МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гривну прив'яжуть до євро(/)

07/15/2008 | stefan
Гривну привяжут к евро
http://economic-ua.com/articles/39373

Международный валютный фонд рекомендовал Нацбанку в рамках борьбы с инфляцией полностью отказаться от привязки гривны к доллару и перейти к работе с евро.


Валютные изменения в Украине можно осуществить уже в этом году, чтобы удержать темпы роста цен на уровне до 20%.
В то же время, в ходе конференции Ялтинская европейская стратегия 11 июля руководящий директор МВФ Доминик Стросс-Кан рекомендовал Нацбанку изменить валютную политику и отказаться от привязки гривны к доллару. Это может стать основным инструментом для борьбы с инфляцией в Украине, уверен глава МВФ.
"Такая ситуация не может продолжаться долго – потом наступят очень длительные негативные последствия", – сказал Стросс-Кан.
При этом старший научный сотрудник Института мировой экономики Петерсона Андерс Аслунд тоже считает, что инфляционные процессы вызваны действиями Нацбанка, который привязал курс гривны к доллару. По его подсчетам, доллар за год подешевел на 13% к евро, и Украина импортировала такой же показатель инфляции. Это стало наихудшим случаем в мире – годовой рост цен в стране превысил 31%.
"В Украине много горячих денег. Это банковские деньги на потребительские кредиты. Что вы делаете? Кредиты внутри страны предлагаете под 30%, а финансируете их из-за рубежа по 6%. Это спекулятивные кредиты”, - сказал Аслунд.
По его словам такая ситуация напоминает дефолт в России, когда было огромное количество денег. Эти деньги внутри Украины идут на недвижимость, закупку импортных товаров, то есть растет импорт и ухудшается платежный баланс, что приводит к высоким ценам, высокому валютному курсу и большому внешнему частному долгу.
Эксперт заявляет, что среди стран Восточной Европы привязку национальной валюты к доллару имеет только Украина. Лишь в странах Персидского залива, которые торгуют энергоресурсами с США, оправдана привязка к доллару.
Глава совета Нацбанка Петр Порошенко утверждает, что НБУ не привязал гривну к доллару так жестко, как говорят эксперты. По его словам, совет принял решение о бивалютной политике, передает «Корреспондент».
"Курс гривны будет колебаться не только в соотношении гривны к доллару, но и гривны к евро. Также будет учитываться динамика по валютам государств, которые являются нашими наибольшими партнерами. Если будут резкие движения по рублю, фунту, франку, политика будет направлена на них", – заявил Порошенкo.
-------
"То ли ещё будет, ой-йо-йой!" :) (Слова з пісні А.Пугачової)

Відповіді

  • 2008.07.15 | Володимир

    Re: Гривну привяжуть до євро(/)

    Бідолашне євро!
  • 2008.07.15 | Max

    Re: Гривну привяжуть до євро(/)

    Нехай хтось спробує тут пояснити, чому вартість гривні не є встановлювана в золоті, замість USD/EUR?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.15 | Майстер

      А шо, є золото?

      І чи багато валют у світі прив'язані до золота? Найкраще золото - праця. А хто в нас працює? Пограбування природних ресурсів - не праця. Прив'язка до долара - для нейтралізації його величезної маси, а судячи з цих повчань, долар остаточно вирішено злити на користь амеро. Тож чи мудро буде прив'язувати гривню до еуро? Що буде, як під кінець ц.р. долар спишуть і запровадять амеро? Що тоді очікує прив'язану до ЮСД гривню? Вона лишається вільна й самостійна, чи з гуркотом падає теж? Хтось може розжувати?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.15 | Max

        Re: А шо, є золото?

        А що, золота немає? Зовсім? І купити ніде?

        Та й не про то було запитання. Оцінювати власну валюту можна хоч в кілограмах заліза, хоч в літрах олії.

        То чому не в золоті? Матеріал зручний: легко робити запаси (бо компактний і не кородує), мякий (легко обробляти), ціна коливається незначно (принаймі менше за всі поширені валюти), а головне -- високоліквідний.

        І завдання нацбанку щодо стабільности гривні стає тривіальним: випускати грошей в обіг рівно стільки, щоб утримувати вартість золота (в UAH) в жорстко встановленому вузькому коридорі.

        То в чому справа, як шановний All гадає?

        Я знаю, але поки-що не скажу :p
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.15 | шкіпер

          Уже очень давно деньги не оценивают в золоте

          А почему - лучше спросить спецов.
        • 2008.07.15 | saha

          Краще не балакайте проте що не знаєте

          Max пише:
          > ціна коливається незначно (принаймі менше за всі поширені валюти), а головне -- високоліквідний.
          Сейчас золото около 930 долл за унцию
          а 18 апреля 2007 г. 690,2-695,5 долл./унция
          Сравните с остальными Валютными парами по отношению к доллару.
          Долар евро тогда торговался в районе 1,36 долл./евро
          сейчас 1,56 - 1,60
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.07.15 | Max

            Re: Краще не балакайте проте що не знаєте

            saha пише:
            > Max пише:
            > > ціна коливається незначно (принаймі менше за всі поширені валюти), а головне -- високоліквідний.
            > Сейчас золото около 930 долл за унцию
            > а 18 апреля 2007 г. 690,2-695,5 долл./унция
            > Сравните с остальными Валютными парами по отношению к доллару.
            > Долар евро тогда торговался в районе 1,36 долл./евро
            > сейчас 1,56 - 1,60
            1. Грубість то жоден аргумент (то про заголовок пана допису).

            2. Приведені паном цифри мені відомі. Не розумію, що ними пан хоче довести? НМСД, вони свідчать, що інфляція долара останньо є більша, аніж євро, і нічого поза тим.

            Чи, можливо, пан гадає, що євро не знецінюється зовсім (а лише золото дорожчає)? Чому ж тоді роками ростуть номінальні ціни в євро на дуже багато товарів (і то зовсім не тільки на коштовні метали)?

            P.S. Пишучи "ціна коливається незначно (принаймі менше за всі поширені валюти)", під ціною золота я мав на увазі обмінне співвідношення між золотом та різноманітними іншими реальними цінностями, а не номінальну ціну в гривнях/доларах/євро та інших папірцях, яких по цілому світі уряди друкують доволі.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.07.15 | saha

              Все рівно глупості

              > 2. Приведені паном цифри мені відомі. Не розумію, що ними пан хоче довести? НМСД, вони свідчать, що інфляція долара останньо є більша, аніж євро, і нічого поза тим.

              Інфляція долара по відношеню до товарів на рівні 3-4х відсотків річних
              тобто в Золоті маємо страшенну дефляцію.

              >
              > Чи, можливо, пан гадає, що євро не знецінюється зовсім (а лише золото дорожчає)? Чому ж тоді роками ростуть номінальні ціни в євро на дуже багато товарів (і то зовсім не тільки на коштовні метали)?
              >
              Ростуть десь на 2-3% в рік а в Золоті маємо дефляцію.

              > P.S. Пишучи "ціна коливається незначно (принаймі менше за всі поширені валюти)", під ціною золота я мав на увазі обмінне співвідношення між золотом та різноманітними іншими реальними цінностями,

              Чи можна вважати реальною цінностю товари ?
              тобто страшенна дефляція на рівні 20% в рік це не сильно коливається ?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.07.16 | Max

                Re: Все рівно глупості

                saha пише:
                > Інфляція долара по відношеню до товарів на рівні 3-4х відсотків річних
                > тобто в Золоті маємо страшенну дефляцію.
                > >
                > > Чи, можливо, пан гадає, що євро не знецінюється зовсім (а лише золото дорожчає)? Чому ж тоді роками ростуть номінальні ціни в євро на дуже багато товарів (і то зовсім не тільки на коштовні метали)?
                > >
                > Ростуть десь на 2-3% в рік а в Золоті маємо дефляцію.
                Що вважати за рівень інфляції, то залежить від прийнятої методики її визначення.

                Якщо подивити ся на зміни цін (номінальних) протягом (наприклад) 3-х останніх років на основні сировини, то в 4% інфляцію долара повірити важко (як і в 3% інфляцію євро). То будуть більші цифри.

                Чому сировини? Бо попит на них є відносно стабільний, собівартість змінюється теж незначно. На відміну, наприклад, від високотехнологічних продуктів, де постійне вдосконалення технологій дає сталий спад реальної собівартости.

                > > P.S. Пишучи "ціна коливається незначно (принаймі менше за всі поширені валюти)", під ціною золота я мав на увазі обмінне співвідношення між золотом та різноманітними іншими реальними цінностями,
                > Чи можна вважати реальною цінностю товари ?
                > тобто страшенна дефляція на рівні 20% в рік це не сильно коливається ?
                Золото за ідеальну валюту не вважаю, воно дійсно має довготривалу тенденцію до реального подорожчання. Але то є стабільна тенденція, її можна доволі точно прогнозувати. На тлі того тренду коливання вартости золота мають короткочасний спекулятивний характер, в середньо- і довготерміновій перспективі такі коливання можна проігнорувати. Саме це я мав на увазі, пишучи про "стабільність" золота, нічого більше.

                Щодо "золотої" дефляції аж у 20% річно, то мені видається цифрою завищеною. Порівняння цін золота з цінами на мідь, свинець та ін. негрошові метали, як і з цінами на енергоносії не дає аж такої цифри.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.07.16 | saha

                  тобто для вас цінність тілько основні сировини ?

                  отже з 70 до 90 коли з 40 до 10 доларів за барель долар страшенно укріплювався ?, Сировини тоді падали в ціні і не було ніякої інфляції ?
                  Особисто для мене гроші це мірило товарних цінностей які можна використовувати як мінімум в побуті для покращення життя.
                  Якщо товари які я використовую кожен день дорожчають на 3% то мені байдуже що деревина подорожчала на 30% головне що стіл коштує скільки й до того, а де перерозподілились прибутки мене мало хвилює.
                  А якщо з циклом в 30 рокі валюта буде мати дефляцію в 3 рази ;) (це тільки по відношенню до валюти, а варто ще накинути 100% інфляцію(за 30 років) грошей до кінцевих товарів ) то чомусь мені здається що це не супер.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.07.16 | Max

                    Re: тобто для вас цінність тілько основні сировини ?

                    saha пише:
                    > отже з 70 до 90 коли з 40 до 10 доларів за барель долар страшенно укріплювався ?, Сировини тоді падали в ціні і не було ніякої інфляції?
                    Так. Саме тому нафта на роль грошей непридатна.

                    > Особисто для мене гроші це мірило товарних цінностей які можна використовувати як мінімум в побуті для покращення життя.
                    Так, і не тільки. Гроші, то є щось, що можна накопичувати та інвестувати. А просто "для життя", то прожити можна якось і на основі бартеру. Люди ж якось жили так тисячі років, а подекуди і сьогодні живуть.

                    > Якщо товари які я використовую кожен день дорожчають на 3% то мені байдуже що деревина подорожчала на 30% головне що стіл коштує скільки й до того, а де перерозподілились прибутки мене мало хвилює.
                    Позірно так. Але запевне пану не є байдужа та обставина, що вартість деревини (як і прибутки) є складовою вартості готового столу.

                    > А якщо з циклом в 30 рокі валюта буде мати дефляцію в 3 рази ;) (це тільки по відношенню до валюти, а варто ще накинути 100% інфляцію(за 30 років) грошей до кінцевих товарів ) то чомусь мені здається що це не супер.
                    Має пан рацію, то аж ніяк не є супер, в жодному випадку :ouch:

                    Проте пропоную поглянути, наскільки втратив на вартости долар за останні 30 років :fou:
                    А чому такого знецінення долара у XIX сторіччі не було і близько? Моя відповідь: діяв золотий стандарт.

                    А потім той стандарт був знесений, задля "прогресу", напевно. США його знесли останніми, до речі (ну, така то вже відстала країна :sarcastic: ).
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.07.17 | saha

                      Гиииииииииииииииииии

                      Max пише:
                      > saha пише:
                      > > отже з 70 до 90 коли з 40 до 10 доларів за барель долар страшенно укріплювався ?, Сировини тоді падали в ціні і не було ніякої інфляції?
                      > Так. Саме тому нафта на роль грошей непридатна.

                      А золото придатне ????? Як вам такий розгул від 675 до 300 і потім до 1000 за останні 40 років ?
                      Яка дефляція золота відбулася з 70х до 2 половини 90х ?
                      Привязувати потрібно до сала ;)
                      1кг сала - 10 грн ;)

                      Будь-які кризи (фінансові, політичні тощо) призводили до підвищеного попиту на золото. Саме через волатильність (низьку передбачуваність) світових фінансових ринків, зумовлену нафтовою кризою та протистоянням СРСР і США, ціна трійської унції золота (31,1 г) невпинно зростала у 1970-х роках, сягнувши позначки $675 на початку 1980 року. Упродовж наступних 10 років ціна золота стабілізувалася і практично не перевищувала $400.

                      У другій половині 1990-х років золото як актив стало малопривабливим через падіння його ціни нижче $300. Це було спричинено більшим використанням прибутковіших (у короткостроковій перспективі) фінансових інструментів, таких, як акції та облігації компаній, що динамічно розвивалися, і похідних фінансових інструментів. Також вплинули на падіння цін на шляхетний метал рішення МВФ і Банку Англії продати частину своїх золотих запасів наприкінці 1990-х років.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.07.17 | Ratibor

                        1кг сала - 10 грн ;)

                      • 2008.07.17 | Max

                        Re: Гиииииииииииииииииии

                        saha пише:
                        > Будь-які кризи (фінансові, політичні тощо) призводили до підвищеного попиту на золото. Саме через волатильність (низьку передбачуваність) світових фінансових ринків, зумовлену нафтовою кризою та протистоянням СРСР і США, ціна трійської унції золота (31,1 г) невпинно зростала у 1970-х роках, сягнувши позначки $675 на початку 1980 року. Упродовж наступних 10 років ціна золота стабілізувалася і практично не перевищувала $400.
                        В очікуванні кризи та під час неї, в умовах непевности майбутнього дорожчає більшість реальних цінностей (не лише золото) та, відповідно, падає вартість зобов'язань (а паперові гроші то є зобов'язання, і то незабезпечені).

                        У США та Західній Європі у 70-х роках була висока інфляція (роздування паперової грошової маси). Одна з причин -- подожчання нафти, друга -- недолуге адміністрування господаркою західними політиками, зараженими соціялістичними по-суті ідеями (кейнсіанство та похідні від нього). До того ще кризи... Ціна $675/oz.Au на 1980р. свідченням отої інфляції і є.

                        > У другій половині 1990-х років золото як актив стало малопривабливим через падіння його ціни нижче $300. Це було спричинено більшим використанням прибутковіших (у короткостроковій перспективі) фінансових інструментів, таких, як акції та облігації компаній, що динамічно розвивалися, і похідних фінансових інструментів.
                        Вірніше сказати: золото стало видаватися малопривабливим. Як тепер видно, помилково, бо той, хто купив тоді унцію золота за $300 тепер може продати її за $1.000. 230% прибутку за півтора десятки років, то непогано, як пан вважає?

                        > Також вплинули на падіння цін на шляхетний метал рішення МВФ і Банку Англії продати частину своїх золотих запасів наприкінці 1990-х років.
                        Чиста політика, не економіка. І ефект то мало короткотерміновий. Ретроспективно, такий крок Великої Британії важко визнати за розумний.

                        То були мої "нотатки на маргінесах" до викладеного Saha.

                        А зараз -- рефлексія: ніхто не є повністю убезпечений від дії "вищої сили" та дій дурнів. Жодна особа, жодна нація.

                        Національні золоті резерви (як і золотий стандарт національної валюти) пропоную розглядати як певну розумну обережність, часткове убезпечення від глобальних несподіванок. Всього лише, не більше.

                        Натомість тримання резервів в долярах, чи євро, чи інших боргових зобов'язаннях без жодного покриття належить трактувати як вияв наївности, глупоти і необгрунтованої довіри до їх емітентів.

                        Вважаючи дальшу дискусію в цій гілці форуму контрпродуктивною, на тому ся попрощаю.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2008.07.17 | stefan

                          Max має рацію: >>

                          http://www2.maidan.org.ua/n/free/1216315695
                        • 2008.07.17 | saha

                          Если валюта будет привязана к Золоту

                          то будет очень больша волантильность по отношению к другим валютам.
                          Что очень плохо влияет на експортно\импортно операции. Так как сложно прогнозировать бизнес.
                          А если варится в нутри страны то это советскай плановая економика и пофиг до чего привязана валюта ;)
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2008.07.17 | Ratibor

                            а надо ли вообще к чему либо привязываться?

                            кроме как к потребностям национальной экономики в деньгах?
        • 2008.07.16 | Майстер

          Ну хто ж вам дасть золота?

          Тобто - хто дозволить забезпечувати гривню золотом? Хочете війни на наші голови?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.07.16 | Max

            Re: Ну хто ж вам дасть золота?

            Майстер пише:
            > Тобто - хто дозволить забезпечувати гривню золотом? Хочете війни на наші голови?
            Пане Майстер, голову даю -- війни з того не буде! :)

            А на початок, то можна і треба Нацбанкові перевести національні валютні резерви із долярів в золото (замість в євро).

            Японці з китайцями Тайваню, то ж ніби є люди неглупі? То чому й нам би так не робити?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.07.16 | Rus36

              На хаях золото закупать? Мудро...

            • 2008.07.16 | Майстер

              А чому ж долар не забезпечений ним?

              Золотом. Американці ж люди недурні
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.07.16 | Max

                Re: А чому ж долар не забезпечений ним?

                Майстер пише:
                > Золотом. Американці ж люди недурні
                Можу витлумачити, але, при всій повазі, спочатку хтів бим почитати тут пана версію.
              • 2008.07.17 | Ratibor

                потому что

                американцы могут напечатать и "продать" в мире больше денег, чем у них имеется золота. Более того, в разы больше чем весь ВВП Америки. Только за счет эмиссии доллара американцы последние лет 30 производят 20% мирового ВВП, а потребляют 40%, сверх потребление (20%) за счет всех тех, кто в мире использует доллары в качестве резервной валюты. самый выгодный в мире бизнес, - печатать деньги. Но деньги, - это долговые обязательства, а вечно в долг не позволено жить даже америке, пришло время платить по счетам, - глобальный экономический кризис уже реальность нашего мира. и все только начинается.
    • 2008.07.16 | Shooter

      Re: Гривну привяжуть до євро(/)

      Max пише:
      > Нехай хтось спробує тут пояснити, чому вартість гривні не є встановлювана в золоті, замість USD/EUR?

      Для цього варто почитати тут:

      http://en.wikipedia.org/wiki/Gold_standard
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.16 | Max

        Re: Гривну привяжуть до євро(/)

        Shooter пише:
        > Max пише:
        > > Нехай хтось спробує тут пояснити, чому вартість гривні не є встановлювана в золоті, замість USD/EUR?
        >
        > Для цього варто почитати тут:
        >
        > http://en.wikipedia.org/wiki/Gold_standard
        Дякую пану. З викладеними в тій статті Wikipedii аргументами я знайомий а навіть в основному згідний.

        Особисто не вважаю, що золотий стандарт міг би бути загальноприйнятим в сучасному світі. І найліпшим з можливих розв'язань для України він, звичайно, не є. Концепція конкуруючих "приватних грошей" Ф.Гайека (Friedrich Hayek. Denationalisation of Money: An Analysis of the Theory and Practice of Concurrent Currencies) є, безумовно, більш універсальною і відповіднішою потребам сучасних економік, аніж золотий стандарт.

        Але -- на якийсь час -- доки не здобули визнання лібертаріанські ідеї -- в одній окремо взятій країні -- то чому би й не золотий стандарт?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.16 | Shooter

          Re: Гривну привяжуть до євро(/)

          Max пише:
          > Shooter пише:
          > > Max пише:
          > > > Нехай хтось спробує тут пояснити, чому вартість гривні не є встановлювана в золоті, замість USD/EUR?
          > >
          > > Для цього варто почитати тут:
          > >
          > > http://en.wikipedia.org/wiki/Gold_standard
          > Дякую пану. З викладеними в тій статті Wikipedii аргументами я знайомий а навіть в основному згідний.
          >
          > Особисто не вважаю, що золотий стандарт міг би бути загальноприйнятим в сучасному світі. І найліпшим з можливих розв'язань для України він, звичайно, не є. Концепція конкуруючих "приватних грошей" Ф.Гайека (Friedrich Hayek. Denationalisation of Money: An Analysis of the Theory and Practice of Concurrent Currencies) є, безумовно, більш універсальною і відповіднішою потребам сучасних економік, аніж золотий стандарт.
          >
          > Але -- на якийсь час -- доки не здобули визнання лібертаріанські ідеї -- в одній окремо взятій країні -- то чому би й не золотий стандарт?

          А чому не соняшниково-олійний?

          Як Ви вважаєте?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.07.16 | Max

            Томущо

            Shooter пише:
            > Max пише:
            > > Але -- на якийсь час -- доки не здобули визнання лібертаріанські ідеї -- в одній окремо взятій країні -- то чому би й не золотий стандарт?
            >
            > А чому не соняшниково-олійний?
            > Як Ви вважаєте?
            З тих же причин, чому не мушлі каурі. Олію незручно зберігати, а головне -- не має такої ліквідности, як золото. До того ще псується.

            І нехай же пан не вдає, що того не знає, все рівно не вірю.
          • 2008.07.17 | saha

            Ні до сала ;)

    • 2008.07.16 | Ratibor

      золотые слова, но..

      дорожающее золото потянет нац. валюту за собой. а дорогая гривна убъет украинский экспорт. немцы и французы и при сильном евро имеют возможность поддерживать высокие показатели экспорта за счет продажи высотехнологичных товаров, но даже при этом Airbus жалуется, что теряет заказы в пользу Боинга из-за сильного евро. А что экспортирует Украина? - зерно, масличные культуры, прокат, трубы и т.д. и кто будет покупать эти товары номинированной в "евро ценах", при том что качество этих товаров осталось неизменным еще с советских времен? Можно конечно изначально задать низкий курс гривны по отношению к евро, но тогда народ взбунтуется т.к. это обесценит сбережения и зар.платы в гривнах.. Так что привязываться ни к золоту ни к евро не стоит, но вот перевести нац. резервы в золото, по крайней мере 30-40% резервов надо было еще лет 5-7 назад, когда этот благородный металл стоил в 3-4 раза меньше (врочем также как и серебро, недвижимость, антиквариат и прочие "вечные ценности").
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.17 | Isoлято

        Re: если бы только слова...

        Ratibor пише:
        > Так что привязываться ни к золоту ни к евро не стоит, но вот перевести нац. резервы в золото, по крайней мере 30-40% резервов надо было еще лет 5-7 назад, когда этот благородный металл стоил в 3-4 раза меньше (врочем также как и серебро, недвижимость, антиквариат и прочие "вечные ценности").
        Ой. А кто ж у нас был Президентом Украины енти самые "5-7 лет назад"? Не то ли Q-чмо, которому Вы уже успели тут высказать массу симпатий?

        Шо ж оно так подкачало? Кстати, а как с "привязками" обстоит дело в одной соседней северной стране?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.17 | Ratibor

          Re: если бы только слова...

          Isoлято пише:
          > Ой. А кто ж у нас был Президентом Украины енти самые "5-7 лет назад"? Не то ли Q-чмо, которому Вы уже успели тут высказать массу симпатий?
          >
          > Шо ж оно так подкачало? Кстати, а как с "привязками" обстоит дело в одной соседней северной стране?

          Isoлятор, не знаю с чего вы это взяли, но я не сторонник ни Кучмы, ни Януковича, ни даже пани Витренко. Если украинцам по душе Ющенко, то пусть будет Ющенко, но так, чтобы это была власть, способная навести порядок в стране. Вы же загляните в историю Украины, - когда у страны начинались проблемы? - когда к власти приходил слабый человек, или сразу целая орда слабых и в тоже время падких на власть и регалии персон: те же князья заката Киевской Руси, Запорожская Сечь, пока там не появлялись личности масштаба Хмельницкого, Украина 1917-20гг и т.д. Может я и ошибаюсь, но сейчас на Украине наблюдается аналогичный "раздрай", вследствие чего только от воли соседей (того же НАТО или России) зависит будет ли Украина существовать в формате 1991 года или же ее ждет очередной раздел.

          Что касается "привязок северного соседа", то российский рубль формально не привязан ни к какой валюте ни даже к корзине валют. Но в целом такая же "ж...па" как и в Украине. Золото-Валютных резервов (ЗВР) как таковых не имеется, а имеются только Валютные резервы т.к. по факту в золоте всего 3-4% всех резервов, а вся масса Российских резервов вложена в американские долговые обязательства, как частные, так и государственные, Хотя в последнее время стали менять структуру резервов в пользу евро и бумаг европейских государств и компаний (45% долларовые активы, 45% активы евро, 10% другие). Всего сейчас ЗВР России составляют 400 - 500млрд долларов США (точные данные можно посмотреть на www.cbrf.ru) из них 100 млрд. вложены в облигации американских ипотечных компаний Fannie Mae, Freddie Mac, как вы наверное слышали, эти компании на грани банкротства, так что вполне возможно эти 100млрд можно будет списать с баланса.

          Кстати, хочу развеять миф о том, что Россия "купается в нефтедолларах". Российское государство выступает сейчас в качестве насоса, который выкачивает посредством высоких цен на энергоносители средства из Европы и переправляет эти средства на поддержание терпящей бедствие американской финансовой системы, якобы в качестве резервов России. В России, на развитие, в лучшем случае остается 10% от этих сверхприбылей, все остальное уходит на прокорм дяде Сэму.
  • 2008.07.15 | Адвокат ...

    Краще вже до каменюки,-- та й у воду!

    Себто,-- до рубеля.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.15 | шкіпер

      Ні чого ви не розумієте у хвінансових питаннях

      Рупь - він же дерев'яний.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.15 | Адвокат ...

        Нє, пане, він вже "желєзний"!

        Себто повінця наповнений нафто-долярами та пукєно-мєдвєжим лайном. Поважчав рубель!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.15 | шкіпер

          Тоді йой

      • 2008.07.15 | stefan

        Дерев"яний руль у дерев"яних кораблів

        шкіпер пише:
        > Рупь - він же дерев'яний.
        як правило.
        Це я вам кажу, як морський інженер.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".