МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

читаю византийські тексти - ну точно про нас

07/16/2008 | Tatarchuk
В даному випадкові автор-християнин сам себе та читачів переконував в тому, що інтриги в Римі - через недохристиянство та аріанство римлян. Але ясно що він трохи відволікав від істиних причин :)

В імператора Валентініана були два патриції, які через свою умовну шляхетність та живий розум "можна назвати" на думку автора останніми римлянами. Але не варто. Бо вони дійсно були з більшими розумово-аналітичними здібностями за імператора, але виключно на тлі його нульових талантів. Звали їх Аецій та Боніфацій, а час подій - Рим в проміжку між взяттям готами та взяттям вандалами, одні одного кращі.
Аецій та Боніфацій ажне могли разом ужитися в імперії, що й так розвалювалася. Формально продовжували приятелювати, але будували інтриги.
Аецій (він більш відомий багатьом як той хто "зупинив Атілу") накатав телегу імператриці, мовляв Боніфацій хоче відкластися з првінцією Лівія зовсім. Не віритие - викличте його до себе зі звітом, він не приїде. І накатав Боніфацієві попередження, що імператриця вмовляє імператора стратити його, а не віриш - тебе скоро з нічого викличуть в Рим зі звітом. Боніфацій в Рим не поїхав (чим підтвердив свою нелояльність), покликав на допомогу вандалів і віддав їм Африку. Гарний персонаж. Потім вандали відмовилися ділити з ним владу та послали геть, Боніфацій приїхав таки в Рим і показав листи Аеція - так відкрилося що його обмовили, а Аецій інтриган.
Тим часом Аецій махався з Атілою на Каталаунських полях. Отримав там перемогу, мабуть останню для імперії, і був вбитий за наказом імператора.
- "Ну що, хіба не мудро я вчинив?" - запитує Валентініан в свого сучасника-філософа.
- "Не мені судити про мудрість імператора, - каже той, - Але щойно ліва рука імператора відрубала собі праву. Добре це чи погано, мені невідомо".
Поки все це відбувалося, Валентініан не забував гвалтувати красунь. Чоловік однієї з них вбив його і захопив владу, а у відмістку зробив з імператриці наложницю. Та викликала вандалів "на допомогу", і ті вкотре зруйнували Рим.
Чи побачив хтось тут хоч одного позитивного, умовно і чисто для свого суб/єктивного погляду, персонажа? Я побачив тільки короля вандалів, розумну та адекватну людину :)

Відповіді

  • 2008.07.16 | Koala

    а істина причина в тому, що вони були українцями?

    Принаймні, дуже на те схоже...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.07.16 | BIO

    Читаючи визерунки текстів - це буде ще точніше...

    Щодо трилогії про становлення Царства Всепоглинаючого Хама.

    Якщо уважно йти за Буніним-Верєсаєвим-Шмельовим по сторінках
    відповідних творів можна наочно побачити як Царство Церковного
    Догмату змінилося Царством Примітивної Доцільності яке натомість
    було переможено таки Царством Тотальної Несправедливості.
    На дворі між тим мрак ХХІ сторіччя, нагадую всім.
    Неперелівки буде, христианніші мої.
  • 2008.07.17 | Max

    Re: читаю византийські тексти - ну точно про нас

    Таки варто знати історію!

    Неправда, що історія вчить тільки того, що вона нікого не вчить. Не вчить вона лише тих, хто ся вчити не хоче (чи нездатний).

    А чи ми, як суспільство, здатні засвоїти її уроки?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".