МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проблему подвійного громадянства в Україні можна вирішити незваж

08/15/2008 | shu
аючи на дірку у нашій Конституції.

Незважаючи на те що 4 стаття визначає, що громадянство України - є єдиним тим не менше існує дірка у вигляді ст.25 де зазначається, що гомадянин України не може бути позбавлений громадянства.

Таким чином в країні існує безліч людей з фактичним подвійним громадянством і це цілком законно. Головне набути друге громадянство після українського.

В контексті останніх подій і ситуації в Криму це стає вельми небезпечно для нашої країни.

Отже який з цього вихід? Наврядчи вдастся просто змінити ст.25 в Конституції і трактувати її якимось "прийнятним" чином не доводиться. Все однозначно. Можна мати більше одного громадянства незважаючи на ст.4. Зараз!

Але це можна легко змінити одним легким рухом. Тобто зміною кодексу адміністративних правопорушень КоАП та навіть кримінального кодексу.

Тобто, забов"язати громадянина України згідно ст.4 визначитись щодо єдиного громадянства в такий то термін. Якщо після першого офіційного виявлення факту і письмового попередження людина не позбулася зайвого громадянства накласти на неї адмін штраф (такий щоб бажання швидко з"явилось). Якщо і надалі громадянин нехтує виконанням вимог ст.4 накласти більший штраф і так аж до кримінального переслідування.


Крім того ввести кримінальну відповідальність за приховування подвійного громадянства. Так якщо людина афіційно на запит компетентних органів повідомила, що не має іншого громадянства, а потім було в судовому порядку доведено протилежне - тюрма.

От і все ст.4 і ст.25 будуть у повній гормонії, а такі розумники як Коломойский вимушений буде якось визначатися хто він більше ізраільтянен чи українець.

Відповіді

  • 2008.08.15 | АlexDomosedov

    Просто, геніально та ВІДПОВІДНО ДО КОНСТИТУЦІЇ.

  • 2008.08.15 | ziggy_freud

    Re: Проблему подвійного громадянства в Україні можна вирішити не

    shu пише:
    > Незважаючи на те що 4 стаття визначає, що громадянство України - є єдиним тим не менше існує дірка у вигляді ст.25 де зазначається, що гомадянин України не може бути позбавлений громадянства.

    тобто Конституція містить явну логічну суперечність. Подвійним громадянином стати не можна, але можна ним залишитись.

    значить, потрібні санкції до тих, хто лишає собі подвійне громадянство.

    > Але це можна легко змінити одним легким рухом. Тобто зміною кодексу адміністративних правопорушень КоАП та навіть кримінального кодексу.

    що буде буквально відповідати ст.4, але тільки неявно суперечити ст.25. Бо про позбавлення громадянства не йдеться. Тільки про добровільний вихід з іншого громадянства. Крім штрафів, які за більшість з них однаково платитиме головна контора, ввести для "подвійних" інший порядок реєстрації за місцем проживання.

    > Крім того ввести кримінальну відповідальність за приховування подвійного громадянства. Так якщо людина афіційно на запит компетентних органів повідомила, що не має іншого громадянства, а потім було в судовому порядку доведено протилежне - тюрма.

    так.

    > От і все ст.4 і ст.25 будуть у повній гормонії, а такі розумники як Коломойский вимушений буде якось визначатися хто він більше ізраільтянен чи українець.

    важливий нюанс: Ізраїль поки не збирається захищати своїх громадян в Україні бомбардуванням Жмеринки і Бердичіва. І подвійні громадяни Ізраїля та України ніде не проживають настільки компактно, як ерефівці в Севастополі та Ялті.
  • 2008.08.15 | OlenaSt

    ЗУ "Про громадянство України", розд. 3.

    Розділ III
    ПРИПИНЕННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

    Стаття 18. Підстави припинення громадянства України
    Громадянство України припиняється:
    1) внаслідок виходу з громадянства України;
    2) внаслідок втрати громадянства України;
    3) за підставами, передбаченими міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

    Стаття 19. Вихід з громадянства України
    Вихід з громадянства України здійснюється за клопотанням особи.
    У виході з громадянства України може бути відмовлено, якщо особа, яка порушила клопотання про вихід, має невиконані зобов'язання перед державою або майнові зобов'язання, з якими пов'язані інтереси юридичних чи фізичних осіб на території України, або якщо вихід з громадянства призведе до статусу особи без громадянства.

    Стаття 20. Втрата громадянства України
    Громадянство України втрачається:
    1) якщо громадянин України добровільно набув громадянства іншої держави;
    2) внаслідок вступу особи на військову службу, в службу безпеки, правоохоронні органи, органи юстиції або органи державної влади іноземної держави без згоди на те державних органів України та за поданням відповідних державних органів України;
    3) якщо громадянство України набуто внаслідок подання завідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів;
    4) якщо особа, яка перебуває за межами України, не стала без поважних причин на консульський облік протягом семи років. Поважними причинами вважаються: відсутність дипломатичних представництв або консульських установ України в країні постійного проживання, тривала хвороба, воєнні дії та інші ситуації надзвичайного характеру.
    За громадянином України не визнається належність до іноземного громадянства до прийняття рішення про втрату громадянства України.

    http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1636-12
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.15 | АlexDomosedov

      Єпст, то все вже є! Тіки виконувати! Пані земний уклін та шана.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.15 | OlenaSt

        Отож бо й воно! А ми тут голови ламаємо!

        Тобто проблема не в юридичних підставах, а в політичній волі посадовців, які відповідають за ці речі.

        До речі, прикол.
        На одному з форумів проросійська паспортна істерія припинилася після того, як були наведені ці статті закону.
        Лише один типчик поцікавився, що "пошагово" треба зробити, щоб позбутися українського громадянства, ато, бачте, "знаю с десяток человек кто это бы сделал, да украинское посольство упирается". Йому порадили, з посиланням на другий абзац ст. 19, щоб його знайомі виконали обов'язок перед державою (бо, напевне ж, косили від армії) та повернули всі борги в Україні. Заткнувся. Мабуть, попали в точку :)
    • 2008.08.15 | shu

      Факти показують, що цей закон недієвий. Нікчемний.

      > Громадянство України втрачається:
      > 1) якщо громадянин України добровільно набув громадянства іншої держави;

      А якщо громадянин набув, але не бажає згідно з ст.25 КУ втрачати українське громадянство? Конституція вищє ніж закон. Ця норма на практиці виявляється нікчемною.

      > За громадянином України не визнається належність до іноземного громадянства до прийняття рішення про втрату громадянства України.

      Можете не визнавати скільки завгодно, головне що сама людина і її нова батьківщина це визнає.

      В США Вас ніхто навіть не спитає, що у Вас зі старим громадянством. Іх турбує лише їх громадянство.
      Тим білше Росія не буде питати.
      Але наприклад став Бакай чи Сацюк громадянином Росії і напевно ніхто їх не змусив спочатку відмовитись від свого українського громадянства.
      Україна скільки завгодно може не зважати на їх нове громадянство. Але головне, що Росія їх прекрасно вважає своїмі громадянами і на цій підставі ніколи не видасть їх Україні за скоєні тут злочени чи борги (якщо такі дійсно є). І Росія тут буде 100% права.

      Отже наведені статті цього закону - це просто нікчемні декларації, які ні на що не впливають і ні за яких умов впливати не можуть.

      Я вважаю, що Україна повинна створити дієвий механізм, а не нікчемні декларації, щоб запобігти таким маніпуляціям з дірками у Конституції.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".