МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Назустріч відпустці - "Туры без русских" (/)

07/07/2008 | Віктор Уколов
http://life.pravda.com.ua/surprising/48590b5fb478e/

"Туры без русских": почему не любят туристов из России?
В последнее время в мире все большей популярностью пользуются "туры без русских". В Нидерландах опубликовано исследование, в котором систематизированы жалобы голландских туристов на отдыхающих из России.
Культуролог-антрополог Эсме Виссер решила выяснить, где хуже всего отдыхать голландцам и кто им мешает? Она лично опросила несколько сотен туристов, а также проштудировала тысячи отзывов на различных форумах в Интернете. В итоге пришла к довольно скандальным выводам.

Оказалось, что чаще всего голландцы недовольны своим отдыхом в Турции, Египте и Арабских Эмиратах, причем в этом виновата не принимающая сторона, а туристы из России, которые отдыхают по соседству.

"Меня буквально шокировало, насколько часто звучала критика в адрес россиян в отзывах отдыхающих из Голландии, - цитирует "Российская газета" выдержки из доклада культуролога-антрополога Эсме Виссер. - Около 40% отзывов касались россиян. Из них подавляющее большинство содержали жалобы".

"Правда, были и положительные отзывы. Только что в данном случае считать положительным? Например, такой комментарий: "Русские были, но все обошлось". О туристах других национальностей жалоб почти не встречается. Цифры говорят за себя", - цитирует Виссер "Радио свобода".

За последние несколько лет голландцы настолько часто стали жаловаться своим туроператорам на российских туристов, что, по словам Виссер, появились "туры без русских". Более того, по ее информации, спрос на них постоянно растет.

"Это действительно смахивает на дискриминацию по национальному признаку, - соглашается автор доклада. - Однако спрос на подобные туры действительно есть".

"Ведь можно сформулировать предложение иначе - например, объявить, что весь отель в пакете выкуплен нидерландским туристическим бюро, для туристов из Нидерландов. Объявление с предложением "тура без русских" два года назад давала в одной из голландских газет туристическая фирма Annasol Vliegvakanties. Правда, они пользовались эвфемизмом - "отпуск в окружении исключительно туристов из Западной Европы", - отмечает Виссер.

На что именно жалуются голландцы? Выяснилось, что больше всего их раздражают россиянки.

"Мне пришлось выслушать много рассказов о том, что русские женщины на курортах увлечены флиртом со всеми окружающими гостями, в то время как их собственные мужья пьяны и не уделяют им должного внимания, - говорится в докладе. - Русские женщины, как правило, ухожены и женственны, привлекательно одеты, носят - даже в отпуске - макияж и дорогие платья. Они не стыдятся в ничего не прикрывающих купальных трусиках дефилировать вокруг бассейна. Голландским женщинам это не нравится".


Россиянки не стыдятся в ничего не прикрывающих купальных трусиках дефилировать вокруг бассейна. Голландским женщинам это не нравится. Фото AP (с сайта www.bikinifashion.net)
Иными словами, получается, что голландки просто опасаются, что не выдержат конкуренции со стороны симпатичных россиянок...

Есть, впрочем, жалобы и со стороны голландских мужчин - они чувствуют себя одиноко среди толп туристов из России, которых с каждым годом становится все больше и больше: "Доходит до того, что в некоторых отелях русских - 99%. Разумеется, одинокий голландец чувствует себя в таком окружении, когда все вокруг говорят только по-русски, неловко".

"Я брала интервью у менеджеров отелей и персонала и просила их сравнить две группы туристов - русских и голландцев.

Мои респонденты жаловались на русских, которые, по их словам, часто ведут себя агрессивно, шумят, часто бывают пьяны, и при этом редко покидают пределы гостиничных комплексов - разве что только поздним вечером, для похода по барам и дискотекам. Голландцы же, даже в организованной туристической поездке, стараются пообщаться с местными, чаще посещают местные лавки и кафе", - заметила исследователь.

Кроме того, курортный персонал испытывает трудности в общении с русскими, которые не владеют иностранными языками и не могут объясниться ни с другими отдыхающими, ни с работниками гостиниц.

"При этом у русских принята совсем иная жестикуляция и мимика, чем на Западе. Например, русские почти не улыбаются. Они улыбаются, когда видят или слышат что-нибудь забавное, или общаются с друзьями, в привычном кругу. Однако улыбаться незнакомым людям на улице у русских не принято. Для голландца же улыбка - это знак вежливости", - отметила Виссер.

Автор исследования советует русским туристам овладевать западными языками и, не стесняясь, общаться с интуристами.

При этом она призналась, что в ранней юности два года жила в Киеве и там у нее сформировалось немало стереотипов о "русских", как в Голландии называют всех выходцев из бывшего СССР.

По материалам "Российской газеты" и "Радио свобода"

Відповіді

  • 2008.07.07 | Сергей ГРУЗДОВ

    С учетом, что "русскими" на западе называют бывших советских.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.07 | Віктор Уколов

      Ви ж статтю прочитали до кінця? Чи лише заголовок?

      Там в останньому реченні про це й мова:

      >Автор исследования советует русским туристам овладевать западными языками и, не стесняясь, общаться с интуристами.

      >При этом она призналась, что в ранней юности два года жила в Киеве и там у нее сформировалось немало стереотипов о "русских", как в Голландии называют всех выходцев из бывшего СССР.
    • 2008.07.07 | observеr

      В Єгипті і Турції росіян та українців розрізняють

      Й ведуть вони себе й справді по-різному

      А щодо "турів без росіян", так і я і мої друзі вже дано виставляють це однією з вимог до турфірм при пошуку туру.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.07 | Iryna_

        Re: В Єгипті і Турції росіян та українців розрізняють

        судячи по всьому не тільки ви
        я тут говорила про один цікавий тур в турфірмі, мені сказали що там збірні групи з СНД

        я почала крутити носом на тему росіяни на екскурсіях задрали (навіть не алкоголем - а загальним розумінням що запізнитись на 2 години це нормально, а всі нехай чекають) - мене одразу спитали про англомовність і сказали що тоді можуть запропонувати англомовну групу - тобто очевидно що багато людей говорить те саме
      • 2008.07.07 | 123

        Аналогічно

        observеr пише:
        > Й ведуть вони себе й справді по-різному
        >
        > А щодо "турів без росіян", так і я і мої друзі вже дано виставляють це однією з вимог до турфірм при пошуку туру.

        Правда, я намагаюсь взагалі обходитися без турфірм і організованих турів :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.07 | Iryna_

          Re: Аналогічно

          123 пише:
          > observеr пише:
          > > Й ведуть вони себе й справді по-різному
          > >
          > > А щодо "турів без росіян", так і я і мої друзі вже дано виставляють це однією з вимог до турфірм при пошуку туру.
          >
          > Правда, я намагаюсь взагалі обходитися без турфірм і організованих турів :)
          я тільки за, але це не завжди можливо
        • 2008.07.08 | observеr

          Re: Аналогічно

          123 пише:
          > observеr пише:
          > > Й ведуть вони себе й справді по-різному
          > >
          > > А щодо "турів без росіян", так і я і мої друзі вже дано виставляють це однією з вимог до турфірм при пошуку туру.
          >
          > Правда, я намагаюсь взагалі обходитися без турфірм і організованих турів :)

          В Європу/Америку - так. Але Єгипет/Турція з метою попляжничати таки зручніше з турфірмою.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.07.08 | Iryna_

            Re: Аналогічно

            у Вас мабуть Шенген багаторазовий - тому в Європу можна без турфірми
            Я навіть їдучи у відрядження на конференцію за оформлення віз плачу турфірмі - бо нема часу стояти днями під посольством та бажання ризикувати не одержати візу

            а самостійно в пляжні місця війде в рази дорожче - туди окремий авіаквиток в рази дорожчий ніж з турфірмами
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.07.08 | Большой Брат

              Re: Аналогічно

              Нет. Своим ходом дешевле в разы! В прошлом году приятель ездил, забрал в Киеве кума и поехали! 7 600км накатали по Европе

              http://wwwboards.auto.ru/ford/1059990.html
              http://wwwboards.auto.ru/ford/1065014.html
              Расход солярки в среднем 10 л/100... Цена от 1.12 до 1.18 евро за литр. По Украине дешевле. Проехали 7600 км. Получается, почти 900 евро... Следует не забывать платные дороги во Франции, Италии где чуть меньше 1 евро на 10 км. Поэтому мы ехали в осовном через городишки. В этом есть большой плюс - страну с автобана не увидишь! В Венгрии и Словении - покупается матрица около 7 евро, но на любые автобан,. на 4 дня. Маршрут на MSAutoRout2007 есть, но его нужно будет собрать из разных файлов и даже с двух ноутбуков... Виза нужна только шенгенская, в нашем случае - Франция. Венгры, Словенцы, Поляки и Чехи дают по 5 дней на транзит через их страну в сроках действия шенгенской визы. Виза стоит 35 евро на взрослого человека, до 21 года - бесплатно.

              В этом году тоже ездили (другие :) ), а Костя сча уехал.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.07.08 | ziggy_freud

              тобто: на наукову конференцію можуть не пустити?

              Iryna_ пише:
              > у Вас мабуть Шенген багаторазовий - тому в Європу можна без турфірми
              > Я навіть їдучи у відрядження на конференцію за оформлення віз плачу турфірмі - бо нема часу стояти днями під посольством та бажання ризикувати не одержати візу

              от часу забирають забагато, це факт. Деякі з них в цьому сенсі просто посольства радянського союзу в Україні. Шо до них, шо кудись в пенсійний фонд сходити... Я розумію коли за візу беруть гроші. А часовий податок з громадян їм навіщо?

              > а самостійно в пляжні місця війде в рази дорожче - туди окремий авіаквиток в рази дорожчий ніж з турфірмами

              і весь відпочинок проходить в трикутнику номер-кабак-пляж. Хіба це цікаво?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.07.08 | Хвізик

                Re: тобто: на наукову конференцію можуть не пустити?

                ziggy_freud пише:
                > і весь відпочинок проходить в трикутнику номер-кабак-пляж. Хіба це цікаво?
                Купуєте екскурсію і їдете дивитися цікавості
                або берете на прокат автівку і їдете собі, куди Вам заманеться
              • 2008.07.08 | observеr

                Re: тобто: на наукову конференцію можуть не пустити?

                ziggy_freud пише:

                > > а самостійно в пляжні місця війде в рази дорожче - туди окремий авіаквиток в рази дорожчий ніж з турфірмами
                >
                > і весь відпочинок проходить в трикутнику номер-кабак-пляж. Хіба це цікаво?

                Або ж Петра-Єрусалим-пірнання до залишків потонулих кораблів - кожному своє ;-)
              • 2008.07.08 | Iryna_

                Re: тобто: на наукову конференцію можуть не пустити?

                я тут вже розповідала історію коли я тупо не могла дозвонитись до італійського посольства, втративши більше 200 гривень - дзвониш - прослуховуєш різний маразм - доходить до оператора - оператор каже "я вас не слишу" і кидає трубку - за все 2 євро за хвилину + пдв. Я просто змушена була піти до турфірми бо дуже було треба на ту конференцію. В той же час далека родичка мирно виїхала в ту Італію працювати, вже давно легалізувалась. + запрошення треба було послати факсом в посольство, там весь час було зайнято, італійскі колеги факс послати не змогли.
                У колег ці факси посольство просто губило.

                Наступного разу запрошуючий італієць (мова про конференцію, не про особисте запрошення) мав посилати ще копію власного паспорту, копію паспорту здається ректора університету і ще якийсь маразм про який я просто не можу просити людей - навіщо їм цей клопіт, вони мене просто пошлють подалі. На конференцію дуже треба. Єдиний вихід - знову турфірма.

                Люди які легко одержували візи, не розуміють яка це проблема, тим більше для жінок.

                Самостійно їздила кілька разів коли була можливість якось зробити візу. В Європу так звісно дешевше. Щодо машини - прав нема, машини нема, і дома вона мені поки що непотрібна. Купувати машину лише заради пару поїздок? навіть якщо були б такі гроші, це нераціонально.

                Щодо "спрощеного виїзду для науковців". Зараз їде знайома (медик, на стажування на місяць в німецьку лікарню). Так, віза безкоштовна. Але кількість документів зашкалює, з вимогами перекладу на німецьку мову та нотаріального завірення. Каже витратила на це близько 2 тис. грн. (диплом, кандидатський диплом, ще велика купа паперів включно з нотаріально завіреним листом (150 грн. за переклад + завірення) типу "обіцяю повернутись в Україну").
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.07.09 | ziggy_freud

                  італійське посольство цим славиться

                  мабуть, в Київські амбасади деякі країни присилають рагацців лікуватись від комплексу неповноцінності. Шляхом демонстрації свого статусу тим, хто поза Шенгеном. Хоча як фахівець я вважаю цю методу помилковою. Та й в природніх умовах знайти італійця-хама відносно важко. Отже, вибирають спеціально...

                  А щодо німців Ви мене трохи здивували. 2000 грн. - за нотаріально завірені переклади? Хіба що в них є свій пригодований нотаріус, який ділиться з посольськими.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.07.09 | Iryna_

                    Re: італійське посольство цим славиться

                    ні. переклади робіть де хочете
                    переклади всіх сторінок укрпаспорта
                    всіх дипломів
                    довідок з місця роботи
                    все нотаріально завірене
                    і апофігєя у вигляді обіцянки повернутись назад, завіреної нотаріусом
                • 2008.07.11 | Сергій Вакуленко

                  Re: тобто: на наукову конференцію можуть не пустити?

                  Iryna_ пише:
                  > я тут вже розповідала історію коли я тупо не могла дозвонитись до італійського посольства, втративши більше 200 гривень - дзвониш - прослуховуєш різний маразм - доходить до оператора - оператор каже "я вас не слишу" і кидає трубку - за все 2 євро за хвилину + пдв.

                  Такий досвід із додзвонюванням і я маю. Насправді треба знати не "офіційний" телефон, а той, з якого відповідає жива людина.


                  Я просто змушена була піти до турфірми бо дуже було треба на ту конференцію. В той же час далека родичка мирно виїхала в ту Італію працювати, вже давно легалізувалась. + запрошення треба було послати факсом в посольство, там весь час було зайнято, італійскі колеги факс послати не змогли.
                  > У колег ці факси посольство просто губило.

                  Я їздив до Італії на конференції двічі: вперше 2001 р. та другий раз торік. 2001 р. справді був потрібен факс з Італії до посольства; 2007 р. обійшлося без нього.


                  > Наступного разу запрошуючий італієць (мова про конференцію, не про особисте запрошення) мав посилати ще копію власного паспорту,

                  2001 р. так і було: організаторка конференції надсилала копію власного паспорту.; 2007 р. про таке не йшлося.


                  > копію паспорту здається ректора університету і ще якийсь маразм про який я просто не можу просити людей - навіщо їм цей клопіт, вони мене просто пошлють подалі.

                  Про таке не чув.


                  > На конференцію дуже треба. Єдиний вихід - знову турфірма.

                  Я постановив тупо піти до посольства (вирішивши, що варто спробувати). Перед тим записався ще й до "візового центру". Перед посольством людей було небагато, але міліціонер, який там керує чергою, таки відіслав мене до візового центру, порадивши в разі чого повернутися до посольства близько 11 год. У візовому центрі на мої документи (мінімальний набір) подивилися й дали прегарну відповідь: можемо, мовляв, їх узяти (звісно, разом з оплатою), але самі не знаємо, чи їх вистачить, чи ні. Тоді я повернувся до посольства, перед яким черга вже зовсім розтала, зайшов, подався до віконечка, й за 15 хвилин розв'язав усі проблеми. Головна була — знайти суму за візу без здачі: довелося виходити, щоб розміняти гроші. Загальне враження: цілковитий бардак, але способи можна знайти. Очевидно, йдеться про специфічну італійську логіку ведення справ, до якої просто треба призвичаїтися. Потім уже під час конференції я не раз ловив себе на думці, що я не можу збагнути логіки того, що відбувається (хоча італійську мову я знаю, слова ніби й розумію, а от що за ними стоїть — ні). То була конференція не міжнародна, а чисто італійська, з одним-єдиним чужинцем мною та ще однією учасницею зі Словенії, яка, втім, саме в Італії закінчила університет.

                  Щоправда, запрошення було гарне: з оплатою дороги та готелів. Може, саме це й допомогло.


                  > Люди які легко одержували візи, не розуміють яка це проблема, тим більше для жінок.

                  Оце вчора я повернувся додому з Києва, де отримав візу в чеському посольстві для себе й для колежанки. Перед тим читав на «Майдані» досить кепські відгуки саме про чеське посольство. Мій/наш досвід: 3,5 години в черзі, щоб здати документи; 1 година, щоб отримати. Зайвих питань не ставили, хоча колежанка (30 років) уперше отримувала шенґенську візу. Притому організатори (кафедра україністики Оломоуцького університету) вже почали були панікувати: мовляв, знадобляться додаткові запрошення з печаткою від поліції. Обійшлося.


                  > Щодо "спрощеного виїзду для науковців". Зараз їде знайома (медик, на стажування на місяць в німецьку лікарню). Так, віза безкоштовна. Але кількість документів зашкалює, з вимогами перекладу на німецьку мову та нотаріального завірення. Каже витратила на це близько 2 тис. грн. (диплом, кандидатський диплом, ще велика купа паперів включно з нотаріально завіреним листом (150 грн. за переклад + завірення) типу "обіцяю повернутись в Україну").

                  До Німеччини я не їздив із 2000 р., тому мій досвід, напевно, застарів. У січні та лютому був на стажуванні в Австрії — візу дали без проблем (хоча потім я чув, що декому з такими самими запрошеннями не дали). Потім (квітень — червень) до тієї самої організації виїхала стажуватися ще одна колежанка з мого університету (бл. 30 років). Їй також дали візу без ускладнень.

                  Єдиний переклад, що його вимагали австріяки, — довідка з місця роботи (навіть без зазначення зарплатні).
            • 2008.07.08 | observеr

              Re: Аналогічно

              Iryna_ пише:
              > у Вас мабуть Шенген багаторазовий - тому в Європу можна без турфірми
              > Я навіть їдучи у відрядження на конференцію за оформлення віз плачу турфірмі - бо нема часу стояти днями під посольством та бажання ризикувати не одержати візу

              Завжди робив візу самостійно, максимум що в мене це займало - 4 години в австрійське посольство перед минулим Новим Роком. Здебільшого ж - не більше 2х.

              > а самостійно в пляжні місця війде в рази дорожче - туди окремий авіаквиток в рази дорожчий ніж з турфірмами

              100%
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.07.08 | Iryna_

                Re: Аналогічно

                ну вам везло
  • 2008.07.07 | 123

    Розвіюйте міфи про "українців-рускіх" власним прикладом

    Коли буваєте на Заході, частіше кажіть "дякую", посміхаючись при цьому, спілкуйтеся зрозумілою там мовою, а не матом та жестами, не напивайтеся. Словом, поводьтеся як цивілізовані люди і не забувайте підкреслювати, що Ви українець, а не росіянин.

    Це не особисто до пана Уколова (я певен, що він саме так і робить :) ), а міркування "взагалі" :)

    Тоді будуть розрізнювати росіян, з якими не варто відпочивати поруч, і українців, які так само приємні сусіди як голандці. Або принаймні не набагато гірші (бо багато які українці поводяться так само як і росіяни, тобто відрізняти дійсно нема чого :) ).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.07 | Віктор Уколов

      Підтримую. Але маю сказати, що росіяни відрізняються і від укра-

      їнців.

      Насамперед об"єктивні відмінності:
      - росіяни поселяються у дорожчих отелях;
      - росіяни обирають дорожчі напрямки;

      Суб"єктивні спостереження:
      - росіяни ведуть себе більш агресивно;
      - росіяни частіше напиваються;
      - росіяни менше знають англійську.

      Знову ж таки все пояснюється особливостями країни. В Росії традиційно була диктатура або напівдиктатура і їм мимоволі доводиться бути більш агресивними щоб захистити недоторканою свою територію і відвоювати свої права, які просто так ніхто не дасть.
      У Росії холодніше і тому вони менше вживають вино, а віддають перевагу міцним напоям.
      Росія надто велика - часто у них просто не виникає потреби у знанні іноземних мов настільки, як у нас.

      Найголовніша причина відмінностей, як це не дивно - більш високі доходи росіян. Саме тому закордонну подорож може собі дозволити не лише російський бізнесмен, але й умовно кажучи "пролетаріат" з відповідно низьким рівнем культури.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.07 | Jfk

        Живу на заході і нe помічаю жодноі різниці

        Вікторe,

        Живу на заході і нe бачу жодноі різниці у виборі якості готeлів між Російськими та Украінськими туристами. Нe сeляться Росіяни у дозожчих готeлях, аніж Украінці.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.07 | Віктор Уколов

          Ну можливо останній рік так і є. Але це не більше, ніж

          власні спостереження. Наприклад на Мальдівах у 2004 році та на Балі у 2006 році всі люкси були зайняті виключно росіянами. А середній рівень цін - німцями, італійцями та українцями :-)

          Однак треба врахувати, що у порівнянні з 2004 роком кількість українців-туристів зросла у рази.
  • 2008.07.07 | Свинья на радуге

    Ну так на этой теме можно поднять реальные деньги.

    В Карпатах и Прикарпатье.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.07 | Віктор Уколов

      Ви у полоні міфів. Прикарпаття традиційно ними кишить

      І це добре - турист завжди турист і його треба берегти і приваблювати. Особливо туриста з грошима.
  • 2008.07.07 | DADDY

    Моя донька,що працює в Голландії саме таким туром і скористувала

    Коли обирали туроператора на Кріт, то їм запропонували готель "без русских" - тільки голландці.
  • 2008.07.07 | Мартинюк

    Це модна зараз тема - ксефонобський відпочинок

    Краєм ока бачив повідомлення про якогось англійця, який відсудив у турфірми чималу суму за те що вона не виконала свою обіцянку що відпочинок ...буде без німців.

    Ну а про те що наші совківські туристи-скоробагатьки , особливо з числа мендежерів нижче-сердньої ланки часто є не вельми приємними сусідами навіть для вихованішої меншості своїх співвітчизників, я повністю погоджуюся
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.07 | Сергей ГРУЗДОВ

      Re: Це модна зараз тема - ксефонобський відпочинок

      Не знаю, как там в Стамбуле, я не был, но в американском штате Колорадо все они - "фром Раша".
  • 2008.07.07 | Хвізик

    років зо 3 тому мені в Анталії також захотілося, щоб готель був

    без русскіх
  • 2008.07.08 | саша_нічна варта

    Нам би дешеві ПДВ знизити, податок на багатство ввести....

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.08 | Iryna_

      це правда що це проблема для мізерної частини народу

      але ж таки має місце

      а всім іншим крім зовсім небожителів цілком вистачає різних місцевих придурків які успішно псують життя
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.08 | 123

        Відповічівають за кордоном не мізерна частина українців

        А імідж України та українців у світі, інакшість українців у порівнянні з росіянами (про що і була гілка) - зовсім не мізерна проблема, нмд.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.08 | shiva

          сотні й сотні тисяч, може мільйони - чого прибідюватись?

          Якби не було цієї "держави" з її інфляційними подачками і рекетом, Україна квітла би не по днях, а по годинах.

          З голоду ніхто не помирає, гребуть товари.

          І відпочівати все частіше і більше їдуть куди подобається.

          Але політики останніх 4-х років до цього відношення не мають жодного.
  • 2008.07.08 | shiva

    бідні крупнотонажні та смердючі голандські баби...

    подружки лузерів-футболістів:)))
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.08 | Jfk

      Ляпнуло чудо, котрe нічого крім "арeхавска-зуівскіх пісаних крос

      Ляпнуло чудо, котрe нічого крім "арeхавска-зуівскіх пісаних кросавeц" явно в житті нe бачило.

      Розповідаю малограмотному: Голландський типаж- високі, стрункі, часто блакитноокі білявки.

      Тe, шхо у нас зазвичай називають "модeльною зовнішністю".

      прасвeтітeсь німнога, таварeщь, ні пазорьтe атряд.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.08 | Simpleton

        Просто у нього в "довіднику пропагандиста" на слові "Голандія"

        кілька рeпродукцій з Рубeнса навeдeно. А коли той Рубeнс жив, нe вказано :-))).
      • 2008.07.08 | shiva

        гиги, був я і в Голандії, і багато де. Статті такі пишуть

        страшні баби.

        Виявляється, не тільки в спідницях, і не тільки з Голандії. А ще й з сентполів.
      • 2008.07.09 | Большой Брат

        Re: Ляпнуло чудо, котрe нічого крім "арeхавска-зуівскіх пісаних

        Вот только про Орехово-Зуевских помолчать бы не мешало... Ы?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.09 | ziggy_freud

          давайте спорить о вкусе устриц с теми, кто их ел (с)

          Жванецкий.

          відповідно, судити про дівчат з Голандії чи Орєхово-Зуєва може тільки той, хто знає щось про них з практичного досвіду...
        • 2008.07.11 | Jfk

          нічeго протів орeхово-зуeвскіх дам нe імeю

          Ти ізвіні, нічeго протів орeхово-зуeвскіх дам нe імeю, просто пріходітся наeмноe бидло вашeго разліва ставіть на мeсто. А оно, кромe как лопатой по рилу, нічeго другого нe понімаeт.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.07.11 | Большой Брат

            Опа! Ще один "свiдомiт" . ню-ню.+

            I де такi пуцьверiнки беруться?
  • 2008.07.08 | Микола Гудкович

    Два діалоги з Єгипту


    1. «От обізяна!»

    Дієві особи:
    Російськомовна (в сенсі російсько- і все) туристка;
    англомовний адміністратор (плюс арабськомовний, але…);
    автор цих рядків.

    Туристка: Ей, ґдє у вас втарой рєстаран?
    Адміністратор: Restaurant? Mmm… Can you please speak English?
    Туристка: От, млін, обізяна, і етот ні в зуб ногой. (Мені) А ти хоть по-рускі панімаєш?
    Я: Да, понимаю.
    Туристка: Так спрасі етово дібіла, ґдє втарой їхній рєсторан.
    Я: She's looking for… a second restaurant. Can you please tell me where is it?
    Адміністратор: It depends on which she calls the first, you know…
    Я: Let's ask her…
    Туристка: шо? Просто спрасі, ґдє второй! Адін на пляжє, а втарой?
    Я (адміністраторові): She wants not the one on the beach.
    Адміністратор (пояснює).
    Туристка: млін, ну наконєц-то! (Зникає).
    Адміністратор: Why do they all are so confident that anyone should necessarily speak Russian everywhere?
    Я: Mmm….


    2. «Сенк ю».

    Дієві особи:
    мовчазний арабомовний офіціант (майже неангломовний);
    автор цих рядків з дружиною.

    Ми: Ту ті, пліз.
    Офіціант (показує два пальці, потім на чай).
    Ми: Йеа, райт, ті.
    Офіціант (подає).
    Ми: сенк ю.
    Офіціант (несподівано, з ще більше жахливим акцентом, ніж у мене): Вере ар ю фром (звідки ви)?
    Ми: Юкрейн, Кийів.
    Офіціант: Юкрейн олвез сенк ю. Раша но сенк ю. Невер.
    Ми: Mmm…, е-е, ну…

    Коментар: звісно, така статистика нічого не важить, та й я не хотів би надавати їй якоїсь ваги. Просто випадок.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.08 | 123

      Класно

    • 2008.07.08 | shiva

      це ж не араби їдуть відпочівати у Росію, правильно

      а навпаки.

      Повага - повагою, а булькати нічого. Це бізнес!
      Їджай сам відпочівати до Росії, от і будуть з тобобю носитися як із писаною торбою.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.08 | Jfk

        качeство Россійского сeрвіса ніжe дажe Афріканского

        нe стоіт звeздeть, таварeщь.

        По обшeму мнeнію на западних турістскіх форумах качeство Россійского сeрвіса, в особeнності отношeніe к гостям, ніжe дажe традіціонно хамовато-пофігісткого Афріканского.

        Так от "носяться" па-Расeйскі
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.08 | shiva

          праільна, в Россію обітателі "вашіх западніх форумов"

          уже едут пахать.

          А отдыхать вы можете и в своих недоразвитых странах.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.07.08 | Jfk

            ТаваріЩь, нe тупітe.

            ТаваріЩь, нe тупітe.

            Єто пахарі eдут пахать (подразумeваeм - управлять бeзалабeрнимі аборігeнамі).

            А турісти eдут пасматрeть на "что там так сільна надуваeтся".

            Так вот мнeніe турістов о качeствe Россійского сeрвіса - НІЖЕ АФРІКАНSКОГО
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.07.08 | shiva

              а украинского?

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.07.08 | Vax

                А украинского сервиса вообще нет. И обсуждать нечего.

              • 2008.07.08 | observеr

                в Криму - аналогічний російському, в Карпатах - дуже непоганий

    • 2008.07.08 | Віктор Уколов

      Індонезія. Балі. 2007 рік. Реальний випадок (л)

      http://rep-ua.com/52361.html

      >Ми якраз вибирали теніски, спілкуючись з персоналом англійською, коли до магазину завалилася компанія напідпитку. „Маш, а Маш, купи себе косынку, буш на картошку таскать”, - почувся життєрадісний бас. „А на х.. она мне нужна – ты б лучше портки себе шелковые прикупил, может, как мужику помогать будет”, - негайно прозвучало у відповідь. Назар негайно смикнув мене за рукав і схвильовано зашепотів: „Тату, а та тьотя сказала погане російське слово!”.

      >В цей час „русо туристо” добродушно доскіпались до продавця: „Мужик, а почем штаны продаешь?„ I do not understand you!” – відповідав той. „Я те русским языком спрашиваю, чего, б…дь, за портки хочешь?!” – починав злитися „туристо”. Я не витримав: „Ребята, здесь дети – попридержите мат – штаны стоят 3000 рупий»

      >«Извини, старик, мы думали ты не русский», - була відповідь. „Так оно и есть – я не русский», - мені нічого не залишилося, як відповісти саме так.
    • 2008.07.08 | Мартинюк

      Те саме враження

      Як тільки обслуга дізнавалася що ми не з Росії а з України , привітність і якість обслуговування зостала на порядок.
      Схоже це звязане із специфічною поведінкою "російськомовних з Росії"
    • 2008.07.08 | Ghost

      просто вспомнилось, Кипр...

      хозяйка маленького сувенирного магазинчика, после непродолжительного общения, сказала, что украинцы всегда улыбаются, а россияне всегда хмурые, всегда говорят, что у них проблемы (я плохо говорю по-английски, но стараюсь)!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.11 | Englishman

        Re: просто вспомнилось, Кипр...

        Ghost пише:
        > хозяйка маленького сувенирного магазинчика, после непродолжительного общения, сказала, что украинцы всегда улыбаются, а россияне всегда хмурые, всегда говорят, что у них проблемы (я плохо говорю по-английски, но стараюсь)!

        Странно, я уже больше месяца в Киеве, и у меня совершенно противоположное впечатление. Озлобление и хамство, как мне кажется, просто зашкаливают.

        Возможно, на фоне россиян украинцы действительно выглядят приветливее, или на них кипрский воздух как-то особенно действует, не знаю.

        Что касается заглавной статьи, так все это давно известно. Вот только "русские" относительно недавно оттеснили с почетного первого места немцев и англичан, а так ничего нового.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.11 | ziggy_freud

          це здається не тільки Вам

          Englishman пише:
          > Странно, я уже больше месяца в Киеве, и у меня совершенно противоположное впечатление. Озлобление и хамство, как мне кажется, просто зашкаливают.

          Київ в цьому сенсі швидко псується. До рівня Москви не дотягли, але є унутрєнніє рєзєрви. До речі, значну частину цієї атмосфери створюють мігранти останньої пари років.

          > Что касается заглавной статьи, так все это давно известно. Вот только "русские" относительно недавно оттеснили с почетного первого места немцев и англичан, а так ничего нового.

          з англійцями і німцями жодного разу не мав проблем.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.07.11 | saha

            Нымцы це просто жопа;(

            особливо молоді вони не мен шумні і наглі чим "росіяни". От пожилі то інша справа, божі одуванчики ;)
            Відпочивав з голанцями та німцями в готелі, різниця нейцмовірна.
            Хоча все більш залежить від компанії.
          • 2008.07.11 | Englishman

            Re: це здається не тільки Вам

            ziggy_freud пише:
            > з англійцями і німцями жодного разу не мав проблем.


            у англичан (главным образом молодежи) неприятная слава пьяниц и скандалистов. Я сам неоднократно наблюдал, как они невыгодно выделяются на фоне тех же французов, итальянцев и даже немцев.

            Не знаю, чем не угождают немцы, но я до сих пор нa популярном оценочном сайте гостиниц tripadvisor.com нередко наблюдаю сообщения в стиле "к сожалению, в отеле много выходцев из Германии. А так все неплохо."
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.07.11 | ziggy_freud

              так то молодєж і подросткі

              в Данії, наприклад, теж дуже культурний, ввічливий публікум. Але побачити на вулиці бухого підлітка, який на всяк випадок робить дорослим козячі пики, досить реально. В них це скоріше вікове, ніж національне. В українському селі до пана теж скоріше придовбаються молоді-неодружені, ніж солідні вуйки. Але з ними можна мирно розійтись.

              А в багатьох "російських росіян" подібну інфантильну поведінку можна спостерігати і після 50ти.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.07.11 | 123

                Справа в тому, що багато росіян і українців є сувєцкімі

                Тобто однаковими. І розрізнити їх між собою часто неможливо.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.07.11 | ziggy_freud

                  є багато способів розрізнити

                  акцент, манера триматись, одяг... Тут роль скоріше грає місце проживання, ніж етнічність. Старовіри, які тут поселились 200 років тому, люди досить спокійні. Мігранти 15-20 річної давнини теж набрались локальних манер.

                  планове пиляння рогів свіжим мігрантам менш болісне та затратне, ніж їх аварійне обламування. Теоретично цим має займатись місцева влада, але вона сама складається частково з понаєхавших, частково з тоббачьнєґов...
        • 2008.07.11 | Ratibor

          англичане и немцы

          Englishman пише:

          > Что касается заглавной статьи, так все это давно известно. Вот только "русские" относительно недавно оттеснили с почетного первого места немцев и англичан, а так ничего нового.

          Англичане и немцы, наши братья :))) "Систер-Сестра-Швестер" "Бер-Беар-Бер" и т.д. :))
      • 2008.07.11 | Ratibor

        Re: просто вспомнилось, Кипр...

        Ghost пише:
        > хозяйка маленького сувенирного магазинчика, после непродолжительного общения, сказала, что украинцы всегда улыбаются, а россияне всегда хмурые, всегда говорят, что у них проблемы !

        Мы, русские, улыбаемся, когда у нас хорошее настроение, когда общаемся с близкими или приятными людьми и вообще, когда нам этого действительно хочется. Поэтому улыбка наша искренняя, а не просто "признак вежливости" потерявший всякий изначальный смысл. Улыбка на Западе, это еще один "хау ду ю ду", - пустышка, за которой нет ни интереса, ни чувств.

        РАДУГА: РА- Солнце. Дуга - дуга. Итого Радуга = Солнечная Дуга. РА или Солнце - олицетворение Бога дающего Свет, дающего жизнь. РАдовать" - Ра давать т.е. делиться божественным. Душа
        умершего человека уходит в РАй т.е. воссоединяется с Богом. "Разум" -РА з(с) Ум..т.е. Ум одухотворенный (ра), отличие умного компьютера от человека, тем что у человека есть и ум и есть душа (часть РА, Бога), отсюда Ра-з-Ум. В атаке славяне, по крайней мере русские, украинцы и белорусы кричат "уРА", а ранее было просто "РА" т.е. Бог. ....

        Это я к тому, что мы все еще люди смысла, изначального смысла.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.11 | Сергій Вакуленко

          Але не "здравого"

          Ratibor пише:

          > Это я к тому, что мы все еще люди смысла, изначального смысла.
        • 2008.07.11 | Микола Гудкович

          Абракадабра. А - А, Б - Б, Ра- Разум, Ка - Ка…

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.11 | 123

          Так я і думав - всі люди як люди, а русскіє -

          люди ізначального смисла!

          Ratibor пише:
          > Это я к тому, что мы все еще люди смысла, изначального смысла.
        • 2008.07.11 | Преподаватель имясловия

          Свиньянь

          Ratibor пише:

          > РАДУГА: РА- Солнце. Дуга - дуга. Итого Радуга = Солнечная Дуга. РА или Солнце - олицетворение Бога дающего Свет, дающего жизнь. РАдовать" - Ра давать т.е. делиться божественным. Душа
          > умершего человека уходит в РАй т.е. воссоединяется с Богом. "Разум" -РА з(с) Ум..т.е. Ум одухотворенный (ра), отличие умного компьютера от человека, тем что у человека есть и ум и есть душа (часть РА, Бога), отсюда Ра-з-Ум. В атаке славяне, по крайней мере русские, украинцы и белорусы кричат "уРА", а ранее было просто "РА" т.е. Бог. ....

          Да. Это несомненно. Слова - это очень надежный источник для изучения ваших далеких предков.
          В бой они шли с криками РА. А что происходило дальше - сохранило древнерусское слово "сРАть". Ведь когда это делает целая рать, да еще и с благословения РА, то победа неизбежна.
          Другой характерный штрих к облику мифических предков дают слова "вРАть", "кРАсть", "тРАхаться" и "жРАть" (это были моральные заповеди древнего культа), "паРАша" являлось названием языческого жертвенника, "РАзбойники" считались героями, а все население называлось "РАбы".
          Вот такая она была, ваша древняя РАша - и надо сказать, что она не сильно изменилась с тех пор.

          А тотемным животным ваших далеких предков была Свинья. Это было священное животное, и ему всемерно стремились подражать. Потому что оно символизировало вселенское единство противоположностей: св-ИНЬ-ЯНЬ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".