МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЖЭК-реаниматор. Это возможно?

09/25/2008 | Ігор Гурчик
Казалось бы, что за проблемы могут быть с ЖЭКами? Пришёл, увидел, победил.
Т.е. переименовываешь ЖЭК в ЧЭК, и все дела: частная эксплуатационная контора готова.
Что может быть проще и лучше?
Ведь если контора частная, то и работает она не покладая рук, чтобы добиться своей главной цели: максимальной прибыли, при минимальных затратах.
Правильно?
Поэтому, как только мы наконец-то избавимся от этого советского анахронизма: ЖЭКа, облегчённо вздохнув, и умилённо раскрыв объятья ЧЭКам, они мгновенно, по-деловому, приступят к искоренению всех этих ужасных родимых пятен проклятого социалистического прошлого, сконцентрировав свои усилия на достижении капиталистической цели номер один: максимальной прибыли.
Любыми средствами.
И это правильно. Достали уже эти бессребреники ЖЭКи-потрошители.
Будущие ЧЭКи уверенно достанут из своих широких штанин, то, без чего невозможно ничего создать в этом мире: деньги.
И вложив их, начнут, не покладая своих мозолистых рук улучшать нашу эксплуатационно-канализационную жизнь согласно уже текущим платежам.
Конечно в новых домах им понадобится меньше затрат, и ЧЭКи получат свои обещанные незабвенным Карлом Марксом 600% прибыли не особо напрягаясь.
Основной проблемой будет получение максимальной прибыли там, где расположены старые дома, населённые к тому же не самым платёжеспособным электоратом.
Как и предупреждали классики марксизма-ленинизма неизбежно возникновение расслоения ЧЭКов на бедных и богатых. Жизнеутверждающая борьба между которыми наверняка приведёт к общей монополизации и этого сегмента рынка. Хотя при мудром, и дальновидном подходе возможно создание монополии на рынке ЖКХ и без этой ненужной эволюционной волокиты.
Естественно необходимо заранее подготовить и нужную законодательную базу. Ключевыми механизмами которой естественно станут: выселение неплатёжеспособных и пеня.
В результате формирования монополиста, и наличия требуемой законодательной базы, власть получит удобный инструмент для комплексного, можно сказать "системного" решения хронических проблем ЖКХ.
Для чего монополисту содержать старые дома, или малоимущих?
Кто станет заниматься в ЧЭКе субсидиями и пенсионерами?
Зачем вообще ЧЭКу заниматься какими-то протекающими трубами?
Возможно монополисту будет экономически выгоднее резко подняв квартплату, до уровня, который окажется просто не по карману жильцам, выбросить убогих из старых домов, снести их, и построить новые дома?
Тем более земля у нас очень дорога. А главная цель монополиста, сами понимаете...
Ведь у нас рыночная экономика? И живём мы в свободной стране. Какие могут быть ограничения в рыночных отношениях? Не хочешь, не плати.
Выселив таким образом тех, кого не устраивают монопольно свободные цены, монополисты тем самым решат несколько важных проблем доставшиеся нам от наших неразумных предков: очистят города от советских хрущоб, освободят площадки для новых домов, ну и избавятся от неплатёжеспособного населения измученного проклятыми ЖЭКами.
Ведь мы хотим как можно быстрее избавиться от этих ЖЭКов-потрошителей? А за удовольствия надо платить. И кто по вашему за всё это заплатит?
Можно себе представить с какой скоростью наши граждане наконец-то станут объединяться в разные кондоминимумы, чтобы защититься от новых ЧЭКов-потрошителей.
Но будет уже поздно. Монополист всегда прав.
Особенно в тех странах, де дурень думкою багатіє, законы не выполняются, и всё решается только за деньги. Которых у монополиста, как показывает практика, всегда больше.
Хотя, если рассматривать ЖЭК, не только как существо, которое всем должно, но при этом никому ничего не обязано, а главное, в нашей жизни, это юридическая составляющая нашего бытия, и дать наконец-то ЖЭКу возможность зарабатывать, но при этом и не отпуская его в ничем не ограниченную гонку за прибылью, то нынешний ЖЭК-потрошитель, в принципе мог бы стать и ЖЭКом-реаниматором.
Почему бы не использовать смешанную систему хозяйствования, в отрасли несущую такую социальную нагрузку?
Зачем нам мгновенно создавать крайности дикого капитализма, которые затем придётся героически преодолевать, в результате борьбы за построение какого-нибудь шведского социализма с человеческим лицом? У нас же социальная держава?
Возможно, в конечном итоге, будет выгоднее реформировать ЖЭКи пошагово, для начала используя механизмы закрытого акционерного общества?
В которых 51% акций будет принадлежать городу, а 49% акций коллективу ЖЭКа.
Город отвечает за оптовые поставки воды, газа, электричества, за инженерные сети. Централизованное строительство, и эксплуатация сетей обеспечит их безопасность и надёжную эксплуатацию.
При этом ЖЭКи получают возможность свободного использования получаемой прибыли, но остаются под необходимым, и оговоренным контролем городской власти. ЖЭКи приобретают статус юрлица со всеми вытекающими последствиями и в первую очередь прямой ответственностью за результаты своей хозяйственной деятельности.
Работники ЖЭКа (от дворника до директора) становятся акционерами закрытого акционерного общества ЖЭКNnnn, получая базовую зарплату, и дивиденды, начисляемые только по результатам их работы.
Вопрос реформирования ЖКХ не так прост, поэтому суетиться и предлагать "простые", и "очевидные", для цивилизованных стран, решения, нужно очень взвешенно.
Если тех, кто предлагает эти решения, интересует не только сиюминутная, максимальная прибыль.

Відповіді

  • 2008.09.25 | Ігор Гурчик

    Подготовка к организации частных ЖЭКов идёт полным ходом...

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.25 | шкіпер

      Сказки

    • 2008.09.25 | Адвокат ...

      За моїми даними,-- вже не перший, і не другий, і не третій рік.

      Однак, підготовка йде, а приватних ЖЕК`ів, як суспільно-економічного явища немає.

      Були поодинокі випадки створення та хвункціонування приватних ЖЕК`ів, але всі вони закінчували сь однаково: припиненням діяльности. Бо тих підриємців з одного боку "пресували та плющілі" ОМС в купі з пожежниками, санітарами, економічними ґестапівцями, ментами, а з иншого,-- "взували" споживачі послуг не сплатами.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.09.25 | Ігор Гурчик

        Re: За моїми даними,-- вже не перший, і не другий, і не третій рік.

        Адвокат ... пише:
        > Однак, підготовка йде, а приватних ЖЕК`ів, як суспільно-економічного явища немає.

        Все правильно, але зараз процес прискорять.

        > Були поодинокі випадки створення та хвункціонування приватних ЖЕК`ів, але всі вони закінчували сь однаково: припиненням діяльности. Бо тих підриємців з одного боку "пресували та плющілі" ОМС в купі з пожежниками, санітарами, економічними ґестапівцями, ментами, а з иншого,-- "взували" споживачі послуг не сплатами.

        Це справді комплексна проблема. А ми обговорюємо цетральну ідею.
      • 2008.09.26 | Михайло Свистович

        Re: За моїми даними,-- вже не перший, і не другий, і не третій рік.

        Адвокат ... пише:
        > Однак, підготовка йде, а приватних ЖЕК`ів, як суспільно-економічного явища немає.

        Є таке явище. Нічим не краще за неприватні ЖЕКи.

        >
        > Були поодинокі випадки створення та хвункціонування приватних ЖЕК`ів, але всі вони закінчували сь однаково: припиненням діяльности. Бо тих підриємців з одного боку "пресували та плющілі" ОМС в купі з пожежниками, санітарами, економічними ґестапівцями, ментами, а з иншого,-- "взували" споживачі послуг не сплатами.

        Я знаю багато збанкрутілих приватних ЖЕКів, але не знаю жодного, кого б отак пресували. Навпаки, цим ЖЕКам всіляко сприяли, бо сама влада була зацікавлена у їх функціонуванні.
  • 2008.09.25 | DADDY

    Re: ЖЭК-реаниматор. Это возможно?

    Відносини не будуть риноквими а ні в першому (ЧЕК), а ні в другому (акціонований ЖЕК) випадках.
    Тому що з одного боку "паркану" є юридична особа, тобто або ЧЕК, або юр.особа акціонований ЖЕК. З іншого боку паркану юридичної особи немає, а є аморфна маса власників квартир.
    Пропонують знову ж таки нібито універсальне рішення (та ще й європейське): спільнота власників кварти (чи як воно там називається?). Але будинки відрізняються один від одного практично як люди. У нас на Лук"янівці паралельно стоять два схожих як 2 краплі води будинки. Але один - це колишній ЖСК - і там соціальний склад практично однорідний, а інший - колишні робітничі казарми, де відсотків 20 ще комуналки. Чи рівні шанси і умови створення спільноти власників в цих будинках?
    Так от: або договори на обслуговування заключають дві повносправні юридичні особи або це все фількина грамота.
    Крім того ситуація в обох випадках виходить псевдо-ринкова, бо ринок передбачає право вибору товарів та послуг. Як обрати послуги між ЧЕК"ом№Х та ЖЕК"ом №У - не відомо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.25 | Ігор Гурчик

      Re: ЖЭК-реаниматор. Это возможно?

      DADDY пише:
      > Відносини не будуть риноквими а ні в першому (ЧЕК), а ні в другому (акціонований ЖЕК) випадках.

      В першому вони будуть, бо нікуди ти не дінешся, як тільки з'явиться хазяїн ЧЄКу. І у другому вони будуть, бо в ЖЄКу з'явиться пряма юридична відповідальність, якої зараз немає.

      > Тому що з одного боку "паркану" є юридична особа, тобто або ЧЕК, або юр.особа акціонований ЖЕК. З іншого боку паркану юридичної особи немає, а є аморфна маса власників квартир.

      А навіщо обов'язково потрібна організована маса? Хазяїн приватизованої квартири може спокійно подавати в суд, на ЖЄК, якщо той надав йому неякісні послуги. Ну а якщо є УСББ, щось подібне, то буде і колектив...

      > Пропонують знову ж таки нібито універсальне рішення (та ще й європейське): спільнота власників кварти (чи як воно там називається?).

      До біса європейські вигадки. Ми вже багато мавпували, а умови в нас різні.

      >Але будинки відрізняються один від одного практично як люди. У нас на Лук"янівці паралельно стоять два схожих як 2 краплі води будинки. Але один - це колишній ЖСК - і там соціальний склад практично однорідний, а інший - колишні робітничі казарми, де відсотків 20 ще комуналки. Чи рівні шанси і умови створення спільноти власників в цих будинках?

      Я й пропоную, щоб цим займався саме акціонований ЖЄК. А не вирішували в Київраді, чи районі.

      > Так от: або договори на обслуговування заключають дві повносправні юридичні особи або це все фількина грамота.

      Власник приватизованого житла(ну або, колективний власник, якщо він є в даному будинку)проти ЖЄКу.

      > Крім того ситуація в обох випадках виходить псевдо-ринкова, бо ринок передбачає право вибору товарів та послуг. Як обрати послуги між ЧЕК"ом№Х та ЖЕК"ом №У - не відомо.

      А що ти обираєш, коли в тебе або радянський ЖЄК-потрошитель, або практично радянський ЧЄК?
      При виникнені ринкових відносин між рівноправними суб'єктами (власник-ЖЄК)які мають договір(а при напів-акціонованому ЖЄКу, договір це ще й не чисто вільноринкова річ, і тому є важелі впливу на рівні міста, для соціального захмисту), все вирішується на взаємовигідних умовах. Або, при порушенні договору, в суді.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.09.25 | DADDY

        Ти мене не зрозумів

        Я вважаю, що в разі утворення УСББ (?) ЖЕК (ЧЕК) не потрібний взагалі. УСББ як юридична особа заключає договори з Київенерго та Київводоканалом і відповідно оплачує (не оплачує) рахунки та судиться в разі отримання послуг (товару) в неповному обсязі, або їх неотримання.
        Та сама юр.особи (УСББ) наймає собі в разі потреби прораба, бухгалтера, двірника, сантехника (Балогу), електрика (Недашківського) тощо.
        Де тут місце для ЖЕКу (ЧЕКу)?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.09.25 | Адвокат ...

          А Ви, пане, як я бачу,-- оптиміст!

          Ну про які ОСББ мона вести серйозну розмову, коли більшість тих ББ,-- "солянка сборная, сбор блатних і шайка ніщіх"????
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.09.25 | DADDY

            Я, пане, -- реаліст!

            Адвокат ... пише:
            > Ну про які ОСББ мона вести серйозну розмову, коли більшість тих ББ,-- "солянка сборная, сбор блатних і шайка ніщіх"????
            Які блатні, якщо це виключно мешканці будинку? Меньше потрібно емоцій і більше здорового прагматизму
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.09.25 | Адвокат ...

              Ех, пане! Як я Вам заздрю!

              DADDY пише:
              > Адвокат ... пише:
              > > Ну про які ОСББ мона вести серйозну розмову, коли більшість тих ББ,-- "солянка сборная, сбор блатних і шайка ніщіх"????
              > Які блатні, якщо це виключно мешканці будинку? Меньше потрібно емоцій і більше здорового прагматизму

              Ви коли сь пробували створить ОСББ у бувшій общязі? А в ББ зріжношерстним соціяльним складом мешканців?
            • 2008.09.25 | Ігор Гурчик

              Re: Я, пане, -- реаліст!

              DADDY, я ж не кажу, що запропоноване, ідеал.
              Ти ж знаєщ, що є лише три ідеальні поняття: Бог, нинішня дружина, та нинішній начальник... :)))
              Але, моя справа запропонувати варіант вирішення проблеми.
              Ось він.
              Розбий його, я буду лише радий за тебе, якщо це вдасться.
              Але конкретно.
              І не кажи, що я не розумію, де ми живемо, і що варіант утопічний.
              Все в цьому житті (ну практично все :) ), можна зробити, або, не зробити і перетворити в утопію.
              Було б бажання. :)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.09.25 | DADDY

                У мене Ідеали трохи інші

                Ігор Гурчик пише:
                >
                > Ти ж знаєщ, що є лише три ідеальні поняття: Бог, нинішня дружина, та нинішній начальник... :)))

                БОГ, родина, Україна

                > Розбий його, я буду лише радий за тебе, якщо це вдасться.
                > Але конкретно.

                Вважаю, що вже майже розбив, бо ти пропонуєш судитися з ЖЕКом (ЧЕКом), а я пропоную цю структуру взагалі усунути. Твої аргументи про ліцензію на будівництво не переконливі, адже я не пропоную силами найманих робітників перебудовувати будинок, або перекомутувати комунікації. На такі роботи юридична особа підпише договір з юр.особою, яка матиме ліцензію.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.09.26 | странник

                  Re: У мене Ідеали трохи інші

                  DADDY пише:
                  > Ігор Гурчик пише:
                  > >
                  > > Ти ж знаєш, що є лише три ідеальні поняття: Бог, нинішня дружина, та нинішній начальник... :)))
                  >
                  > БОГ, родина, Україна

                  Я казав про ідеальні створіння! :)))

                  > > Розбий його, я буду лише радий за тебе, якщо це вдасться.
                  > > Але конкретно.
                  >
                  > Вважаю, що вже майже розбив, бо ти пропонуєш судитися з ЖЕКом (ЧЕКом), а я пропоную цю структуру взагалі усунути.

                  Ми ж залежимо від попередньої історії. Завжди є інерція. Якби можливо було робити все що захочеш, ми б жили у раю. Але ж чомусь, і зрозуміло чому, ми "маємо, те, що маємо"...


                  >Твої аргументи про ліцензію на будівництво не переконливі, адже я не пропоную силами найманих робітників перебудовувати будинок, або перекомутувати комунікації. На такі роботи юридична особа підпише договір з юр.особою, яка матиме ліцензію.

                  До речі, я не ж не кажу, що обов'язково залишати структуру ЖЕку такою як вона є... Можуть бути субпідрядні організації з якими ЖЕК підписує угоди про виконання робіт... Це все окремі теми? цієї складної проблеми...
                  То тобі більше подобається вирішувати проблеми не в суді а по-понятіям??? :)))
        • 2008.09.25 | DADDY

          Ти мене не зрозумів - 2

          Якщо ввести систему "переоплаченого сервісу", тобто в кожній квартирі стоїть пристрій, який дозволяє отримувати послуги (теплозпбезпечення, водопостачання, енергопостачання, телефону, телевізії) тільки у випадку, коли на відповідних картках передоплаченого сервісу є кошти, то відпаде і необхідність заключати договори між УСББ та холдінгами, а самі холдінги будуть отримувати 100% попередню оплату своїх послуг. Залишиться тільки функція найму співробітників, що будуть забезпечувати порядок в будинку та у дворі та представництво власників кварти у судах в разі диспуту з холдінгами.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.09.25 | Адвокат ...

            Те, що Ви пропонуєте,-- пре-гарно!

            Але рочків через 20-ть...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.09.25 | Ігор Гурчик

              Re: Те, що Ви пропонуєте,-- пре-гарно!

              Адвокат ... пише:
              > Але рочків через 20-ть...

              Навпаки, це може бути найкращим перехідним варіантом до дійсно приватних ЖЄКів.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.09.25 | Адвокат ...

                Я буду шалено радий, коли Ви опишите бодай з 10-к успішних

                прикладів.

                Щиро зичу успіхів! :)
          • 2008.09.25 | Ігор Гурчик

            Re: Ти мене не зрозумів - 2

            DADDY пише:
            > Якщо ввести систему "переоплаченого сервісу", тобто в кожній квартирі стоїть пристрій, який дозволяє отримувати послуги (теплозпбезпечення, водопостачання, енергопостачання, телефону, телевізії) тільки у випадку, коли на відповідних картках передоплаченого сервісу є кошти, то відпаде і необхідність заключати договори між УСББ та холдінгами, а самі холдінги будуть отримувати 100% попередню оплату своїх послуг. Залишиться тільки функція найму співробітників, що будуть забезпечувати порядок в будинку та у дворі та представництво власників кварти у судах в разі диспуту з холдінгами.

            Ок! :) Теоретично ти правий... Але...
            Тут вже потрібно підраховувати, що вигідніше. Чи ЖЄК розміщений біля своїх будинків, чи централізована структура.
            У великих структурах є проблеми з мотивацією виконавців, а малий та середній бізнес більш гнучкі.
            І знову ж таки, в наших реаліях, відповідальність мега-ЖЄКу це дуже сумнівно... Забігаєшся на який небудь Хрещатик, 36.
            А транспортні витрати?
            Треба рахувати.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.09.25 | DADDY

              Плять! Холдінги вже існують.І я не пропоную створювати мега-ЖЕК

              Ти платиш за мобілку ваучером? У тебе виникає потреба відвідати офіс оператора твого зв"язку?
              Не розумію в чому різниця?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.09.25 | Ігор Гурчик

                Re: Плять! Холдінги вже існують.І я не пропоную створювати мега-ЖЕК

                DADDY пише:
                > Ти платиш за мобілку ваучером? У тебе виникає потреба відвідати офіс оператора твого зв"язку?
                > Не розумію в чому різниця?

                Різниця, в тому, що мобілку, і все до неї, зробили у Фінляндії.
                А в нас ще совдепія. Ну на рівні ЖЄКу точно!
                Я ж кажу, якщо до нас з неба, чи з Фінляндії, скинуть нормально працююче ЖКХ, то як ти думаєш, чим це все закінчиться?
                Ну що ти будеш робити на місці хазяїна приватного ЖЄКу? ;)
                І як ти їм до речі станеш? Це ж золота жила...
        • 2008.09.25 | Ігор Гурчик

          Re: Ти мене не зрозумів

          DADDY пише:
          > Я вважаю, що в разі утворення УСББ (?) ЖЕК (ЧЕК) не потрібний взагалі. УСББ як юридична особа заключає договори з Київенерго та Київводоканалом і відповідно оплачує (не оплачує) рахунки та судиться в разі отримання послуг (товару) в неповному обсязі, або їх неотримання.
          > Та сама юр.особи (УСББ) наймає собі в разі потреби прораба, бухгалтера, двірника, сантехника (Балогу), електрика (Недашківського) тощо.
          > Де тут місце для ЖЕКу (ЧЕКу)?

          Знаєш, в Шевченківському районі Пилипишин вже впарив ЧЄКи. І ніякого вибіру в людей немає.
          Є одна фішка, про те, що треба мати ліцензію, на ремонт. А не так, як зараз, коли будь- хто, може так "відремонтувати", що цілий будинок не витримає.
          Тому, і особливо це стосується багатоповерхівок у великих містах, не можна допускати будь-кого до труб, чи електрики...
          І, як на мене, УСББ це радянське створіння.
          Головний недолік, це, його управителі.
          Їм потрібно платити гроші? Так.
          Хто за звичай йде управляти??
          Як наші люди талановито вміють домовлятися?
          Не так все просто с УСББ. Тому їх і мало.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.09.25 | Адвокат ...

            УґУ(с).

            Ігор Гурчик пише:

            > Як наші люди талановито вміють домовлятися?

            Та,-- йой!


            > Не так все просто с УСББ. Тому їх і мало.

            Це абсолютно закономірно.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.09.25 | Ігор Гурчик

              Re: УґУ(с).

              Адвокат ... пише:
              > Ігор Гурчик пише:
              >
              > > Як наші люди талановито вміють домовлятися?
              >
              > Та,-- йой!
              >
              >
              > > Не так все просто с УСББ. Тому їх і мало.
              >
              > Це абсолютно закономірно.

              Але, наприклад київська влада ставить на ОСН та УССББ.
              Щоб прихопити все остаточно.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.09.25 | DADDY

            А я і не наполягаю на УСБ (хз що воно таке взагалі)

            Я наполягаю на тому, що має бути знайдена раціональна юридична форма спілкування-взаємодії ЖКХ та мешканців, або ці розмови потрібно припиняти і кожна квартира має самостійно вигрібати в морі бурхливого лайна. В такому випадку корисним буде виключно обмін досвідом та прецедентами.
            Щодо створення цього ББ у гуртожитку або в будинку з нерівним соціальним складом, то я ж , блін, про це і пишу, що не можна створити універсальну модель для всіх
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.09.25 | Ігор Гурчик

              Re: А я і не наполягаю на УСБ (хз що воно таке взагалі)

              DADDY пише:
              > Я наполягаю на тому, що має бути знайдена раціональна юридична форма спілкування-взаємодії ЖКХ та мешканців, або ці розмови потрібно припиняти і кожна квартира має самостійно вигрібати в морі бурхливого лайна. В такому випадку корисним буде виключно обмін досвідом та прецедентами.
              > Щодо створення цього ББ у гуртожитку або в будинку з нерівним соціальним складом, то я ж , блін, про це і пишу, що не можна створити універсальну модель для всіх

              Так і я не представляю, як якийсь професор знайде спільну мову з алканом-надомником... Тому з цього колхозу і не виходить обіцяного локомотиву.
              А я ж і пропоную, відкинути любу колективну власність і відповідальність, в тих відносинах, що стосуються приватної власності!
              В дупу всі ці УСББ та ОСНи, на тих принципах, які зараз існують. І які в них закладено свідомо ще Омелею... Це все механізми які дуже залежать від влади. Можна звичайно якось крутитися...
              Але навіщо мені, колхоз? Тим більш такий, що практично нереально заставити працювати...
              Прямі відносини, згідно контракту.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.09.25 | DADDY

                Прямі відносини, згідно контракту? ОК! Кого з ким?

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.09.25 | Ігор Гурчик

                  Re: Прямі відносини, згідно контракту? ОК! Кого з ким?

                  Мене, з тим, хто підписав контракт зі сторони ЖЄКу.
                  Я відповідаю своім майном, грошами, ну й він, тим же.
                  Директор ЖЄКу, відповідає по контракту.
                  Він відповідає за якість його працівників, та послуг, раз узявся.
                  І вже він, чи його бригадири, розбирається з електриками, та двірниками.
                  За це він і отримує свою найбільшу в зарплату, сидячи в кабінеті, а не в підвалі.
  • 2008.09.25 | Горицвіт

    Re: ЖЭК-реаниматор. Это возможно?

    Ігор Гурчик пише:
    > Работники ЖЭКа (от дворника до директора) становятся акционерами закрытого акционерного общества ЖЭКNnnn, получая базовую зарплату, и дивиденды, начисляемые только по результатам их работы.


    По яких результатах?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.25 | Ігор Гурчик

      Якщо ЖЕК з прибутком, то акціонери отримують дивіденди

      Горицвіт пише:
      > Ігор Гурчик пише:
      > > Работники ЖЭКа (от дворника до директора) становятся акционерами закрытого акционерного общества ЖЭКNnnn, получая базовую зарплату, и дивиденды, начисляемые только по результатам их работы.
      >
      >
      > По яких результатах?

      Якщо ЖЄК з прибутком, то акціонери отримують дивіденди.
      А так, базова ставка.
      І так отримують всі, від двірника, до директора.
      Якщо ЖЄК без прибутку, виганяють винних.
      Тут фішка в тому, що на ті кошти, які заплатили мешканці, ЖЄК і має жити. Зараз ЖЄКи плачуть що в них немає коштів, які уходять наверх...
      Немає питань... Заробляйте, скільки зможете. Залишайте, скільки можете прогодувати людей, і не п'янь різну...
      Але не треба робити з ЖЄКів ще один фінансовий прес для людей, і вирішувати ще одну радянську проблему лише за наш рахунок.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.09.25 | Адвокат ...

        Теоретично, Ви,-- праві.

        А от прахтика... що є критерієм істини... показує, що двірникові, чи сантехникові більш зрозуміле словіо "преміяльні", а ніж слово "дивіденди".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.09.25 | Ігор Гурчик

          Re: Теоретично, Ви,-- праві.

          Адвокат ... пише:
          > А от прахтика... що є критерієм істини... показує, що двірникові, чи сантехникові більш зрозуміле словіо "преміяльні", а ніж слово "дивіденди".

          Зарплата в них є, апріорі.
          Але чому зарплата сантехніка не повинна залежати від його кваліфікації? :)
          Це в совдепії, не було безробітиці.
      • 2008.09.26 | Горицвіт

        я не дуже розумію, як тут прибуток залежить від роботи

        Важливі фактори, які від жека не залежать:

        - які будинки,
        - ціни на газ, електрику.

        Якщо плата за квартиру фіксована, то чим маневрувати? Не зробити ремонт труби і зекономити? Зробити дешевше і гірше? Виходить, що гроші все рівно йдуть як в яму, і не ясно, як добитися послуг і який гарантований рівень і як його визначати і контролювати.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.09.26 | странник

          Re: я не дуже розумію, як тут прибуток залежить від роботи

          Горицвіт пише:
          > Важливі фактори, які від жека не залежать:
          >
          > - які будинки,

          Ну чому ж не залежать? Якщо будинок передається УСББ то ЖЕК повинен все відремонтувати.


          > - ціни на газ, електрику.

          І зараз вони не залежать від ЖЕКу.
          Зараз ЖКХ, це чорна фінансова діра, та елемент впливу на виборців, а не економічний механізм.
          Може при ЧЕКу ціни будуть інші?
          При ЧЕКу всі ціни будуть автоматично перекладені на нас.
          Або цим ЧЕКам потрібно буде створювати якесь об'єднання щоб впливати на ціни. Але ж яким чином для приватних структур будуть створюватися преференції?
          Тому я й пропоную змішану схему: економічна залежність від кінцевого результату; юридична відповідальність; зняття ЖКХ-навантаження з місцевих бюджетів; зняття прямого впливу популістів-мерів на ЖКХ, але й можливість впливу громади на ЖКХ через механізм виборів місцевої влади.

          > Якщо плата за квартиру фіксована, то чим маневрувати?

          А де я пропонував фіксовану плату? Це зараз квартплата висмоктується з якогось пальця. Хоча є 560 постанова, але вона не виконується.
          Платити треба за те, що зроблено реально. Ось і все. А це вже справа директора ЖЕКу скільки він заробить.
          Але при запропонованій схемі ЖЕКи зможуть економити на тарифах (газ, вода, сміття, та інше) які їм виставить мерія.

          >Не зробити ремонт труби і зекономити? Зробити дешевше і гірше?

          За це ЖЕК, якщо він порушив договір, відповість в суді.

          > Виходить, що гроші все рівно йдуть як в яму, і не ясно, як добитися послуг і який гарантований рівень і як його визначати і контролювати.

          Це при централізованому управлінні і нинішній безвідповідальності все йде невідомо куди.
          А рівень послуг буде контролювати той хто платить.
  • 2008.09.26 | 3dom

    Не возможно

    Сегодня пришел в ЖЭК. Говорю - мне надо разрешение на собственное отопление, - все необходимые технические условия у меня есть.
    Мне сказали что это почти невозможно. И захлопнули дверь перед носом.

    От смены названия люди не изменятся.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.26 | странник

      Re: Не возможно

      3dom пише:
      > Сегодня пришел в ЖЭК. Говорю - мне надо разрешение на собственное отопление, - все необходимые технические условия у меня есть.
      > Мне сказали что это почти невозможно. И захлопнули дверь перед носом.

      Эти совдеповские ЖЭКи продолжают, и будут продолжать оставаться одним из камней на нашей шее. Но зачем им изменяться??

      > От смены названия люди не изменятся.

      Ваш ЖЭК якобы муниципальный, или уже частный?
      Естественно от смены таблички ничего не изменится, потому что монополист (а если у новых ЧЭКов появится один, теневой хозяин, типа Пилипишина, то он и будет монополистом в данном сегменте рынка) будет творить максимально долго, что захочет.
  • 2008.09.26 | Михайло Свистович

    Шкіпер явно хоче, щоб тему через лайку перевели на БП

    Але тєма важная і актуальная, тому я її просто почищу від лайки :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.28 | Михайло Свистович

      Почистив гілку від флуду шкіпера

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.01 | странник

        Re: Почистив гілку від флуду шкіпера

        А що робити з ЖЕКами?
        Як їх вичистити?
        Час йде... проблеми накопичуються...
        Зробимо всю Україну Алчевськом, починаючи з Ірпіня під управлінням Бондаря??
        До речі, чому б на Майдані, не реагувати на проблеми більш гнучко?
        Чому б не вивішувати на першу сторінку, ті тексти які спочатку пройшли обговорення на форумах, та мають загальну цінність.
        Не всі ж заходять на форуми.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".