МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тимошенко хоче встановити в Швеції пам'ятник Мазепі

07/25/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Кабінет Міністрів України розпорядженням № 994-р від 23 липня 2008 року вніс зміни до плану заходів з підготовки та відзначення 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу.

Текст відповідного розпорядження за підписом прем’єр-міністра України Юлії ТИМОШЕНКО розміщений на офіційному сайті Верховної Ради.

Зокрема, Кабінет Міністрів доручив Міністерству закордонних справ і Міністерству культури та туризму протягом 2009 року опрацювати питання щодо встановлення монумента гетьману Івану Мазепі та увічнення пам`яті його соратників у Королівстві Швеція і внести в установленому порядку на розгляд уряду відповідні пропозиції.

Уряд також доручив Мінтрансзв`язку забезпечити у другому півріччі 2008 року та у 2009 році випуск та введення в обіг поштових марок і конвертів, присвячених 300-річчю Полтавської битви.

Крім того, уряд пропонує Національному Банку у третьому кварталі 2008 року виготовити пам`ятну монету “Українсько-шведські воєнно-політичні союзи XVII-XVIII століть”.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет Міністрів України розпорядженням № 567-р від 2 квітня цбого року утворив Організаційний комітет з підготовки та відзначення 300-річчя подій, пов`язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу.

Оргкомітет очолює віце-прем’єр-міністр Іван ВАСЮНИК.

Водночас цим же розпорядженням уряд затвердив план заходів з підготовки та відзначення 300-річчя Полтавської битви. Він передбачає проведення тематичних занять і виставок, підготовку теле- і радіопрограм, ремонтно-реставраційних робіт на об`єктах Державного історико-культурного заповідника “Поле Полтавської битви”, а також створення Музею українського козацтва у складі цього заповідника.

Планується також провести у Полтавській області роботи з реставрації редутів часів Полтавської битви, спорудження обелісків і майданчиків для розміщення наметових містечок туристів та об`єктів громадського харчування, торгівлі, побутового, медичного і санітарно-гігієнічного обслуговування.

Передбачається, що у рамках відзначення 300-річчя Полтавської битви буде організовано державний візит Короля ШВЕЦії до України. У рамках візиту передбачається організувати у залі козацької слави Державного історико-культурного заповідника “Поле Полтавської битви” експозицію копій документів, які стосуються 300-річчя подій, пов`язаних із воєнно-політичним виступом гетьмана Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу.

УНІАН

поставив:sean

Відповіді

  • 2008.07.26 | Koala

    А скільки грошей на пам'ятник буде виділено?

    Питання до противників військових парадів
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.26 | simsimopen

      Re: А скільки грошей на пам'ятник буде виділено?

      А то: в чужому оці порошинка, а в своєму...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.26 | Koala

        Ні, чому ж? Я певен, що пам'ятник обійдеться дешевше за парад.

        Але дивно чути від форумних "націоналістів" про те, що парад не потрібний...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.26 | simsimopen

          Re: Ні, чому ж? Я певен, що пам'ятник обійдеться дешевше за парад.

          Від націоналістів ти чуєш різні думки. Я, наприклад, вважаю, що потрібен.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.07.26 | Koala

            Я теж. Але є тут один "форумний анонім"(с)

            який любить покричати про свій націоналізм... Чи то націонал-соціалізм... чи то соціалізм... Коротше, зара він БЮТовець.
    • 2008.07.26 | stryjko_bojko

      згідно кошторису

  • 2008.07.26 | Николай Чернигов

    Ничего нового. Кабмин просто конкретизировал старое решение.(л)

    Старая редакция:
    "11. Опрацювати питання щодо можливості увічнення у Швеції пам’яті гетьмана Івана Мазепи і його соратників та подання пропозицій до Посольства Королівства Швеція в Україні.
    МЗС, МКТ. 2009 рік."

    http://www.minjust.gov.ua/0/13679

    Новая редакция:
    " 11. Опрацювати питання щодо встановлення монумента гетьману Івану Мазепі та увічнення пам'яті його соратників у Королівстві Швеція і внести в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції.
    МЗС, МКТ. 2009 рік."

    http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=567-2008-%F0&page=1

    Опять, ответственные товарищи делают много шума из ничего. Насколько я помню, Кабмин у нас, мало того, что коллегиальный орган, так он еще и КОАЛИЦИОННЫЙ. За гуманитарную сферу отвечает НУНС(ЕЦ). Васюнык, Вовкун, будучи членами оргкомитета, надо полагать, просто, "опрацював питання щодо можливості", предложили увековечить память гетмана в Швеции путем установления ему памятника, а не простой мемориальной доски, например. Так что "претензии" явно высосаны из пальца.

    Уж если хочется дернуть именно Тимошенко, то надо просто вспомнить, что она обещала военный парад на 9 мая 2009 года, но секретутиат через сантехника шепнул водилке, что инициативу необходимо перехватить. :lol: :lol: :lol:
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.26 | Koala

      А чому така блималка?

      Як щось робить уряд на вимогу МЗС - то уряд коаліційний, і Тимошенко тут ні до чого. Як парад відміняє/призначає Тимошенко - то військова сфера раптом з президентської переходить до прем'єрської відповідальності. Якщо призов відбувся - то це не Тимошенко відповідає, бо за це Єхануров відповідає... Вже якось визначайтеся!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.26 | Николай Чернигов

        А що таке "блималка"?

  • 2008.07.26 | igorg

    Ідея гарна! Одобрямс. Але не лише в Швеції

    Певно у Швеції значно легше буде ніж в Україні. Чи не могла б пані Тимошенко посприяти, щоб у Кривому Розі фракція БЮТ підняла питання про перейменування або хоч найменування вулиці Мазепи. Бо є вже така ініціатива народного активу прямо на стінах нинішньої вул.Косіора. в ДЗЕРЖИНСЬКОМУ районі :).
    Можна й памятник поставити, земля ж Запорізька.
    До речі, є гарний досвід, її депутати у Тернівському районі (на жаль бувші) аж два памятники поставили власним коштом: національним героям і жертвам голодоморів.
    А ще варто й Санкт-Петербурзі поставити. Бо Мазепа таки дещо й для Росії зробив. Багато там козацьких кісток лишилося.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.26 | Сергій Вакуленко

      А ще — в Ґалаці (де його, як не як, поховали були)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.26 | Сергій Вакуленко

        Перепрошую: відстав від життя — в Ґалаці вже стоїть

        Statuia lui Ivan Mazepa de la Galati a fost edificata in 2004, la Galati, la initiativa Ambasadei Ucrainei in Romania si cu sprijinul autoritatilor locale, fiind unicul monument al hatmanului care exista in afara granitelor Ucrainei.

        http://www.presaonline.com/stire/ucrainenii-s-au-recules-la-statuia-hatmanului-mazepa,243862.html
      • 2008.07.26 | Сергій Вакуленко

        До речі, зруйновано не лише могилу, а й церкву, де вона була

        Prin anul 1962 aceeaşi soartă tragică a avut-o zi biserica Sf. Gheorghe. Cu toate că bisericile erau protejate de lege, s-a încercat dărâmarea ei prin infiltrarea unor jeturi de apă în temelie, pentru a fisura zidurile. Zidurile rezistând, în noaptea de 29-30 octombrie 1962 distrugerea a început prin tragerea turlelor legate cu un cablu de un remorcher spre faleză abruptă. Însă, amintirea lui Mazeppa a persistat printr-o întâmplare, zi anume prin anii 1961- 1963 în această zonă s-a instalat un şantier de construcţii ce avea ca scop construirea de blocuri. Barăcile acestui şantier au fost instalate pe o stradă mică, paralelă cu faleza Dunării. Numele acestei străzi era Mazepa încă din secolul trecut.
        De aici s-a ajuns ca întreaga zonă să capete numele Mazepa. Există în prezent, în Galaţi, două cartiere ce au denumirile de Mazepa 1 zi Mazepa 2. Cu toate că nu toţi dintre noi cunoaştem istoria hatmanului, totuşi numele lui a rămas zi rămâne în viaţa oraşului de la Dunăre.

        http://phakiru.blogspot.com/2006_07_01_archive.html

        Переклад:

        У 1962 р. та сама трагічна доля спіткала й церкву св. Юрія. Хоча церкви перебували під охороною закону, її спробували зруйнувати, підвівівши воду під її підмурок, щоб потріскалися мури. Оскільки мури встояли, вночі з 29 на 30 жовтня 1962 р. знесення почалося з того, що зірвали бані, зв'язавши їх буксирним канатом і стягнувши з кручі. Та все ж пам'ять про Мазепу перетривала крізь історичні перипетії, як-от створення в 1961-63 рр. будівельного містечка, призначеного для зведення багатоповерхівок. Бараки цього містечка розташувалися вздовж маленької вулиці над дунайською кручею. Ця вулиця ще в минулому столітті носила ім'я Мазепи.

        Через те увесь цей район отримав Мазепине ім'я. Тепер у Ґалаці вже є два мікрорайони, що називаються Мазепа 1 і Мазепа 2. Хоча не всі ми знаємо історію гетьманового життя, все ж його ім'я залишилося й залишається живим у місті над Дунаєм.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.26 | Сергій Вакуленко

          А ось і зображення церкви

          На жаль, крім цієї темнини, ліпшої світлини не знайшлося.
  • 2008.07.26 | keymaster

    А коли буде пам"ятник в Києві?



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".