МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ПР не підтримає законопроект про виведення російського флоту

07/24/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Підготовлений Міністерством закордонних справ законопроект про виведення Чорноморського флоту Росії з української території у 2017 році має невисокі шанси на ухвалення. Зокрема, за нього не голосуватиме Партія регіонів, повідомив в інтерв’ю «Німецькі хвилі» регіонал Василь Хара.

За відсутності стійкої парламентської більшості позиція найбільшої фракції у Верховній Раді може стати вирішальною. Водночас, із «регіоналами» ніхто навіть не консультувався, каже Василь Хара. На думку депутата, про виведення чорноморського флоту з України говорити поки зарано. Хоча російські кораблі муситимуть піти з Криму, адже розташування іноземних військових баз забороняє конституція, констатує Хара. Він пов’язує питання флоту із газовими переговорами: «З одного боку ми їдемо і ластимося, щоб нам подешевше газ продали, а приїжджаємо додому і починаємо говорити – ми вас виженемо, щоб вас до 2017 року не було! Ну який настрій буде у Росії і яке відношення до України після цього?!». Представник Партії регіонів наголошує, що його політична сила не поділяє підходу до українсько-російських відносин, який нині сповідують президент та Міністерство закордонних справ.

Лілія Гришко


Джерело: Німецька Хвиля

Відповіді

  • 2008.07.25 | avr

    Re: ПР не підтримає законопроект про виведення російського флоту

    Ясне діло, що ПР не підтримає проекту закону. Не для того Янукович регулярно їздить до Москви.
  • 2008.07.25 | shu

    Про ПР навіть не питання, значно цікавіше як це підтримає БЮТ

    От тоді подивимось чи правду нам розкрив Комерсант-Україна про таємні домовленості між ЮВТ та ВВП.

    Дещо вже почало прояснюватись:
    -аверсний режим Одеса-Броди, що так дратує Кремль вже зливається Юлєю
    -Прикерченський шельф також Юля намагаєтся "відвоювати" від "корупціонерів" для Газпрому.

    От з нетерпінням чекаємо голосування по цьому закону. НУНС у повному складі навіть включно з Плющем, очевидно підтримає таку важливу справу для Президента. Отже рішення залежить лише від ЮВТ.
    Але як це підтримає БЮТ, можна буде на90% казати про те чи була то просто байка в Комерсанті.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.26 | simsimopen

      Re: Про ПР навіть не питання, значно цікавіше як це підтримає БЮТ

      Направду, в питаннях національних інтересів БЮТ непередбачувана. Складається враження, що десь за сценою сидить таємничий ляльковод, шарпає за ниточки і навіть порядні члени БЮТу стають як зомбі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.26 | shu

        А в яких питаннях воні взаглі передбачувані?

    • 2008.07.26 | Володимир

      Re: Про ПР навіть не питання, значно цікавіше як це підтримає БЮТ

      Гадаю, що БЮТ теж проголосує. Бо Тимоха - не дурепа, і голоси патріотичних виборців їй скоро дуже знадобляться. А до 2017 року часу іще досить багато. Проросійські ж виборці серед її електорату становлять мізерний прОцент.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.26 | shu

        Re: Про ПР навіть не питання, значно цікавіше як це підтримає БЮТ

        Володимир пише:
        > Гадаю, що БЮТ теж проголосує. Бо Тимоха - не дурепа, і голоси патріотичних виборців їй скоро дуже знадобляться. А до 2017 року часу іще досить багато. Проросійські ж виборці серед її електорату становлять мізерний прОцент.

        Так в тому то і справа, що їй щоб перемогти у президентській компаніі потрібні ті проросійскі голоси. Інакше вона "пролітає"
        Це дуже нескладна арифметика:
        Зараз Україна умовно має 2 табори. Помаранчевий(прозахідна цивілізація) та Біло-блакитний(російсько-совєтьско-азійська цивілізація). Це дуже узагальнено, але загалом це має місце. Особливо якщо подивитися на виборчі компанії. З плином часу "поморанчевий" табір росте. Це і дозволило Ющенко стати президентом. У 1994 він би програв, як тоді програв Кравчук.
        Але в наш час сили приблизно рівні. Можливо з невиликою перевагою "помаранчевих". Ця перевага настільки незначна, що залежить кожен раз від великої кількості обставин.
        Так у 2004 році було достатньо фальсифікацій, щоб схилити шальки терезів у бік Януковича і потім деморалізації "біло-блакитного" лекторату, щоб отримати перевагу Ющенку лише у 8%.
        Останні вибори у ВР були дуже показовими. Ці 2 табори отримли, знову - 50% на 50% з невеликою, але перевагою "біло-блакитних". Але "поморанчевих" врятував прохідний бар*єр у 3% і вони отримали більшість.
        На президентських виборах 3% бар*єру не буде. Буде 2 тур де потрібно буде чітко визначатися - або ти "помаранчевий", або "біло-блакитний" або тобі вже байдуже.
        І тут у Тимошенко справжня проблема, бо якщо Янукович може собі дозволити представляти увесь "біло-блакитний" спектр, то Тимошенко "помаранчевий" - зась.
        Принаймні немало таких як я, які завжди прагнули до "західного" вектору розвитку нашої держави але жодним чином не проголосую за Тимошенко. І багато з тих хто "входить" до помаранчевого табору і голосував за Ющенко, також дозволити собі голосувати за таку людину як Тимошенко просто не дозволять.
        Отже це буде лише на руку Януковичу.

        Гадаю, що це повинна чітко собі уявляти Тимошенко. І отже розраховувати на перемогу лише за рахунок "помаранчевих" не варто. Їй потрібно зламати цю схему. Що вона, доречі, і намагаєтся увесь час робити. Позиціонує себе на стороні домінуючого класу в Україні - пенсіонерів, люмпенів і чиновників. І формуючи в народній свідомості образ ворога у вигляді олігархів і бізнесменів.
        Але ці зусилля марні.
        Україна має чіткий поділ "помаранчеві"/"біло-блакитні" "захід/схід"(у широкому сенсі).

        Отже задля перемоги їй конче потрібно, якщо не отримати частину проросійского електорату, то принаймні відволікти його від Януковича.
        І ключ від цієї проблеми...Вгадайте з одного разу...

        Вірно - у Кремлі у сильних чоловічіх руках самбіста, кегебіста і просто гарної людини Володимира Володимировича Путіна.
        Усі ми люди. Домовитись можна завжди :-)
    • 2008.07.26 | observеr

      "Виведення ЧФ - це РУЕ-4"

    • 2008.07.26 | троль ak1001

      при певних шансах непроходження "підтримає" одноголосно

      ну там який небудь Рибаков усю картину іспоганить чи ще хтось захворіє
      таке моє імхо
      це як Томенка віце спікером обирали паралельно і одночасно з Карпачовою
      не спійман - не злодій

      хоча навіщо взагалі зараз цей закон не зовсім зрозуміло
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.27 | shu

        От схоже на те, що так і буде

        троль ak1001 пише:
        > ну там який небудь Рибаков усю картину іспоганить чи ще хтось захворіє
        > таке моє імхо
        Схоже на те що це найбільш імовірний варіант. Юля скаже, що воні за, але от знайшлась паршива вівця.
        Як завжди...
        Але ми ж усі розуміємо, що коли "треба" то і голосують усі як треба.
        Отже на головне питання чи продалась Юля Путіну ми зможемо побачити підтвердження.


        >
        > хоча навіщо взагалі зараз цей закон не зовсім зрозуміло

        Якраз дуже зрозуміло. Вважаю, що не треба пояснівати, що перебування ЧФ у Криму то є для України велика проблема: політична, економічна і врешті решт для тереторіальної цілісності і суверинитету.

        Маємо гарну нагоду "зпровадити" цей флот у 2017 році. Але треба бути реалістами. Росіяні ніколи просто так не підуть. Варто подивитись на свіжий приклад аналогічної ситуації у Грузії. Скільки років і сил знадобилось грузинам, щоб росіяне врешті решт повиводили свої бази?
        А ЧФ це навіть більше ніж просто база. Це гордість і національний символ для росіян. Отже вивести його насправді - надскладна задача.
        І тут потрібно увесь час чітко нагалошувати, що росіяне повинні піти.

        Просто навіть якби усе було гладко з політичних міркувань... Скільки часу потребує створення аналогічної бази для виведення туди цього флоту?..

        Отже можна не сумніватися, що нікуди ЧФ у 2017 році не піде. Але якщо прямо зараз Україна не почне чітко добиватися виведення ЧФ то той флот і в 2050 нікуди не піде.
  • 2008.07.27 | igorg

    Ну хто б сумнівався, що партія росії буде проти

    Тільки от біда, скільки с-ку не лижи, а Росії цього таки замало, вона бажає значно більшого. Тож лижи не лижи, а енергоносії дешевими не будуть.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.27 | Аут Сайдер

      Розмінятися?

      Давайте перейдемо в 2009 році на світові ціни на газ, на транзит та на оренду баз, а Росія зобов'язується вивести свої посудини на кілька років раніше. Всіх це влаштує, бо російському народові ця база аж зовсім не потрібна.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.28 | Володимир

        Re: Розмінятися?

        Не потрібна? Ой лі? Для міфологізованої неоімперської свідомості ще й як потрібна! Хлібом не годуй, а дай тяпнуть сто грамів, рвануть рубаху на груді за расєйскую славу, пустіть скупую мужскую слєзу по щєтіністой щєкє...
  • 2008.07.27 | rais

    Ось тут і треба говорити про чиї національні інтереси пиклують

    ся ті, ким так насичена наша владоможна еліта. Може в декого розові окуляри спадуть щодо нешкідливості комунобандитських кланів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".