МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

6 серпня в Києві має бути акція протесту газовиків.

08/05/2008 | Max
Щойно ся довідав: сьогодні (5 серпня) працівники Львівгазу масово виїжджають до Києва на акцію протесту 6 серпня. Є очікувані газовики і з інших областей.

З того, що чув, заплановано пікетування Кабінету Міністрів та Секретаріяту Президента (а СП при чому? - Max).

Причина протестів -- надзвичайно низькі зарплати працівників. Контролер газового господарства (чи слюсар) мають на руки місячно десь 560-680грн. :fou: (BTW, бачив їхні видруки з нарахованою зарплатою (розрахункові листки), то так і є. -Max). При цьому працівники ще й перевантажені службовими обовязками через нестачу кадрів (люди полишають таку роботу).

Що цікаво, люди (з ким я говорив) до адміністрації і власників фірми (ВАТ Львівгаз) особливих претензій не мають. Кажуть, що фірма насправді не може платити більше, бо продає клієнтам газ за регулбованим тарифом. Регульованим Урядом. В тарифі Кабміном закладено відщеплення менше 3% від роздрібних цін на потреби облгазу, решта забирає держава. Як я зрозумів, ті 3% вирахувані виходячи з власне таких тарифних ставок, як приведено.

Пікантности додає той факт, що в ціну газу включено т.зв. "цільову надбавку на газифікацію" (десь коло 6%), для державного фінансування нової газифікації. На то гроші Уряд знайшов.

То в облгазах, а в той же час у газовидобутку чи Укртрансгазі звичайний шофер має 2-2,5тис.грн. місячно. Облгазівці обурені. :gun:
Кажуть, що уряд вже понад півроку їх просто водить за ніс різними обіцянками.

Відповіді

  • 2008.08.05 | Адвокат ...

    Хто дозволяє,-- на тому і їздять. Успіхів протестувальникам!

  • 2008.08.06 | Max

    Рефлексії на тему.

    Навіщо я подав ту інформацію (про акцію протесту газовиків).

    Отож не про самих газовиків (Львівгаз, чи й галузь в цілому) мені ходило. Гадаю, актуальне становище приватних компаній, що продають газ кінцевому споживачу, є доброю ілюстрацією до останнього опитування та обговорення редукції держави, що тепер йде на форумі.

    Маємо розбудовану патерналістичну державу, яка має дбати за всіх дбати і за всіх думати. От власне маємо приклад, як вийнятково адміністративними рішеннями та держава подбала за працівників газової галузі, тримаючи їх в "чорному тілі" (а то десь до 100 тис. осіб по Україні).

    Маємо приклад "ринкової економіки" в трактуванні державного апарату і політиків -- ринковиків "комсомольського розливу".

    Нарешті, маємо приклад, як патерналістична (соціялістична по-суті) держава перетворює можливий економічний конфлікт у конфлікт політичний. Бо прості питання рівня зарплати не можуть бути вирішені між працівниками та власниками, а лише на урядовому рівні, політиками. Чи то є свідченням міцности такої держави? Не виглядає на то, радше слабкости, чи не так?

    Тож кому власне потрібна саме така держава? Як панство гадає?

    Багато цікавих думок навіюють роздуми над даною ситуацією. Запрошую до обговорення.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.06 | Адвокат ...

      Власне, Ви самі дали відповідь на своє питання.

      Те, що ми зара спостерігаємо в Україні,-- це, даруйте,-- "смєсь бульдоґа с носороґом".

      А саме: деґенеративна суміш комуняцьких бздур з ненаситною жадібністю та безкарністю ще живих камуніздів та касамольців.

      Тре віддати належне "важності тєкущєґо момєнта". У будь якій иншій державі ці вилупки роду людського ( камунізди та касамольці ), з урахуванням їхньої нахабности та ненажерливости вже давно б стояли раком перед Паном Богом.
  • 2008.08.07 | Max

    Державне регулювання монополій

    Кожен облгаз на своїй території (область) є монопольним роздрібним продавцем газу. Такий монополізм створений державою в адміністративному порядку, бо роздрібний продаж газу віднесений до ліцензованих видів господарчої діяльности, а держава (наразі?) видає по одній ліцензії на область.

    Щодо виникають два запитання:

    1) навіщо держава в штучний спосіб утворює такі монополії?
    та
    2) якщо вже допускаємо існування адміністративних (штучних) монополій, то чи не ліпше було би, якби уряд встановлював їм норму рентабельности замість фіксованих цін, як то є зараз?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.07 | Николай Чернигов

      Интересненько

      Max пише:
      > 1) навіщо держава в штучний спосіб утворює такі монополії?

      Предлагаете устроить "рынок" и провести к каждому дому еще несколько газовых труб от "альтернативного" поставщика?

      > 2) якщо вже допускаємо існування адміністративних (штучних) монополій, то чи не ліпше було би, якби уряд встановлював їм норму рентабельности замість фіксованих цін, як то є зараз?

      Да потому-что в данном случае себестоимость от которой пляшет рентабельность и, как следствие цена, будут раздуты до бесконечности.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.07 | Max

        Re: Интересненько

        Николай Чернигов пише:
        > Max пише:
        > > 1) навіщо держава в штучний спосіб утворює такі монополії?
        > Предлагаете устроить "рынок" и провести к каждому дому еще несколько газовых труб от "альтернативного" поставщика?
        Чом'би й ні? В деяких місцях по вулицях і тепер буває прокладено по два газогони паралельно. Наприклад, через необхідність збільшення пропускної спроможности.

        До того ж, паралельно працюючі контури є поширеним технічним розв'язанням проблеми надійности. То жодна приємність, сидіти в неопалюваному приміщенні взимку через аварійний ремонт 30-річного газогону, на якому раптом виник витік газу.

        > > [Max] 2) якщо вже допускаємо існування адміністративних (штучних) монополій, то чи не ліпше було би, якби уряд встановлював їм норму рентабельности замість фіксованих цін, як то є зараз?
        > Да потому-что в данном случае себестоимость от которой пляшет рентабельность и, как следствие цена, будут раздуты до бесконечности.
        Жодним чином "раздуты до бесконечности" не будуть, то є економічний абсурд. Кожен продавець чудово розуміє, що ніхто не буде купувати газ не лише за "нескінченно" високою ціною (через скінченність купівельної спроможности), а навіть і за просто завищеними цінами, бо існують альтернативні джерела енергії (електрика, деревинні гранули, мазут тощо).

        Так що попрошу шановного пана виточити вагоміші аргументи.
      • 2008.08.08 | Max

        Пане Ніколай, агов!

        Де пан ся заподів? Чи то аргументи так швидко пану ся скінчили?
  • 2008.08.07 | Николай Чернигов

    Решение проблемы Вас устраивает? (л)

    C 1 сентября текущего года вырастут цены на газ для населения. Такое решение приняла национальная комиссия регулирования электроэнергетики (НКРЭ) на заседании в четверг, 7 августа, после того как пересмотрела розничные дифференцированные тарифы на газ для населения, пишет "УНИАН".

    Согласно решению комиссии, для потребителей, ежегодный объем потребления которых не превышает 2,5 тыс. кубометров природного газа, тарифы вырастут: при наличии газовых счетчиков на 13,7% - до 35,82 коп. за метр кубический (с учетом НДС), без газовых счетчиков на 14,1% – до 39,36 коп. за метр кубический (с НДС).

    При условии, что объем потребления не превышает 6 тыс. куб. метров в год, тариф повысится: с газовым счетчиком на 13,5% – до 54,24 коп. за куб. м (с НДС), без счетчика – на 13,4% до 59,64 коп. за куб. м (с НДС).

    При объеме потребления природного газа до 12 тыс. куб. метров в год, тариф повышен: при наличии газового счетчика – на 13,3% до 1 грн. 11 коп. за куб. м (с НДС), без счетчика – на 14,1% до 1 грн. 22,1 коп. за куб. м (с НДС).

    При условии, что объем потребления газа превышает 12 тыс. кубометров в год, тариф на газ вырастет: при наличии газовых счетчиков на 13% – до 1 грн. 32,6 коп за куб. м (с НДС), при отсутствии – на 13,1% до 1 грн. 45,86 коп. за куб. м (с НДС).

    Тарифы вступают в силу с 1 сентября 2008 года.

    Розничные цены на газ для населения не пересматривались с конца 2006 год.

    http://ostro.org/shownews_ks.php?id=51361&lang=ru

    А теперь начинаем громко кричать: Тимошенко повысила цены на газ! :lol:

    Max пише:
    > Що цікаво, люди (з ким я говорив) до адміністрації і власників фірми (ВАТ Львівгаз) особливих претензій не мають.

    Знали бы они какая зарплата у администрации и какие откаты получают даже низкоуровневые снабженцы, они бы свое мнение поменяли бы.

    > Кажуть, що фірма насправді не може платити більше, бо продає клієнтам газ за регулбованим тарифом. Регульованим Урядом.

    Не Кабмином, а НКРЭ.

    > В тарифі Кабміном закладено відщеплення менше 3% від роздрібних цін на потреби облгазу, решта забирає держава.

    Не государство, а компании-поставщики газа, в т.ч. и государственные.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.07 | Max

      Re: Решение проблемы Вас устраивает? (л)

      Вирішення жодної проблеми в тій постанові НКРЕ не видно. Механічне підвищення цін нічого принципово не вирішує. Жодного розуму для прийняття таких "рішень" не потрібно.

      Николай Чернигов пише:
      > Согласно решению комиссии, для потребителей, ежегодный объем потребления которых не превышает 2,5 тыс. кубометров природного газа, тарифы вырастут: при наличии газовых счетчиков на 13,7% - до 35,82 коп. за метр кубический (с учетом НДС), без газовых счетчиков на 14,1% – до 39,36 коп. за метр кубический (с НДС).
      > При условии, что объем потребления не превышает 6 тыс. куб. метров в год, тариф повысится: с газовым счетчиком на 13,5% – до 54,24 коп. за куб. м (с НДС), без счетчика – на 13,4% до 59,64 коп. за куб. м (с НДС).
      > При объеме потребления природного газа до 12 тыс. куб. метров в год, тариф повышен: при наличии газового счетчика – на 13,3% до 1 грн. 11 коп. за куб. м (с НДС), без счетчика – на 14,1% до 1 грн. 22,1 коп. за куб. м (с НДС).
      [і т.д.]
      Не лише я не розумію, чому бюрократи з НКРЕ вперто переконані, що чим більше споживач купує товару, тим дорожче повинен платити за кожну товарну одиницю? Багато торгівців навпаки, дає знижки тим, хто купує більше (а навпаки - ніхто). До речі, у сусідів через паркан (в Польщі) ціни на газ теж диференційовані залежно від об'ємів споживання, як і в нас, лише все навпаки: що більше взяв газу, то дешевший кожен кубометр його.

      > А теперь начинаем громко кричать: Тимошенко повысила цены на газ! :lol:
      Напевно, будуть так говорити. А та вельми спритна, але розумово недалека пані повністю то собі заслужила, раз вже нічого ліпшого не змогла вигадати, як тупо підняти ціну.

      > Max пише:
      > > Що цікаво, люди (з ким я говорив) до адміністрації і власників фірми (ВАТ Львівгаз) особливих претензій не мають.
      > Знали бы они какая зарплата у администрации и какие откаты получают даже низкоуровневые снабженцы, они бы свое мнение поменяли бы.
      Пан ся здивує, але вони достатньо поінформовані. Одна працівник (слюсар, як я зрозумів) сказав таке: "якщо начальник управління в нас має 2.5тис. на місяць, як простий шофер на газопромислі, то що доброго МИ маємо чекати?"

      "Відкати": якщо під тим пан розуміє комісійні, потайки виплачувані фірмою-постачальником працівнику облгазу, що приймає рішення про закупівлю, то таке скажу. В останні роки Львівгаз значно зменшив об'єми закупівель. Закуповується лише вкрай необхідне для ремонту і утримання газових мереж, і то не повністю. Їх офіси (сам Львівгаз та його районні філії) справляють невеселе враження: застаріла офісна техніка, обшарпані меблі (подекуди лише "рештки колишнього добробуту"). Як розповідали мені, коли поламав ся замок у вхідних дверях нашого районного управління, його керівник особисто випрошував гроші для купівлі нового в заступника голови правління ВАТ Львівгаз! Так що якось не йметься віри в можливість доброго зарібку на "відкатах" (поза, можливо, самими власниками збиткового ВАТ).

      > > Кажуть, що фірма насправді не може платити більше, бо продає клієнтам газ за регулбованим тарифом. Регульованим Урядом.
      > Не Кабмином, а НКРЭ.
      То урядова структура.

      > > В тарифі Кабміном закладено відщеплення менше 3% від роздрібних цін на потреби облгазу, решта забирає держава.
      > Не государство, а компании-поставщики газа, в т.ч. и государственные.
      Газ для населення Уряд дозволяє закуповувати лише в державних фірм. І то, НМВ, не безпосередньо, а лише через державну монополію "Нафтогаз України". Тому таки держава забирає решту.

      Куплений в інших газових трейдерів (або державних або російських) газ має назву "комерційного" і може бути проданий лише комерційним споживачам (бізнес-клієнтам облгазу). То є невеликий відсоток загального обсягу продаж.

      Для повноти картини додам: навіть якщо на території району є газове родовище, облгаз не може купувати у газовидобувної компанії той газ. Тільки через державного посередника, і ніяк інакше.

      Отакий наш "ринок" газу: "до ручки" зарегулювано державою все абсолютно. То є результат мімікрії совєцької адміністративної економіки під "ринкову".

      А пані прем'єр тільки ціну підвищує. Видно, все інше її цілком влаштовує.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".