Упрощенному налогообложению кирдык? (л)
08/18/2008 | Linx
Лазейку для легальной минимизации налогов могут закрыть
18.08.2008 11:20
Минфин готовится закрыть лазейку для легальной минимизации налогов, связанную с упрощенной системой.
В настоящее время немало работодателей зарегистрировали своих сотрудников как частных предпринимателей и экономят на отчислениях из зарплаты.
Комментируют:
Сергей Киселев, эксперт по налоговым вопросам
Антон Барановский, финансовый аналитик
По материалам Украинский Бизнес Ресурс
видео:
http://news.finance.ua/ru/~/1/0/all/2008/08/18/134616
18.08.2008 11:20
Минфин готовится закрыть лазейку для легальной минимизации налогов, связанную с упрощенной системой.
В настоящее время немало работодателей зарегистрировали своих сотрудников как частных предпринимателей и экономят на отчислениях из зарплаты.
Комментируют:
Сергей Киселев, эксперт по налоговым вопросам
Антон Барановский, финансовый аналитик
По материалам Украинский Бизнес Ресурс
видео:
http://news.finance.ua/ru/~/1/0/all/2008/08/18/134616
Відповіді
2008.08.18 | Abbot
Давно пора...
Прошли те времена, когда "упрощенка" была вопросом жизни и смерти.Платить 15% может и должен любой - если при этом упростится процедура работы с налоговой, не будет кучи мелочных придирок, а правила налогообложения станут простыми и понятными.
2008.08.18 | 123
Пан є фантастом?
Abbot пише:> Прошли те времена, когда "упрощенка" была вопросом жизни и смерти.
>
> Платить 15% может и должен любой - если при этом упростится процедура работы с налоговой, не будет кучи мелочных придирок, а правила налогообложения станут простыми и понятными.
Суть спрощенки не лише в тому, що бізнесмену заощаджуються 15%, а в тому, що він має спрощену бухгалтерію, зокрема, не є суттєвим ведення обліку витрат, для визначення прибутку як бази, від якої відраховуються ці 15%.
Застереження "если при этом упростится процедура работы с налоговой, не будет кучи мелочных придирок, а правила налогообложения станут простыми и понятными" позбавлено сенсу - коли малому бізнесу доведеться рахувати витрати для визначення оподаткованого прибутку, а інспектори почнуть перевіряти правомірність віднесення до витрат тих чи інших платежів, ніякого "упростится" не трапиться, а трапиться як раз навпаки.
2008.08.18 | Abbot
Ні, просто працюю у відповідній сфері
2008.08.18 | 123
Але ж, гадаю, не в тій, де на "чорне" кажуть "біле"...
2008.08.18 | shu
не 15% а 50%
2008.08.18 | omela
Re: Давно пора...
Чекайте, чи мова про скасування Єдиного податку?То ж буде страшний удар по малому бізнесу...
2008.08.18 | Correct
Кретинизм процвітає
Наступним кроком буде повернення до прогресивної шкали оподаткування зарплат.І все заради того щоб учворити чергову інфляцію.
2008.08.18 | Abbot
Ось це і справді буде кретинизмом
За сучасних умов оптимальна модель - "низькі податки, але їх сплачуватимуть усі".2008.08.18 | Correct
Пан живе у Канаді чи в Україні?
Чи у вас просто добре почуття гумору?2008.08.18 | Linx
просто він працює у "відповідній сфері"
2008.08.18 | Correct
+1
2008.08.18 | shu
Де Ви бачили низькі податки?
Спрощенку уберуть, але хіба зменшення ПДВ на 2% чи прибутку на 5% - це зменшення податків при тому що введуть ще податок на нерухомість, а решту невиключено, що піднімуть2008.08.18 | Abbot
Шановні, не всі відразу, будь ласка
Ще раз висловлю свою позицію.Сучасні світові тенденції такі: більшість країн регулярно зменшує ставку оподаткування для корпоративних утворень. В деяких країнах Європи (Латвія, Ірландія, Кіпр) навіть компанії сплачують 10%,12.5%,15%.
При цьому чим багатша країна, тим вище рівень прибуткового податку з громадян (50% або більше). В той же час, Україна, Росія, Болгарія тримають низьку ставку, адже це є життєво необхідним для легалізації доходів.
"Спрощенки" нема майже ніде у цивілізованих країнах, бо то - справжня "відмивочна", якої рано чи пізно треба буде здихатись.
Мій особистий погляд: треба встановити дуже прості правила обліку доходів та витрат, вирівняти ставки податків (податок на прибуток підприємств треба знизити до 15%), та зменшити ставку ПДВ. І змусити усіх грати чесно та за єдиними правилами.
Прошу ногами не бити:)
2008.08.18 | 123
Вгадайте з трьох разів що зробить уряд
Abbot пише:> Ще раз висловлю свою позицію.
>
> Сучасні світові тенденції такі: більшість країн регулярно зменшує ставку оподаткування для корпоративних утворень. В деяких країнах Європи (Латвія, Ірландія, Кіпр) навіть компанії сплачують 10%,12.5%,15%.
>
> При цьому чим багатша країна, тим вище рівень прибуткового податку з громадян (50% або більше). В той же час, Україна, Росія, Болгарія тримають низьку ставку, адже це є життєво необхідним для легалізації доходів.
>
> "Спрощенки" нема майже ніде у цивілізованих країнах, бо то - справжня "відмивочна", якої рано чи пізно треба буде здихатись.
Все інше в нас вже як в інших країнах, окрім розміру ставок та наявності спрощенки?
> Мій особистий погляд: треба встановити дуже прості правила обліку доходів та витрат, вирівняти ставки податків (податок на прибуток підприємств треба знизити до 15%), та зменшити ставку ПДВ. І змусити усіх грати чесно та за єдиними правилами.
Як думаєте - уряд зробить хоч щось перелічене Вами вище чи просто тупо скасує (або ізощрєнно вихолостить її суть) спрощенку?
2008.08.18 | Abbot
Залежно від того, який уряд
Якщо саме цей - тоді Ваш прогноз виправдається, бо ЮВТ відома своїм "податковим волюнтаризмом".Але я писав не про це - лише хотів висловитись з приводу того, що "спрощенка" є шкідливою, і що треба шукати альтернативи.
2008.08.18 | 123
Український уряд. Будь-який. Вчинить те саме. Сумніваєтесь?
2008.08.18 | Abbot
А запроваджували "спрощенку" хто? Марсіяни?
А 15% (спочатку 13%) податок хто затвердив? Вороги, інтервенти?2008.08.18 | 123
Запровадити спрощенку і змінити всю систему - трохи різні речі
Втім, якщо сумніваєтеся - Ваше право.Я ж вважаю, що для переважної більшості українських підприємців ніяких сумнівів тут нема.
2008.08.18 | shu
От за це я більше за все і ненавиджу ЮВТ з Пінеником
Люди позбавлені можливості щось бачити далі свого носа. Гадають, що раз хтото має можливість не сплачувати якісь податки - це все порушники і негідники.Замість того, щоб зробити реформу загальної системи так щоб нею могли користуватися прості підприємці у яких нема можливості мати професійного бугалтера і при тому, щоб обкладання податками не перетворювалось в елементарні побори, як зараз, такі недолугі політикани-демагоги можуть лише ломати те, що якось працює і живріє на чесному слові.
Перед тим як Кучма ввів спрощену систеу був тотальний обнал грошей через метелики. При тому взагалі витрачалось максимум 7% і аж ніяк не до кишені держави. Зараз армію підприємців принаймні ввели у законне русло. Ці люди отримали можливість чесно працювати. Зараз знову давайте все повернемо в зад?
Крім того усі ми свідки надзалежності держави від кон"юнктури на зовнішніх ринках. Переважно чьорної металургії та хімії. Частка малого бізнесу в структурі ВВП кожен рік зменшуєтся і є біля чи навіть менше 4%. В будь-якій нормальній цивілізованій країні ця частка становить 40-50% а подейкди і 60%
Люди які зайняті в малому бізнесі, підприємці і робітникі - це найбільш свідома, активна і грамотна частина нації.
І от "королева люмпенів" лише підтвержує свою сутність наносячи наступний тяжкий удар по цей категорії населення.
Я дуже сподіваюсь, що трибуну у ВР знову буде заблоковано починаючи з 2 вересня і так до нестями. У ВР ситуація може лише погіршуватись. Годі від такого Парламенту, такої коаліції і такої опозиції чекати справжніх реформ. Їх реформи - це лише питання кого ще можна опустити і кому ще можна підтопити жирку.