МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Крейсеру "Україна" в Чорному морі нема чого робити

08/21/2008 | Майдан-ІНФОРМ
На переговорах з продажу Росії ракетного крейсера Україна поки що відсутня „якась конкретика”.

Про це заявив 21 серпня міністр оборони України Юрій Єхануров.

„Ми ведемо переговорний процес з Міністерством оборони Російської Федерації на предмет того, щоб Росія купила цей корабель”,сказав міністр, відповідаючи в Севастополі в прямому ефірі телеканалу Бриз на питання відносно подальшої долі недобудованого ракетного крейсера Україна.

Проте, додав він, „поки що, скажімо так, конкретики якоїсь щодо крейсера Україна, такої, наприклад, як ми досягли два тижні тому на переговорах з делегацією Міноборони Російської Федерації щодо Антонова-70, ми ще не досягли”.

Крім того, на думку Єханурова, такому кораблю, як крейсер Україна, який є однотипним з крейсером Москва ЧФ РФ, „в Чорному морі нічого робити, він повинен працювати в океані”, і тому подібний корабель не є доцільним для України.

Відповідаючи на репліку ведучого: „Але росіяни аналогічний корабель використовують”, Єхануров зазначив: „У них своє бачення. Велика країна, багато морів, океани...”.

Водночас, як зазначив міністр, „ми зараз працюємо над проектуванням фрегатів, ми повністю сплатили і завершили ескізні проекти, зараз йде проектування. І в середині наступного року проект (розробка проекту) буде закінчено”. „Ми ведемо переговорний процес з багатьма фірмами світу з приводу участі в будівництві наших майбутніх українських фрегатів”, - додав Єхануров.

Міністр оборони висловив співчуття, що на сьогоднішній день український флот не отримує на свій розвиток стільки коштів, „скільки хотілося б”. Водночас, сказав Єхануров, „українські військові моряки все ж відчувають увагу до себе, і я дуже радий, що вони непогано справляються зі своїми завданнями: погляньте, скільки навчань цього року було. Дуже серйозна робота була в Середземному морі, в операції Активні зусилля, зараз будуть навчання Морський вузол. Цілий ряд навчань показує, що українські військові моряки на хорошому рівні.
Раніше екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко повідомляв, що Міноборони на утримання крейсера Україна витрачає щорік близько 5 млн. грн. "Він не введений, і не буде введений в бойовий склад Військово-морських Сил, та ще і забирає ресурси від виконання інших завдань", - зазначив екс-міністр.

Україна в 1993 році отримала від Росії недобудований ракетний крейсер Україна, який понад 20 років будується в Миколаєві на Чорноморському суднобудівельному заводі ім. 61-го комунара. Його технічна готовність складає 96%. Багаторазові спроби продати крейсер Росії або третій стороні були невдалими. На крейсері двічі формувався екіпаж із складу ВМС ВС України і двічі розформовувався. Для остаточної добудови крейсера необхідно приблизно 30 млн. доларів.

Нагадаємо, 29 січня 2007 року в Міністерстві оборони заявили, що вони продовжують наполягати на продажі ракетного крейсера Україна.

За матеріалами УНИАН

поставив:sean

Відповіді

  • 2008.08.21 | Валерій

    Re: Крейсеру "Україна" в Чорному морі нема чого робити

    Давайте организуем акцию по сбору средств среди населения, организаций и фирм , которым не безразлична безопасность Украины, для достройки крейсера "Украина". А то по словам министра нам нужны только катера для отдыха новых украинцев. Будет видно кто есть кто!
    С уважением Валерий Хоменко.Запорожская обл Михайловка
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.21 | GreyWraith

      В принципі можна...

      Валерій пише:
      >Давайте организуем акцию по сбору средств среди населения, организаций >и фирм , которым не безразлична безопасность Украины, для достройки >крейсера "Украина".
      Я теж спочатку так думав, але потім замислився над фактом відмови у 50-і роки минулого століття великих морських держав від так званих "капітальних кораблів", тобто великих, дорогих і дуже добре захищених лінійних кораблів і крейсерів. Звісно, у США останні лінкори доходили до аже нового віку, але нових не розвивали і не добудовували вже закладену серію. Винятком знову ж був флот СРСР, для якого побудували велику серію легких крейсерів не пам'ятаю якого проекту із головним калібром в 12 шестидюймових гармат, розміщених в 4 тристволові башти і тонажністю, здається, в 15 кілотон.

      Думаю, причина зміни точки зору адміралів полягала у величезному розвитку морської авіації. Що толку витрачати ресурси на будівництво супермонстра "Ямато", який, не зробить жодного пострілу із своїх циклопічних 18-дюймових гармат, а прилетять пару сотень літаків і всадять у нього по парі десятків бомб і торпед, і він піде на дно?
      От авіаносці - зовсім інша справа. А далі вже треба розвивати допоміжний флот навколо авіаносців. До речі, і тут у США було не все так гладко, зокрема, вони ще із початку 60-их років довго гризлися в Конгресі з приводу розвитку надводного атомного флоту і після дискусій та з точки зору накопиченого досвіду таки пригальмували...

      А тепер подивимося на сістершип "Слави": головний калібр - 16 крилатих ракет, здається "Граніт". (опустимо питання поповнення боєзапасу в Україні). Уявімо гіпотетичний бій із, скажімо, авіаносним з'єднанням: ну, вистріляли залпом, і воно все поперло на авіаносець. Чи прорветься через ешелоновану ППО з'єднання? Не факт. Ще F-14 були дуже ефективними проти подібної атаки, зараз явно щось є не гірше, раз ті зняли з озброєння. Припустимо, штук п'ять прорвалися і влучили в щось типу "Німіца". Ще не факт, що "Німіц" потоне, бо боротьби за живучість корабля ніхто не скасовував, а ще в Другу Світову американці навчилися це робити грамотно і ефективно. Тобто, не факт, що ця звірушка вийде із ладу. Нехай вийшла і навіть потонула, причому з усім авіакрилом. Блискучий і заслужений успіх! А що далі? А далі залишиться ще не одна така ж звірушка, бо вже дуже давно авіаносці у американців в серйозних війнах поштучно не ходять. (І на верфях ще почнуть будувати нові. В Другу Світову США збудували чуть не три десятки ескадрених авіаносців, під сотню ескортних і сім десятків океанських крейсерів.) Плюс берегові аеродроми в тій же Туреччині чи Болгарії. А потім почнеться жорстока мстЯ кількома сотнями аеропланів (мстЯ може початися ще і до атаки крейсером). Зауважу, що окрім F/A-18 американці вже мають перші зразки палубних безпілотних бомбардувальників зі зниженою радіолокаційною помітністю. F-117A, який себе чудово показав, вони вже теж зняли з озброєння, отже, ще раз наголошую, що тут є щось не гірше... А легендарний С-300Ф нащо? Ну, реального використання С-300Ф ще не було, плюс боєзапас явно обмежений, особливо порівняно із бездонними трюмами американської ескадри (і бездоганною роботою їхньої служби поповнення боєзапасу в морі). А далі - згадайте той же "Ямато" або навіть "Бісмарк".

      Мораль цієї байки така, що одиниця у теперішній морській війні нічого не вирішує. Вона може при удачі добитися локальних успіхів, але безсила проти флоту. Тому акцентування уваги на розвитку корветів, фрегатів і, можливо. есмінців, на мою думку, правильне. І особливо пильно слід ставитися до морської авіації берегового базування...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.21 | Sean

        я з цим згоден, зауважуючи, що зовсім не USShips є нашими

        потенційними ворогами. Як я розумію, Ви то для прикладу лишень
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.08.21 | GreyWraith

          Будь-який воєнний корабель будується під певний клас задач

          Під це ще при проектуванні в мирний час навіть розробляються технології. Наприклад, США і Третій Рейх активно розвивали технологію економічних корабельних котлів високого тиску, в той час, коли Великобританія, Японія, Франція та Італія обмежилися котлами низького тиску. Бо Крігсмаріне орієнтувався на рейдерські дії, бо не міг ніяк тягатися із Королівськими ВМС у рівному бою, а США готувалися до наступальних дій у Тихоокеанському ТВД із його велетенськими відстанями.

          Так само я припускаю, що радянські адмірали, свого часу формулючи технічне завдання на проект крейсерів типу "Слава", явно мали на увазі певні бойові дії. Які? Моя гіпотеза - при удачі завалити авіаносець (явно не обстріли грузинських міст :) ). От я і намагався змоделювати це все в Чорному морі на основі тієї інформації, якою володію.

          Питання: і при чому тут Україна? Нащо їй така хоч і гарна, але дорога в утриманні цяцька? Щоб було? ;)
      • 2008.08.21 | Shadow

        Re: В принципі можна...

        GreyWraith пише:
        > Валерій пише:
        > >Давайте организуем акцию по сбору средств среди населения, организаций >и фирм , которым не безразлична безопасность Украины, для достройки >крейсера "Украина".
        > Я теж спочатку так думав, але потім замислився над фактом відмови у 50-і роки минулого століття великих морських держав від так званих "капітальних кораблів", тобто великих, дорогих і дуже добре захищених лінійних кораблів і крейсерів.

        Дак это, не дотягивает энтот корапь до линкора 8) Это ж всего-навсего крейсер. 11000 тонн водоизмещение. У линкоров было за 40000.

        > Думаю, причина зміни точки зору адміралів полягала у величезному розвитку морської авіації.

        Поэтому рулят эсминцы и крейсера с хорошими зенитными ракетами.

        > А тепер подивимося на сістершип "Слави": головний калібр - 16 крилатих ракет, здається "Граніт". (опустимо питання поповнення боєзапасу в Україні). Уявімо гіпотетичний бій із, скажімо, авіаносним з'єднанням

        "Всего-навсего" авианосная группа? Да че там, давай сразу с марсианами.

        Более реальный сценарий "Украина" против "Москвы" (это названия судов), а тут как раз класс одинаковый!

        > А легендарний С-300Ф нащо?

        Сбивать мирные российские бомбардировщики.

        > Мораль цієї байки така, що одиниця у теперішній морській війні нічого не вирішує. Вона може при удачі добитися локальних успіхів, але безсила проти флоту. Тому акцентування уваги на розвитку корветів, фрегатів і, можливо. есмінців, на мою думку, правильне.

        Поэтому давайте распилим на лом 96% готовый ракетный крейсер, в то время как у "потенциального миротворца" уже слюна изо рта от бешенства идет? Ну-ну.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.08.21 | GreyWraith

          Re: В принципі можна...

          Shadow пише:
          > Дак это, не дотягивает энтот корапь до линкора 8) Это ж >всего-навсего крейсер. 11000 тонн водоизмещение. У линкоров было за >40000.
          Так я про те саме: ера "капітальних кораблів" пройшла.

          >Поэтому рулят эсминцы и крейсера с хорошими зенитными ракетами.
          Насправді рулять авіаносці із хорошою палубною авіацією, а ракети - як дуже корисне доповнення. У покійного СРСР на авіаносці так толком грошей і не назбиралося, тому радянські адмірали переконували народи СРСР, що авіаносці ще зелені... :)

          > Более реальный сценарий "Украина" против "Москвы" (это названия >судов), а тут как раз класс одинаковый!
          Дуель кораблів, особливо сістершипів, - це шляхетно, але зараз ніхто так не воює і не буде. У випадку чого прийде купа великих корит, підвезе підмогу аеропланів, і жертва, може, навіть від причалу не відійде.

          Он із лінійним кораблем "Новоросійськ" в мирний час інша халепа сталася. Є версія, що там постаралися (в мирний час!) італійські підводні диверсанти...

          >Поэтому давайте распилим на лом 96% готовый ракетный крейсер, в то >время как у "потенциального миротворца" уже слюна изо рта от >бешенства идет? Ну-ну.
          Тоді не можна цілком виключати захоплення цього крейсера абордажною групою прямо в базі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.08.22 | Shadow

            Re: В принципі можна...

            GreyWraith пише:
            > > Более реальный сценарий "Украина" против "Москвы" (это названия >судов), а тут как раз класс одинаковый!
            > Дуель кораблів, особливо сістершипів, - це шляхетно, але зараз ніхто так не воює і не буде. У випадку чого прийде купа великих корит, підвезе підмогу аеропланів, і жертва, може, навіть від причалу не відійде.

            Каких еще "больших корыт"? Не может Россия никаких "больших корыт" в Черное море прислать! (Тем более что у России такое корыто всего одно, да и то не очень большое).
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.08.22 | GreyWraith

              Re: В принципі можна...

              Shadow пише:
              > GreyWraith пише:
              > > > Более реальный сценарий "Украина" против "Москвы" (это названия >судов), а тут как раз класс одинаковый!
              > > Дуель кораблів, особливо сістершипів, - це шляхетно, але зараз ніхто так не воює і не буде. У випадку чого прийде купа великих корит, підвезе підмогу аеропланів, і жертва, може, навіть від причалу не відійде.
              >
              > Каких еще "больших корыт"? Не может Россия никаких "больших корыт" в Черное море прислать! (Тем более что у России такое корыто всего одно, да и то не очень большое).
              "Великі корита" - це сістершипи "Німіца". Їх зараз у США, здається, 10 штук, останній називається "Рональд Рейган".

              У Росії є один авіаносець "Адмірал Флоту Радянського Союзу Кузнєцов", який входить у склад Північного флоту. Тонажність десь раза в два менша за "Німіців". Він не має ударної авіагрупи, лише винищувальну десь в 20 літаків, замість ударної авіагрупи - ті ж "Граніти". Не так давно у супроводі двох буксирів брав участь у якихось навчаннях. На цих навчаннях один із літаків його авіагрупи впав у море. Пілота було врятовано... Коли і як робилися його ремонти - я не знаю.

              А з приводу гіпотетичної дуелі крейсерів... Он свого часу у Сєвєродвінську будувався величезний і дуже швидкий крейсер "Сталінград", що, за задумом Сталіна мав безкарно топити своїм 12-дюймовим головним калібром слабших супротивників, зокрема американські важкі і легки крейсери, озброєні відповідно 8-и і 6-и дюймовими гарматами, і втікати від американських лінійних кораблів із їхнім 16-дюймовим калібром. Ця концепця здерлася із американського важкого крейсера "Аляска", який, до речі, самі американці вважали не особливо вдалим...

              І от цікаво, невже б у випадку чого США вивели б у дуельний бій проти цього "Сталінграда" саме "Аляску"? Чи все-таки авіаносне з'єднання, яке б влаштувало б цій одиниці шоу "загибель "Ямато""-2? ;)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.08.22 | Shadow

                Re: В принципі можна...

                > > > > Более реальный сценарий "Украина" против "Москвы" (это названия >судов), а тут как раз класс одинаковый!
                > > > Дуель кораблів, особливо сістершипів, - це шляхетно, але зараз ніхто так не воює і не буде. У випадку чого прийде купа великих корит, підвезе підмогу аеропланів, і жертва, може, навіть від причалу не відійде.
                > > Каких еще "больших корыт"? Не может Россия никаких "больших корыт" в Черное море прислать! (Тем более что у России такое корыто всего одно, да и то не очень большое).
                > "Великі корита" - це сістершипи "Німіца". Їх зараз у США, здається, 10 штук, останній називається "Рональд Рейган".

                Да я понял.

                Я прошу прощения, зачем обсуждать фантастические сценарии типа "война Украины против США", которой просто не может быть?

                Давайте рассматривать более реальные ситуации, например, "у Путина крыша съехала вообще и он решил воевать с Украиной".
        • 2008.08.21 | Мартинюк

          Продажа готового корабля лише взамін на який еквівалент

          Повністю згоден -продавати повністю готовий (96%) крейсер заради "ідеї" є абсурд. Тим більшим абсурдом є те що в Чорне море ВЖЕ прасує повний аналог ПОТЕНЦІЙНОГО ВОРОГА -російський ракетний крейсер "Москва". Якщо продавати то взамін за скажімо 10 фрегатів чи есмінців, або за гроші , які негайно і безумовно будуть вкладені в їх побудову. Але у нас немає часу - Тому давайте добудуємо крейсер "Україну" , проведемо ходові випробуванняі бойові стрільби, полякаємо москалів, а потім і продати його можна буде легше. Індії чи Бразилії ...

          Корабель фактично готовий - згоден що війна внесла неприємні корективи у чиїсь бізнес-плани (може й того Єханурова) і "приватизатор" починає верзти словесний понос часів ранньої пербудови.
    • 2008.08.21 | Shadow

      Re: Крейсеру "Україна" в Чорному морі нема чого робити

      Валерій пише:
      > Давайте организуем акцию по сбору средств среди населения, организаций и фирм , которым не безразлична безопасность Украины, для достройки крейсера "Украина". А то по словам министра нам нужны только катера для отдыха новых украинцев. Будет видно кто есть кто!

      А может американцам его предложить? Им, наверное, интересно потрогать своими руками ракеты "Гранит", провести учебные стрельбы и т.д. Для них $60 милиионов - очень смешные деньги.
  • 2008.08.21 | zmej_gorynych

    Б-ть.. Давайте продамо Єханурова. Будь-якій "третій стороні".

    За будь-яку ціну.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.21 | QuasiGiraffe

      Як залишкове військове майно? Згоден.

  • 2008.08.21 | Николай Чернигов

    Армия, вообще-то, ну очень дорогое удовольствие.

    А авиация и флот - в первую очередь. Тут кто-нибудь может дать четкий ответ на такой вопрос: 96%-я готовность корабля включает в себя вооружение, систему управления огнем и РЛ-оборудование?

    Если да, то не вложить несчастных 30 млн.зеленых в достройку, просто глупо. А вот если нет, то вышеперечисленное обойдется госбюджету в миллиарды все тех же зеленых (и очень сомневаюсь, что РФ его продаст). И тут Ехануров действительно прав: ввиду отсутствия в Черном море ПЛА и авианосных групп такие средства можно использовать намного эффективнее. К примеру можно приобрести современные средства ПВО или истребители.
  • 2008.08.22 | Мірко

    Продаймо москалям щоб могли по Одесі стріляти

    Ідіоти :sarcastic:
    Це так само як із тими 4000 Кравчуківських тактичних ракет із ядерними боєголовками, - які на днях сусід може таки нам повернути.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.22 | GreyWraith

      По чому-чому, а по Одесі він стріляти точно не буде

      Одеса цінна для Росії своєю потужною п'ятою колоною, яка України робила і робить куди більше шкоди, ніж можуть наруйнувати 16 крилатих ракет. А от після такого обстрілу така цінна п'ята колона буде самими ж одеситами просто роздерта на шматки...


      Мірко пише:
      > Це так само як із тими 4000 Кравчуківських тактичних ракет із ядерними боєголовками, - які на днях сусід може таки нам повернути.
      Питання: чи могли хоча б одну із тих 4000 тактичних ядерних ракет українські збройні сили запустити? ;) Отож. А щодо Кравчука, то я його ніяк не поважаю і маю до нього багато претензій. Але за те, що при ньому мєшковщину було розчавлено у зародку, треба віддати належне. Бо бачите, як ці метастази можуть розростися.

      До речі, я чекав масового "осуждамса" грузинів з боку синячих областей, в першу чергу із Криму і Севастопольської міськради. Але поки що відзначилися лише донецькі міські гобліни. Звісно, воно ще може бути, але відсутність у перші дні - як на мене вже є доброю тенденцією. Невже страх перед "Росмародерторгом" настільки мізки на місце поставив? ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.22 | Мартинюк

        Росія зневажає свою пяту колону

        Якщо треба - то розбомбить , так само кидає на убій або під вогонь власної артилерії своїх же власних солдат.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.08.22 | GreyWraith

          Re: Росія зневажає свою пяту колону

          Мартинюк пише:
          >Якщо треба - то розбомбить , так само кидає на убій або під вогонь >власної артилерії своїх же власних солдат.
          Он є версія, що обстріл Цхінвалі із "Градів" вела сама ж Росія. Очевидці свідчать, що обстріл вівся не з півдня, а з півночі. Глейвіц, нє? ;)

          Цікаво, а якщо наша п'ята колона, незважаючи на все це, все ще є п'ятою колоною, то як це пояснити? Вродженим масовим дефектом мозку, що начисто заблокував інстинкт самозбереження? ;)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.08.22 | Мартинюк

            Та ні - російські військові дезінформатори добре спрацювали

            Моментально в перші ж моменти подали власну версію, яка напрочуд добре узгоджувалася із обивательськими міфіами - Сакашвілі темпераментний нестриманий кавказець, з його підгризеним власною грузинською опозицією іміджем і всі повірили .. І всім лінь первіряти як було насправді, хоча інформація появилася вже всюди.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.08.22 | GreyWraith

              "Всі" - це хто?

              Мартинюк пише:
              > Моментально в перші ж моменти подали власну версію, яка напрочуд добре >узгоджувалася із обивательськими міфіами - Сакашвілі темпераментний >нестриманий кавказець, з його підгризеним власною грузинською опозицією >іміджем і всі повірили .. І всім лінь первіряти як було насправді, хоча >інформація появилася вже всюди.
              "Всі" - це хто? Я, наприклад, не повірив. :) Дуже сумнівно, що повірили, наприклад, американці і натівці взагалі. А російський обиватель? Його думка, фактично, цікавить хаба російську владу. Звісно, ще можуть найближчим часом за сигналом із Москви завити "прогресивні" і трохи запаскудити мізки обивателів західних...

              Взагалі, на мою думку, самій Грузії і тим більше США треба наполягати на повному і неупередженому "розборі польотів" із дуже ретельним дослідженням експертів. Я впевнений, що росіяни будуть робити різні проволочки...

              P.S. Схоже, таки Росія війська із власне Грузії виведе. Про це свідчить змінена тональність виття русофілів: раніше було "на Тбілісі!" і "повісити Саакашвілі!" - тепер "Саакашвілі отримав по мізках, тому ще довго не сунеться", "армії там робити нічого". :)
              P.P.S. Саме заяви американського посла в Росії свідчать про те, що США таки взялися за Росію, що так необачно влізла до пастки, серйозно. До бичка теж ласкаво примовляють і поглажують по загривку ... коли ведуть на бійню. :)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.08.22 | Мартинюк

                Дійсно не всі, наприклад я перевірив

                І багато ще хто, але таких на жаль меншість. Навіть серед людей які вважають себе розумниками і аналітиками. Вони кинулися розумувати використовуючи аксіому "Сакашвілідав привід Росії". Не давав Сакашвілі Росії приводу - вона сама його собі взяла...
  • 2008.08.22 | xantim

    А гроші підуть туди ж, куди і від "Криворіжсталі"?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.22 | kotygoroshko

      може ні, може на СБУ, воно у нас дуже корисне

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.22 | Мартинюк

        У всякому разі набагато корисніше аніж ще 2 роки назад.

        У Києві СБУ вже як мінімум не веде активної антиукраїнської діяльності. Щось надає керівництву держави. Інша річ як те керівництво цим користоється.

        Не виключаю що у провінції СБУ надалі ще продовжує бути нащадком КГБ - з активною участю в антиукраїнських провокаціях і екномічних аферах.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.08.22 | Николай Чернигов

          Полезнее для чего?

          Может уже пора переподчинить СБУ институту национальной памяти? :lol: :lol: :lol:
  • 2008.08.22 | Svidok

    Re: Крейсеру "Україна" в Чорному морі нема чого робити

    Можливо, що в випадку війни цей крейсер і не принесе особливої користі Україні, але для її попередження та недопущення різномонітних провокацій з боку непередбаченого сусіда, користь від нього буде неабияка. Місцем його базування може бути, наприклад, Одеса - подалі від коммандос та поближче до 5-ї колони. Тим більше, що мати потужний корабль під час виведення ЧФ з Севастополю Україні не завадить.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.22 | kotygoroshko

      +1 згоден з кожним словом

      Svidok пише:
      > Можливо, що в випадку війни цей крейсер і не принесе особливої користі Україні, але для її попередження та недопущення різномонітних провокацій з боку непередбаченого сусіда, користь від нього буде неабияка. Місцем його базування може бути, наприклад, Одеса - подалі від коммандос та поближче до 5-ї колони. Тим більше, що мати потужний корабль під час виведення ЧФ з Севастополю Україні не завадить.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.22 | kotygoroshko

        тим більше що він на 96% готовий

  • 2008.08.22 | Shadow

    Re: Крейсеру "Україна" в Чорному морі нема чого робити

    Кстати фотки крейсера, годичной давности

    http://www.kommersant.com/p-10051/missile_cruiser_sell_/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".