МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Захоплення пароплава "Фаїна" російськими спецслужбами

10/05/2008 | С. В.

Захоплення сомалійськими піратами пароплава "Фаїна" з українським екіпажем могло бути інспіроване російськими спецслужбами
КИЇВ, 5 жовтня. /УКРІНФОРМ/. Захоплення сомалійськими піратами пароплава "Фаїна" з українським екіпажем могло бути інспіроване російськими спецслужбами. Таку версію оприлюднив "Український тиждень", передає УКРІНФОРМ.

Аналізуючи перебіг подій, журналіст видання звертає увагу, що російський сторожовий корабель "Нєустрашимий", що зараз повним ходом "мчить визволяти" "Фаїну", почав готуватися до сомалійського походу ще за кілька днів до захоплення пароплава. А про відправку спецвантажу для Кенії та його маршрут у Москві просто не могли не знати.

І хоча капітан росіянин Володимир Колобков (він помер у полоні від серцевого нападу) завбачливо вів корабель на безпечній відстані від сомалійських вод, пірати з'явилися там, де в принципі їх бути не могло. Обдуривши командування міжнародної групи бойових кораблів, що з дозволу ООН полює на морських розбійників.

При цьому деякі експерти, переважно російські, висловлюють припущення, що "Фаїна" потрапила в піратську пастку випадково. Однак, заперечує автор часопису, вони не пояснюють, як бандити дізналися, що в цей час і в цьому місці пропливатиме цивільний пароплав. Варто додати: не просто цивільний пароплав, а судно з танками.

Пірати наразі перевели "Фаїну" до сомалійського порту "Хобьо". Зараз його контролюють бойовики терористичного угруповання "Аш-Шабааб" - радикального крила "Союзу ісламських судів", що воює за створення в Сомалі ісламістської держави. Сомалійським кланам, що протистоять ісламістам, активно допомагають військові Ефіопії. І Кенії, якій призначалися українські танки. Натомість "Союз ісламських судів", на думку міжнародних експертів, підтримують (передусім зброєю) Іран і Сирія - найвірніші союзники Росії на Близькому Сході, нагадує журналіст.

Ці аргументи можна й доповнити. Наприклад, можна згадати міжнародний скандал, коли двох співробітників російських спецслужб впіймали 2004 року на гарячому у Катарі, де вони вбили колишнього президента Чечні Зелімхана Яндарбієва, підклавши вибухівку до його автомобіля. Деякі російські аналітики після цього вказували, що безпечніше було б зробити це чужими руками. Щодо "Фаїни" якраз і може йтися про "чужі руки". Та й досвіду, загалом-то, росіянам не позичати. Москва, наприклад, стояла за замахом на Папу Римського Йоанна Павла II 1981 року. Такий висновок не так давно оприлюднила італійська парламентська комісія, зазначивши, що КГБ діяло через спецслужби Болгарії, а ті вже найняли громадянина Туреччини Мехмета Алі Агджу.

Яку ж мету могла б переслідувати Москва, якщо припустити, що її спецслужби й справді причетні до організації захоплення українського судна з військовим вантажем? Це - здійснення плану щодо подальшого паплюження України на темі постачання зброї. Згадаймо спроби роздмухати скандал навколо постачань української зброї до Грузії. Тепер у російських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що "Фаїна" начебто переправляла танки до Судану, де триває громадянська війна, тобто, мовляв, переправляла, порушуючи ембарго ООН на торгівлю зброєю з країною. При цьому - увага - у центрі російських звинувачень так чи інак постійно опиняється одна людина - Президент України. Та ні, Володимир Путін, звичайно ж, заявив, що Москва поважатиме вибір українського народу й працюватиме з будь-яким керівником України. Але ж цей вибір можна й допомогти зробити, чи не так? Принаймні - спробувати. Ось 2004 року не склалося - "допомога", як кажуть росіяни, боком вийшла. Тож маємо спробу номер два? Даруйте, не будемо тут сперечатися, від чого мозолі на "руці Москви".

Тим часом постійний представник Росії при НАТО Дмітрій Рогозін заявив, що між Москвою та альянсом можлива співпраця в боротьбі з морським піратством.

"Боротьба з піратством ніколи не входила в обов'язки, зокрема Ради Росія-НАТО, але в даному конкретному випадку я не виключаю того, що може на практиці щось відбутися, що може різко склеїти загальні інтереси Росії і Заходу, військові зокрема", - сказав Рогозін в інтерв'ю програмі РТР "Вести" в суботу.

За його словами, "зараз є конкретні регіони, зокрема, поряд з Сомалі, де, цілком імовірно, може бути проведена спільна бойова операція проти піратів".

І справді, чому б не скористатися нагодою поліпшити свій, надто зіпсований у світі, імідж?

(AEAC)

Відповіді

  • 2008.10.06 | С. В.

    Re: Захоплення пароплава "Фаїна" російськими спецслужбами

    События вокруг "Фаины" сейчас.

    По данным партнеров АЕАС. Местные исламисты уже направили к Хобьо несколько катеров для приема груза. Выгрузить танки невозможно, потому что необходим специальный пирс, а гранатометы и боеприпасы вполне могут быть переправлены на берег. Легкое переносное оружие: автоматы, гранометы,снаряды, фугасы гранаты упешно перегружаются на прибывшие к "Фаинe" корабли террористов.

    ФРАГМЕНТЫ ИЗ ХРОНИКИ СОБЫТИЙ

    25 сентября судно было атаковано тремя моторными лодками с вооруженными людьми. Капитан активировал тревожную кнопку, но помощи ждать было неоткуда. Захват произошел недалеко от экватора в точке с координатами 02:01N – 050:4E около 16.00 местного времени. Это в 220 милях от побережья Сомали в Индийском океане, а не в Аденском заливе, где обычно происходят пиратские нападения. Эксперты сразу заподозрили, что захват не случаен. Кто-то явно передал сомалийским бандитам данные о судне, грузе и его координатах. Этот район океана не является местом оживленного судоходства, поэтому пираты никогда здесь не охотятся.

    Очень часто экипажам удается отбиться. Брандспойты и огнетушители, большая скорость, а главное – высокие борта, куда не так-то просто взобраться, как правило, помогают спастись. У «Фаины» этот номер не прошел. Судно принудили повернуть в обратную сторону и встать на рейде сомалийского города Хобьо. Пираты сразу разобрались с грузом и объявили сумму выкупа – по миллиону долларов за каждый из 33 танков плюс 2 млн. за судно. Всего 35 млн. (по другим источникам – 25 млн. долл.). Но поскольку никто такие деньги платить не собирался, сумму снизили в 7 раз – до 5 млн. Как оказалось, временно.

    27 сентября захватившие судно пираты вышли на связь с Министерством обороны Кении. Якобы для запроса о владельце судна. Пресс-секретарь кенийского правительства Альфред Мутуа заявил, что Найроби «не ведет и не будет вести переговоры с международными преступниками, пиратами и террористами». Но не станет вмешиваться в чужие переговоры. «Корабль пока так и не добрался до порта Момбаса, был захвачен в международных водах, соответственно ответственность за застрахованный груз целиком и полностью лежит на судовладельце», –подчеркнул Мутуа.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.06 | Taras-ods

      А хто міг злити інфу росіянам про вантаж з України?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.06 | kotygoroshko

        а хто росіянам "зливав" узбекських політбіженців в Криму?

    • 2008.10.06 | AxeHarry

      Re: Захоплення пароплава "Фаїна" російськими спецслужбами

      Ну. Хто і що заважає Украіні чи штатам чи тому ж Ллойду використати багатющий досвід німців під час 1 та 2 світових воєн - спорядити тіпо "торгаша" - такого, потенційно цікавого для піратів - але на палубі у контейнерах з відкидними бортами - "гостинці" зо 152 мм та ДШК... а пасажирами - Альфи/Дельти всякі?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.06 | BIO

        На просевшей ниже ватерлинии палубе

        Предательски дымила замаскированная под трубу рядового мерчанта
        козья нога оператора кочегарки дяди Васи Ллойда...

        Нажаль кут обстрілу з наявних бортів не дає можливості
        палити з Т72К1 по сплячих сомнамбулично під кайфом травки
        з полів ФСБ піратах - ЗАВИСОКО...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.06 | С. В.

          УКРСПЕЦЕКСПОРТ ПОСТАВИВ АФРИКУ "НА ВУХА"

          УКРСПЕЦЕКСПОРТ ПОСТАВИВ АФРИКУ "НА ВУХА"

          "Кенійський парламент створив спеціальну комісію для встановлення реального власника судна "Фаіна" , умов його страхування і умов страхування зброї на борту українського пароплава",- передала сьогодні Кенійска радіокорпорація "КВС".

          У зв*язку з цим Голова парламенту Кенії Фред Капонді (Fred Kapondi) вимагає від міністра оборони та міністра внутрішньої безпеки Кенії надати усю документацію щодо оборудки з українською держкомпанією Укрспецекспорт і міністерством оборони Кенії та представити цю документацію для розгляду парламетської комісії щодо врегулювання конфлікту пов*язаного з захопленням морськими розбійниками суднa "Фаіна".

          Окрім того Голова парламенту Кенії Фред Капонді ,- передає Кенійська радіокорпорація,-зажадав від мінiстра оборони Кенії Юсуфа Хаджі (Yusuf Haji) пояснень стосовно того, яким чином окрім 33- танків на судні опинилось чимало іншої військової амуніції, в тому числі ситеми залпового вогню "Град"?

          На це міністр оборони Кенії не зумів дати чіткої відповіді і припустив, що ручні ганатомети, фугасні снаряди і установки залпового вогню "Град" потрапили на судно разом з замовленими 33-ма танками в якості компенсації за недопоставлену українською стороною в Кенію зброї за контрактом 2007, або 2006 років і пообіцяв найближчим часом з*ясувати це питання і надати членам парламенту необхідні відповіді, пояснення та коментарі. На що член парламенту Кенії Маунт Елгон (Mount Elgon) у відповідь міністру оборони предсавив список зброї одержаної з України в якому зазначено,що Кенія торік одержала 40.000 автомаичної стрілкової зброї і 405 пересувних ракетних установок. "Де відомості стосовно замовлень систем залпового вогню "Град" іншої артилерійської зброї?" Поставив питання в лоб кенійський парламентарій міністру оборони і додав, що це питання необхідно негайно прояснити і оприлюднити цю інформацію, аби припинити поширення різних чуток та спекуляцій стосовно того, що Кенія планувала перекинути українську зброю в Судан, - сказав Маунт Елгон (Mount Elgon).

          Окрім того парламент Кенії звернувся до Африканського Союзу з проханням допомогти в з*ясуванні того хто є власник судна "Фаіна",чому він не підключається до переговорів з сомалійськими морськими розбійниками і яким чином цей пароплав "Фаіна" потрапив з її небеспечним вантажем потрапив в руки терористів?

          Аби уникати в майбутньому таких конфліктів кенійський парламент звернувся до Союзу Африки з проханням провести саміт країн- членів Африканського Союзу з метою вироблення чітких правил безпечного перевезення зброї та вироблення дієвих і ефективних способів боротьби з морськими терористами.

          Тим часом судно "Фаіна" з українськими громадянами на борту продовжує стояти у сомалійських водах неподалік міста Хобойо.
          Фрегат "Неустрашимий в зону конфлікту ще не дійшов.

          Агентство Євро-Атлантичного Спіробітництва(АЕАС)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.10.06 | SAMOPAL

            Не треба й "роти спецназівців"

            Цікаво, чи вдасться кенійським депутатам вияснити, чого і скільки є на борту "Фаїни", і кому воно належить? Росйський есмінець, котрий зі спецназом на борту на всіх парах летів "на помощь" за повідомленнями з "колгоспника" тільки проліз крізь Гібралтар і до Сомалі догребе не скоро, бо повинен відвідати з дружнім візитом ще кілька країн середземномор'я. Таке враження, що для того, аби дістатися Гібралтару, він, бідака, мусив "обогнуть мис Горн". Цей, однак, не знімає, а лиш загострює питання про те, хто, чого і скільки завантажив на судно "Фаїна" у Миколаєві.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.10.06 | BIO

              Re: Не треба й "роти спецназівців"

              ...шоп заміряти фатерландлінію, тскать...
          • 2008.10.06 | BIO

            В якості компенсації за недопоставлену українською стороною пацю

            чатину...

            Цікаве вийде те змагання корупційне
            Чи візьме гору чмо чиє продажно провінційне...
            Чи будуть ф танках тілом риб кормити горе-фрахтооборудники
            Чи хфате з них звичайного калібру грузовим аргумєнтом негорішково чавунного ядра ?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.10.06 | С. В.

              КЕНІЯ ПЛАНУЄ ВИВЕСТИ УКРАЇНУ НА ЧИСТУ ВОДУ

              КЕНІЯ ПЛАНУЄ ВИВЕСТИ УКРАЇНУ НА ЧИСТУ ВОДУ

              Окрім того, що Голова парламенту Кенії Фред Капонді закликав Союз Африки(African Union) долучитись до розслідування тa розв*язання конфлікту у зв*язку з захопленням судна
              "Фаіна" сомалійськими розбійниками , він планує найближчим часом делегувати
              в Україну спеціальну парламентську комісію для встановлення хто є реальним судовласником "Фаіни", а також для з*ясування куди точно був спрямований пароплав зі зброєю.

              Агентство АЕАС
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.10.07 | BIO

                Нешутошное дело - разбудить африканских бжол

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.10.07 | SAMOPAL

                  ВВС кавже, що зброя призначалася для Південного Судану (/)

                  Бі-Бі-Сі отримала досі найпереконливіші докази того, що українське судно "Фаїна", захоплене піратами біля узбережжя Сомалі, перевозило танки та зброю, які призначалися для Південного Судану.

                  Це явно суперечить неодноразовим заявам уряду Кенії про те, що військове обладнання на борту українського судна постачалося в межах програми переозброєння кенійських збройних сил.

                  Копія супровідних документів для вантажу, надана Бі-Бі-Сі, свідчить, що контракт здійснювався на замовлення уряду Південного Судану.


                  http://durdom.in.ua/site/kament/id/4310.phtml


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".