МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

З початку року зареєстровано ~14 тисяч нових громадян України

07/23/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Протягом І півріччя 2008 року територіальними органами Державного департаменту міграційної служби розглянуто понад 15 тисяч заяв про набуття громадянства України в спрощеному порядку, рішеннями органів внутрішніх справ зареєстровано громадянами України близько 14 тисяч осіб, установлено належність до громадянства України 709 осіб, прийнято рішення про набуття громадянства України відповідно до міжнародних угод стосовно 708 осіб, оформлено та надіслано для подальшого розгляду до МВС близько 1,6 тисяч справ про прийняття до громадянства.

Безпосередньо працівниками відділу громадянства Державним департаментом міграційної служби МВС України розглянуто близько 1,5 тис. справ про прийняття до громадянства України та його припинення, з яких для подальшого розгляду до Служби з питань громадянства Секретаріату Президента України надіслано 1394 справи (1361 - про прийняття до громадянства та 33 - про його припинення), після погодження надіслано до МЗС - понад 3,5 тисяч справ про вихід з громадянства України.

Загалом оформлення документів з питань громадянства здійснюється відповідно до вимог Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства та виконання прийнятих рішень, затвердженого Указом Президента України від 27 березня 2001 року (у редакції Указу Президента України від 27 червня 2006 року).

У цьому році на доопрацювання до територіальних органів ДДМС МВС було повернуто 4,5 % справ про прийняття до громадянства.

Крім клопотань про прийняття до громадянства України, служба громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС розглядає питання щодо припинення громадянства України внаслідок його втрати (стосовно осіб, які добровільно набули іноземного громадянства, набули громадянства України внаслідок обману, свідомого подання неправдивих або фальшивих документів, добровільно вступили на військову службу іншої держави).

Слід зазначити, що під час реалізації положень законодавства щодо втрати громадянства України в органів внутрішніх справ виникають певні проблеми в оформленні документів для порушення подання про втрату громадянства. Це пов'язано з тим, що чинним законодавством не визначено чіткий перелік документів, які необхідно подати для оформлення справи про втрату громадянства України, зокрема особам з числа військовослужбовців Чорноморського Флоту Російської Федерації.
З метою врегулювання зазначеного питання ДДМС розроблені і надіслані до Служби з питань громадянства Секретаріату Президента України відповідні пропозиції, спрямовані на його вдосконалення.

ДЗГ та МД МВС України

Поставив skapirus

Відповіді

  • 2008.07.24 | Koala

    Щось числа не стикуються...

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Безпосередньо працівниками відділу громадянства Державним департаментом міграційної служби МВС України розглянуто близько 1,5 тис. справ про прийняття до громадянства України та його припинення, з яких для подальшого розгляду до Служби з питань громадянства Секретаріату Президента України надіслано 1394 справи (1361 - про прийняття до громадянства та 33 - про його припинення), після погодження надіслано до МЗС - понад 3,5 тисяч справ про вихід з громадянства України.
    Я щось не зрозумів - розглянуто близько 1,5тис., для подальшого розгляду про припинення - 33, після погодження - 3,5тис. Яким чином 1,5 тис. після погодження стали 3,5 тис.?
  • 2008.07.24 | igorg

    Набуття громадянства України носить абсолютно

    формальний характер і жодним чином не повязано з національними й державними інтересами.
    Я був свідком того, як в паспортному столі людина, яка набувала українського громадянства не тільки не володіла мовою ні письмовою ні усною, але ще й постійно виражала неповагу й до України й до українців. В цієї людини до того ж були серйозні проблеми із Законом. І що, потрібні такі нові громадяни? Але усі формальні папірці в неї були з довідкою про володіння мовою включно.
    Зараз із введенням ЗНО одну з проблем можна вирішити дуже просто. Потрібно зробити обовязковою здачу тестів з Історії України та Української мови з балами не нижче 124 (я б таки зробив не менше 150 :) ).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.24 | Skapirus

      І не лише для них

      igorg пише:
      > Зараз із введенням ЗНО одну з проблем можна вирішити дуже просто. Потрібно зробити обовязковою здачу тестів з Історії України та Української мови з балами не нижче 124 (я б таки зробив не менше 150 :) ).
      Я б ще до цього списку додав всіх держчиновників (дійсно, бал 124 занадто мало), а також тих, хто одержує доплати за наукову діяльність (для них треба було б проходити тест і з їхньої спеціальності). Маю переконання, якби їм довелося б здавати тести навіть в межах шкільної програми, то велика б частка новоявлених проФФесорів не змогла б подолати навіть 124 бали.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.24 | igorg

        Підтримую. Можна навіть сформулювати

        пропозицію. Є вимога що чиновник, депутат і т.п. має володіти українською. Отож критерієм знання й буде ЗНО.
        Правда в ЗНО з українською є значна невалідність. Є багато тих хто вочевидь не володіє, але має суттєвий бал. Думаю тест має включати коротенький переказ і коротенький диктант.
  • 2008.07.24 | ziggy_freud

    і знову, жодного слова, хто ці люди

    громадяни, 14 тисяч. І всьо.

    Можна було б хоч на рівні анкетних даних записати:
    - попереднє громадянство
    - рівень освіти
    - куди вони селяться


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".