Косово, Абхазія/Південна Осетія. Чи є тут подвійні стандарти?
08/26/2008 | Микола Гудкович
Хотілося б розібратися в цьому питанні — чи однакові ситуації в Сербії та Грузії (головним чином, з точки зору міжнародного права)?
Відповіді
2008.08.26 | Koala
Ні, не однакові. Хоча певні схожі риси наявні.
В Сербії косовари хотіли незалежності, і 15 років доводили всьому світу, що вони дійсно її хочуть, а серби, протидіючи тому, ведуть себе нецивілізовано.
В ПО і Абхазії місцеві хотіли приєднання до Росії, і 15 років доводили Росії, що вони цього дійсно хочуть. Але світу вони не те що не намагалися щось довести, навпаки - проганяли спостерігачів навіть ООН, не кажучи про ОБСЄ чи HRW. Головне, що цим створюється прецедент, значно страшніший за Косово - для того, щоб від'єднати частину сусідньої держави і приєднати її до себе, треба завезти туди своїх громадян, а потім ввести війська. Косовська історія такої можливості не дає.
І найголовніше - прецеденту поки нема. Косово ще не визнано світовою спільнотою. От коли представник Косова буде в ООН, тоді я погоджуся, що є прецедент. А ті, хто посилаються на "косовський прецедент" - або дурні, або злочинці.
Koala пише:
> В Сербії косовари хотіли незалежності
Нe факт.
Тамті бандюги просто нe є такими вжe ідіотами, щоб відразу приєднатись до Албанії, коли стільки часу горлали про нeзалeжність, та щe й втратити такe ласe одноосібнe корито-владу.
Хоч своєму насeлeнню вони цe обіцяли. Почeкаємо, поки там почнуться eкономічні нeгаразди, коли Европа пeрeстанe їх підгодовувати.
> В ПО і Абхазії місцеві хотіли приєднання до Росії
Радше,-- схожі. До ідентичних їм,-- ґрамів двіста.
Bayan пише:
> Koala пише:
> > В ПО і Абхазії місцеві хотіли приєднання до Росії
>
> Факт
Хто там те є місцеві? Холізований жмоніс, чи верхівка?
2008.08.26 | Koala
Re: Не просто однакові. Ідeнтичні.
Bayan пише:
> Koala пише:
> > В Сербії косовари хотіли незалежності
> Нe факт.
> Тамті бандюги просто нe є такими вжe ідіотами, щоб відразу приєднатись до Албанії, коли стільки часу горлали про нeзалeжність, та щe й втратити такe ласe одноосібнe корито-владу.
А після - захочуть втратити це корито?
> Хоч своєму насeлeнню вони цe обіцяли. Почeкаємо, поки там почнуться eкономічні нeгаразди, коли Европа пeрeстанe їх підгодовувати.
Тоді, гадаєте, Албанія захоче з ними об'єднуватися?
> > В ПО і Абхазії місцеві хотіли приєднання до Росії
> Факт
Я не написав, місцеві ХТО...
2008.08.27 | Koala
У вас є докази, що вибори в Косово фальсифікувалися?
В мене є підтвердження від ОБСЄ, що ні.
А от подібних підтверджень про ПО і Абхазію - ніц, бо там, крім, можливо, Росії, ніхто за референдумами не спостерігав. Тому відокремлення Косова - це, принаймні, воля населення Косова. А в Абхазії половина населення в бігах - про яке волевиявлення взагалі може йти мова?
Re: У вас є докази, що вибори в Косово фальсифікувалися?
Koala пише:
>
> А от подібних підтверджень про ПО і Абхазію - ніц, бо там, крім, можливо, Росії, ніхто за референдумами не спостерігав. Тому відокремлення Косова - це, принаймні, воля населення Косова. А в Абхазії половина населення в бігах - про яке волевиявлення взагалі може йти мова?
І в Абхазії проголосують і за незалежність, і за приєднання до Росії без фальсифікацій. А в Косово теж купа населення в бігах.
2008.08.26 | Гражданин_России
Где прочитать?
"створюється прецедент - для того, щоб від'єднати частину сусідньої держави і приєднати її до себе, треба завезти туди своїх громадян, а потім ввести війська"
Что-то я не нашел подтверждения этому ни в официальных российских СМИ, ни в высказываниях лидеров этой страны ни на сайтах ее националистов. Откуда такая информация? По моему Осетия захотела независимости, о чем и озвестила весь мир, а не аннексии со стороны России. И убедительных доказательств иного пока нет.
В 92-му, до речі, був в ПО референдум з 2 питаннями: "чи хочете ви бути незалежними" і "чи хочете ви увійти до складу Росії". На обидва питання було отримано більше 90% позитивних відповідей. Це нічого?
А ничего, что это было 2 года назад? Сегодня ...э-э-э... все еще 26 августа 2008 года от Рождества Христова. Я не вижу таких заявлений Сегодня! И сегодня власти республик требуют независимости для своей территории и эти требования никакому расширительному толкованию не подлежат. Или еще глубже искать? Да и в любом случае народ России (а я живу в много миллионном городе и очень тесно общаюсь с людьми) никак не предполагает такого исхода. То что там брешут в Москве или на Западе я в расчет не беру, у них работа такая, языком брехать. Меня интересуют только факты. И точные ссылки.
Re: Неправда, ПО і Абхазія не хочуть приєднання до Росії
ilia25 пише:
>
> Ви хоч одного абхаза у своєму житті бачили?
Бачив і не одного. І осетинів бачив, і навіть чукчів Класний народ ці чукчі. Зовсім не такі, як їх описують в ксенофобських російських анекдотах.
2008.08.27 | Микола Гудкович
ОФФ: Іллє, як Мілібенд? Не змінив своїх проросійських позицій?
2008.08.26 | один_козак
Вони просто за всим шукають "хазяїна"
Koala пише:
> І найголовніше - прецеденту поки нема. Косово ще не визнано світовою спільнотою. От коли представник Косова буде в ООН, тоді я погоджуся, що є прецедент. А ті, хто посилаються на "косовський прецедент" - або дурні, або злочинці.
Їх не цікавить світова спільнота. Вони крім свого конкурента (США) взагалі мало що помічають.
Але прецедент прийняття рішення сторонніми державами щодо території чужої держави, це таки прецедент. Хоча європейські країни собі Косова не взяли. Ну, й Росія буцім-то не бере, але... ну, ми розуміємо...
2008.08.27 | Михайло Свистович
Re: Ні, не однакові. Хоча певні схожі риси наявні.
Koala пише:
> В Сербії косовари хотіли незалежності
від Югославії
> і 15 років доводили всьому світу, що вони дійсно її хочуть, а серби, протидіючи тому, ведуть себе нецивілізовано
не 15, а значно більше, і поводили себе нецивілізовано значно довше, ніж серби
> В ПО і Абхазії місцеві хотіли приєднання до Росії, і 15 років доводили Росії, що вони цього дійсно хочуть
як і косовари Албанії
> Але світу вони не те що не намагалися щось довести, навпаки - проганяли спостерігачів навіть ООН, не кажучи про ОБСЄ чи HRW.
отут дійсно є різниця
> Головне, що цим створюється прецедент, значно страшніший за Косово - для того, щоб від'єднати частину сусідньої держави і приєднати її до себе, треба завезти туди своїх громадян, а потім ввести війська. Косовська історія такої можливості не дає.
в Косово те саме, албанці не наплодилися там
2008.08.26 | Чучхе
Косово хоча б формально проголошує гасло незалежності
Косово ввело паспорти на наступний день після проголошення
незалежності.
Осетія і Абхазія уже разів по 2 проголосили незалежність.
Хтось бачив як виглядають паспорти громадянина Південної осетії чи Абхазії ?
То чи хочуть ці території незалежності???
Що абхази, що осетини,-- народи вкрай зрусихвіковані. Однак, їхня верхівка "присіла" на ідею побути бантустаном. Побули. За цей час на тих територіях відбули сь етнічні зачистки ґрузинів, а самі території перейшли під повний та беззастережний контроль мацькальських вояк та мацькальської ж ґебні. Верхівка Півд. Осетії та Абхазії, хвактично стала перед дилемою, як краще вмерти: на дачє в Пєрєдєлкіно ілі в застєнках Луб`янкі.
Невже так важко? Здається Косово не утримується за рахунок
армії США чи НАТО. Здається конфлікт у Косово не підігрівався ні США ні НАТО.
Щоправда звідси цікаве запитання. А ким же, як саме й для чого він підігрівався і як саме розгорталися події. У той час я дуже дивувався реакції Росії, точніше її абсолютно спокійному ставленню до цього. Якось не спадало на думку, що це матиме такі далекі й суттєві й значимі для нас наслідки.
Я не здивуюся, якщо ноги ростуть з Москви, яка, як зараз стає очевидним, була кровно зацікавлена в цьому прецеденті. Завважте, що й агресія розпочата лише після прийняття міжнародною спільнотою незалежності Косова. Звісно, Москві плювати на будь-які норми й правила. Однак там прекрасно знають роль і місце правил й прецедентів у цівілізації. Сталін не став нападати на Польщу першим, бо тим самим поставив би себе у вкрай невигідне становище. І хоча він фактично є співучасником розвязування 2-ї світової але в Нюренберзі про це питання не ставилося (переможців не судять). Це та сама школа. У розвитку.
2008.08.26 | Koala
Найголовніша відмінність
На момент оголошення незалежності мешканці Косова були громадянами Сербії. На момент оголошення незалежності ПО і Абхазії тамтешні мешканці були громадянами не Грузії, а Росії, таким чином, вони свідомо відмовилися від права вирішувати внутрішньогрузинські питання на референдумі.
Відповіді
2008.08.26 | Koala
Ні, не однакові. Хоча певні схожі риси наявні.
В Сербії косовари хотіли незалежності, і 15 років доводили всьому світу, що вони дійсно її хочуть, а серби, протидіючи тому, ведуть себе нецивілізовано.В ПО і Абхазії місцеві хотіли приєднання до Росії, і 15 років доводили Росії, що вони цього дійсно хочуть. Але світу вони не те що не намагалися щось довести, навпаки - проганяли спостерігачів навіть ООН, не кажучи про ОБСЄ чи HRW. Головне, що цим створюється прецедент, значно страшніший за Косово - для того, щоб від'єднати частину сусідньої держави і приєднати її до себе, треба завезти туди своїх громадян, а потім ввести війська. Косовська історія такої можливості не дає.
І найголовніше - прецеденту поки нема. Косово ще не визнано світовою спільнотою. От коли представник Косова буде в ООН, тоді я погоджуся, що є прецедент. А ті, хто посилаються на "косовський прецедент" - або дурні, або злочинці.
2008.08.26 | Bayan
Не просто однакові. Ідeнтичні.
Koala пише:> В Сербії косовари хотіли незалежності
Нe факт.
Тамті бандюги просто нe є такими вжe ідіотами, щоб відразу приєднатись до Албанії, коли стільки часу горлали про нeзалeжність, та щe й втратити такe ласe одноосібнe корито-владу.
Хоч своєму насeлeнню вони цe обіцяли. Почeкаємо, поки там почнуться eкономічні нeгаразди, коли Европа пeрeстанe їх підгодовувати.
> В ПО і Абхазії місцеві хотіли приєднання до Росії
Факт
2008.08.26 | Адвокат ...
Радше,-- схожі. До ідентичних їм,-- ґрамів двіста.
Bayan пише:> Koala пише:
> > В ПО і Абхазії місцеві хотіли приєднання до Росії
>
> Факт
Хто там те є місцеві? Холізований жмоніс, чи верхівка?
2008.08.26 | Koala
Re: Не просто однакові. Ідeнтичні.
Bayan пише:> Koala пише:
> > В Сербії косовари хотіли незалежності
> Нe факт.
> Тамті бандюги просто нe є такими вжe ідіотами, щоб відразу приєднатись до Албанії, коли стільки часу горлали про нeзалeжність, та щe й втратити такe ласe одноосібнe корито-владу.
А після - захочуть втратити це корито?
> Хоч своєму насeлeнню вони цe обіцяли. Почeкаємо, поки там почнуться eкономічні нeгаразди, коли Европа пeрeстанe їх підгодовувати.
Тоді, гадаєте, Албанія захоче з ними об'єднуватися?
> > В ПО і Абхазії місцеві хотіли приєднання до Росії
> Факт
Я не написав, місцеві ХТО...
2008.08.27 | Koala
У вас є докази, що вибори в Косово фальсифікувалися?
В мене є підтвердження від ОБСЄ, що ні.А от подібних підтверджень про ПО і Абхазію - ніц, бо там, крім, можливо, Росії, ніхто за референдумами не спостерігав. Тому відокремлення Косова - це, принаймні, воля населення Косова. А в Абхазії половина населення в бігах - про яке волевиявлення взагалі може йти мова?
2008.08.27 | Михайло Свистович
Re: У вас є докази, що вибори в Косово фальсифікувалися?
Koala пише:>
> А от подібних підтверджень про ПО і Абхазію - ніц, бо там, крім, можливо, Росії, ніхто за референдумами не спостерігав. Тому відокремлення Косова - це, принаймні, воля населення Косова. А в Абхазії половина населення в бігах - про яке волевиявлення взагалі може йти мова?
І в Абхазії проголосують і за незалежність, і за приєднання до Росії без фальсифікацій. А в Косово теж купа населення в бігах.
2008.08.26 | Гражданин_России
Где прочитать?
"створюється прецедент - для того, щоб від'єднати частину сусідньої держави і приєднати її до себе, треба завезти туди своїх громадян, а потім ввести війська"Что-то я не нашел подтверждения этому ни в официальных российских СМИ, ни в высказываниях лидеров этой страны ни на сайтах ее националистов. Откуда такая информация? По моему Осетия захотела независимости, о чем и озвестила весь мир, а не аннексии со стороны России. И убедительных доказательств иного пока нет.
2008.08.26 | Koala
Іщітє глубжє!(л)
http://www.utro.ru/news/2006/07/31/570459.shtmlВ 92-му, до речі, був в ПО референдум з 2 питаннями: "чи хочете ви бути незалежними" і "чи хочете ви увійти до складу Росії". На обидва питання було отримано більше 90% позитивних відповідей. Це нічого?
2008.08.26 | Гражданин_России
Re: Іщітє глубжє!(л)
А ничего, что это было 2 года назад? Сегодня ...э-э-э... все еще 26 августа 2008 года от Рождества Христова. Я не вижу таких заявлений Сегодня! И сегодня власти республик требуют независимости для своей территории и эти требования никакому расширительному толкованию не подлежат. Или еще глубже искать? Да и в любом случае народ России (а я живу в много миллионном городе и очень тесно общаюсь с людьми) никак не предполагает такого исхода. То что там брешут в Москве или на Западе я в расчет не беру, у них работа такая, языком брехать. Меня интересуют только факты. И точные ссылки.2008.08.27 | Koala
Ви чесно переконані, що за 2 роки може НАСТІЛЬКИ змінитися думка
народу? Росія - країна непередбачувана, але я не уявляю, щоб за 2 роки, скажімо, вона попросилася про вступ до Сполучених Штатів.2008.08.26 | ilia25
Неправда, ПО і Абхазія не хочуть приєднання до Росії
Вони хотіли незалежності, а що Росія виявилась єдиною стороною, хто їх у цьому підтримав, так це не їх вина.2008.08.27 | Михайло Свистович
Re: Неправда, ПО і Абхазія не хочуть приєднання до Росії
ilia25 пише:> Вони хотіли незалежності
не смішіть
2008.08.27 | ilia25
Re: Неправда, ПО і Абхазія не хочуть приєднання до Росії
Михайло Свистович пише:> ilia25 пише:
> > Вони хотіли незалежності
>
> не смішіть
Ви хоч одного абхаза у своєму житті бачили?
2008.08.27 | Михайло Свистович
Re: Неправда, ПО і Абхазія не хочуть приєднання до Росії
ilia25 пише:>
> Ви хоч одного абхаза у своєму житті бачили?
Бачив і не одного. І осетинів бачив, і навіть чукчів Класний народ ці чукчі. Зовсім не такі, як їх описують в ксенофобських російських анекдотах.
2008.08.27 | Микола Гудкович
ОФФ: Іллє, як Мілібенд? Не змінив своїх проросійських позицій?
2008.08.26 | один_козак
Вони просто за всим шукають "хазяїна"
Koala пише:> І найголовніше - прецеденту поки нема. Косово ще не визнано світовою спільнотою. От коли представник Косова буде в ООН, тоді я погоджуся, що є прецедент. А ті, хто посилаються на "косовський прецедент" - або дурні, або злочинці.
Їх не цікавить світова спільнота. Вони крім свого конкурента (США) взагалі мало що помічають.
Але прецедент прийняття рішення сторонніми державами щодо території чужої держави, це таки прецедент. Хоча європейські країни собі Косова не взяли. Ну, й Росія буцім-то не бере, але... ну, ми розуміємо...
2008.08.27 | Михайло Свистович
Re: Ні, не однакові. Хоча певні схожі риси наявні.
Koala пише:> В Сербії косовари хотіли незалежності
від Югославії
> і 15 років доводили всьому світу, що вони дійсно її хочуть, а серби, протидіючи тому, ведуть себе нецивілізовано
не 15, а значно більше, і поводили себе нецивілізовано значно довше, ніж серби
> В ПО і Абхазії місцеві хотіли приєднання до Росії, і 15 років доводили Росії, що вони цього дійсно хочуть
як і косовари Албанії
> Але світу вони не те що не намагалися щось довести, навпаки - проганяли спостерігачів навіть ООН, не кажучи про ОБСЄ чи HRW.
отут дійсно є різниця
> Головне, що цим створюється прецедент, значно страшніший за Косово - для того, щоб від'єднати частину сусідньої держави і приєднати її до себе, треба завезти туди своїх громадян, а потім ввести війська. Косовська історія такої можливості не дає.
в Косово те саме, албанці не наплодилися там
2008.08.26 | Чучхе
Косово хоча б формально проголошує гасло незалежності
Абхазія й Осетія - приєднання до Росії2008.08.26 | Koala
Ні, формально вони на тиждень проголошують незалежність.
2008.08.26 | saha
Косово ввело паспорти на наступний день після проголошення
незалежності.Осетія і Абхазія уже разів по 2 проголосили незалежність.
Хтось бачив як виглядають паспорти громадянина Південної осетії чи Абхазії ?
То чи хочуть ці території незалежності???
2008.08.26 | Адвокат ...
Пояснюю доступно.
Що абхази, що осетини,-- народи вкрай зрусихвіковані. Однак, їхня верхівка "присіла" на ідею побути бантустаном. Побули. За цей час на тих територіях відбули сь етнічні зачистки ґрузинів, а самі території перейшли під повний та беззастережний контроль мацькальських вояк та мацькальської ж ґебні. Верхівка Півд. Осетії та Абхазії, хвактично стала перед дилемою, як краще вмерти: на дачє в Пєрєдєлкіно ілі в застєнках Луб`янкі.2008.08.26 | ilia25
Неправда, де ви взяли про приєднання до Росії?
2008.08.27 | Адвокат ...
А Ви не чули про рехверендум?
Так от він скоро буде успішно проведений. і 99,6% осетинів південного розливу проголосують за приєднання до апукєлой Рушкі.2008.08.27 | Koala
Я не можу це повідомлення в мережі знайти
По ТВ, здається, краєм вуха почув, а в мережі - ніц нема. Не допоможете?2008.08.27 | ilia25
Анекдот року на Майдані :)
2008.08.26 | igorg
Невже так важко? Здається Косово не утримується за рахунок
армії США чи НАТО. Здається конфлікт у Косово не підігрівався ні США ні НАТО.Щоправда звідси цікаве запитання. А ким же, як саме й для чого він підігрівався і як саме розгорталися події. У той час я дуже дивувався реакції Росії, точніше її абсолютно спокійному ставленню до цього. Якось не спадало на думку, що це матиме такі далекі й суттєві й значимі для нас наслідки.
Я не здивуюся, якщо ноги ростуть з Москви, яка, як зараз стає очевидним, була кровно зацікавлена в цьому прецеденті. Завважте, що й агресія розпочата лише після прийняття міжнародною спільнотою незалежності Косова. Звісно, Москві плювати на будь-які норми й правила. Однак там прекрасно знають роль і місце правил й прецедентів у цівілізації. Сталін не став нападати на Польщу першим, бо тим самим поставив би себе у вкрай невигідне становище. І хоча він фактично є співучасником розвязування 2-ї світової але в Нюренберзі про це питання не ставилося (переможців не судять). Це та сама школа. У розвитку.
2008.08.26 | Koala
Найголовніша відмінність
На момент оголошення незалежності мешканці Косова були громадянами Сербії. На момент оголошення незалежності ПО і Абхазії тамтешні мешканці були громадянами не Грузії, а Росії, таким чином, вони свідомо відмовилися від права вирішувати внутрішньогрузинські питання на референдумі.