МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

схоже, Меркель поміняла позицію ФРН щодо України в НАТО (/)

08/15/2008 | толя дейнека
А.Меркель: Российские войска должны быть выведены из Грузии

Канцлер Германии Ангела Меркель считает непропорциональными ответные действия России на вторжение Грузии в Южную Осетию. Такое мнение канцлер ФРГ высказала в Сочи на совместной пресс-конференции с президентом РФ Дмитрием Медведевым.

А.Меркель подчеркнула, что всегда жалко, когда есть жертвы. "Но даже если учитывать ситуацию, описанную Россией, я считаю реакцию России непропорциональной и присутствие российских военных на территории Грузии неправильным", - заявила канцлер Германии.

Она призвала не искать сейчас точных причин грузино-осетинского конфликта. "Редко бывает так, чтобы была виновна только одна сторона", - сказала А.Меркель.

По ее мнению, необходимо срочно приступить к реализации плана, согласно которому Россия выведет свои войска из Грузии. "Очень важно, чтобы Россия вывела свои войска на те позиции, которые были зафиксированы в этом плане", - заявила она.

Исходным пунктом урегулирования грузино-осетинского конфликта должна стать территориальная целостность Грузии, заявила канцлер Германии. Она отметила, что для Германии основным постулатом при определении статуса Южной Осетии и Абхазии является территориальная целостность Грузии.

Не каждый народ в мире, который хочет отделиться от какой-либо страны, способен стать самостоятельным государством, считает федеральный канцлер Германии. По ее словам, если бы это было так, "то в мире было бы много проблем", поэтому, считает канцлер, каждый случай нужно рассматривать отдельно.

Канцлер ФРГ А.Меркель подчеркнула, что переговоры об урегулировании ситуации в Южной Осетии необходимо вести именно с нынешним руководством Грузии. "С ним нужно быть в контакте в любое время и даже в самых сложных ситуациях. Мы должны уважать решения суверенных стран", - заявила канцлер, несмотря на заявления российского руководства о невозможности ведения переговоров с нынешним руководством Грузии.

При этом она подчеркнула необходимость гарантий соблюдения всех прав и безопасности граждан. По словам А.Меркель, в разрешении этой ситуации еще предстоит найти необходимый формат, причем она подчеркнула, что он должен соответствовать международным правилам.

А.Меркель сообщила также, что Германия будет поставлять гуманитарную помощь как в Грузию, так и в Южную Осетию. "Мы также хотим, чтобы в регионе было больше международных наблюдателей", - добавила она.

В то же время канцлер Германии добавила, что договоренность о будущем вхождении Грузии и Украины в НАТО остается в силе. По ее словам, нет необходимости менять договоренности, достигнутые в ходе саммита в Бухаресте. Грузия и Украина могут стать членами НАТО, если пожелают этого, сказала А.Меркель. Следующим шагом на пути вхождения этих стран в организацию станет реализация программы MAP (план действий по членству в НАТО), добавила канцлер ФРГ.

рбк

Відповіді

  • 2008.08.15 | GreyWraith

    Не гарантовано

    толя дейнека пише:

    >Не каждый народ в мире, который хочет отделиться от какой-либо >страны, способен стать самостоятельным государством, считает >федеральный канцлер Германии. По ее словам, если бы это было так, "то >в мире было бы много проблем", поэтому, считает канцлер, каждый >случай нужно рассматривать отдельно.
    Я також вважаю, що і в цьому випадку теж питання незалежності Абхазії і Південної Осетії дискусійне, як і у випадку з Косово. Але в даному випадку попередньою умовою переговорів мусить стояти вимога ліквідації налсдіків етнічних чисток грузинів на цій території, міжнародного суду над винуватцями чисток і повернення грузинських біженців. Може, це питання само по собі і відпаде.

    >При этом она подчеркнула необходимость гарантий соблюдения всех прав >и безопасности граждан. По словам А.Меркель, в разрешении этой >ситуации еще предстоит найти необходимый формат, причем она >подчеркнула, что он должен соответствовать международным правилам.
    Ну, формат можна шукати ще роками. :( Хоча, я думаю, зараз в тих регіонах ООН має ввести власну тимчасову адміністрацію і власні миротворчі сили.

    >Грузия и Украина могут стать членами НАТО, если пожелают этого, >сказала А.Меркель.
    "Якщо побажають цього" - це також можна розглядати як прохання до Росії швидше поставити маріонеткові уряди в Грузії та Україні, яким різко розхочеться вступати до НАТО. ;( Щоб потім у зайвих проблем у грудні не було...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.15 | толя дейнека

      Re: Не гарантовано

      GreyWraith пише:
      > "Якщо побажають цього" - це також можна розглядати як прохання до Росії швидше поставити маріонеткові уряди в Грузії та Україні, яким різко розхочеться вступати до НАТО. ;( Щоб потім у зайвих проблем у грудні не було...
      висновок чи навіть припущення про нібито прохання - це щось таке, про що навіть під-кремлівські пропагандери не роздивилися. Абсолютно протирічить смислу і настрою сказаного.

      сказано:
      вступ Україно в НАТО встає на предметні рейки. (с) Меркель.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.15 | GreyWraith

        Re: Не гарантовано

        толя дейнека пише:

        >висновок чи навіть припущення про нібито прохання - це щось таке, про >що навіть під-кремлівські пропагандери не роздивилися. Абсолютно >протирічить смислу і настрою сказаного.
        Звісно, було б дуже добре, коли б Ви таки були праві. І справді західне терпіння, умовляння і поблажки Росії закінчилися б. Сподіваюся, шок від наїзду на Грузію багато кого має отверезити...

        > сказано:
        > вступ Україно в НАТО встає на предметні рейки. (с) Меркель.
        Ну що, залежить тепер від них. А нам слід готуватися до референдуму на цю тему і то найближчим часом. Мені здається, найефективнішим буде тиснути на власний інтерес: коли прийде російський мародер і почне відбирати в українського російськомовного те, що мародеру сподобалося, то російська мова аж ніяк жертві не допоможе...
  • 2008.08.15 | Адвокат ...

    Я б не плекав би зайвого оптимізму.

    Бо М`йоркєль,-- "дєФФушка романтічєская, мєчьтатєльная" і дуже ласа да до "пряника Шрьодера".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.15 | Мартинюк

      Колись надибав вельми переконливий текст

      З якого виявилося що сама Меркель - колишня функціонерка східно-німецького "комсомолу" - FDJ, її батько - аналог російського патріарха Алексія Рідігера, і віддано виконував накази Хонекера на посаді голови ради церков ( протестанських). Для цьогот він колись у 50 роках навіть "втік" з не демократичного Гамбурга до демократичної НДР.

      Так що майже інтимне взаєморозуміння фрави Мйоркіль з бароном Путеном має дуже серйозні підгрунтя.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.15 | Адвокат ...

        Я б сказав,-- "ґрунтовне підґрунтя".

      • 2008.08.15 | Сергій Кабуд

        це навіть у вікіпідії є на англійській мови, звісно, якшо читаєш

        Меркель на диво вигідний агент, бо з правої партії

        і з родини кегебіста
      • 2008.08.17 | yes

        Re: Автоматично виникає запитання: хто був Хельмут Коль?

        Це його пасія і довгий час особистий секретар та права рука.
        П.С.
        Німці приватно розповідають, що Коль був родом із Галичини. Типу того, як Даян.
  • 2008.08.17 | толя дейнека

    Меркель: Грузия станет членом НАТО (/)

    Подробности
    По материалам: РИА "Новости"

    Канцлер Германии Ангела Меркель подтвердила позицию Германии, что Грузия станет членом НАТО. "Эта позиция была подтверждена в апреле, и она не изменилась", - сказала Меркель на совместной пресс-конференции в Тбилиси после переговоров с Михаилом Саакашвили.
    http://podrobnosti.ua/power/intpol/2008/08/17/547602.html
  • 2008.08.17 | Чучхе

    що це за "план МАР" ? Це так перекладається "ПДЧ" ?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.08.17 | yes

    Серед сильних очевидна зміна вектору з Ірану на Росію

    Росія попала у перелік недемократичних держав із власної дурості.

    Звідси виникає образ мамонта, якого дружньо будуть гнати у яму і кожен планує собі жирний шматок, Китай також. Звідси нові сфери впливу для Німеччини типу Грузії.

    Може бути багато цікавих рішень, квоти на продаж нафти і газу, як Лівії запровадити, щоб Росія не використовувала нафтогроші на гонку озброєнь. На наступний рік 2009 Росія планує витратити десятки мільярдів доларів на озброєння (може 70 млрд. дол.)

    Це від безриб"я вони займаються босим Афганістаном чи Іраком, а тут такий жирний гусь, як Росія підвернувся.

    Поки всі дрібні політикани пруть у штани від Росії, Ющенко чітко читає світову програму, защо отримує подяки від Буша, Меркель чи Раїс. А де ті російські кораблі, ще досі не доплили до Севастополя? Всі вже потирали руки, як Ющенко буде втиратися від російського ляпаса.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.18 | АlexDomosedov

      Влучно! А ще програма "нафта в обмін на продовольство"

    • 2008.08.18 | Lexa62

      Re: Серед сильних очевидна зміна вектору з Ірану на Росію

      yes пише:

      > Поки всі дрібні політикани пруть у штани від Росії, Ющенко чітко читає світову програму, защо отримує подяки від Буша, Меркель чи Раїс. А де ті російські кораблі, ще досі не доплили до Севастополя? Всі вже потирали руки, як Ющенко буде втиратися від російського ляпаса.

      власне якраз всю цю компанію у світло софітів, було б добре.
    • 2008.08.18 | GreyWraith

      Re: Серед сильних очевидна зміна вектору з Ірану на Росію

      yes пише:
      >Росія попала у перелік недемократичних держав із власної дурості.

      >Звідси виникає образ мамонта, якого дружньо будуть гнати у яму і >кожен планує собі жирний шматок, Китай також. Звідси нові сфери >впливу для Німеччини типу Грузії.
      Я радий, що пані Райс сказала те, що було очевидно: ще з 1991 року Росії надавалося величезні кредити довіри, їй допомагалося, їй робилися великі поступки, її запрошували авансом на рівних в усі найпрестижніші і найвпливовіші світові організації, до її голосу дослухалися, їй багато що спускалося з рук. А оскільки вона вирішила все це проігнорувати і відмовитися від загальноприйнятих правил гри, то це - саме російський вибір. І наслідки - виключно на самій Росії.

      І взагалі я не здивуюся, якщо Генштаб НВАК зробив із останніх подій втішні висновки для себе і дещо скоригував свої плани. Цілком ймовірно, що той же Захід у випадку чого вважатиме за краще дотримуватися нейтралітету і навіть не допоможе із новим ленд-лізом...
    • 2008.08.18 | Yaroslav

      Re: Серед сильних очевидна зміна вектору з Ірану на Росію

      В ідеалі - все дуже красиво! ...Але навряд чи таким шляхом підуть, оскільки врешті він може призвести до виникнення дезінтеграційних, досить болісних, процесів в самій росії. А виникнення величезної плями нестабільності на території Євразійського континенту в сучасних умовах навряд чи кого зацікавить...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.18 | GreyWraith

        Що гірше: чума чи холера?

        Yaroslav пише:
        >Але навряд чи таким шляхом підуть, оскільки врешті він може призвести >до виникнення дезінтеграційних, досить болісних, процесів в самій >росії.
        А якщо не підуть, то Росія, відчувши вседозволеність, почне зовнішні інтеграційні процеси. Не менш болісні. І з кожним цим інтеграційним процесом буде все сильнішою, і Заходу буде все важче і важче зупиняти. Україна, Естонія чи Польща, якщо залишаться сам на сам, швидше за все, почнуть опиратися ... і, незалежно від результату, перетворяться на згарище.

        І де Росія зупиниться? На Дніпрі? На Збручі? На Західному Бугові? На Одері? На Ельбі, як того разу? На Рейні? На Ла-Манші? На Потомаці, врешті-решт? (а чому б і ні? Якщо Захід так панічно боятиметься зачепити Росію, аби на гірше не вийшло, то що останній завадить провести десантну операцію десь в штаті Нью-Йорк? А "прогресивні" громадьску думку США підготують...

        >А виникнення величезної плями нестабільності на території >Євразійського континенту в сучасних умовах навряд чи кого >зацікавить...
        І багато нестабільності завелося в Німеччині та Японії після усунення їхніх отруйних режимів? Зараз навіть Ірак і Югославія із їхніми віковими міжрелігійними ворожнечами поступово стабілізуються...
      • 2008.08.18 | yes

        Росія все менш вигідним економічним партнером стає для Заходу

        Yaroslav пише:
        > А виникнення величезної плями нестабільності на території Євразійського континенту в сучасних умовах навряд чи кого зацікавить...

        Саме навпаки, бо послаблює Росію і дає можливість створювати тиск на ціноутворення.

        Росія сильно багатіє і це багатство її є загрозою для Заходу, це як порохова бочка. Досі не було видно, як Росія буде витрачати гроші, доки не почала бомбити Грузію і роз"їджати танками, як на полігоні. А могла так само, як Кувейти чи ОАЕ будувати хмародери чи освоювати космос.

        Ця психологія, яка формувалася фільмами "брат", не дає жодних реальних вигод, крім "унизить і потешиться", але одна справа коли йдуть словесні перепалки, а інша справа - танки.

        Росію вже потихенько провокують тими ПРО у Польщі та Чехії. Тобто захід має теж свої плани деребану Росії і тільки вичікують. Їй би навпаки подати заявку до НАТО, але це для них психологічний облом.

        Тому Росію будуть зупиняти, прить, значить, умерять.

        Тепер є цілком зрозумілі підстави, щоб Німеччині мати інтереси у Грузії, бо це транзитна країна для азіатського газу і нафти, останню через Україну за місяць вже можна качати в Німеччину. А в Росії купляти менше і дешевше.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.08.18 | GreyWraith

          Re: Росія все менш вигідним економічним партнером стає для Заход

          yes пише:
          >Саме навпаки, бо послаблює Росію і дає можливість створювати тиск на >ціноутворення.
          Здається, у досить нестабільній Нігерії Захід успішно купує ресурси. Не особливо оглядаючись на самих нігерійців...

          >Росія сильно багатіє і це багатство її є загрозою для Заходу, це як >порохова бочка.
          Навіть сама по собі надмірно роздута ф'ючерсна булька є великою загрозою для економіки, яку вона може обвалити.

          Думаю, США, примусово зливши свою подібну іпотечну піраміду, стануть після невеликої кризи лише сильнішими...

          >А могла так само, як Кувейти чи ОАЕ будувати хмародери чи освоювати >космос.
          Хай би будувала хоча б дороги і притулки для літніх людей, що не горять як свічки...

          >Тобто захід має теж свої плани деребану Росії і тільки вичікують.
          Цілком може бути. Вони якось підозріло довго вичікували і терпіли. (я вже думав, що справа Литвиненка або вентиль-шоу точно будуть останніми краплями). Певно, чекали такого приводу. І дочекалися... А далі цілком може бути, як у вестерні із оскаженілим бандюком, що почав лупити із кольта по всьому, що ворушиться...

          >Їй би навпаки подати заявку до НАТО, але це для них психологічний >облом.
          Цілком може бути, що прямо зараз ЦК КПК на конкретних прикладах переконує американців і європейців, що вони зможуть дати куди ліпшу раду ... деяким територіям, ніж їхні теперішні хазяї. І зможуть гарантувати відсутність скандалів і розборок (а я справді не чув, щоб у Піднебесній відбувалися скандали, подібні до російських пригод БП чи Шелл на Сахаліні-2).

          > Тому Росію будуть зупиняти, прить, значить, умерять.
          Не знаю. Є ймовірність, що Росія виторгує відновлення всього, що було, просто в обмін на обіцянку виведення своїх військ із Грузії. :(

          >Тепер є цілком зрозумілі підстави, щоб Німеччині мати інтереси у >Грузії, бо це транзитна країна для азіатського газу і нафти, останню >через Україну за місяць вже можна качати в Німеччину. А в Росії >купляти менше і дешевше.
          Питання: наскільки гарантованими були інтереси Німеччини в "Нордстрім" і "Штокмані"?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".