МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

WSJ про китайську непідтримку РФ (л)

08/28/2008 | Пан Коцький
Незважаючи на нащодавній російський хабар (вреґулювання питання щодо територій на Амурі, тощо), китайці не підтримують авантюри каґебістів...

Сьогодніша стаття WSJ під назвою "China's Unease With Russian Actions Strains Ties" (у вільному перекладі: "Незадоволення Китаю поведінкою Росії спричиняється до напруження взаємин")

Цитата: "Russia's efforts to redraw the map of the Caucasus received a frosty reception from China, a further sign of how Moscow's conflict with Georgia is scrambling diplomatic alignments in place since the end of the Cold War.

China, which has often sided with the Kremlin in international diplomacy, broke a silence on the conflict to voice unease Wednesday about Russia's recognition of two separatist regions of Georgia as independent states. The Chinese Foreign Ministry expressed "concern" about the development."

http://online.wsj.com/article/SB121981321219475969.html?mod=hps_us_whats_news

Відповіді

  • 2008.08.28 | Адвокат ...

    Здоровий ґлузд,-- притаманна риса китайців.

  • 2008.08.28 | GreyWraith

    Китайці за свої 5 тисяч років стільки бачили...

    ... що їх залякати чи підкупити якимось північним варварам неможливо. :) Швидше за все, цю подачку китайці сприйняли як ознаку слабкості і наближення краху і вирішили, що чекати залишилося не дуже довго.

    І тепер ще й дочекалися російського ноу-хау із захистом співгромадян. :) Тепер залишилося домовитися із Заходом про гарантії відсутності у випадку чого ленд-лізу-2, і давай сигнал по далекосхідих і сибірських чайнатаунах...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.28 | АlexDomosedov

      ...а все одно на Далекий Схід дивляться із задоволенням.

      Мабуть, і про невтручання НАТО вже домовлено. Ну справді, не янки ж будуть той Сибир та Далекий Схід "пахать і сєять" :-) А комусь таки потрібно. Продовольча криза на дворі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.28 | Володимир I

        Re: ...а все одно на Далекий Схід дивляться із задоволенням.

        Допригалісь, карлікі?
      • 2008.08.28 | ilia25

        А російські балістичні ракети з задоволенням дивляться на Китай

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.08.29 | Олесь Бережний

          А на російські балістичні ракети теж хтось дивиться...

        • 2008.08.29 | GreyWraith

          Китайські балістичні ракети Ілля, звісно ж, не помічає

          Тому Росія може отримати здачі, причому такої, що вона від цієї здачі не підніметься. Чому? Тому, що обмін ядерними ударами йтиме по мегаполісах. А різниця Китаю і Росії полягає у тому, що у Китаю є величезне економічно здорове сільске населення, яке цим ударом по мегаполісах не винищиш, і яке швидко відновить втрати, а у Росії цього немає (спасибі "имени России" товаришу Сталіну).

          Плюс коли Росія вдарить ядерними ракетами першою, то вся моральна перевага буде на боці Китаю як постраждалої сторони, тому світ дозволить Китаюв Росії робити все, що той захоче.

          Зауважу, що ці міркування приводили в жах ще радянських генштабівських аналітиків у 70-і роки. Але, звісно, русофіли цих фактів не помічають, як і багато чого іншого...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.08.29 | ilia25

            Я не русофіл, але от ви точно русофоб

            GreyWraith пише:
            > Тому Росія може отримати здачі, причому такої, що вона від цієї здачі не підніметься. Чому? Тому, що обмін ядерними ударами йтиме по мегаполісах. А різниця Китаю і Росії полягає у тому, що у Китаю є величезне економічно здорове сільске населення, яке цим ударом по мегаполісах не винищиш, і яке швидко відновить втрати, а у Росії цього немає (спасибі "имени России" товаришу Сталіну).

            Скажіть, ви взагалі у лікаря давно були? Бо в принципі, людина яка серйозно розглядає ядерну війну як продовження політики іншими методами, і серйозно розмірковує хто в ній переможе, не є зазвичай психічно здоровою.

            Тобто русофобія вас таки таго, довела. Але якщо ви ще можете спримати якісь аргументи, то я вам дещо нагадаю.

            Наприклад те, що в Китаї на бойовому чергуванні знаходиться 20 ракет. Чого в принцпі може не вистачити для прориву протиракетної оборони міста Москва.

            Ядерний арсенал Росії -- це біля 6000 ядерних зарядів на наземних ракетах, підводних човнах та літаках. Якщо всім цим добром шарахнути по Китаю, то це цкоріш за все призведе до загибелі усього живого на Землі в результаті радіоактивного забруднення та ядерної зими.


            Або, наприклад я можу спитати вас, що власне Китай забув на Далекому Сході, окрім гострих почуттів? Зважаючи на те, що там реальні зарплати ростуть 20% річних на протязі десятиліть, і що це є найуспішнішим показником за всю історію людства?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.08.29 | GreyWraith

              А Ви ще в істериці побийтеся...

              ... бо русофоба побачили. :)

              ilia25 пише:
              >Скажіть, ви взагалі у лікаря давно були? Бо в принципі, людина яка >серйозно розглядає ядерну війну як продовження політики іншими >методами, і серйозно розмірковує хто в ній переможе, не є зазвичай >психічно здоровою.
              Про балістичні ракети Ви першим згадали. :) А я просто логічно обгрунтував, чому ракетно-ядерної дуелі Росії і Китаю не буде. Навіть у випадку китайського "примушення Росії до територіальної щедрості".

              Добре, відкинемо цей мій висновок і розглянемо Ваші аргументи:
              >Наприклад те, що в Китаї на бойовому чергуванні знаходиться 20 ракет. >Чого в принцпі може не вистачити для прориву протиракетної оборони >міста Москва.
              Росія тільки з Москви складається? :) Якщо Китай буде відбиватися, то він незахищені цілі знайде... А потім розкаже, що Москва не постраждала через те, що всі кошти на ПРО Росії витратила на себе улюблену. Тоді ті росіяни, хто вижив, підуть маршем на Москву і влаштують там ядерну війну підручними засобами...

              >Ядерний арсенал Росії -- це біля 6000 ядерних зарядів на наземних >ракетах, підводних човнах та літаках. Якщо всім цим добром шарахнути >по Китаю, то це цкоріш за все призведе до загибелі усього живого на >Землі в результаті радіоактивного забруднення та ядерної зими.
              А кремлядь теж загине? Чи вона до живого не відноситься? :)

              >Або, наприклад я можу спитати вас, що власне Китай забув на Далекому >Сході, окрім гострих почуттів?
              Ресурси, дядьку, просто ресурси. Яких Китаю вже гостро не вистачає...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.08.29 | ilia25

                Боже, в якому сторіччі ви вчилися?

                GreyWraith пише:
                > ... бо русофоба побачили. :)
                >
                > ilia25 пише:
                > >Скажіть, ви взагалі у лікаря давно були? Бо в принципі, людина яка >серйозно розглядає ядерну війну як продовження політики іншими >методами, і серйозно розмірковує хто в ній переможе, не є зазвичай >психічно здоровою.
                > Про балістичні ракети Ви першим згадали. :)

                Як про фактор стримування. Бо саме в ций якості ядерна зброя і виступає вже більш як 60 років, але ви ще явно не в курсі.

                > А я просто логічно обгрунтував, чому ракетно-ядерної дуелі Росії і Китаю не буде. Навіть у випадку китайського "примушення Росії до територіальної щедрості".

                Ви лише обгрунтували, що ніякого китайського прумушення держави з другим у світі ядерним арсеналом не буде.

                > >Ядерний арсенал Росії -- це біля 6000 ядерних зарядів на наземних >ракетах, підводних човнах та літаках. Якщо всім цим добром шарахнути >по Китаю, то це цкоріш за все призведе до загибелі усього живого на >Землі в результаті радіоактивного забруднення та ядерної зими.
                > А кремлядь теж загине? Чи вона до живого не відноситься? :)

                Це я писав до ваших хворих фантазій про китайських селян та їх шанси переживти ядерну війну з Росією.

                > >Або, наприклад я можу спитати вас, що власне Китай забув на Далекому >Сході, окрім гострих почуттів?
                > Ресурси, дядьку, просто ресурси. Яких Китаю вже гостро не вистачає...

                Вчіть економіку 18-го сторіччя, бо ви застигли в 17-му. Багатство стоворюєтся працею, а не за рахунок переросподілу ресурсів. Я вам про це намався натякнути, згадуючи про надшвидке зростання китайської економіки на протязі десятиліть та без ресурсів Далекого Сходу -- але де вам такі речі збагнути.
  • 2008.08.28 | ilia25

    Ну може хоч Китай санкції введе?...

  • 2008.08.29 | Пан Коцький

    Перечитайте статтю Дуґіна щоби зрозуміти важливість ролі Китаю

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.29 | ilia25

      Ради бога, ви Жиріновьского теж серйозно сприймаєте?

      Ці всі клоуни створені та керуються Кремлем виключно для внутрішнього споживання, для імітації бурхливого політичного життя у країні, де реальна опозиція методично втоптується в землю.

      Ну може ще вони спочатку хотіли і Заходу лапшу на вуха вішати, мовляв молитесь на Путіна, бо може бути і набгато гірше -- але там нема таких ідіотів, що на таке повелися б.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.29 | Хвізик

        Re: Ради бога, ви Жиріновьского теж серйозно сприймаєте?

        ilia25 пише:
        > Ці всі клоуни створені та керуються Кремлем виключно для внутрішнього споживання, для імітації бурхливого політичного життя у країні, де реальна опозиція методично втоптується в землю.
        це неправда
        Дугін організовує табори для підготовки молодих терористів
        http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1219956378&first=1219959200&last=1219945690
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.08.29 | ilia25

          "Терористи" Росії не потрібні

          Всі ці "Наші" та інші збіговиська люмпенів були створені на протидію "кольоровій" революції, що ввижалася тоді Путіну. Знову таки, це все виключно для внутрішнього споживання, для боротьби з опозицією на вулицях. Для закордону в них є 58-ма армія, авіація, ЧФ і таке інше.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.08.29 | Хвізик

            Ви абсолютно не розумієтесь на політиці

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.08.29 | VicK_k

              Розумієтся. У нього просто московська політика завжди біла +

              а все, що викликає невдоволення -- це або пусте і не варте уваги, або "происки варагов". Це просто інша політика, політика "любви к великой культуре", "велікой стране" і вообще ко всему ВЕЛИКОМУ. Це та сама любов якої чекають у Москві, а якщо не бачать, то скаржаться: "Ну чому нас не люблять?"
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.08.29 | ilia25

                Ні, вона в мене майже завжди чорна

                Починаючи з підриву будинків гебнею у 98-му, і завершуючи блокуванням резолюції по Мугабе кілька тижднів тому -- Путін наробив за 10 років стільки зла, що лише перерахувати все кількох екранів не вистачить.

                Хоча я багато про що з того писав, подивіться в архівах, якщо не вірите. В тому чисі і про компліменти Путіну які Ющенко, і особливо Тимошенко відпускали тоді, коли набагато корисніше було хоча б промовчати. Якщо вони вже такі дипломати.


                Путін -- злочинець, і зовнішня політика Росії при його підримці була не дуже конструктивною. Але в Грузії -- а роль Росії, як захисника абхазів та осетинів, там визначилась ще задовго до Путіна, власне ще при Козирєві -- в Грузії Росія все зробила правильно.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.08.29 | VicK_k

                  І лише що до Абхазії та Осетії біла?

                  ilia25 пише:
                  > Путін -- злочинець, і зовнішня політика Росії при його підримці була не дуже конструктивною.
                  Мабуть "дуже не"
                  >Але в Грузії -- а роль Росії, як захисника абхазів та осетинів, там визначилась ще задовго до Путіна, власне ще при Козирєві -- в Грузії Росія все зробила правильно.
                  Спершу я почав писати розлогого поста, але перечитвши ваші коменти відмовився від цього, бо у мене склалося враження, що для вас саме цей конфлікт має якісь особисті нюанси. У цьому випадку розмова не має сенсу. Я не знаю хто і що вам зробив, та і не хочу знати.

                  Кожен сприймає усі події дуже суб'єктивно і має на це право. Просто, коли людина має сумнів, вона хоче почути думки інших. Тоді починається діалог. Коли є певність в єдиній правильності свого погляду діалог перетворюється на "словесний ярмарок, де кожен зайнятий розкладанням своїх товарів і не звертає уваги на товари сусіди" (Словник сатани. Амброз Бірс). Мені не хочеться підпадати під це означення, як вам -- на то ваша воля.

                  А про правильність дій Росії, як на мене, свідчить і реакція світу.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.08.29 | ilia25

                    Власне так воно і є

                    VicK_k пише:
                    > А про правильність дій Росії, як на мене, свідчить і реакція світу.

                    Реакція якраз виключно виваженна, якщо судити по справам, а не по словам. Захід був до сих пір дуже обережним щоб не нашкодити будь-яким напрямкам співробітництва з Росією. Хоча в його в нього є дуже широкий арсенал заходів.
      • 2008.08.29 | VicK_k

        Re: Ради бога, ви Жиріновьского теж серйозно сприймаєте?

        Цей клоун є пробним камінцем для визначення реакції на російскі геополітичні зазіхання. Те, що він каже у своїй хуліганській манері, викликає реакцію, яку детально досліджують. І усе, що було сприйняте у світі без блювотного рефлексу одразу перекладається на "російську дипломатичну мову" і виголошується вже офіційно.
        Тому на нього треба звертати увагу, як і на автора підручника з геополітики для офіцерів Дугіна -- вони відкрито кажуть те, що офіційні представники думають.
        Простежте за послідовністю ходів Жиріновський --МЗС Росії починаючи з "ліберала" Козирєва. Це дуже повчально.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.08.29 | ilia25

          Це не так

          VicK_k пише:
          > Тому на нього треба звертати увагу, як і на автора підручника з геополітики для офіцерів Дугіна -- вони відкрито кажуть те, що офіційні представники думають.

          Ні, і саме тому на них ніхто сер'йзно не звертає у вагу -- вам буде важко знайти хоч якесь посилання на подібні заяви від західних політиків, дипломатів чи ЗМІ, навіть у вигляді, як ви пишете, "блювотного рефлексу".

          Бо на Західі добре знають ціну усім цим клоунам.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.08.29 | VicK_k

            Це так. Повторюю: дивіться на лінію Жиріновський-МЗС, +

            це спостереження не тільки мої, а й багатьох людей не тільки з України.

            Коли ви не бачите в теперішніх заявах Російського МЗС патернів з Вольфовича, то це каже про дуже специфічні оптичні властивості ваших окулярів, чи дісплея.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.08.29 | ilia25

              Тоді чому Захід всіх цих клоунів ігнорує?

              ... якщо це не клоуни, а реальні индикатори напрямку російської політки?


              VicK_k пише:
              > це спостереження не тільки мої, а й багатьох людей не тільки з України.

              Наприклад -- і бажано на захід від Польщі?

              > Коли ви не бачите в теперішніх заявах Російського МЗС патернів з Вольфовича, то це каже про дуже специфічні оптичні властивості ваших окулярів, чи дісплея.

              Якщо Жиріновський називав Саакашвілі хворим на голову, а тепер те ж робить Медвєдєв, то це не обов'язково означає, що він тепер слухається Жиріновського. Чи колись слухав.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.08.29 | VicK_k

                Re: Тоді чому Захід всіх цих клоунів ігнорує?

                ilia25 пише:

                > VicK_k пише:
                > > це спостереження не тільки мої, а й багатьох людей не тільки з України.
                >
                > Наприклад -- і бажано на захід від Польщі?

                Маю надію, Вас задовільнить перелік країн: Казахстан, Росія, Литва, Англія, Штати. Цього досить? Мушу підкреслити, що усі вони не політики, а науковці-природничники, але політикою цікавляться досить професійно.

                А цих, як ви кажете, клоунів дуже уважно слухають і роблять висновки. На Жиріка, як на посадовця, реагують сильніше, на інших -- у аналітиці, але слідкують і прогнозують нові повороти політики. З дуже високою ймовірністю.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.08.29 | ilia25

                  Re: Тоді чому Захід всіх цих клоунів ігнорує?

                  VicK_k пише:
                  > ilia25 пише:
                  >
                  > > VicK_k пише:
                  > > > це спостереження не тільки мої, а й багатьох людей не тільки з України.
                  > >
                  > > Наприклад -- і бажано на захід від Польщі?
                  >
                  > Маю надію, Вас задовільнить перелік країн

                  Я мав на увазі професіоналів -- аналітиків, журналістів, політиків та офіційних осіб.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.08.29 | Пан Коцький

                    Посилань на Дуґіна повно...

                    За останні 2 тижні його імя згадували принаймні в 2-х статтях серйозних фахівців-аналітиків на WSJ (одну чомусь на їхньому сайті не можу знайти, иншу я бачив лише в азійській версії ґазети, я якраз тоді був в Азії, то був передрук дуже цікавої статті Роберта Горвата з австралійської Brisbane Times; можливо, я її проґавив у північно-американській версії) та ще в статті Каспарова (який назвав Дуґіна "Kremlin-sponsored ultranationalist ideologue").

                    В минулому Дуґіна теж час від часу згадували "незлим, тихим словом" як на WSJ так здається й на сторінках The Heritage Foundation (де його називали нео-фашистом, яким він власне і є). Якщо не ліньки, поґуґліть на dugin WSJ, тощо... Ще пару років тому про Дуґіна бачив цікаву статтю Андеаса Умлянда.

                    Ось лінки на деякі статті:
                    http://www.brisbanetimes.com.au/news/opinion/beware-the-rise-of-russias-new-imperialism/2008/08/20/1219262346713.html (дуже рекомендую всім прочитати)
                    http://www.heritage.org/Research/RussiaandEurasia/bg2084.cfm
                    http://www.opinionjournal.com/la/?id=110004979
                    http://online.wsj.com/public/article_print/SB121876037443642795.html
                    http://www.hnn.us/articles/26108.html

                    Наприкінець, ось останні 10 статей на factiva, де згадується dugin:

                    1. A Respectable Russia; Vladimir Putin’s war has intensified the debate over his nation’s future. Newsweek International, 1 September 2008, 1385 words, English
                    2. Russia and Georgia: Put out even more flags The Economist, 30 August 2008, 1520 words, English
                    3. Part two of Izvestiya "Politics Club" pundits discussing Russia-Georgia crisis BBC Monitoring Former Soviet Union, 18:57 GMT, 28 August 2008, 1778 words, English
                    4. Part one of Izvestiya "Politics Club" pundits discussing Russia-Georgia crisis BBC Monitoring Former Soviet Union, 18:56 GMT, 28 August 2008, 3340 words, English
                    5. Notable & Quotable The Wall Street Journal Asia, 27 August 2008, 292 words, English
                    6. KAUKASUS - Chronik einer Tragödie Der Spiegel, 25 August 2008, 3409 words, German
                    7. Beware the rise of Russia's new imperialism The Age, 21 August 2008, 912 words, English
                    8. Sergey Markedonov: "Georgia is not the country for which Azerbaijan should argue with Russia" Day.Az, 18 August 2008, 952 words, English
                    9. EXCHANGE OF FIRE ON FRONT Turan Information Agency (Azerbaijan), 18 August 2008, 350 words, English
                    10. USA will not exert economic or political pressure on Russia - pundits BBC Monitoring Former Soviet Union, 16:30 GMT, 15 August 2008, 286 words, English
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.08.29 | ilia25

                      Я не мав на увазі Каспарова

                      .. чи науковців, що нагаються поставити діагноз російському суспільству.

                      Мова йшла про російську зовнішню політику, її мету та мотиви. Так от західнаі аналітики та коментатори базують свої висновки щодо цих предметів в останню чергу на цитатах цих клоунів.
      • 2008.08.29 | Пан Коцький

        На жаль, існує певна кореляція між маячнею Дуґіна й політикою РФ

        А по суті, хіба й без Дуґіна не ясно, що без підтримки Китаю РФ буде повністю ізольована в "цивілізованому" світі? Чи Ви гадаєте, що РФ задурно віддала кавалок своєї землі китайцям, випадково якраз перед самою аґресією?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.08.29 | ilia25

          Звісно є -- адже Дугін політику Кремля і коментує

          Але він її не направляє.


          Пан Коцький пише:
          > А по суті, хіба й без Дуґіна не ясно, що без підтримки Китаю РФ буде повністю ізольована в "цивілізованому" світі?

          Не буде, бо цивілізований світ може краще захищати свої інтереси співпрацюючи з Росією, аніж ізолюючи її. І те, що Росія не пішла на Тбілісі підтверджує правильність цього курсу.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.08.29 | VicK_k

            Дугін, як автор підручників, політику Кремля формує

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.08.29 | ilia25

              Маячня

              Ви ще почніть розповідати, що в СРСР автори підручників формували політику Політбюро.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.08.29 | VicK_k

                Формували майбутніх членів політбюра, а тому авторів добирали+

                під контролем Політбюра. І автори добиралися ще прискіпливіше, ніж, скажімо, епіскопат РПЦ.
  • 2008.08.29 | Boroda__

    Re: WSJ про китайську непідтримку РФ (л)

    Китай на самом деле очень и очень доволен действиями российских властей. Как ни странно, Китаю выгодны действия России против Грузии, но не выгодно об этом заявлять открыто. Россия сама принесла подарок Китаю.
    1. У Китая своих постоянно бунтующих территорий хватает - взять хотя бы Тайвань и Тибет. Зачем Китаю создавать прецедент для своих же сепаратистов?
    2. Позиция силы в международных отношениях, которую продемонстрировала Россия, дает возможность Китаю таким же образом действовать со своими соседями - и прежде всего с самой Россией. А уже сейчас Китай мощнее и сильнее России - даже не учитывая стратегические особенности Сибири.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.29 | VicK_k

      Китай зараз "сидить коло річки і чекає коли пропливе тіло +

      ворога". Росія ж з усіх сил прямує до того щоб стати саме тим тілом.

      Ну не вистачає її політикам розуміння Сходу, особливо з їхнім радісно-запойним військовим співробітництвом і повтором старої пісні "Москва-Пекін" де фігурує і "знамено свободи" і "марш дружніх народів".
    • 2008.08.29 | Linx

      Сам понял то... ?

      Boroda__ пише:
      > Китай на самом деле очень и очень доволен действиями российских властей. Как ни странно, Китаю выгодны действия России против Грузии, но не выгодно об этом заявлять открыто. Россия сама принесла подарок Китаю.
      > 1. У Китая своих постоянно бунтующих территорий хватает - взять хотя бы Тайвань и Тибет. Зачем Китаю создавать прецедент для своих же сепаратистов?
      > 2. Позиция силы в международных отношениях, которую продемонстрировала Россия, дает возможность Китаю таким же образом действовать со своими соседями - и прежде всего с самой Россией. А уже сейчас Китай мощнее и сильнее России - даже не учитывая стратегические особенности Сибири.
      Каким образом? Объявить независимость Тибета, Тайваня, Гонг-Конга?
    • 2008.08.29 | GreyWraith

      Re: WSJ про китайську непідтримку РФ (л)

      Boroda__ пише:
      >Китай на самом деле очень и очень доволен действиями российских >властей. Как ни странно, Китаю выгодны действия России против Грузии, >но не выгодно об этом заявлять открыто. Россия сама принесла подарок >Китаю.
      Звісно ж, що надзвичайно вигідні.

      >1. У Китая своих постоянно бунтующих территорий хватает - взять хотя бы >Тайвань и Тибет. Зачем Китаю создавать прецедент для своих же >сепаратистов?
      І то правда. (Я ще згадаю зворушливу однаковість заяв на підтримку Грузії, які надійшли від Сербії та від Косова.) Плюс цей російський вчинок виявився вигідним для всіх світових "поганих хлопців", а не тільки Китаю, наприклад Ірану: бо тепер не вони - головний об'єкт американського гніву, більше того, Захід готовий із ними домовлятися.

      > 2. Позиция силы в международных отношениях, которую >продемонстрировала Россия, дает возможность Китаю таким же образом >действовать со своими соседями - и прежде всего с самой Россией. А >уже сейчас Китай мощнее и сильнее России - даже не учитывая >стратегические особенности Сибири.
      Зауважу, що 5-у колону Китаю в Росії ніхто не рахував і не встановив за нею контролю. А є ще 6-а колона - прогнила і корумпована російська влада на Далекому Сході, яка зараз напевно сидить на китайському повідку.
  • 2008.08.29 | alfy

    Re: WSJ про китайську непідтримку РФ (л)

    The Wall Street Journal... Власники-американські медіа-магнати. З цими все ясно. А стосовно підтримки чи непідтримки-то документ країн ШОС містить у собі ряд неоднозначних моментів, які можна розглядати як підтримку однієї чи іншої сторони. У цьому то і проблема. Якщо розглядяти в контексті, що Китай не підтримав те, що хотіла би Росія по максимуму, то це зовсім не означає, що Країни ШОС підтримали саме Грузію (бо про підтримку Грузії в декларації немає ні слова, а дипломатичні стурбованості-ну це смішно :D). Підтримка- це як заяви Ющенка, чи українського МЗС-"ми рішуче засуджуємо" і т.п.-оце титанічно і однозначно, дійсно незалежна думка всього українського народу :lol. Наводжу ще раз цитату з документу «Главы стран ШОС приветствуют одобрение в Москве шести принципов урегулирования конфликта в Южной Осетии и поддерживают активную роль России в содействии миру и сотрудничеству в данном регионе». Фраза про підтримку миротворчих зусиль Росії :D стоїть у документі після згадки про план Саркозі. Сполучник "и" в реченні не означає, що миротворча роль розуміється саме в контексті плану Саркозі. До речі, план Саркозі-Медвєдева також містить ряд моментів, які вимагають уточнення. Сам цей план скоріше треба розглядати не як підтримку територіальної цілісності Грузії, а як план припинення військових дій (і тут теж неоднозначні моменти). Тому заяви деяких учасників форуму про неправдивість моїх повідомлень не зовсім корректні. В таких питаннях бінарна логіка типу "брехня"-"правда" не підходить зовсім. Бо вона передбачає наявність експерта, який має суб'єктивну думку. Наявність ближчої до нейтральної позиції ряду країн ШОС-це, очевидно, на руку Росії. Бо ніяких санкцій з боку цих країн не буде.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.08.29 | GreyWraith

      Що, прибіг наноадвокатик?

      alfy пише:
      >The Wall Street Journal... Власники-американські медіа-магнати. З >цими все ясно.
      І що? :) Зате ще більше ясно із російською пресою ... і російськими адвокатами: як не скажуть, то збершуть.

      >А стосовно підтримки чи непідтримки-то документ країн ШОС містить у >собі ряд неоднозначних моментів, які можна розглядати як підтримку >однієї чи іншої сторони.
      Фрази "Китай та інші визнають незалежність Абхазії та Південної Осетії" у підсумковому документі нема. Незважаючи на всі старання Росії. Цікаво, Мєдвєдєв з Путіним на колінах перед китайцями повзали і китайські черевики цілували, щоб ті таки погодилися? ;) Що зробиш, мало старалися...

      >Якщо розглядяти в контексті, що Китай не підтримав те, що хотіла би >Росія по максимуму, то це зовсім не означає, що Країни ШОС підтримали >саме Грузію (бо про підтримку Грузії в декларації немає ні слова, а >дипломатичні стурбованості-ну це смішно :D).
      Можна подумати, Грузія просила цієї підтримки. :) За неї є кому це робити, і до цього прохання прислухаються.

      Але що у Росії видатне - це наглість: тут китайці не відлупили бамбуковими палицями - вже велика дипломатична перемога. :)

      >дійсно незалежна думка всього українського народу :lol.
      Ющенко - повноважний керівник всього українського народу. А російських телезомбі і кандидатів у гауляйтери я не рахую. :)

      >Фраза про підтримку миротворчих зусиль Росії :D стоїть у документі >після згадки про план Саркозі. Сполучник "и" в реченні не означає, що >миротворча роль розуміється саме в контексті плану Саркозі.
      От же тлумачі накрутили... Цікаво, китайці про такі премудрості знають? :)

      >Сам цей план скоріше треба розглядати не як підтримку територіальної >цілісності Грузії, а як план припинення військових дій (і тут теж >неоднозначні моменти).
      Не брешіть, там прямо вказується необхідність дотримання територіальної цілісності Грузії. А якщо російське керівництво розучилося читати, то в Гаазі його научать...

      >Тому заяви деяких учасників форуму про неправдивість моїх повідомлень >не зовсім корректні. В таких питаннях бінарна логіка типу >"брехня"-"правда" не підходить зовсім.
      Є правда - а є брехня.

      >Бо вона передбачає наявність експерта, який має суб'єктивну думку.
      Щоб мати власну думку, треба мати власну голову і власні джерела інформації. У Вас я не бачу ні того, ні того, швидше, виконання визначеного завдання по загиджуванню голів читачів...

      >Наявність ближчої до нейтральної позиції ряду країн ШОС-це, очевидно, >на руку Росії. Бо ніяких санкцій з боку цих країн не буде.
      Звісно, відсутність санкцій з боку Таджикістану - це круто. Це велика перемога. А з приводу Китаю - він санкції навряд чи накладатиме, але в умовах західних санкцій поставить торгівлю з Росією таким чином, що Росія віддасть Китаю останні портки, останній літр нафти і останній квадратний метр території. Хто-хто, а китайці так торгувати вміють... :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.29 | alfy

        Re: Що, прибіг наноадвокатик?

        Бонджорно! GreyWraith пише:
        >Щоб мати власну думку, треба мати власну голову і власні джерела інформації. У Вас я не бачу ні того, ні того, швидше, виконання визначеного завдання по загиджуванню голів читачів...
        Цікаво, а чи мають всі країни, що так дружно виступають під дудку США і висловлюють свою точку зору про конфлікт, власні об'єктивні джерела інформації ? Адже якщо президенти Польщі, України, Литви чи інших країн відвідали Тбілісі і послухали там Саакашвілі, то це аж ніяк не говорить про те, що вони мають об'єктивну інформацію. Те що вони мають свої розвіддані в зоні конфлікту-теж малоймовірно. Отже, світова спільнота формує свою думку, базуючись на певних формальних аспектах міжнародного права або виходячи з якоїсь політичної доцільності (як, наприклад, Україна щоб отримати очки для вступу до ЄС чи НАТО) чи використовує чужі джерела. Однак ситуація в Грузії дуже специфічна, особливо після Косова. Росію, фактично, спровокували піти на цей конфлікт.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.08.29 | GreyWraith

          Re: Що, прибіг наноадвокатик?

          alfy пише:
          >Цікаво, а чи мають всі країни, що так дружно виступають під дудку США
          Ви по собі не рівняйте. :) То у Вас західна преса пише лише те, що хочуть медіамагнати, то всі країни під дудку США танцюють.

          У цьому конкретному конфлікті всім, хто виступив на боці Грузії, насправді на США наплювати. А не наплювати на СЕБЕ і на СВОЮ безпеку, яка захищена міжнародним правом, і загрозою для якої є Росія. До речі, світ поблажливо ставився до російських дій у Чечні, тому що втручання порушило б загальні правила. А от своєю агресією проти Грузії Росія показала, як самі росіяни кажуть, "беспредел". Саме тому реакція була такою спільною і жорсткою. І це ще не кінець...

          >Те що вони мають свої розвіддані в зоні конфлікту-теж малоймовірно.
          Висновок космічного масштабу і космічної ж глупоти.

          А чи в курсі пан, що вже з космосу побачили згарища грузинських сіл у Південній Осетії, і це є документальним доказом геноциду грузинів? Знаєте, чим це загрожує для російської верхівки?

          >Однак ситуація в Грузії дуже специфічна, особливо після Косова.
          Ніхто у світі не знає - зате пан російський наноадвокатик все бачив, все знає і все розуміє. :)

          >Росію, фактично, спровокували піти на цей конфлікт.
          Хай поплачеться на свою нещасну долю...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".