МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НАТО можуть зацікавити українські протиракетні станції

08/18/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Україна припинила дію угоди про спільну з країнами СНД систему попередження про ракетний напад (СПРН) і контролю космічного простору. Як стало відомо в суботу, відповідний указ підписав президент Ющенко.

Ще на початку цього року Росія денонсувала угоду з Україну про спільне використання радіолокаційних станцій з попередження ракетного нападу. Нині з цієї угоди вийшла й Україна. Аналітики пов’язують такий крок офіційного Києва російсько-грузинським конфліктом. Заступник директора київського Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь каже, що тепер українськими протиракетними станціями, які розміщуються у Севастополі та Мукачевому, будуть активно цікавитися США та країни ЄС. «Якщо Україна надасть НАТО ці станції, то альянс буде дуже радий такому розвитку подій, бо щоб збудувати станції такого ґатунку потрібно багато коштів. А старі європейські країни не дуже хочуть витрачати кошти на систему ПРО», - зауважив експерт. На його думку, українські радіолокаційні системи можуть бути доповненням систем ПРО, які США планує розгорнути в Чехії та Польщі. Михайло Самусь переконаний: за використання українських протиракетних станцій НАТО платитиме Україні адекватну ціну, а не таку як Росія, коли плата лиш на 19 % покривала експлуатаційні витрати. Тепер за рахунок нового партнера Україна може значно модернізувати свої протиракетні станції та покращити оборонну систему країни, вважає Самусь.

Німецька хвиля

УНІАН

поставив:sean

Відповіді

  • 2008.08.18 | igorg

    Радари ПРО у Севастополі, Мукачево

    Радиолокационная станция «ДНЕПР»
    Предназначена для:
    -обнаружения баллистических ракет на траекториях полёта в пределах зон обзора РЛС;
    -сопровождения и измерение координат обнаруженных целей и помехоносителей;
    -вычисления параметров движения сопровождаемых целей по данным радиолокационных измерений;
    -определения типа целей;
    -выдачи информации о целевой и помеховой обстановке в автоматическом режиме.

    Состав РЛС:
    - радиолокационный центр;
    - ремонтно-поверочная база;
    - узел связи и передачи информации.

    Головной разработчик ОАО "РТИ им. А.Л. Минца" г.Москва . Введена в эксплуатацию: 1974 году. Функционирует в режиме непрерывного дежурства

    Основные тактико-технические данные:
    Зона действия:
    по азимуту 120 град
    по углу места 5 - 35
    Диапазон волн .метровый
    Излучаемая средняя мощность 200 кВт
    Дальность действия 1900 км.


    Радар ліворуч від злітної смуги, дві споруди, що утворюють тупий кут. Це і є радар "Днепр", діє з 1979 року. Певно, що його таки можна використати, бо напрямок зондування підходить.
    Стосовно Мукачівського (Виноградів) то це сумнівно. Там планувалася побудова нового в часи Горбачова. Було зведено споруди, але новий радар так і не змонтовано. На цей час ці височезні споруди-стіни демонтовано. Проте в Google Earth ці споруди ще видно (нижній знімок). Діючого радара я в Google Earth не знайшов.
    Можливе використання радара у Виноградові в наукових цілях http://rp.iszf.irk.ru/esceir/nr/isradar.htm
    Ось тут про систему ПРО СССР http://www.arms-expo.ru/site.xp/049051124049056048054.html видно сектори огляду радарів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".