МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Можна проводити вибори Верховної Ради. На думку народу

09/15/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Тепер питання в тому, чи почують цей сигнал від народу "народні обранці" (які самі себе призначили у списки і не дали можливості народу відділити у списках зерно від полови), чи повторюватимуть у різні голоси, що тільки їм відомо, як порятувати народ?

71,1% українських громадян вважають, що нинішня Верховна Рада за рік своєї роботи не принесла користі державі й народу і не вирішила проблем, важливих для суспільства.

Як передає кореспондент УНІАН, такими є оприлюднені сьогодні результати соціологічного опитування “Думка суспільства про долю парламенту”, що провів Національний інститут стратегічних досліджень.

За словами директора Національного інституту стратегічних досліджень Юрія Рубана, особливе розчарування серед опитаних викликала ситуація навколо демократичної коаліції у Верховній Раді: кожні двоє з трьох її колишніх прихильників змінили своє ставлення до парламентської більшості з позитивного на негативне.

Також, як засвідчило опитування, 22,7% населення покладають відповідальність за розвал демократичної коаліції на Блок Юлії Тимошенко, і 18,6% на фракцію “Наша України – Народна самооборона”.

У зв’язку з цим, за оцінками Ю. Рубана, половина респондентів негативно ставляться до утворення коаліції у складі БЮТ і Партії регіонів.

Говорячи про перспективі і можливість формування нової коаліції представниками БЮТ, Блоку Литвина і НУ-НС, Ю.Рубан зазначив, що такий формат був би вигідним насамперед для уряду України, адже забезпечить прийняття законодавчих рішень, необхідних для ефективної реалізації урядової політики.

Опитування проводилося 8-13 вересня за квотною вибіркою, яка репрезентує доросле населення України віком від 18 років. Опитано 2011 респондентів в усіх областях України, АР Крим та м. Києві. Похибка вибірки становить 2,3%.

Відповіді

  • 2008.09.15 | simsimopen

    Вибори можна проводити тільки за новими правилами

    Конгрес Українських Націоналістів пропонує реально передати право вибору народові.

    Для всіх свідомих українців, зрештою, просто – громадян, вже давно є очевидною кричуща недосконалість нинішнього виборчого закону за пропорційною системою. Списки, які підготували партії і подали в ЦВК, з якими пройшли в парламент, містили в собі персоналії, котрим глибоко байдужими є не тільки інтереси партій, з якими вони йшли до парламенту, але й інтереси народу, котрий, власне, і вибирав. Внаслідок цього появляються різноманітні «брути» ( чи то пак Бути), готові зрадити, лиш щоб за добру копійку. «Електорат», чи народ, який з надією віддавав свої голоси улюбленій партії, залишився як дурень біля розбитого корита. Зрештою, він ніколи й не бачив цього «обранця», не чув його слів, не мав можливості задати йому питання… Може, якщо б виборці конкретного округу могли поспілкуватися з конкретним представником тої чи іншої політичної сили, то ця політична сила могла і не дорахуватися своїх процентів. Ось тоді підхід до складання списків був би не по товщині гаманця! А мусіли б запрошувати!!! в свій список людей – інтелектуалів, чесних, без «зерна неправди за собою».

    Тому Конгрес Українських Націоналістів вважає, що виборче законодавство необхідно змінити з тим, щоб списки партій були відкритими перед виборцями. Відкритість списків мала б означати не просто видруковування і публікацію прізвищ та інших даних кандидатів. Це мало б означати, що кожен запропонований партією кандидат закріпляється за певним округом, там працює і переконує виборців в своїй правоті і правоті своєї політичної сили. За результатами голосувань на окремих округах визначається і кількість набраних конкретною політичною силою голосів і, відповідно, відсоток. А партійний список складався б за результатами, отриманими на конкретних округах.. Таким чином можна було б забезпечити єдність кандидата в депутати з його політичною силою і, одночасно, з конкретними виборцями. «Грошові мішки» в такій системі місця б не мали. Хіба, якщо він є одночасно і розумним, і чесним політиком. Наш народ зуміє відрізнити зерно від полови.

    З пропозицією такої системи виборів КУН, зокрема, голова Львівської обласної організації КУНу неодноразово виходили в засобах масової інформації, на прес-конференціях. Зараз ми просимо небайдужих інтелектуалів (а на Майдані - одні інтелектуали) висловитися і допомогти повніше опрацювати запропоновану виборчу систему. Тим паче, що нинішня ситуація в Україні така, що питання про чесні! Вибори, як ніколи актуальне.

    Принагідно просимо висловитися з питання довіри до голів міст і сіл. Цих голів обирає все населення відповідного населеного пункту. А усунути може 50% +1 депутат. І то від окремих політичних сил. Цих депутатів мешканці часто і в очі не бачили. А вони можуть перекреслити вибір людей. На думку Львівської обласної організації КУНу у випадках гострої невідповідності в підходах до розвитку відповідного села чи міста депутати можуть висловити недовіру Голові. Але така недовіра мала б означати, що необхідно знову звернутися до народу – носія влади. І таке висловлення недовіри мало б означати одночасну відставку як відповідного Голови, так і всього депутатського корпусу. Народ мав би розсудити, хто правий. Тоді «покупка» депутатів зацікавленими олігархами стала б безсенсовною. А владу реально здійснював би народ.

    Проте, думаємо, запропоновані зміни нинішнім складом депутатів прийнятими ніколи не будуть. Адже тоді закінчилась би їхня депутатська біографія. А до влади прийшла би свіжа, і, може, чесна , нова когорта патріотів.
  • 2008.09.15 | Samopal

    З наведеного тексту цього не випливає.

    Але нехай буде так, хоча, є результати соціольогічних досліджень де народ прямо відповів на питання про дострокові парламенські вибори.
    Також є дослідження, які свідчать, що діяльністю прізідєнта задоволені максиму 5-6 відсотків виборців. Чи за логікою Майдан-ІНФОРМЕРІВ це свідчить, що "на думку народу" можна проводити дострокові президенські вибори? ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.15 | Адвокат ...

      Як Ви вже зрозуміли, мі не важко банити

      будь які нікнейми штибу ha*.[0-9]. Просто часом ліньки витрачати час на Ваші вибрики.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.09.15 | Samopal

        Вважаєте, що це я причепив заголовок, який не відповідає змісту?

  • 2008.09.16 | Yaroslav

    Майдан-ІНФОРМ почав займатися дезинформацією?

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Можна проводити вибори Верховної Ради. На думку народу
    У заголовку повідомлення Майдан-ІНФОРМ стверджує, що на думку народу проведення виборів (позачергових) є допустимим
    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Тепер питання в тому, чи почують цей сигнал від народу "народні обранці" (які самі себе призначили у списки і не дали можливості народу відділити у списках зерно від полови), чи повторюватимуть у різні голоси, що тільки їм відомо, як порятувати народ?
    Ще не наведена інформація, яка має підтвердити анонсовану в заголовку ідею, а вже анонсоване вважається підтвердженим і використовується як підгрунтя для подальших тверджень безапеляційного характеру.
    > 71,1% українських громадян вважають, що нинішня Верховна Рада за рік своєї роботи не принесла користі державі й народу і не вирішила проблем, важливих для суспільства.
    Наведена інформація не може використовуватись для формулювання однозначного висновку щодо підтримки суспільством доцільності проведення позачергових виборів до ВР.
    > Як передає кореспондент УНІАН, такими є оприлюднені сьогодні результати соціологічного опитування “Думка суспільства про долю парламенту”, що провів Національний інститут стратегічних досліджень.
    >
    > За словами директора Національного інституту стратегічних досліджень Юрія Рубана, особливе розчарування серед опитаних викликала ситуація навколо демократичної коаліції у Верховній Раді: кожні двоє з трьох її колишніх прихильників змінили своє ставлення до парламентської більшості з позитивного на негативне.
    Наведена інформація не може використовуватись для формулювання однозначного висновку щодо підтримки суспільством доцільності проведення позачергових виборів до ВР.
    > Також, як засвідчило опитування, 22,7% населення покладають відповідальність за розвал демократичної коаліції на Блок Юлії Тимошенко, і 18,6% на фракцію “Наша України – Народна самооборона”.
    Наведена інформація не може використовуватись для формулювання однозначного висновку щодо підтримки суспільством доцільності проведення позачергових виборів до ВР.
    > У зв’язку з цим, за оцінками Ю. Рубана, половина респондентів негативно ставляться до утворення коаліції у складі БЮТ і Партії регіонів.
    Лише суб'єктивна оцінка пана Рубана.
    > Говорячи про перспективі і можливість формування нової коаліції представниками БЮТ, Блоку Литвина і НУ-НС, Ю.Рубан зазначив, що такий формат був би вигідним насамперед для уряду України, адже забезпечить прийняття законодавчих рішень, необхідних для ефективної реалізації урядової політики.
    Лише суб'єктивна оцінка пана Рубана.
    > Опитування проводилося 8-13 вересня за квотною вибіркою, яка репрезентує доросле населення України віком від 18 років. Опитано 2011 респондентів в усіх областях України, АР Крим та м. Києві. Похибка вибірки становить 2,3%.
    Так звідкіля ж взялося "Можна проводити вибори Верховної Ради. На думку народу"?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".