мотострілкового полку, м. Луганськ. З 1994-го до 1999-го року працював викладачем, старшим викладачем Військової академії ракетних військ стратегічного призначення ім. Ф.Е. Дзержинського МО РФ, м. Москва. В 2000-2002 роках обіймав посаду директора Центру міжнародних проектів і співробітництва Російської академії державної служби при Президентові РФ, м. Москва. В 2004-2007 роках — директор ТОВ «Об’єднані консультанти України», м. Київ. З 2005 року — доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Київського національного університету культури і мистецтв, м. Київ. Громадська діяльність. У 2007 році під час виборчої кампанії до Верховної Ради України очолював штаб Чернігівської обласної організації «Народна самооборона». Позапартійний. - http://www.nso.org.ua/ua/biography/1569
2008.07.05 | Віктор Уколов
Re: Рибаков і Бут. Як покарати зрадників?
omela пише:> Чи бачите інші варіанти? Я не бачу.
Думаю можна довести, що людина втратила зв"язок з фракцією і таким чином відбувся вихід з фракції де-факто. Рибаков не відвідував засідань фракції, а у нас це документуєьтся з першого дня. Рідко бував на засіданнях в парламенті. Не голосував разом з фракцією...
Але НМД, набагато простіше довести, що заява про вихід з коаліції тотожна заяві про вихід з фракції, адже неможливо перебувати у коаліції поза фракцією. А раз так, то й неможливо вийшовши з коаліції, залишитись у фракції.
> І ще. Будь ласка, прокоментуйте таке:
>
>попросили в... Російській православній церкві, прибічником якої є колишній громадянин Росії Бут. Виходить, що обидва перебіжчики мають зв’язок із московським «православієм»
Боже правий, але я також маю зв"язок з МП, бо був хрещений у тій церкві і того не відрікся, не зважаючи на всі політичні вихиляси далеко не шанованого мною Алєксія і його свити.
Мені здається церква тут ні до чого. Я взагалі не хотів би політизації церковних питань. Хай уже московські попи її політизовують, але нам не треба. Господь заповідав речі, які є єдиними для всіх, незалежно від політичних поглядів, національності і посади.
> Далі, там само, пряма мова Костенка:
Але я маю погодитися, що ганебно і жлобно було включати і Бута і Рибакова до списків. І таких прихованих агентів, НМД, ще кілька чоловік залишилось - просто їх ще не активізували.
2008.07.06 | shiva
як-як, відставка Тимошенко і Луценко, як зрадолідерів
2008.07.06 | Олександр Дядюк
А якщо й писали, то що?
І взагалі, яке відношення має "власноруч написана" заява, до імперативного мандату?Можливість дострокового припинення повноважень, у разі подання власної заяви - це одне (і існує з самого початку ВР), а припинення повноважень за імперативним мандатом, це порівняно нова правова новела, яка до "власноручної заяви" не має жодного відношення.
А тепер щодо припинення повноважень "за власною заявою".
Куди вони повинні були б подати "власноруч написану" заяву? Правильно - до Верховної ради, а не до партії.
Хто повинен подати?
За загальними нормами існуючого законодавства, будь яку заяву може подати або сам заявник, або його представник, який має належно завірену довіреність.
Тому, якщо заяву депутата Рибака, до ВР занесе якийсь Вася Пупкін (та хоч сама Тимошенко), то секретаріат ВР не має права її приймати і заява не підлягає розгляду, так як подана неналежним субьєктом.
Так що я не дуже вже поспішав би "ховати" Рибакова.