МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зміна тенденції: українці хочуть в НАТО

07/09/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Вже декілька років, із місяця у місяць соціологічні центри нібито різноманітної орієнтації, відомі й не дуже, подають нам стабільно негативні (для держави) дані, що характеризують відношення суспільства до європейського курсу країни. Ну не хочуть українці в НАТО. Навіть не зовсім чітко (це яскраво видно з цих опитувань) уявляючи собі, що ж «воно» таке є, це НАТО. Отака собі «вмотивована» позиція – не знав, не знаю, але категорично не хочу. Було б смішно, аби не було так гірко. Адже результати цих т.з. опитувань лягають в основу політичних рішень, і як бачимо, не тільки у наших політиків.

Вже навіть не беручи до уваги те, що, як видно з прес-релізів, ні державні органи, ні неурядові організації євроінтеграційного спрямування таких опитувань не замовляли, грошей за це не платили (а хто, як не вони мали б цікавитись станом громадської думки з цього приводу) дивує і насторожує явна недолугість більшості з них.

Ну не може пояснити жодна з цих соціологічних інституцій парадоксальність результатів своїх досліджень.

Та й чи можна логічно прокоментувати той факт, що більше половини опитуваних (до речі, ким, де, як?) хоч сьогодні готові вступити до Євросоюзу, теж, між іншим, не маючи інформації про його діяльність та переваги (чи може втрати?) для нашої держави внаслідок такого приєднання. Але пояснюють вони свій вибір напрочуд просто й дохідливо – «там» живуть по-людськи.

Тоді чим пояснити цю т.з. соціологію по відношенню до вступу в Організацію Північноатлантичного договору (ОПАД)? Чому ті ж (як стверджують соціологи, і як радісно підхоплюють їх медіа) більш ніж 50% наших співгромадян, хто хоче жити по-людськи, патологічно не сприймають НАТО? Ну, не вірю…А може, все-таки, ці соціологи кривлять душею? Чи таким чином заробляють на хліб насущний? Навіть ціною майбутнього своїх дітей? А може їх діти й не живуть в Україні, а десь там… в європах?

І все ж, не все так погано у сфері українського євроатлантизму.

Зі здивуванням і, в той же час, з радістю прочитав у виданні «Обзор» від 8.07 справді сенсаційне повідомлення. Загалом 49! відсотків наших симпатичних, розумних і відповідальних (усі епітети є щирими і заслуженими) громадян висловилися за вступ України в Північноатлантичний Альянс! І лише 42,1% – проти.

Саме такими виявились результати опитування Центру соціальних досліджень «Софія». Не вірите? Їй-бо, не брешу. Порахуйте самі. 17,6% українців (саме українців) висловили слушну думку, що Україна має продовжувати політику зближення з НАТО, навіть не дивлячись на істерику політикуму нашої сусіди. В той же час, 31,4% респондентів (по-мені, розумних людей) небезпідставно вважають, що наші державні очільники мають негайно владнати з Росією питання нашої євроатлантичної політики так, щоб зберегти між нами нормальні, цивілізовані сусідські (бо вже не до братських) відносини. Що прямо кореспондується з нашим законодавством.

Отже, залишилось нашій еліті взяти й зробити те, що від них вимагає закон і здоровий глузд. Та щоб ще й наша сусіда це зрозуміла і нормально сприйняла. Теж з глузду не з’їхала. Адже мало хто оцінить нинішню риторику російського керівництва, як адекватну.

Та щоб й нашій «регіональній» верхівці бог розуму позичив.

Отака ось арифметика вийшла у «Софії». Чому я, повторюсь, дуже радуюсь. А ви?

Петро ПРОЦИК, член Координаційної ради Громадської Ліги Україна-НАТО, генерал-лейтенант запасу

Відповіді

  • 2008.07.09 | Евгений

    Re: Зміна тенденції: українці хочуть в НАТО

    Господам от блока "НЕ ТАК" хотелось бы напомнить, что они до сих пор не рассчитались с теми, кто собирал подписи против вступления Украины в НАТО - 5 грн за одну подпись. Аппаратчики СДПУ(о)в Киеве и в областных центрах "заработали" на этом немалые деньги. Они делали вид, что платят, а простые сборщики подписей, кто хотел заработать, делали вид что из собирают. Да, такой туфты как референдум по поводу невступления Украины в НАТО давно не было. А теперь посчитайте,люди. 5 грн умножить на 2,5 млн тех, кто якобы подписал эту бумажку - 12,5 млн. грн. Большую половину этих денег присвоили организатора референдума. А откуда денежки? Авторы СДПУ(о)бизнес-проекта вначале развели г-на Медведчука, а потом подались в Партию регионов. Там еще денежка осталась. А по большому счету это ворованные из наших с вами карманов средства.Хватить разводить народ, господа!!! Вся ваша деятельность шита белыми нитками.
    А что до НАТО, то давно пора в цивилизованное общество. Хватить разводить украинцев и тянуть их в прошлый век.
  • 2008.07.09 | Надія

    Re: Зміна тенденції: українці хочуть в НАТО

    І ми також
  • 2008.07.09 | shu

    Маніпуляція проти маніпуляції, пропоганда на пропоганду

    > В той же час, 31,4% респондентів (по-мені, розумних людей) небезпідставно вважають, що наші державні очільники мають негайно владнати з Росією питання нашої євроатлантичної політики так, щоб зберегти між нами нормальні, цивілізовані сусідські (бо вже не до братських) відносини. Що прямо кореспондується з нашим законодавством.

    Гадаю, що Софія, яка, як відомо, пов*язана з ПР, вкладала протилежний зміст в цих 31,4%
    Та і самі ці люди мали на увазі зовсім не підтримку НАТО, а скоріше не бажання сваритися з Росією.

    Отже зарано радіти.

    Було б дуже цікаво подивитись на справжню соціологію без усіляких запитань з "підвипердами" накшталт:"Ви підтримуєте вступ в НАТО за умови, що буде не проти Росія" чи "Ви проти вступу в НАТО бо категорично проти цього Росія і в разі вступу до НАТО Росія змушена буде ввести візовий режим з Україною".

    Отже можна казати про більшменш реальні цифри, коли це опитування проведе не одна соцслужба і лише з числа що мають більш меншь поважну репутацію. Бажано на замовлення антогоністичних сил та незацікавлених сторін накшталт посольств третіх країн(не Росії і не США)

    І головне, щоб було лише 3 прямих питання: В разі проведення референдуму про НАТО Ви:
    1) Підтримуєте вступ до НАТО
    2) Проти вступу до НАТО
    3) Не прийдете голосувати

    От тоді можно буде про щось казати. Решта - це звичайні маніпуляції свідомостю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.09 | ziggy_freud

      є суттєве заперечення

      shu пише:
      > Гадаю, що Софія, яка, як відомо, пов*язана з ПР, вкладала протилежний зміст в цих 31,4%

      ми не знаємо, який саме зміст вони вкладали в свою відповідь. Щоб знати, варто вточнити їхню думку.

      > І головне, щоб було лише 3 прямих питання: В разі проведення референдуму про НАТО Ви:
      > 1) Підтримуєте вступ до НАТО
      > 2) Проти вступу до НАТО
      > 3) Не прийдете голосувати

      якщо ми спитаємо тільки це, ми знов таки не дізнаємось мотивацій. Що може змінити думку людей щодо (анти)НАТИ. І на рехверендумі отримаємо зовсім іншу картину, ніж на опитуванні за 10 днів до нього...
  • 2008.07.09 | Хвізик

    вступ України у НАТО є таємним проектом московської гебні з мето

    метою розвалення цього військового альянсу
  • 2008.07.09 | Вільний радикал

    Re: Зміна тенденції: українці хочуть в НАТО

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Отже, залишилось нашій еліті взяти й зробити те, що від них вимагає закон і здоровий глузд.

    Та щоб ще й наша сусіда це зрозуміла і нормально сприйняла. Теж з глузду не з’їхала. Адже мало хто оцінить нинішню риторику російського керівництва, як адекватну.
    Та щоб й нашій «регіональній» верхівці бог розуму позичив.

    Отака ось арифметика вийшла у «Софії». Чому я, повторюсь, дуже радуюсь. А ви?

    Петро ПРОЦИК, член Координаційної ради Громадської Ліги Україна-НАТО, генерал-лейтенант запасу


    Отут і є головне питання, щоб наша сусіда втрималася при здорових змислах та з глузду не з*їхала.

    Як би цього досягти? Не нам, а їм? Які заштрики їм зробити, щоби у них той здоровий глузд прокинувся?

    Це, на жаль і є головне питання - розумове здоров*я російського керівництва. До сих пір вони уперто демонстрували demenci*ю.

    І я не бачу причин до зміни поведінки тієї, так званої еліти рашенської.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".