МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Балога і "Барвиста Україна"

09/12/2008 | Капітаан Немо
БАЛОГА:

Біографія
Народився 15 червня 1963 рокe в селі Завидово Мукачівського району Закарпатської області.

Закінчив Львівський торговельно-економічний інститут у 1984 році. Служив у армії.

Кар'єра в Закарпатті
Після служби — старший товарознавець, заступник голови Косинського сільст на Берегівщині. Далі працював старшим товарознавцем у Мукачеві в системі споживчої кооперації. З жовтня 1992 року по березень 1997 року -директор фірми «Рей-промінь». До березня 1998 року — директор ТзОВ «Барва», яке стало найбільшою комерційною структурою Закарпаття; займався будівельним бізнесом, сільським господарством і зовнішньоекономічною діяльністю.

У 1997 році вступив до Соціал-демократичної партії України (об'єднаної). У 1998 році під час парламентської виборчої кампанії Балога був керівником виборчого штабу Соціал-демократичної партії України (об'єднаною) в Закарпатській області - п'яту частину всіх голосів СДПУ(о) отримала в Закарпатті. У квітні 1998 року Балога став міським головою міста Мукачевого, а в травні 1999 року завдяки підтримці СДПУ(о) був призначений головою Закарпатської обласної державної адміністрації

У 2000 році порвав із об'єднаними есдеками і розпочав «департизацію» області. Ця ініціатива була підтримана тодішнім головою Адміністрації Президента України Володимиром Литвином та прем'єр-міністром Віктором Ющенком. Балога став довіреною особою Ющенка в Закарпатті. Але водночас Віктор Балога набув впливового ворога в особі Віктора Медведчука. Прем'єр Ющенко не піддався на вимоги зняти Балогу, але після відставки Ющенка слідом, у червні 2001 року, був звільнений з посади губернатора і Балога.

Під час парламентських виборів 2002 року Віктор Балога очолював виборчий штаб «Нашої України», за її підтримки був обраний народним депутатом в мажоритарному окрузі № 71. У Верховній Раді увійшов до фракції “Наша Україна”, працював в комітеті з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій.

У травні 2004 року Балога був одним з основних кандидатів на виборах мера міста Мукачевого, але програв (правда, через фальсифікації підсумків вибори були визнані недійсними). Ці локальні вибори набули неабиякого розголосу, через те, що політичні сили розглядали їх як пробу сил перед президентськими виборами-2004.

Разом до перемоги Ющенка
Під час президентської виборчої кампанії став довіреною особою Ющенка в Закарпатті. Після перемоги Ющенка, в лютому 2005 року Балога знов був призначений головою Закарпатської облдержадміністрації. На початку вересня 2005 року рішенням Верховної Ради він був позбавлений депутатських повноважень, а за два тижні 27 вересня 2005 року його призначили міністром з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків чорнобильської катастрофи в уряді Юрія Єханурова. Залишився на цій посаді і в кабінеті Віктора Януковича.

Секретаріат Президента
З 15 вересня 2006 року обійняв посаду Глави Секретаріату Президента України. Віктор Балога і його команда (Пукшин, Гелетей) зіграли ключову роль в організації і втіленні розпуску Верховної Ради 5-го скликання, що було проведено на межі легітимності.

На виборах 30 вересня 2007 року хитку перемогу здобули БЮТ та НУ-НС, але коаліція не була створена просто. Одним з прихильників створення "широкої коаліції" з Партією регіонів був Балога. Президент Ющенко і Балога не хотіли бачити Юлію Тимошенко на посту прем'єр-міністра країни. При цьому саме Балогу ЗМІ називали головним недоброзичливцем Тимошенко і "основним натхненником ідеї відкласти обрання прем'єра і поспішити з ухваленням законів", що обмежують повноваження голови уряду. З втручанням Балоги в процес створення коаліції експерти зв'язували той факт, що на місце голови Верховної Ради була запропонована кандидатура міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка, а не лідера НУ-НС В'ячеслава Кириленка, котрий узяв самовідвід.

29 листопада 2007 року демократична коаліція НУ-НС і БЮТ була створена офіційно. 18 грудня 2007 року Тимошенко була вибрана прем'єр-міністром України. Проте вже на початку наступного року стали відзначатися суперечності усередині демократичної коаліції.

15 лютого 2008 року Балога несподівано заявив про вихід з президентської партії НСНУ. При цьому політик підкреслив, що "незалежно від обставин" його участь в політиці буде пов'язана з президентом України Ющенком — "людиною високих принципів і благородних цілей". Вихід експерти пов'язують із тим, що Балозі не вдалося здійснити повний контроль над партією, і він спостерігав крен деяких видних членів в бік БЮТ. В червні 2008 Віктор Балога вступив в партію Єдиний центр.

================================================

"Барвиста Україна" :

На виконання Указу Президента України від 24.09.05 року № 1337 у Національному комплексі «Експоцентр України» щорічно проводиться загальнодержавна виставкова акція «Барвиста Україна».

================================================

Чи випадковий такий збіг обставин, що колишній директор ТзОВ "Барва" Балога був призначений на пост міністра МНС 27.09.05, а за кілька днів до того, 24.09.05, вийшов Указ Президента про проведення щорічної виставки "Барвиста Україна"?

Чому не "Мальовнича Україна", як пишуть на фотокалендарях, чому не "Україно, вперед!", чому не "Український прорив", а саме "БАРВистА Україна"?

Мені здається, що це є чіткий сигнал Президента, котрим він хоче показати нації, що він і Батьківщина в небезпеці! Що владу над Україною і ним особисто якимось таємничим чином захопила "зграя з Мукачева" під проводом Балоги.

Отже, любі друзі, кому дорогий наш Президент- виручайте його, визволяйте з лап мафії та вимагайте відставки і покарання Балоги!

А також читайте матеріали про балогу і балоган в Закарпатті:
http://www.cripo.com.ua/index.php?sect_id=2&aid=47299
http://www2.maidan.org.ua/n/about/1220390256

Відповіді

  • 2008.09.12 | Адвокат ...

    Тему позначки "передрук" не розкрито. І позначки "лінк",-- те ж.

    Прошу працювать ретельніше!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".