МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Яценюк вигадує, як змусити нардепів виконувати закон

07/23/2008 | Майдан-ІНФОРМ
У новому політичному сезоні депутати голосувати чужими картками не зможуть. Систему "Рада" зараз перероблюють так, щоб вона розпізнавала голосувальника. Однак це будуть НЕ відбитки пальців: для того, щоби запровадити таке, потрібна згода депутатів. А вони - вже нервують: один із бютівців повідомив, що нова система - шкодитиме здоров'ю. Бо кожен депутат стане на момент голосування провідником електричного струму. Розробники системи відстоюють репутацію свого дітища: воно цілком безпечне. А ще упевнені: точно рахує голоси.

Сюрприз від спікера. Поки депутати - засмагають, Арсеній Яценюк - готує їм подарунок. У ці дні його активний співбесідник - розробник системи Рада Анатолій Морозов. Зустрічаються у кабінеті спікера. Говорять про те - як облаштувати зал до 2 вересня. Уже у перший день осінньої сесії - депутатам доведеться набувати нових навичок у мистецтві голосування. І без шкоди для здоров'я.

Арсеній Яценюк, Голова ВР: "Шкодить здоров'ю - коли один депутат голосує за шістьох! Оце точно шкодить здоров'ю! ...я придумав замість відбитка пальця дещо інше - не хочу поки що розкривати всіх особливостей".

Усі різновиди системи для голосування - розробляють у цьому інституті. Тут - усе що депутату може видатися лише фантастикою. І тут - розкривають секрети. Восени депутати знайдуть у себе на пульті - ось таку додаткову клавішу. Вона діятиме - від доторку пальця. І обдурити сенсор - не можна буде, кажуть науковці.

Розробники Ради продумали все - щоби під час голосування зайняти весь час і всі руки депутата. Для початку він встромляє картку. Далі - ставить палець однієї руки - на сенсор. А іншою - голосує. Перестрибнути на сусідній пульт - не встигає.

Сенсор причеплять до системи так, щоби однією рукою здійснити процедуру було неможливо. Все - щоби затримати депутата біля пульта - рівно 10 секунд, відведених на голосування. Виняток - лише для депутата-інваліда, який працює однією рукою. Для нього готують спеціальний пульт, каже розробник системи "Рада" Анатолій Морозов. Ті, хто каже про шкоду здоров'ю від сенсорної клавіші - просто не розуміються на електроніці. Шкоди для депутата буде більше - якщо він потримає звичайну батарейку у руках, пояснюють розробники. У сенсорі - напруга менша ніж у батарейці. 5 вольт - для депутата не страшно.

Анатолій Морозов, розробник системи Рада: "Це вже як анекдот серед тих, хто розуміється на сенсорному керуванні. зараз воно всюди - у холодильнику сучасному, у мікрохвильовці, у мобілці... це не загрожує життю.. депутат не є ніяким електродом! щоби вони не хвилювалися - жодної шкоди здоров'ю!"

А це - те, що чекає депутатів у майбутньому - і те, проти чого вони вже бунтують. Система, яка сканує відбиток пальця. Вона визнає - лише депутата-господаря. Спробуємо: "Помилка ідентифікації". Так казатиме система, якщо до неї доторкнеться чужий. Однак, щоби встановити її - потрібна згода депутатів. Тільки-но проголосують за це - розробники готові потішити їх цією новинкою.

Василь Кисельов, народний депутат, ПР: "Те, що голова ВР придумав - приречене. У вересні не буде це введено - це факт.. і коштів нема.. На це має бути моя добра воля - змушувати не можна так голосувати".

Ольга Боднар, народний депутат, БЮТ: "Важко уявити - ЩО не зможуть обійти депутати. Були такі жарти - що ми ж не зможемо всім пальці повідрізати. Зато вони гарно тренують пальці зараз - зможуть грати на піано чи на гармошці потім добре.. Я як фізик - не боюся за здоров'я від сенсора".

Натомість розробники Ради готові розповісти: що лишень не виколупували із нінишньої системи: депутати навчилися забезпечувати голоси відсутніх: жуйками, сірниками та зубочистками.

Як анекдот згадують такий випадок: один депутат писав їм скарги - що система автоматично вимикається, коли він каже слово "Президент". Розробники кажуть: до такого вищого пілотажу науковці ще не дійшли.

Ольга Сніцарчук, Андрій Поставець, Володимир Леонов, 5 канал

Відповіді

  • 2008.07.23 | Юрій Сват

    Re: Яценюк вигадує, як змусити нардепів виконувати закон

    Та давно пора змусити депутатів бути на роботі. Як "автоматник", тобто людина, котра чимало років налагоджувала автоматику всіляких верстатів, скажу, що це реально. Звісно, автоматику можна обійти. Закоротити, зімітувати тощо, чим щодня і займаються тисячі налагоджувачів автоматичної апаратури. Однак ми є професіонали, а депутати -- любителі, тож коли не стояти не місці, а вигадувати щось нове, то завжди можна бути попереду. Це як у боротьбі з "даішниками" - їх важко переплюнути, бо нам важко щодня вникати у їхні закони, а треба заробляти собі на хліб своєю професією, тож вони нас і переграють. Та не всі і не завжди. У конкретному ж випадку на користь справи те, що є ліміт часу. Тут Арсеній Яценюк, якщо це він придумав, "Геракл". Справді, треба якомога затримати затримати депутата біля його місця, щоб він не встиг натиснути ще десь, і при цьому зайняти його руки, ноги та ще все, що в нього може рухатись та підніматись... До того, як хтось із доброзичливців підкаже депутатам, як це обійти, фахівці повинні мати уже варіант і на такий випадок. І тут можна так зробити, що ніякої згоди депутатів і не потрібно. Автоматика, просто автоматика...
  • 2008.07.23 | ОРИШКА

    а что говорит регламент о голосовании "за того парня"

    и о постоянной неявке депутатов?
    Где написано, что можно одному отвечать за всех?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".