МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

З приводу Російської агресії проти Грузії

08/15/2008 | Майдан-ІНФОРМ

ЗАЯВА ПРОВОДУ ОУН

З приводу Російської агресії проти Грузії

П’ятиденне військове вторгнення армійських з'єднань Росії на територію Грузії розтривожило світ та повторно виявило справжню природну політики Москви супроти держав, які вийшли з колишньої сфери її впливу та стали суверенними країнами. Здорова й патріотична частина українського народу симпатизує демократичній Грузії і підтримує її змагання за свободу і збереження цілісності країни.

Події, спровоковані навколо Південної Осетії, ще раз усвідомлюють нас, що безпека і цілісність України перебувають під постійними випробуваннями. Перед нами стоїть реальна загроза втратити політичний суверенітет і міжнародну суб'єктність України, що ми їх здобули після затяжної і дуже жертовної боротьби протягом майже цілого ХХ-го століття.

Провокаційні дії Москви у Грузії підтверджують вічну актуальність першого закону „Декалогу” українського націоналіста - „Здобудеш українську державу, або згинеш у боротьбі за неї”. Вона закликає мобілізувати всі наші духовні й фізичні сили та матеріальні ресурси, аби створити оптимальні умови для розвитку української нації на Богом даній землі, на межі між Заходом і Сходом.

Агресія Москви та млява реакція міжнародного співтовариства на неї ще раз підтверджують правильність засади революційної ОУН, сформульованої напередодні 2-ої Світової війни: покладатися виключно на власні сили і проводити політику доконаних фактів.

Ще одне гасло, під яким у період гітлерівсько-сталінського збройного зудару революційна ОУН вела збройну визвольну боротьбу, зберегло по нині своє універсальне й гуманістичне звучання, а саме гасло „Свобода народам! Свобода людині”!

На основі історичного досвіду політичної боротьби України й досі актуальних засад організованого націоналізму та державницьких сил України, закликаємо усе українське суспільство та його патріотичних представників, які перебувають у владі, виявити повну солідарність із Грузією і політичну принциповість, а також організувати конкретні відповіді на політичні виклики, які нині виринають та завтра гостро стоятимуть перед українською нацією.

Усвідомлюючи небезпеку, яка гряде на нашу молоду державу, закликаємо всі національно-демократичні сили й, зокрема, українську владу, підтримати і втілити в життя наступні політичні вимоги:


  1. Невідкладно сісти за стіл переговорів з Росією про адекватну оплату та умови базування ЧФ на території України і вже нині розпочати ґрунтовну підготовку до остаточного виведення ЧФ в 2017 році.

  2. Відновити переговорний процес щодо врегулювання справедливого й пропорційного розподілу активів та пасивів, золото-валютного фонду СССР, відкинувши запропонований і заморожений Москвою „нульовий варіант”, що його Україна досі не ратифікувала.

  3. Вважати пріоритетним завдання для МЗС України підготувати до підпису міждержавний документ про остаточну демаркацію східного кордону України з Росією на суші та в Азовському морі та негайно втілити його в життя.

  4. Активніше готувати українське суспільство до запровадження програми дій для набуття членства в НАТО й ЄС, як міжнародно-правної гарантії безпеки, добробуту й свободи українців у спільному європейському домі.

  5. Переглянути воєнну доктрину, зміцнити обороноздатність України, звертаючи особливу увагу на моральну і бойову підготовку, на технічне оснащення армії. Відновити Національну гвардію і загони морських піхотинців в Криму для захисту конституційного ладу та територіальної цілісності України. Запровадити у військових вишколах патріотичне виховання командного і бойового складу армії, базоване на українській національній традиції – княжих дружин, козацтва, стрілецтва й повстанців.

  6. Для забезпечення зростання добробуту населення та єдності країни потрібен сталий економічний розвиток. Досягнути цього можна за рахунок політики економічного націоналізму. Така політика передбачає сильну національну економіку. Держава має забезпечити монолітність нації, достатньо фінансувати оборону та освіту. Тому основним для держави є підтримка національного середнього підприємництва та розвиток середнього класу, що є надійною базою підтримки держави. Нині ініціатором економічного націоналізму має стати згуртований національний бізнес, що задля власного зростання спонукатиме державу до розвитку української нації.

  7. Всіляко підтримати і сприяти розвиткові традиційних Українських Церков (УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ) для утвердження церковно-релігійного суверенітету та становлення у майбутньому об'єднаної та помісної Української Церкви Київської традиції. Підтримати міжконфесійний діалог між усіма християнськими конфесіями та іншими релігіями, створити відповідні освітні заклади для розвитку української школи богослов'я та канонічного права, історії Церкви в Україні.


Ми переконані, що, виконуючи названі вимоги, влада зміцнить єдність українського суспільства, її відпорність перед розкладовими діями від чужорідних агентів впливів, і створить необхідні умови для безпечного розвитку і процвітання країни, яку маємо передати в надійні руки майбутніх поколінь нації.

Слава Україні! Слава Грузії!

Слава борцям за свободу! Свобода народам - Свобода людині!


Провід ОУН(р)

Київ, серпень 2008 року


Відповіді

  • 2008.08.16 | західняк

    Re: З приводу Російської агресії проти Грузії

    В принципі підтримую, однак бажано саме українським націоналістам стримуватися і не узагальнювати негативи по відношенні до заходу. Що це дає нам, коли таврувати західну реакцію "млавою". І може аж такою млявою вона не є, оскільки націоналісти роками вели успішну роботу на заході! :) Не ображуйте всіх тих політиків, що таки займали тверду позицію, раз вони перетравили шок нібито "агресії" Саакашвілі. І слід збагнути, що - на рівні інформаційної війни - Саакашвілі "врятувало" лише той факт, що Росія потім сама вдалася до "ще більшого насильства"! Цей досвід треба на вуса намотати. І не очікуймо, щоб захід однаково скоро і сильно реагував на ці події, як ми це робимо. Це вже великий успіх але і водночас закономірно, що Прибалти і Польща на одній хвилі з нами. Можна очікувати, що саме цю солідарність Москва спробує підірвати брехнею, підступом, шантажем, хабарами тощо.
  • 2008.08.16 | PETRO

    Re: З приводу Російської Ви гресії проти Грузії

    слава Вам. Patrioty.
  • 2008.08.16 | Мірко

    +100 З приводу Російської агресії проти Грузії

  • 2008.08.16 | Дорошенко

    Re: З приводу Російської агресії проти Грузії

    Переглянути свое ставлення до украинцив в РФ. Свидчити про политику постийну политику геноциду украинського народу в РФ.
  • 2008.08.16 | Историк

    Re: З приводу Російської агресії проти Грузії

    Придати належне значення вивченню истории Украини. Розумно и не конфликтно вивчати историю культури, науки, вклад в европейську и свитову историю.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".