МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кати і заробітчани вони чи все-таки правоохоронці?

07/04/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Після прес-конференції з нагоди відзначення Дня боротьби проти катувань, яка відбулася наприкінці червня у криворізькому готелі «Аврора», відчувалося, що журналісти були приголомшені. Дві години збігли дуже швидко, і якщо у когось із приблизно сорока представників різних ЗМІ й були залишки надій на те, що Україна все-таки є демократичною і правовою державою, то під час цього заходу вони остаточно розвіялися.

Після наведених численних фактів один із учасників цієї прес-конференції, адвокат Павло ГОЛІВЕР, підкреслив: «Нині працівники міліції і прокуратури працюють на комерційній основі. Тобто, вони йдуть в міліцію, в прокуратуру вирішувати свої справи… Брати хабарі, прикривати, скажімо, точки збуту наркотиків, точки збуту контрафактної аудіо- та відеоапаратури, точки проституції… Вони йдуть туди заробляти».

Цей адвокат розповів про те, як троє хлопців були звинувачені у вбивстві двох жінок (охоронниці і касира зали гральних автоматів) і змушені були відсидіти за гратами слідчого ізолятора три з половиною роки! Їх випустили на волю тільки в лютому 2008-го. Але справу до цього часу не закрито, бо родичі потерпілих не згодні з тим, що у постанові, зокрема, так і не зазначено, що цих хлопців (двох студентів і одного учня профтехучилища) катували з метою домогтися потрібного для слідства зізнання, що матеріали справи були фальсифіковані і що слідчий незаконно відкривав пакети з речовими доказами. Адвокат не приховував від журналістів, що це за слідчий, а прямо назвав його: слідчий прокуратури Центрально-міського району міста Кривого Рогу Юрій Борисович ПИЛИПЕНКО.

Він також не приховував і багато чого іншого. Наприклад, - те, що Дніпропетровська обласна прокуратура фактично ґвалтує закон. Так, бо як інакше це назвати, коли орган, відповідальний за те, щоб закони неухильно виконувалися, не хоче виконувати…рішення суду (Дніпропетровського апеляційного), яке вступило в законну силу? Тобто, ця прокуратура ґвалтує закон. Як повідомив Павло Володимирович, «…зараз виконавчий лист надіслано до виконавчої служби Жовтневого району міста Дніпропетровська з проханням відкрити виконавче провадження і таки примусити прокуратуру Дніпропетровської області виконати рішення суду».

Адвокат Володимир ГОРБЕНКО на кількох прикладах показав, як ті стражі порядку, котрі повинні стояти на боці закону і захищати його всіма силами, спокійно його порушують, фабрикують справи, знущаються над людьми, катують їх та ще й посміхаються у відповідь на їхні скарги. Зокрема, він розповів про дії слідчого Тернівської районної прокуратури міста Кривого Рогу на прізвище КОКУШКОВ.

Виступила перед журналістами і підзахисна Володимира ГОРБЕНКА Елла УДОВИЧЕНКО, майстер спорту зі спортивної акробатики й у минулому культпрацівник. П’ять років тому її безпідставно було звинувачено у вбивстві, й вона три роки перебувала під слідством, була під вартою в СІЗО. Причому перші 23 дні - в камері райвідділу. Як сказав на прес-конференції Володимир ГОРБЕНКО, « вона 23 доби ніде не була зареєстрована як така, що знаходиться в райвідділі. Тобто, не було й протоколу затримання».

За гратами цю жінку, матір двох неповнолітніх дітей, всіляко мучили, намагаючись домогтися у неї зізнання в тому, що саме вона - вбивця. Кілька жінок-співкамерниць ламали їй нігті, хапали й били , а потім з усієї сили з розмаху так садили її головою об стіну, неначе хотіли ту стіну розбити. За її свідченням, у камері сиділо 23 жінки, а знущалися над нею сім-вісім. Інші ж мовчали. Заговорили, як розповіла пані УДОВИЧЕНКО, пізніше, коли частину з них відправили до таборів. А її діти ( старшому тоді було шістнадцять, а молодшому - дванадцять) протягом двох місяців взагалі не знали, куди поділася й де перебуває їхня мати, бо ніхто їм про те, що її затримано, не повідомив. Звинувачення у вбивстві з неї тепер знято, але судові засідання продовжуються…

Цей захід під керівництвом голови Криворізького міського об’єднання і одночасно - члена правління Української Гельсінської спілки з прав людини Миколи КОРОБКА проводили місцеві просвітяни, і займалися цією роботою не вперше. Так, у спеціально підготовленому до цієї прес-конференції прес-релізі зазначалося наступне: «Протягом 2003-2005 років представники Криворізького міського об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса ШЕВЧЕНКА у складі Української Гельсінської спілки з прав людини брали участь у виконанні проекту «Кампанія проти катувань та жорстокого поводження в Україні». Від мережі організацій, що налічувала більше 20 учасниць, надійшло близько двохсот повідомлень про факти можливого застосування катувань, із них - більше 10-ти - від нашої організації. Нами здійснювався моніторинг розгляду судових справ за повідомленнями в засобах масової інформації та за заявами учасників судових процесів. Ці далеко не вичерпні дані стосувалися Дніпропетровської області, зокрема, - міста Кривого Рогу, та частково - Кіровоградської області.»

Сергій Зінченко, редактор часопису «Промінь Просвіти».

Відповіді

  • 2008.07.04 | Bayan

    Кати, кати вони. Саакашвілі молодець, розігнав усіх

    Кати і заробітчани вони чи все-таки правоохоронці?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".