МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як Юля "захищає" інтереси держави - черговий приклад

09/16/2008 | Shooter
Як вже повідомляла "Економічна правда", 6 та 8 серпня 2008 р. Київський апеляційний суд відхилив скаргу офшорних компаній Sea Group (США) та AmRuz Trading (Швейцарія) на рішення Господарського суду Києва, що визнало незаконним придбання цими офшорами 18,296% акцій "Укртатнафти" у обмін на власні векселі.

Рішення Київського апеляційного суду остаточно завершило відновлення контролю України над "Укртатнафтою", оскільки з вилученнями у двох сумнівних акціонерів 18% акцій, розподіл сил на підприємстві змінився на користь української сторони. Державному "Нафтогазу України" належить понад 43% акцій "Укртатнафти", в той час, як пакет татарської сторони зменшився з 55% до 37% акцій.

Здавалося б, такий розвиток подій уряд може тільки вітати. Втім, як виявилося, у проміжок між двома засіданнями суду 7 серпня відбулися таємні консультації представників "Татнефті" з емісаром уряду Тимошенко Сергієм Пашинським, що неофіційно консультує голову уряду з нафтових питань. Цікаво, що вже наступного дня після цієї зустрічі заступник міністра юстиції Євген Корнійчук спробував втрутитись у судове засідання, запропонувавши суду розглянути клопотання уряду щодо укладання мирової угоди з Sea Group та AmRuz Trading - тобто відвернути ухвалення вигідного для України рішення.

Варто нагадати, що основна претензія української сторони до Sea Group та AmRuz Trading полягала у тому, що отримавши 1999 року відповідно 9,96% та 8,336% статутного фонду "Укртатнафти", компанії передали товариству власні векселі на суму 65 млн. дол., які зобов'язалися оплатити грошима, або нафтою протягом одного року. За 9 років, що минули з того часу, дві офшорні компанії спромоглися заплатили нафтою і грошима лише 6,5 млн. дол. - тобто мізерні 10% від вартості акцій, які отримали. З огляду на ці обставини, позиція Євгена Корнійчука щодо укладення з офшорами мирової угоди виглядає як надзвичайно невигідна Україні.

Світло на дивну позицію Євгена Корнійчука проливає той факт, що юридична компанія "Магістр та партнери", яку Корнійчук очолював до обрання в парламент за списком БЮТ, і власником якої він досі є, брала участь у судовому засідання на боці офшорних Sea Group та AmRuz Trading, тобто - проти держави Україна.

Таким чином, позиція заступника міністра юстиції Корнійчука може не бути пов'язаною з переговорами між представниками "Татнефті" та Сергієм Пашинським 7 серпня.

************

Весь текст - тут:

http://www.epravda.com.ua/publications/48cf5f94e0b2d/

Відповіді

  • 2008.09.16 | Мартинюк

    "Татари" поскаржилися Путіну

    А Путін подзвонив Юлі і попросив заступитися...
  • 2008.09.16 | Уляна

    От Данча і не витримав.



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".