МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Стихійне лихо і кримінал

09/03/2008 | Андрій ЛИС

Підрозділи ДСБЕЗ продовжують заходи щодо протидії зловживанням при наданні допомоги потерпілим від повені


У зв’язку з оголошенням окремих територій Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей зонами надзвичайної екологічної ситуації та навиконання відповідних вимог керівництва Міністерства та держави співробітники Державної служби боротьби з економічною злочинністю основною роботою вбачають організацію супроводження бюджетних коштів, що виділені на ліквідацію наслідків стихійного лиха

На цей час уже налагоджено щоденний моніторинг та інформування Уряду з питання стану організації роботи територіальних підрозділів щодо супроводження використання бюджетних коштів, виділених на ліквідацію наслідків стихії, а також про результати перевірок заяв та скарг, що надходять за телефоном „гарячої лінії” до Кабінету Міністрів України.

На підставі аналізу матеріалів роботи регіональних підрозділів до основних напрямків, що відпрацьовуються, належать:

1. Правомірність внесення до списків постраждалих 1, 2, 3 категорії громадян та списки померлих внаслідок стихійного лиха осіб.

2. Сільгоспвиробники, які потребуються відшкодування втрат по знищених посівах на відповідність суми, заявленої до відшкодування.

3. Об’єкти облавтодорів та дороги місцевого значення - на відповідність пошкоджень.

4. Відповідність дефектних актів на відновлення об’єктів державних установ та органів виконавчої влади.

На сьогоднішній день підрозділами Державної служби боротьби з економічною злочинністю проведено 273 перевірок. За викритими фактами протиправної діяльності уже порушено 9 кримінальних справ, загальна сума попередньо установлених збитків перевищує 1 млн. 700 тис. грн.

Як приклад, на Івано-Франківщині прокуратурою області порушено кримінальну справу за ознаками складу злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України, за фактом протиправних дій службових осіб Тисменицької міської ради та Тисменицької районної державної адміністрації, які, діючи в інтересах третіх осіб, склали фіктивні, завідомо неправдиві списки постраждалих осіб II категорії, для виплати матеріально-грошової допомоги жителям міста Тисмениця, що подали в кінці липня 2008 року до створеної робочої групи Тисменицької РДА. Внаслідок незаконних дій посадових осіб органу місцевого самоврядування та органу виконавчої влади державі було завдано збитки на суму 720 тис. грн.

В Івано-Франківській області за матеріалами співробітників Державної служби боротьби з економічною злочинністю порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, стосовно службових осіб Новоселицької сільської ради, які, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах третіх осіб, без отримання заяв від громадян та відповідного обстеження житлових будинків, безпідставно склали на будинки жителів с. Новоселиця 100 фіктивних актів обстеження і в подальшому без складання дефектного акту та відповідного його затвердження рішенням сільської ради, подали завідомо неправдиві списки постраждалих осіб, для виплати матеріально-грошової допомоги у Долинської райдержадміністрації, що в подальшому призвело до отримання ними допомоги на загальну суму 500 тис. грн. Внаслідок незаконних дій посадових осіб органу місцевого самоврядування державі було завдано збитки на вищевказану суму.

На Тернопільщині за матеріалами оперативників ДСБЕЗ прокуратурою області порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, за фактом неналежного виконання своїх службових обов`язків посадовими особами управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Тернопільської облдержадміністрації, якими допущено розтрату грошових коштів резервного фонду Тернопільської ОДА, виділених для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Тернопільській області, на загальну суму 58 079,17 гривень.

У Чернівецькій області за матеріалами ДСБЕЗ порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 ст. 210 КК України, стосовно службових осіб Новодністровського регіонального управління водного господарства (є структурним підрозділом Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів Державного комітету водного господарства), які упродовж 2006-2007 років та першого півріччя цього року використали не за цільовим призначенням бюджетні кошти в сумі 545,1 тис. грн. (призначені на експлуатацію споруд, що захищають населені пункти і території від підтоплення, здійснення моніторингу меліорованих земель), а саме: на поточні витрати (преміювання, створення додаткових штатних одиниць та ін.).

В Івано-Франківській області за матеріалами ДСБЕЗ порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, стосовно службових осіб Нижнівської сільської ради, які, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах третіх осіб, склали 8 фіктивних актів обстеження і в подальшому безпідставно включили осіб у списки постраждалих, для виплати матеріально-грошової допомоги у Тлумацької райдержадміністрації, що в подальшому призвело до отримання ними допомоги на загальну суму 8 тис. грн.

У Вінницькій області задокументовано факт протиправної діяльності членів комісії по обстеженню житлових будинків та квартир Могилів-Подільського міськвиконкому, які, вступивши у злочинну змову з адміністратором виконавчого комітету міської ради, безпідставно прийняли рішення про надання останньому грошової допомоги у сумі 5 тис. грн., відповідно до рішення КМУ № 1008-р. За даним фактом Могилів-Подільською міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.

У Вінницькій області під час проведення оперативного супроводження використання бюджетних коштів, що виділені для ліквідації наслідків стихійного лиха, встановлено, що жителька м. Ямпіль Вінницької області, з метою заволодіння чужим майном, шляхом обману та зловживання довірою, надала до Ямпільської міської ради заяву, в яку внесла завідомо неправдиву інформацію про те , що внаслідок повені було затоплено її домоволодіння, в результаті чого останньою було незаконно отримано бюджетні кошти, в сумі 2500 грн. За даним фактом порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 190 КК України.

У Вінницькій області під час перевірки законності та правильності складання списків студентів з числа сімей, які постраждали внаслідок стихійного лиха та мають право переведення з 1 вересня поточного року на навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, відповідно до розпорядження КМУ №1059-р, було встановлено два факти фальсифікації відомостей необхідних для включення до державного реєстру студентів вказаної категорії. Так, студент першого курсу Одеської юридичної академії, за попередньою змовою із посадовими особами Бернашівської сільської ради, підробили документи, що дало змогу безпідставно внести останнього до державного реєстру студентів, які постраждали внаслідок стихійного лиха та шахрайським шляхом скористатися пільгами по оплаті 5 років навчання у розмірі 57 500 грн. за рахунок державного бюджету. За цим фактом прокуратурою Могилів-Подільського району порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.

Аналогічним способом за попередньою змовою з посадовими особами цієї ж сільської ради підробив документи студент третього курсу Дніпропетровської митної академії, що також дало змогу внести останнього до реєстру студентів, які постраждали внаслідок стихійного лиха та шахрайським шляхом скористатися пільгами по оплаті 3 років навчання у розмірі 18 300 грн. за рахунок державного бюджету. І за цим фактом прокуратурою порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.

На даний час у межах порушених кримінальних справ здійснюються подальші слідчо-оперативні заходи щодо посадових осіб Бернашівської сільської ради за двома додатковими епізодами протиправної діяльності за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст. 366 КК України.

На Львівщині співробітники сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю Самбірського МВ викрили службових осіб Калинівської сільської Ради, які склали та затвердили завідомо неправдиві акти обстеження майна громадян, пошкодженого унаслідок стихійного лиха, в результаті чого неправомірно було використано субвенцію з державного бюджету України та завдано збитків на суму 110 тис. грн.

Зокрема встановлено, що службові особи Калинівської сільської Ради Самбірського району Львівської області, всупереч вимог Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про виділення коштів для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» від 28.07.2008 №1008р, Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку використання у 2008 році субвенції з державного бюджету Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міського бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року” від 02.08.2008 №689, достовірно знаючи, що окремим категоріям громадян не належить виплата допомоги, склали та затвердили завідомо неправдиві акти обстеження майна, пошкодженого унаслідок стихійного лиха, а також склали списки громадян, яким надається допомога на сім’ю, які подали у Самбірську районну державну адміністрацію Львівської області для затвердження.

Тобто, службовими особами Калинівської сільської Ради Самбірського району Львівської області було безпідставно включено у списки громадян, яким надається допомога, 22-х жителів с.Калинівки, які не являються власниками житлових господарств, яким у подальшому було виплачено по 5 тис. грн. бюджетних коштів кожному, у результаті чого неправомірно використано субвенцію з державного бюджету України та завдано збитків на суму 110 тис. грн.

За даним фактом міжрайонною прокуратурою Львівської області порушена кримінальна справа за ознаками складу злочинів, передбачених ч.2 ст. 364, ч.2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Перевірки щодо запобігання розкраданням та нецільовому використанню бюджетних коштів, оперативного супроводження виплати компенсації населенню місцевими органами соціального захисту, а також недопущення фальсифікації даних про постраждалих та попередження виплат за фіктивними документами тривають та знаходяться на постійному контролі керівництва Департаменту.


Андрій ЛИС,

Департамент Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України

Відповіді

  • 2008.09.03 | Вожатий

    Re: Стихійне лихо і кримінал

    В Артеке как минимум 60% детей (ато и все 70%)приехавших из пострадавших регионов по бесплатням путевкам никакого отношения к подтопленым не имели! Были даже "пострадавшие" киевляне. Наверное половодье до печерских холмов докатилось!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".